Společnost EFAcademy založil Michal Šrubař na začátku roku 2016 s cílem kultivovat finančně poradenský trh a pomoci poradcům ve zkvalitnění jejich práce. Jako první byl vytvořen přípravný kurz k získání certifikace EFA. Začátku kurzu předcházela příprava koncepce a nastavení kurzu a následně pak akreditace vzdělávacího programu asociací EFPA Česká republika.

Pro držitele certifikátu EFA jsou přesně popsány kompetence, znalosti a dovednosti, vycházející ze standardů EFPA EU (Evropský finanční poradce EQF 5). Certifikovaný finanční poradce EFA vytváří finanční řešení, které zejména zahrnuje investice na úrovni portfolia, ale které také obsahuje základní řešení v oblasti pojištění, penze, úvěrů a financování. Bylo důležité zajistit lektory, kteří jsou na velmi vysoké úrovni a jejichž přednášky budou pro studující přínosem jak v teoretické, tak i v praktické oblasti.

Tento úkol Michal díky svým znalostem trhu, dlouhodobým kontaktům a vynikajícím vyjednávacím schopnostem zvládl a akreditace byla udělena. V září roku 2016 začal první přípravný kurz k získání certifikace EFA na který pak každý rok navazují další a v září 2019 bude zahájen již 6. běh. Kurzy mají přesně daný obsah akreditací, ale vzhledem ke změnám jak v legislativě, tak i na poradenském trhu je jejich obsah doplňován a upravován podle aktuálních potřeb.

V roce 2017 pak na kurz EFA navázal přípravný kurz k získání certifikace EFP (Evropský finanční plánovač EQF 6). Po udělení akreditace byl v září 2017 zahájen první přípravný kurz EFP. V našem lektorském týmu došlo k doplnění o odborníky na podnikové financování a ekonomiku podniku. Kurz navazuje na znalosti poradce EFA a obsahuje praxi finančního plánování včetně investic na úrovni portfolia, plánování majetku, mezinárodních daní, důchodů a potřeb pojištění nejen pro soukromé klienty, ale i pro vlastníky firem. V září 2019 startujeme další, v pořadí již třetí běh kurzu.

Vzhledem k potřebě finančních poradců se nejen certifikovat ale i nadále vzdělávat byl již od začátku rozpracováván systém dalšího vzdělávání finančních poradců, a to nejen držitelů certifikátů EFA a EFP. V rámci nabídky následného vzdělávání se zaměřujeme jak na hard kurzy, které poradcům dodávají znalosti a kompetence v jednotlivých produktových oborech, tak i na soft znalosti, které se zaměřují obchodní dovednosti a osobní rozvoj poradce.

Jako zatím poslední možnost vzdělávání jsme pro poradce připravili přípravný kurz k certifikaci EFA formou e-learningového studia. Jedná se o kompletní obsah studia dle požadavků certifikační zkoušky, upravený tak aby studující mohl studovat a dostal všechny potřebné informace, aniž by musel navštěvovat prezenční kurz a dojíždět na přednášky. Studenti mají k dispozici velké množství studijních materiálů, díky nimž jsou schopni se na certifikační zkoušku EFA připravit. Mezi studijními materiály jsou prezentace, videa a doporučená literatura. K dispozici je zde i tutor studijního programu, který je připraven v případě jakýchkoli potřeb se studujícími komunikovat a pomoci jim vyřešit jejich studijní otázky.

Účast na vzdělávacích akcích přináší našim studujícím vyšší sebevědomí při jednání s movitými klienty, rozšiřuje se obsah informačních zdrojů a díky sdílení best practice s kolegy v kurzech se zvyšuje i obchodní úspěšnost poradenské praxe.

 

Pro nové zájemce o studium všech kurzů společnosti EFAcademy jsou důležité informace k dispozici na stránkách www.eacademy.cz a www.efaonline.cz. V případě potřeby doplnění nás můžete kontaktovat i na následujících kontaktech:

Mgr. Dalibor Jurič, EFA – tel: 725 931 311, email: info@efacademy.cz

Ing. Michal Šrubař, MBA, EFP – tel: 774 321 144, email: michal@efacademy.cz

 

Zdroj: EFAcademy

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account