Jak vnímají Češi spotřebitelský úvěr? Přes 90 % z nich jej považuje za užitečný prostředek, ovšem za předpokladu, že umíme být disciplinovaní. Vyplývá to z výzkumu společnosti Ipsos Tambor pro firmu COFIDIS. Ač téměř 75 % lidí považuje spotřebitelské úvěry za hlavní příčinu zadlužení, nevnímají je obecně negativně.

{+}

Na významné investice, za což jsou považovány například drobné projekty v rámci bydlení či koupě automobilu, by využilo úvěru 87 % lidí. Na koupi vybavení domácnosti jako je nábytek nebo spotřebiče by využilo úvěru 80 % lidí.

Naopak na „běžné“ nákupy například oblečení by 87 % lidí spotřebitelského úvěru nevyužilo, podle dvou třetin lidí je spotřebitelský úvěr nevhodný také pro financování povinných výdajů jako jsou daně a více než polovina lidí by si nikdy nevzala úvěr na významnou událost v rodině jako je svatba nebo křtiny.

A jaký názor na spotřebitelské půjčky máte Vy, jako odborníci na investice?

komentáře 3
 1. Michal Mička 10 roky

  Spotřebitelský úvěr ve všech případech nedoporučuji.Když nemám ne spotřební zboží,neměl bych si ho kupovat.Tento produkt se prodává pouze z toho důvodu,že lidé nemají rozum a rozhodují se na základě emocí.

  3

  3
 2. Jan Rettich 10 roky

  Absolutni souhlas!!! Jeste bych Te Michale doplnil, ze lide jsou uplne “zblbly” z medii (reklamy), ktera na ne chrli, ze uver na televizi, mikrovlnku, dovolenou a nevim co jeste je uplne normalni zalezitost. Ja se s tim prilis u svych klientu nesetkavam, ale kdyz se setkam, beru za svou povinnost to lidem vysvetlit a lidi toho zbavit.

  6

  0
 3. Aleš Brabenec 10 roky

  Poslední dobou jsem narazil na pár klientů, kteří měli bohaté zkušenosti se spotřebitelskými úvěry. Můžu říct, že se téměř vždy jedná o nepříliš inteligentní lidi, se kterými je těžké spolupracovat.

  5

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account