Předvánoční období s sebou přináší zvýšené výdaje domácností spojené nejen s nákupem dárků. Tato skutečnost se odráží i v poptávce po krátkodobých půjčkách a jejich výši, vyplývá to z dat společnosti Fair Credit Czech, která letošní rok bude v objemu poskytnutých krátkodobých úvěrů atakovat miliardu Kč.

Průměrná výše krátkodobého úvěru se u nebankovních subjektů pohybuje během roku kolem 20 000 Kč. V předvánočním období se tato částka zpravidla o cca 20 % zvyšuje a poptávka je o cca 30 % vyšší než v jiných měsících, vyjma června, kdy si lidé půjčují na dovolené, a září, které je ovlivněno výdaji spojenými s nástupem dětí do škol.

„Naše společnost letos zaznamenala více než 15 % meziroční nárůst prodejů krátkodobých úvěrů,” říká Tomáš Konvička, jednatel společnosti Fair Credit Czech a poukazuje na skutečnost, že při čerpání úvěru by se zájemci měli držet důležité zásady: věc, na kterou si finanční prostředky půjčují, by měla mít delší životnost než doba splácení samotného úvěru.

Jak si stojí jednotlivé bankovní a nebankovní subjekty v Indexu odpovědného úvěrování, který pravidelně zveřejňuje organizace Člověk v tísni, najdete na: https://www.clovekvtisni.cz/na-trhu-stale-existuji-problematicke-pujcky-varuje-clovek-v-tisni-6216gp?fbclid=IwAR2C0X75M0cX4zI56Sni3ss5CMX18qq04BcPvAajWyINJiD5KHfnPFwAq1g

Zdroj: Fair Credit Czech

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account