Řídící partner prvního venture debt fondu ve střední Evropě vysvětlí, čím je venture debt zajímavý pro běžného investora hledajícího vyšší výnos. Na konkrétním příkladu z praxe ukáže, jak je možné, že se půjčka s dvouciferným úrokem vyplatí nejen věřiteli (venture debt fondu), ale i dlužníkovi – mladé inovativní firmě. Její tržby a celková hodnota už totiž rostou takovým tempem, že je pro ni výhodnější půjčit si i za takových podmínek, než přizvat ke svému zlatému vejci nové akcionáře v podobě private equity investic. Sledujte další workshop konference FINfest, která se konala 8. listopadu v Praze.

Zvukový záznam prezentace ve formátu MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google PodcastPocket Casts.

Radovan Nesrsta

Partner v ORBIT Capital

Profesionální investor s vášní pro inovace, které nám zlepšují život. Ve své 15leté kariéře se zaměřuje především na financování rychle rostoucích technologických firem. Je jedním z partnerů investiční skupiny ENERN a od roku 2019 je řídícím partnerem fondu Orbit Capital Conseq Venture Debt. Dříve působil devět let jako konzultant ve společnosti McKinsey & Co. a je absolventem Northwestern University Chicago, Kellogg School of Management.

David Kufa

Ředitel Conseq Wealth Management

Stál u zrodu sekce Wealth Management ve skupině Conseq v roce 2008. Řídí tým, který se stará o privátní a institucionální klienty a sestavuje jejich investiční portfolia. Jedná se o fyzické osoby, firmy, municipality, nadace, církve, ale i institucionální klienty jako pojišťovny a další. Vystudoval mezinárodní obchod a finance na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Diskuse se uskutečnila v rámci konference FINfest dne 8. listopadu 2021.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account