Celý rok víte, že nesmíte zapomenout dát peníze na účet stavebního spoření, abyste získali státní podporu za letošní rok. Konec prosince je na dohled a vy jste stejně jako řada jiných zatím peníze neposlali. Do kdy to ještě stihnete? A kolik se vlastně vyplatí poslat?

Státní podpora ve výši 10 % z ročně uspořené částky se na váš účet připisuje jednou ročně. Nejvýše pak z 20 000 Kč. Na konci roku se vklady účastníků a úroky sečtou, veškeré poplatky a daně z příjmu se odečtou. Výsledkem je ročně uspořená částka, z níž se vypočítá státní podpora. Nejvyšší možná suma, kterou tedy můžete získat, je 2 000 Kč.

„Nezáleží na tom, ve kterém měsíci peníze na účet vložíte. Státní podporu za rok 2016 získáte i v případě, že smlouvu podepíšete těsně před jeho koncem a stihnete dát na účet potřebné peníze. Ujistěte se však u své stavební spořitelny, že smlouvu stihne vložit do systému,“ radí Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen.

Každopádně se vyplatí pamatovat si datum čtvrtek 29. prosince 2016. „Pokud peníze na účet vložíte nebo pošlete převodem právě do tohoto data, máte jistotu, že dorazí na účet do konce roku – neboli, že získáte nárok na státní podporu,“ dodává Jiří Šedivý.

Pracovním dnem je i pátek 30. Všechny stavební spořitelny budou mít otevřeno – můžete tedy ještě založit stavební spoření a vložit peníze hned. Stihnout se to dá určitě v centrálách všech spořitelen a stihnout to umějí i obchodní zástupci. Některé ze stavebních spořitelen umožňují, abyste ještě v pátek poslali celou sumu pomocí tzv. expresní platby.

Zde je přehled podmínek v jednotlivých stavebních spořitelnách:

Českomoravská stavební spořitelna

Peníze v hotovosti můžete vložit v centrále Českomoravské stavební spořitelny ještě poslední pracovní den roku, tedy 30. 12., a to do 16:00. Vklad hotovosti máte zdarma a je možné provést jej pouze v centrále, Vinohradská 3218/169, Praha 10. Smlouvu můžete rovněž uzavřít poslední pracovní den roku do 16:00. Pokud ji podepíšete u obchodního zástupce, měli byste zaslat platbu tak, aby byla na účet ČMSS připsána ještě do konce roku. Musíte mít tedy na paměti zúčtovací termíny bank.

Stavební spořitelna České spořitelny

Nejzazší možný termín pro vklad hotovosti na účet Stavební spořitelny České spořitelny je 31. 12. do 23:00, a to přes vkladový bankomat. Poslední den roku je možné také provést spěšný příkaz k úhradě do 12:00 v pobočce nebo do 14:00 přes Servis 24. Vklad hotovosti je možné provést v pokladně České spořitelny do 12:00 rovněž až do 31. 12. Příkaz k úhradě byste neměli dávat později než 30. 12. 2016.

Modrá pyramida stavební spořitelna

Vklad hotovosti můžete provést v pokladnách Komerční banky do 29. 12. 2016. Super expresní vklad hotovosti můžete provést do 30. 12. do 12:30 hodin tamtéž. Pokud chcete založit novou smlouvu a mít ještě nárok na státní příspěvek, měli byste se zastavit v pobočce do 21. 12. Vzhledem k tomu, že se v pobočkách MPSS běžně používají i biometricky podepsané formuláře, je možné smlouvu sjednat až do 29. 12. Teoreticky je možné, aby klient sepsal smlouvu v centrále v Bělehradské 128, Praha 2 do 30. 12. do 12 hodin. Potom  je třeba pečlivě ohlídat včasné připsání vkladu.

Raiffeisen stavební spořitelna

Při platbě převodem je zapotřebí dát pozor, aby bylo datum splatnosti nejpozději 31. 12. Je nutné nejprve si ověřit, zda vaše banka takové datum akceptuje. Pokud ne, musí být datum splatnosti nutně dřívější. Pokud dáváte přednost poštovním poukázkám, musíte si pohlídat datum 23. 12., protože platba poštovní poukázkou může trvat až pět dní! Platba v hotovosti v pokladnách RSTS je možná ve všech pobočkách, a to v jejich otevíracích hodinách. Poslední pracovní den roku je potom možné vklad hotovosti provést v hlavním sídle RSTS, Koněvova 2747/99, Praha 3 do 14 hodin.

Wüstenrot – stavební spořitelna

Platbu v hotovosti můžete provést u pokladny v centrále Wüstenrot, Na Hřebenech II 1718/8, Praha 4, do 30. 12. do 14:30 hodin. V pobočkách Oberbank AG, Expobank CZ nebo Moneta Money Bank můžete peníze vložit hotově do 30. 12. podle pokladních hodin. Při zaslaní bezhotovostní platby na účet WSS je nutné zadat příkaz k převodu peněz nejpozději 29. 12. dle konkrétních lhůt provedení platebních příkazů banky plátce. Pokud uzavřete novou smlouvu do 16. 12. a pošlete na ní vklad, připíše se letos. Po tomto datu riskujete, že se celá operace už včas vyřídit nestihne.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account