Pouhé 4 firmy ze 106 žadatelů mají k dnešnímu dni licenci České národní banky pro poskytování nebankovních úvěrů. Ostatní firmy musí čekat – termín je konec května 2018. Bez licence by nemohly poskytovat úvěry. Jinými slovy by to znamenalo de facto konec podnikání a nulové příjmy obchodních zástupců.

ČSOB Leasing, Home Credit a EC Financial Services s licencí, Provendent zatím bez

Vedle společností ČSOB Leasing, Home Credit a ŠkoFIN dostala licenci i firma EC Financial Services, která používá obchodní značku ExpressCash. To je v zásadě překvapení, protože se očekávalo, že se jako první na trhu hotovostních půjček dočká jeho klíčový hráč – Provident Financial.

„Na získání licence jsme vynaložili enormní úsilí. Samotná žádost měla přes 3 tisíce stran. Podmínky podnikání se tím zpřísňují, ale zároveň to ukazuje, že jsme schopní a zároveň ochotní respektovat přísná pravidla. To je výrazný signál důvěryhodnosti pro všechny klienty i obchodní zástupce,“ vysvětluje předseda představenstva EC Financial Services Miroslav Kučírek.

Všichni, kteří si o licenci zažádali a dosud ji nedostali, nyní podnikají v provizorním režimu tzv. přechodného období, které skončí nejpozději 31. května 2018.

Dojde k přerozdělení trhu?

Firma EC Financial Services poslala poradcům, kteří jsou ve veřejném seznamu ČNB, nabídku ke spolupráci. Poradce by se měli zajímat o provize, bonusy, servis centrály a dlouhodobou udržitelnost obchodního modelu.

„Je zřejmé, že trh se může výrazně proměnit, protože mnoho společností v dohledné době na licenci ČNB nedosáhne. Jejich klientské kmeny se tím pádem ocitají ve vzduchoprázdnu. My je ale dokážeme bez problémů převzít, včetně všech služeb,“ tvrdí Miroslav Kučírek.

Podle jeho odhadu jsou schopni absorbovat až stovky obchodních zástupců a až desítky tisíc nových klientů.

„Předpokládáme, že se nám podaří přilákat mnoho obchodníků, kteří nechtějí čekat až do finálního termínu. Samozřejmě chceme postupně zaplňovat místa na mapě České republiky, kde nemáme tak dobré pokrytí,“ dodává obchodní ředitel firmy Stanislav Koller, který má síť obchodních zástupců na starosti.

Společnost dnes zveřejnila, že v letošním roce očekává dvouciferný růst – zisk by se měl dostat nad 27 milionů korun. EC Financial Services patří do rodiny firem silného uskupení Natland Group.

Zdroj: ČTK, EC Financial Services, Česká národní banka

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account