ZFP akademie působí na finančně zprostředkovatelském trhu již 15 let. Za tuto dobu uzavřeli zprostředkovatelé ZFP akademie více než 2,5 milionu spořících a pojistných smluv. A postarali se také o mimořádně špatnou pověst, kterou tato společnost u odborné veřejnosti má… Z pohledu čísel je ale ZFP akademie absolutní jedničkou.
Výsledky 2009
Provizní obrat 1,2 miliardy korun, 16.000 absolventů základního semináře v roce 2009 (138.000 absolventů za 15 let). Dle dosud publikovaných informací je ZFP akademie jasnou jedničkou na trhu finančního zprostředkování, tedy měřeno provizním příjmem za rok 2009. Na druhém místě (podle stejného kritéria) se umístilo OVB (866,5 mil.), na třetím místě jsou Partners (810 mil.).
Poradenství dle ZFP akademie
ZFP akademie neposkytuje komplexní finanční poradenství a ani se tak sama veřejně neprezentuje. Poradenství ZFPA je postaveno na maximalizaci daňových odpočtů a státních příspěvků, a to s využitím minimálních zdrojů ze strany klienta. ZFPA nabízí zejména produkty se státní podporou nebo daňovou úlevou. Tomu odpovídá i struktura produkce ZFPA, pro kterou je na trhu kritizována:
Skladbu produkce ve formě tabulky najdete zde, růst počtu spolupracovníků a uzavřených smluv zde.
Zdroj: ZFP akademie (údaje v počtech smluv)
Jak si vysvětlujete špatnou pověst ZFP akademie a růst počtu spolupracovníků?
Nevidím žádný významný rozdíl v kvalitě práce ZFP a ostatními provizně odměňovanými poradci.Všichni maji strukturu prříjmu cca z 80-90 % postavenou na prodeji rezervotvorných ŽP.Možná,že u ZFP bude tohle číslo paradoxně jedno z nejnižších,protože dělají hodně stavební spoření a penzijní připojištění.Nedémonizoval bych jejich strukturu produkce.V jistém úhlu pohledu je to serioznější externí zprostředkování než to,co je na trhu běžné.A že nedělají fondy?Ty v podstatě nedělá nikdo,protože za ně není zajímavě odměněn,takže bych se tím moc netrápil dneska.Pokud nepočítáme ty částky okolo 5% obratu,které mají asi 4 velké firmy.Samospotřebitelství pro nejnižší retail zkrátka.
Musím říct, že mi je moc líto, když někdo v boji za svou svatou pravdu používá tvrzení, která eufemisticky řečeno „příliš neodpovídají realitě“. Neznám přesné statistiky jiných firem, ale v Partners tvoří podíl provizí za IŽP (včetně Flexi, která se dělala jako levná rizikovka a úrazovka), 53 % celkových provizí. Tolik tedy fakta…
Pokud vezmu v úvahu, že Partners mají snížené provize u IŽP, tak se ani nedivím, že máte jen 53%, ale pokud by jste zprostředkovávali za standardní provizi, tak by podíl na příjmu byl okolo 70%, což není nijak odlišné číslo od ostatních.
Pánové Prouzo a Zárubo, podle LinkedIn máte dnes narozeniny. Takže oběma vše nejlepší!:-)
Ondro, přál bych si, abychom se na tomto webu vzájemně nepožrali. Ale strčit do jednoho pytle provizně odměňované poradce (tedy téměř všechny, a to nejen v ČR), je docela odvážné. Diplomaticky řečeno.
Ahoj,děkuji ti za přání a připojuju se k přání panu Prouzovi.
Pokud mají 53% Partners,tak to musím kvitovat s jistou dávkou uznání.Na poměry MLM v ČR je to velmi dobré číslo.Asi to bude souviset s tím,co napsal pan Vladimír Novák.Já společnost Partners uznávám jako nejproklientší z těch velkých hráčů na poli retailu.Ovšem mezi kvalitou ZFP a všech ostatních provizních společností jsou v zásadě kosmetické rozdíly.
Víceméně se potvrdila má teze – stojí to všude na těch životních pojistkách.Já se musím názorově přiklonit k Pavlovi Hanzlovi,který tvrdí,že tento produkt plní roli defacto platebního prostředku.Je to o tom přátelé,že vydělat si v rodině,která má příjem 30.000 třeba 20.000, už to chce něco předvést.A na to práce s prefabrikovaným SW a vyplnění papírů je málo.Zkuste si říct klientovi o tyhle peníze za tuhle práci.Až mu vyděláte nebo ušetříte aspoň 100 tisíc,tak je to jiné.
Já nikoho žrát nebudu.Neboj se.Už se osvědčilo mi sebrat práva k účtu,tak si dávám pozor,abych nepřekročil hranici:-)
Osobně mi ZFP moc nevoní.
V prvé řadě totiž tvrdí, že vzdělávají lidi, což spočívá ve vychvalování stavebního spoření, penzijního připojištění a hlavně životních pojistek.
Dochází proto prakticky vždy k misselingu, protože stavební spoření jsou uzavírána s cílovou částkou z pravidla nesmyslně vysokou (1 000 000,- běžně), penzijní připojištění každému (mladým do 30ti na 500,-, starším na 1 500,-) a životní pojistky úplně každému, ale pro změnu s nesmyslně nízkým krytím (smrt 100 000,-, TNÚ 200 000,- apod).
Tzn. ZFP je o kvantitě, nikoliv o kvalitě.
ZFP je ještě horší, než OVB. 19ti leté děti, co po jednodenním semináři prozřou a stávají se z nich špičkoví poradci (a hned si samozřejmě ruší všechny smlouvy, aby si je mohli udělat „na sebe“ ). To není poradenství proboha. S kolika případy denně se setkávám, že jim to a ono zařizoval švagr/tchán/teta, … vždycky šlo o ZFP a vždy šlo o zprasené smlouvy !
Váš naštvaný M.D.
Nesouhlas prosím vysvětlit formou soukromé zprávy, rád se přiučím ;)