Podle aktuálního průzkumu agentury Ipsos Tambor 95 procent lidí z České republiky stojí o to, aby stát i nadále přispíval na penzijní připojištění a stavební spoření. Většina dotazovaných je pro zdanění loterií a hazardu. Kladně na toto zdanění odpovědělo 87 % respondentů.

{+}

Lidé také chtějí zachovat oblíbené stravenky v rámci zaměstnaneckého benefitu. Stravenky brání dokonce 83 procent dotázaných.

Na chvostu reforem je naopak placení poplatků ve zdravotnictví, které preferuje pouhých 30 procent lidí.

V oblibě také není rozhodnutí o sjednocení sazby DPH. S tím souhlasí 39 procent. Od ledna 2012 bude nižší sazba DPH 14 procent, za rok, tedy v lednu 2013 bude jediná sazba daně z přidané hodnoty ve výši 17,5 procenta. Původně se DPH mělo zvednout už letos v říjnu, nakonec nás tato změna čeká až příští rok.

Respondenti se rozdělili na dva tábory hlavně v otázce placení léků. Padesát procent lidí je pro, aby si lidé sami platili léky do padesáti korun.
Volby by záležely na poplatcích ve zdravotnictví

Součástí průzkumu byla také otázka, na jakém základě by lidé volili politické strany, kdyby teď byly volby. Nejdůležitějším aspektem by momentálně pro voliče bylo, jak se politické strany postaví k poplatkům ve zdravotnictví. Kdyby některá z politických stran chtěla zvýšit poplatky ve zdravotnictví, nevolilo by je téměř 64 procent lidí.

Lidi také zajímá státní podpora stavebního spoření a penzijního připojištění. Kolem 60 procent respondentů by nevolilo stranu, která by chtěla omezit nebo zrušit příspěvky na stavebním spoření či penzijního připojištění.

Podle Asociace penzijních fondů ČR přispívá svým zaměstnancům na penzijní připojištění pouze čtvrtina firem. Tento příspěvek se přitom těší velké oblibě mezi zaměstnaneckými bonusy.

Celý text článku si přečtěte na serveru Investujeme.cz.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account