Třetí díl podzimní roadshow SAB servisu je nabitý čísly. Mojmír Urbánek okomentoval statistiky a výsledky společnosti, počty zasmluvněných poradců i konkrétní čísla za produkci. Asi nejočekávanější téma představil fintechový specialista Lubomír Valík, když prezentoval oblast kryptoměn.

„Osm z deseti našich partnerů rostou (počítáno z padesáti největších partnerů pod SABem), dokonce dva z deseti těchto partnerů rostou více jak dvojnásobně,“ konstatoval Mojmír Urbánek úvodem.

A jaký je aktuální podíl provizních příjmů SABu podle jednotlivých oblastí produkce? Úvěry tvoří 39,5 %, životní pojištění 34,1 %, neživotní pojištění 13,3 % a investice 8,8 % (počítáno od ledna do září 2020). Letos SAB pravděpodobně překročí 13 miliard objemu zprostředkovaných úvěrů.

U České národní banky bylo k 20. 10. 2020 pod SAB servisem zaregistrováno 890 poradců, kteří zprostředkovávají pojištění, 497 poradců na investice a 720 poradců zprostředkovávajících úvěry (někteří poradci mají více licencí – pozn. red.).

Bitcoinem proti inflaci

Fintechový specialista SAB servisu Lubomír Valík v rámci svého doktorského studia na katedře světové ekonomiky Vysoké školy ekonomické učí o dopadech bitcoinu na světové hospodářství. Sám do nejznámější kryptoměny investuje od začátku roku 2017.

„Ochrana bohatství v době nízkých úrokových sazeb je stále aktuálním tématem,“ vrátil se v čase o rok zpět a navázal na svou tehdejší přednášku pro poradce SABu, kdy mluvil o diverzifikované investici mezi různé třídy aktiv – snížení váhy dluhopisů v portfoliu a oproti tomu zvýšení protiinflačních aktiv jako jsou nemovitosti, protiinflační dluhopisy, zlato, ale třeba i bitcoin a akcie.

„Nemyslím si, že bitcoin by byl důležitější než jiné třídy aktiv,“ poznamenal. „Většina lidí o bitcoinu mluví hlavně ve vztahu k ceně, a moc neví, jaké současné ekonomické problémy může bitcoin řešit. A pokud to nevíte ani vy, tak to pravděpodobně neví ani vaši klienti.“

Co se u bitcoinu za poslední rok změnilo? V čem spočívá jeho technologie a jak funguje? Jaké jsou inovace a vylepšení bitcoinu? Jaké jsou další vhodné alternativní kryptoměny? A kryptoměny centrálních bank? Jaké jsou možnosti zabezpečení a možnosti nákupu kryptoměn? Ale také – jaká jsou jejich rizika? Nejen na tato témata připravil online kurz, je k dispozici také na diverzo.academy.

A co by doporučil investorům do digitálních aktiv pro začátek? „Zůstaňte u nákupu bitcoinu a neinvestujte do těžby, což je podnikání někoho jiného a je to jako investice do dluhopisů některé společnosti. Neinvestujte do neznámých kryptoměn, které vám někdo doporučil. A neinvestujte do tradingu,“ dodal.

Novinky závěrem…

Jitka Kratochvílová, obchodní manažerka pro oblast úvěrů, představila možnosti zadání online žádosti o úvěr, a to konkrétně u Hypoteční banky, České spořitelny a Buřinky. Mezi nové úvěrové partnery SAB servisu patří Českomoravská stavební spořitelna, Zonky (společnost se do nabídky vrátila zpátky) a Banka Creditas.

Obchodní ředitel Pavel Černý se zaměřil na sjednávač neživotního pojištění. SAB také připravuje projekt automatické rekalkulace ceny smlouvy a následné upozornění poradce na případnou možnost lepší nabídky na trhu, a to vždy před výročím a konkrétně u produktové nabídky pojištění aut a majetku.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account