Na finančně-poradenském trhu dochází v posledních letech k výraznému posunu. Z dosud velkých poradenských sítí odcházejí finanční poradci a manažeři. Jejich další směřování je motivováno cílem vybudovat vlastní poradenskou firmu.Mezi hlavní důvody, proč založit vlastní poradenskou firmu, uvádějí poradci několik důvodů.

Klíčovým faktorem je odměňování a relativně nízký podíl z celkové provize. Následuje neshoda s vedoucím pracovníkem a „zklamání“. Hned poté ztráta kmene klientů a spolupracovníků.

Nastává čas pro skutečnou proměnu

Stojíte-li před rozhodnutím se osamostatnit i vy, můžete začít uzavírat smlouvy s desítkami finančních institucí. Zároveň budete řešit administrativu spojenou se zápisem ochodů. Vyhledejte odborníky, kteří vám pomohou s dodržováním platné legislativy, vytvoří softwarové nástroje a produktové kalkulačky. Připravte se na relativně dlouhý, časově i finančně náročný proces.

Na trhu však existuje levnější a rychlejší řešení. Stačí vyhledat dostatečně silnou servisní společnost a podpisem smlouvy získat přístup k produktům většiny finančních institucí působících na tuzemském trhu. Provizně se dostanete na mnohem lepší čísla. O administrativním zázemí a dohledu nad legislativou nemluvě.

 Velké společnosti opouštějí poradci

V poslední době je možné vypozorovat nový trend. Z pěti největších poradenských sítí odcházejí poradci. Jejich počet meziročně poklesl o zhruba 12 procent. Naopak dvěma nejvýznamnějším servisním společnostem, které zastřešují samostatné poradce a poradenské firmy, se zvýšil počet nově příchozích poradců o téměř 30 procent. Oba údaje pocházejí z databáze České národní banky. Při pohledu na celkový obrat byl nárůst ještě výraznější.

Přínos spolupráce se servisní společností pro finančního poradce nebo manažera týmu je zřejmá. Samostatní poradci a menší firmy mohou klientům přinášet vyšší kvalitu služeb než je tomu u poradců z velkých sítí.

 Ušetřený čas věnujte klientům

Budete-li spolupracovat se servisní firmou, veškerá komunikace a podpora bude probíhat bez zbytečných mezičlánků. Díky přímé spolupráci získáte za stejný výkon mnohem vyšší provize. Můžete klientům nabízet produkty s nižší celkovou provizí a přesto pracovat s dostatečnou rentabilitou.

Vybudováním vlastní poradenské firmy se vyhnete změnám v kariérních systémech velkých poradenských sítí, které jsou vesměs postaveny na produkci poradce, který může svým klientům doporučovat zbytečné a dražší finanční produkty.

Servisní firmy nastavují provizní podmínky partnerů fixně a jednání o nich probíhá zpravidla jednou ročně. Zastřešující společnost nevyvíjí žádný tlak na produkci. Můžete se pak intenzívněji věnovat svým klientům a kolegům.

Založ vlastní firmu

Chcete-li vzít svou poradenskou kariéru do vlastních rukou, můžete využít informace na webových stránkách www.zaloz-vlastni-firmu.cz . Na webu se dozvíte řadu možností, jak vybudovat samostatné podnikání se zázemím silné servisní společnosti. Zdarma si můžete stáhnout e-book „Jak budovat úspěšnou poradenskou firmu“, která vám pomůže zorientovat se v dané problematice.

 

Komentářů: 2
 1. Vít Suchý 11 roky

  Nic nového pod Evropským sluncem…tohle všechno se průběžně dělo a děje i  v ostatních státech….

  A že by nazrála doba a začaly vznikat „skutečně ty správné“ společnosti je dle mého názoru naivní představa…

  Ono je třeba se spíše podívat, co za subjekty tu na trhu působí, protože řada z nich vznikla jako přeběhlický derivát a pak z nich zase někdo někam utíká a zase utíká a časem to na trhu nepůsobí jinak než jako hodně seprané tričko……

  1

  3
 2. Ondřej Záruba 11 roky

  No ještě, že věděj, jak se ty úspěšný firmy budujou:-)

  5

  0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account