Téměř každý pátý Čech touží mít zlatou platební kartu. Především proto, že zlatá karta je pro Čechy symbolem bohatství a luxusu (32 %), „otevírá dveře“ (18 %) a posiluje společenský status (14 %). Třetina dotazovaných (32 %) vnímá zlatou kartu jako užitečnou díky nabídce doplňkových služeb a dalších výhod. Každý třetí muž si navíc myslí, že si díky platební kartě může život více užívat. Každá druhá žena (54 %) zase přiznává, že když vidí majitele zlaté karty, zajímá ji, kolik peněz asi celkem má. O 60 % více mužů než žen si také myslí, že jim zlatá karta dodává na atraktivitě. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank, který si banka nechala zpracovat u příležitosti uvedení Equa bank zlatých karet MasterCard na trh.

Z průzkumu mimo jiné také vyplynulo, že každý druhý Čech očekává od zlaté karty výhodné slevy u obchodníků, bezplatné výběry ze všech bankomatů v České republice (42 %), výhodné bezplatné pojištění proti zneužití, ztrátě či krádeži osobních věcí (32 %) nebo cestovní pojištění (24 %). 9 z 10 Čechů by přitom za zlatou kartu včetně vedení účtu bylo ochotno platit do 200 korun měsíčně.

Každý 10. Čech už zlatou kartu má, touží po ní hlavně mladí

Téměř každý desátý Čech je již majitelem zlaté karty. Každý pátý pak po ní touží. Ve věku mezi 18 až 26 lety pak chce zlatou kartu dokonce třetina Čechů.

Sedm z deseti dotazovaných by se zlatou kartou platilo stejně jako se standardní kartou. Pro pětinu žen je ale zlatá karta vzácnější, platily by s ní méně často a pouze dražší zboží.

Tisková zpráva Equa bank

komentáře 4
 1. Jan Maňák 5 roky

  Zlatá karta je statusová záležitost. Ten výzkum si dala udělat nízkonákladová banka, což je podle mého názoru trochu v rozporu s image, kteoru by okolo sebe měl šířit držitel zlaté karty.

  Mimochodem, nikdy jsem po takové kartě netoužil a ani ten průzkum ve mně touhu po ní neprobudil. Spíš je to zajímavý příspěvek na téma, jak se chtějí uživit nízkonákladové banky v prostředí nulových / záporných úrokových sazeb.

  4

  0
 2. Zvyšovat si “společenskou prestiž” tím, že se někdo ukazuje, či přímo předvádí, jako majitel zlaté karty, mi připadá docela infantilní.

  4

  0
  • Ahoj Jirko, 100% s Tebou souhlasím. Už když jsem byl na střední škole a spolužák se mi chlubil, že jeho otec má zlatou kartu, tak jsem se ho ptal, co to vlastně umí navíc, tak odpovídal, že asi nic, ale jeho taťka je borec … :-) Dnes ten jeho taťka u nás řeší refin jeho hypotéky, kde má sazbu 3,89 % p.a. …

   6

   0
 3. Jaroslav Pohl 5 roky

  Podle mě doba chlubení zlatými kartami je pryč, minimálně v ČR. Asi v Americe to mají nastavené jinak, tam je to prestiž. A možná ještě v 90. letech v ČR, kdy se podnikatelé předháněli, kdo a jak velký dojem udělá, to mělo smysl.
  Dneska, právě proto v době nízkých sazeb, si podmínky v bance u jakéhokoliv produktu umí zařídit téměř kdokoliv a nemusí to být VIP, který má zlatou kartu. Účty za nula, minimální sazby na úvěrech, nulové sankce atd. Banky si dneska klienty musí hýčkat.
  Osobně jsem nikdy neměl pokušení cítit se jako VIP, ani si v peněžence hřát zlatou kartu.
  A než ji někde v obchodě tahat, to si radši nechám ušít kvalitní oblek na míru a pořídím si ručně vyrobené boty :-)

  4

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account