Silvestrovských oslav se letos hodlá zúčastnit 84 % Čechů. Za nákup potravin, alkoholu, pyrotechniky a dekorací utratí o 16 % více než v minulém roce. Vyplývá to z průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro úvěrovou společnost Profi Credit.

Téměř všichni (99 %) respondenti průzkumu uvedli, že na Silvestra utrácejí za nákup potravin. Jedná se o vůbec nejvyšší výdajovou položku, protože v průměru nakoupí jídlo za částku 1 150 korun. Alkohol na Silvestra nakupuje 90 % Čechů a v průměru za něj utratí 670 korun. Méně častější jsou pak výdaje na nákup zábavní pyrotechniky (41 %) a silvestrovských dekorací (30 %), za které v průměru vydají 470 korun.

Celková částka, kterou Češi za letošního Silvestra v průměru utratí tak vzrostla na 2 290 korun, což je o 16 % více než v loňském roce, kdy tato částka činila 1 969 korun.

Alkohol k Silvestru zcela neodmyslitelně patří. Pouze 10 % dotázaných uvedlo, že budou letos slavit bez něj. Nejoblíbenějším typem alkoholu je při silvestrovských oslavách sekt (či šampaňské), který při této příležitosti preferuje 31 % Čechů. Na druhém místě se v jejich oblibě umístilo víno (26 %) a až třetí skončil národní nápoj pivo (18 %). Destiláty preferuje 8 % respondentů a 7 % dotázaných pak bude poslední den roku popíjet míchané nápoje a koktejly.

Většina Čechů (81 %) bude letošní příchod Nového roku slavit doma nebo v kruhu svých příbuzných a nejbližších přátel. Do restaurace nebo klubu se chystají vyrazit pouze 4 % dotázaných a nízký (3 %) je i podíl těch, kteří budou přelom roku trávit na zahraniční dovolené na horách či u moře. Část (12 %) ještě nemá plán a bude se rozhodovat na poslední chvíli.

Zdroj: Profi Credit0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account