V minulém století byly neodmyslitelnou součástí každého pánského oděvu. Dnes jsou vkusným doplňkem, který dává vzpomenout na zlatou éru 30. let. Klobouky nabízí prostor jak hravě doplnit garderobu a zároveň si zachovat vzhled pravého gentlemana. Jaký styl klobouku si vyberete vy?

Symbol gentlemanství

Podíváme-li se do historie, téměř vždy vyjadřovaly klobouky jistý společenský status. A tak tomu je dá se říci dodnes. Dříve nosili klobouk praví gentlemani, urození pánové a šviháci, kteří si zakládali na svém vzhledu a módních trendech. Dnes patří klobouk mezi módní doplňky, které dokáží každého muže proměnit v gentlemana z 30. let, ale i ležérního businessmana.

Zatímco některé typy klobouků nenávratně pohltila minulost, jiné přetrvávají po celá desetiletí a mladé generace je znovu a znovu vyhledávají, coby neutuchající klasiku. Pojďme si připomenout nehynoucí kousky vhodné pro letní měsíce.

„Panamák“

panamakTouto volbou nešlápnete nikdy vedle. Panamák patří, hlavně díky své nadčasovosti, mezi nejvyužívanější a nejoblíbenější klobouky pro letní měsíce. Tento vkusný doplněk má svůj původ v Ekvádoru a proslavil se především na hlavách významných osobností jako je Churchill nebo Roosevelt, ale i filmových mafiánů. Výborně se hodí k obleku nebo jinému formálnějšímu oděvu. Za dlouhá léta se stal symbolem pravých gentlemanů a dobrého vkusu. Pravé panama klobouky jsou pletené z palmových vláken a díky tomu perfektně chrání proti slunci.

Fedora

fedora kloboukAž do 60. let 20. století by žádný muž nešel do zaměstnání bez klobouku na hlavě. Typickou pokrývkou byl, a do dnešní doby zůstává, klobouk značky Fedora. I když si tuto značku asociujeme výhradně s pánskou módou, původně se klobouk Fedora objevil na hlavě hlavní hrdinky ve hře od Victoriena Sartou z roku 1882. Výsadní postavení si drží dodnes. V Evropě a Severní Americe patří klobouky Fedora k těm nejprodávanějším vůbec.

Jak vybrat ten správný?

Při výběru klobouku je důležité sáhnout nejen po vhodném typu, ať už se jedná o klasický panamák, Fedoru nebo třeba bekovku, ale zvolit i jeho správnou velikost a tvar. Nepadnoucí klobouk může totiž pokazit i tu nejdůmyslněji sladěnou garderobu. Pokud si nejste jisti správným rozměrem, můžete si nechat ušít klobouk přímo na míru. V potaz byste měli brát nejen Váš osobní vkus, ale i Váš tvar hlavy případně účes. Jedině tak budete vypadat v klobouku jako pravý gentleman.

klobouky

O společnosti Galard

Pánské zakázkové krejčovství Galard šije obleky a košile, přičemž obdobně jako špičkoví finanční poradci sází na kvalitu, tradici a blízký vztah s klienty. Kvalita použitých materiálů a poctivost krejčovského řemesla jsou předpokladem pro vystižení individuality každého muže a následně jeho dokonalý zážitek, který chce Galard svými oděvy mužům dopřávat. Dopřejte si ho i Vy a sjednejte si schůzku s jedním z konzultantů Galardu.

Galard je členem investiční skupiny DRFG.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account