Obchodní platforma MetaTrader 4 se používá v online obchodování na finančních trzích již dlouho. Vývojářem této platformy je společnost MetaQuotes a využívána je několika stovkami online brokerů.

Proč je obchodní platforma MetaTrader tak populární?

Odpověď je jednoduchá – pracuje rychle a můžete si ji upravit ke svému obrazu.

V porovnání se softwarem, ze kterého obchodujete pomocí internetového prohlížeče, je MetaTrader obvykle rychlejší, protože je nainstalován přímo ve vašem počítači. Dnes existuje několik verzí této obchodní platformy: MetaTrader 4, MetaTrader 5 nebo WebTrader MetaTrader. Pro uživatele zařízení Macbook je MT4 MAC také dostupná, pouze ale u několika brokerů.

MetaTrader 4 umožňuje větší výběr vlastních indikátorů a automatických obchodních systémů. Takže obchodník může vytvářet své vlastní indikátory a strategie v mql4 programovacím jazyku pro MT5 a mql5 programovacím jazyku pro MT5.

Společnost MetaQuotes nedávno oznámila, že přestanou pracovat na MT4, což přinutí brokery adoptovat nejnovější verzi obchodní platformy MetaTrader 5. V blízké budoucnosti tedy budou brokerské společnosti nabízet MetaTrader 5, i když ji například doposud nenabízely.

MetaTrader 5 je veřejnosti známý od roku 2010. K dnešnímu dni existuje pouze několik brokerů, kteří MetaTrader 5 nabízí a patří mezi ně například společnost Admiral Markets. Rozdíl mezi MT4 a MT5 vězí hlavně v programování automatických obchodních systémů a ukazatelů.

Platforma přináší vylepšení jejího předchůdce, včetně změny programovacího jazyka z mql4 na mql5. Tato změna v programovacím jazyku dovoluje rychlejší provedení výpočtů a rychlejší exekuci pokynů obchodními roboty. MT5 je jedna z oblíbených platforem pro algoritmické obchodníky a vysokofrekvenční obchodníky.

Co se týče vizuální stránky platformy, MT5 se v porovnání s MetaTrader 4 moc nezměnila. Zdroje jsou opět alokovány tak, aby byla platforma co nejrychlejší a s více funkcemi, než aby se kladl důraz na design.

Úspěch obchodních platforem MetaQuotes leží ve funkčnosti obchodních terminálů:

 • Kompletní nástroj pro umísťování pokynů na finančních trzích
 • Nástroj pro řízení rizika
 • Pokročilá a přizpůsobitelná grafická analýza
 • Vývojářský nástroj pro obchodní indikátory a roboty (automatické obchodní systémy)
 • Velká komunita pro výměnu informací
 • Výkonný obchodní software dostupný pro zařízení iPhone a Android
 • Webové rozhraní MetaTraderu

MetaTrader 4 vs. MetaTrader 5

Protože MetaQuotes již oznámila, že se budou zaměřovat na vývoj MT5, testování této nejnovější verze může být zajímavé. Nicméně to zabere nějakou chvíli, než budete mít tolik nástrojů jako v MetaTrader 4, protože aktuálně existuje jen pár brokerů, kteří nabízejí MetaTrader 5.

Pro vysokofrekvenční a algoritmické obchodníky je MT5 jasně zajímavější, programování robotů je zde jednodušší.

MT5 přebírá MetaQuotes Editor, který byl dostupný na MT4 a je změněn programovací jazyk na MQL5. Přecházíme tedy ze strukturovaného programování na objektově orientované programování. Tato změna umožňuje optimalizaci exekuční rychlosti algoritmu.

MetaQuotes Editor v obchodní platformě MetaTrader 5 obsahuje nástroj pro odstraňování chyb, což umožní vývojářům najít chyby rychleji a ušetřit tak čas opravováním algoritmu.

Pro uživatelé, kteří nevyužívají automatické obchodování, zůstává MetaTrader 4 dobrou volbou.

Zdroj: Admiral Markets

Komentářů: 2
 1. MetaTrader 2 roky

  Dobrý den,

  děkuji za zajímavý článek. Snažím si nějak udělat pořádek ve všech výhodách a specifikacích a moc mi to pomohlo :).

  0

  0
 2. Americké akcie 1 rokem

  Zajímalo by me, jestli už Metatrader 5 zvládá i fyzické akcie na nákup, například americké burzy Nasdaq nebo i další světové burzy

  0

  0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account