Nejprve nízké úrokové sazby. A nyní extrémní inflace. To je podhoubí pro podvodná schémata. Jak poznat byť i rizikovou investici od podvodu? A na jaké společnosti si dát pozor?

Jan Langmeier

Advokát a insolvenční správce se zvláštním povolením

JUDr. Jan Langmeier je advokátem a insolvenčním správcem. V roce 2018 se navíc stal insolvenčním správcem se zvláštním povolením, který může řešit úpadky společností s ročním obratem nad 100 milionů korun, bank a finančních institucí.

V roce 2014 založil advokátní kancelář Langmeier & Co. V posledních letech se jako advokát věnuje zejména zastupování části věřitelů ve velkých insolvenčních kauzách typu Arca Investments nebo C2H Michala Mičky. K těmto kauzám se často a poměrně ostře vyjadřuje v médiích, obě společnosti nazval “letadlem”.

Už dva roky působí jako euroadvokát na Slovensku. Dále je zapsán v seznamu likvidátorů a nucených správců vedeném Českou národní bankou.

 

 

Jan Šimek

PR ředitel SAB servis

Původně do SAB servisu nastoupil na pozici investičního specialisty. Záhy po svém příchodu se navíc přirozeně začal starat o vnitřní a vnější komunikaci firmy. Nakonec po pěti letech, tak jak firma rostla, investice opustil a nyní se naplno věnuje PR a komunikaci.

Martin Dočekal

Investiční analytik

Zkušený analytik v oblasti investic a korporátního financování se bude zabývat pohledem na dluhopisový trh, analýzu rizik a zaměří se na praktické poznatky z praxe, jaké společné znaky vykazují investiční podvody.  https://www.martindocekal.cz/

Michaela Studnička Skálová

Předseda spolku Money Advocate z.s.

Vystudovala obor Management obchodních činností na Soukromé vysoké škole ekonomických studií v Praze. V oboru financí se pohybuje od roku 1999. Nejprve jako klasický finanční poradce, od roku 2008 na pozici managementu v oblasti finančního poradenství a od roku 2014 pod vlastní značkou Adala s.r.o.

Čísla jsou jejím koníčkem a pomoc klientům při správě majetku, uchování hodnoty majetku a orientaci na finančním trhu vnímá jako poslání. Sama aktivně v rámci analýzy trhu vstoupila do různých alternativních projektů, kde získala bohaté zkušenosti, které následně využívá k pomoci druhým.

Od roku 2016 se věnuje správě majetku a to především formou svěřenských fondů, nyní ve společnosti Profesionální správci s.r.o., kde je jednatelkou. Poslední dva roky se aktivně věnuje činnosti v neziskové organizaci Money Advocate z.s., jejímž je zakládajícím členem a předsedou.

Petr Zámečník

Šéfredaktor Poradci-sobě.cz a Realiťáci-sobě.cz, Content Chief Officer EMA data

Petr Zámečník vystudoval ekonomii na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (IES FSV UK) a na to později navázal doktorským studiem na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze (FPH VŠE) a MBA studiem na Vysoké škole ekonomie a managementu (VŠEM).

Svou profesní dráhu zahájil u zrodu odborného serveru Měšec.cz, kde ještě před jeho spuštěním převzal šéfredaktorský post. O několik let později se posunul do odborného webu Investujeme.cz, kde stál u založení webu Hypoindex.cz. V současné době působí jako šéfredaktor odborných komunitních webů Poradci-sobě.cz a Realiťáci-sobě.cz a jako Content Chief Officer ve společnosti EMA data. Současně vyučuje na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Panelová diskuse se uskutečnila v rámci konference FINfest dne 16. května 2022. Kupte si vstupenku a sledujte záznamy všech diskusí a workshopů z FINfest Jaro 2022.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account