Evropská komise prudce zvýšila odhad růstu ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie pro letošní rok. Hospodářství zemí platících eurem by mělo vzrůst o 1,7 procenta, původně komise odhadovala 0,9 procenta. Ekonomika celé evropské sedmadvacítky by měla vzrůst o 1,8 procenta, původní prognóza hovořila o 1,0 procenta.

{+}

Důvodem pro zvýšení původního odhadu ekonomického růstu byl podle agentury Mediafax zejména slibný ekonomický vývoj v nejsilnější ekonomice Evropské unie – v Německu.

“Evropská ekonomika je na dobré cestě k zotavení z ekonomické krize, probuzení domácí poptávky je navíc pozitivním signálem pro pracovní trh. Na druhé straně je míra nejistoty stále vysoká a je třeba se i nadále soustředit na udržování finanční stability a fiskální konsolidaci,” uvedl ke zprávě Olli Rehn, evropský komisař pro měnové záležitosti.

Celý text článku na serveru E15.cz.

Věříte, že tato pozitivní zpráva je dalším potvrzením změny negativního vývojového trendu? Nebo stále čekáte, že by se ještě mohla ekonomika propadnout?

komentáře 2
 1. Je pěkné, že Německo oživuje a pro náš státeček to je jistě pozitivní zpráva. Ale co problémy ve Španělsku, Itálii, Řecku,… myslím, že tohle bude mít větší sílu než pozitivní zprávy z Německa.

  0

  0
 2. Michal Mička 10 roky

  Težko predikovat ekonomický vývoj. Většina analytiků a uznávaných ekonomů s tím má velké problémy.
  Osobně si myslím, že to nejhorší je dávno za námi vzhledem k zlepšujícím se makroekonomickým ukazatelům a rozmrznutým kapitálovým trhům.

  0

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account