Finexpert.cz: V posledním roce výrazně stoupl počet lidí, kteří mají potíže se splácením hypotéky, leasingu nebo jiného úvěru. Mnoho klientů podléhá iluzi, že pokud je pojištění schopnosti splácet přímo součástí splátek, je půjčka vždy výhodnější nebo vždy bezpečnější. Pojištění schopnosti splácet zahrnuté přímo ve splátkách nemusí být ale mnohdy dostatečné.
Velmi významný argument, který se vztahuje k pojištění schopnosti splácet, zmiňuje v článku Kdy se vyplatí pojištění schopnosti splácet? (FinExpert.cz) jeho autor Vladimír Nejezchleba. Podobně jako u dalších rizikových pojištění i zde platí celá řada výjimek a výluk, které mnohé klienty předem vyřazují ze skupiny odškodněných. Ovšem u pojistek vzniklých poptávkou bank po levném pojištění zahrnutém přímo do splátek, těchto výluk a výjimek bývá podstatně víc. Tento fakt ovšem pracovníci přepážek bank, leasingových firem i jejich obchodní zástupci často zapomínají klientovi sdělit. A protože mnozí spoléhají na solidnost finančních institucí, produkt bez přemýšlení koupí, což v tomto případě znamená, že si dobrovolně zvýší měsíční splátky.

Jistě, v podstatě o nic nejde. Zákazník s pojištěním souhlasil a v porovnání s výší splátky jde přece o marginální sumu. Ano, jistě, ovšem jen do okamžiku, kdy se splácející klient dostane – často ne vlastní vinou – do situace, kdy není schopen platit. Proto by si klient nikdy neměl zapomenout pozorně přečíst pojistné podmínky.

Pojištění schopnosti splácet (zahrnuté do splátek) se, slovy autora, vyplatí starším žadatelům, kteří mohou těžit z nižší ceny pojištění, než kdyby si ho sjednávali sami. Přesto je třeba nejprve zjistit, jaká rizika produkt kryje a teprve potom jednat.

Chcete-li klientovi ukázat “černé na bílé”, že se vyplatí kontaktovat nezávislého finančního poradce? Nasměřujte klienta na článek zde!

Už jste se setkali s klientem, který se dostal do potíží, přestože se cítil být pojištěn? Jaké jsou Vaše zkušenosti s kvalitou pojistek zahrnutých přímo ve splátkách? Váš názor nás zajímá!

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account