Jsou finanční poradci a „finanční poradci“. První pracují v  zájmu klienta a na svou profesi pohlížejí dlouhodobě. Druzí prodávají finanční produkty bez ohledu na klientovi potřeby. Jak finanční poradce testovat a oddělit tak zrno od plev? Testování kvality práce finančních poradců i finančně poradenských sítí je stále aktuální.

{+}

Podle nedávných zpráv mělo v Německu propadnout 24 z 25 testovaných poradců a Evropská komise měla rozjet rozsáhlý test finančně poradenských společností a jejich zástupců napříč Evropou. Zpráva se patrně nezakládá na pravdě, neboť se její základ nepodařilo prověřit ani lidem blízkým Evropské komisi (a  nebo je projekt dokonale utajený).

Zjištění kvality finančních poradců a možnost jejich aplikace na celé finančně poradenské společnosti by přispělo nejen k orientaci klientů, ale ve svém důsledku by pomohlo i samotným finančním poradcům. Těm dobrým, pochopitelně. Pravidelné testování nezávislou institucí a  zveřejňování výsledků by vedlo společnosti k většímu výběru spolupracovníků, k intenzivnějšímu a proklientskému školení a tím ke zvýšení kvality. Schopní (i začínající) poradci by se pak nemuseli v  takové míře setkávat s odmítnutím ze strany klientů, protože ti by měli základní informaci o kvalitě nabízené služby.

Celý text článku na serveru Investujeme.cz.

Jak by se podle Vás měli testovat finanční poradci, aby bylo možné včas odhalit ty, kteří svému „řemeslu“ čest zrovna nedělají? Na co by si podle Vás měli potenciální zákazníci dát pozor?0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account