Zobrazeno 16.497x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 21 diskutujících a má 103 odpovědí. This post has been viewed 16498 times

  • Autor
    • Dobré ráno přeji.

      Jen na úvod, je mi 19 let a pracuji pro společnost OVB téměř jeden rok. Myslím si, že konkrétně naše struktura se snaží tuto činnost dělat kvalitně, tak prosím názory na OVB si nechte do jiného vlákna. Posledních pár měsíců jsem se ale začal důkladněji zajímat o produkty, které prodávám a chci se Vás, zkušenějších zeptat na Váš názor.

      Klient 20 let, student, rodinu zatím neplánuje. Chce se mnou konkrétně zrealizovat úrazovku + spoření na cca 10 let. Měsíční částka by činila 1000 kč a chtěl by jí rozložit 50% do úrazovky a 50% na spoření.

      Moje otázka zní, co byste mu doporučili Vy, znalí fin. poradci bez ohledu na to, u které společnosti pracujete a také, co si myslíte o 7BNku, který dle mých znalostí o produktech vychází jako nejvýhodnější řešení. Samozřejmě bych s klientem mluvil na rovinu, seznámil ho s riziky, s poplatky a s tím, že se nejedná o spoření, ale o investování.

      Dále by mě zajímal Váš názor ohledně rozložení této částky do čistě úrazového pojištění a přímého investování do podílových fondů, jelikož se všude dočítám, že to pro klienta ve výsledku vychází mnohem výhodněji. Co jsem ale mluvil s vedoucími z naší společnosti, bylo mi řečeno, že konkrétně 7BNko vychází úrazová část mnohem levněji, než kterékoliv jiné úrazové pojištění. Podobné tvrzení jsem našel i na internetu.

      A posledním otázka: jak byste nastavili částky pro úrazovou část.

      Děkuji za odpovědi

      S pozdravem, Jan Tichota

       | Odpovědět privátně
    •  Martin Dratva
      Účastník

      Když pomineme, že by bylo možná rozumnější klientovi udělat kvalitní úrazovku + přímé investování, tak 7BN, jak ho znám já je dobrý produkt. Pokud chce klient investovat v tomto produktu, tak doporučuji nedávat to do běžného pojistného, ale ať si to posílá třeba každý měsíc jako mimořádné pojistné. Z běžného pojistného, ať si platí rizika + jako nutné minimum na investování.

      Když to klientovi nastavíte takto, tak to má pro něj hned 2 výhody:

      1) peníze které tam takto vloží může v případě potřeby takřka ihned vybírat

      2)z této částky nejdou tak velké poplatky (provize, …)

      Samozřejmě z této části ani Vaše provize nebude převratná, pokud to však klientovi dobře vysvětlíte, bude na Vás pět ódy kamkoli se pohne.

      Hodně spokojených klientů

      M.D.

       | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Dobrý den,

      je mladý, nemá za nikoho zodpovědnost, jen za sebe … takže smrt bych začal na nějakém minimu, třeba 100 000Kč. Úraz bych dal trvalé následky např. na 2 000 000Kč. U RŽPD 2011 uniqa to vychází na 438Kč měsíčně. Pokud uzavřete smlouvu do 60 let, ale placení jen na 10 let, můžete si 137Kč odečítat z daní. Kalkulačka 7BN se chce aktualizovat, neumím teď porovnat ;-)

      Zbytek peněz … v horizontu 10 let … ja bych šel do stavebka s cílovkou kolem 100 000Kč. WSS teď úročí 3% po celou dobu vkladu – odpovídá cca 5,95%pa. U stavebka máte větší flexibilitu … a možná Vám později poděkuje až bude řešit hypotéku, že má nějaký základ …

      Petr

       | Odpovědět privátně
      • Co se týká toho přímého investování do fondů. Řešil jsem tuto otázku nedávnou s vedoucími a bylo mi řečeno, že to opravdu vychází pro klienta levněji, ale že se toto řešení nedá doporučit klientovi, který nemá čas, ani znalosti se o ty peníze starat. Že u IŽP s těmi penězi nakládá pojišťovna a aktivně je spravuje, což je pro klienta pohodlnější (ale samozřejmě také dražší). Dále jako nevýhodu vidím fakt, že vklady u přímého investování do fondů nejsou pojištěny, kdežto při investování přes pojišťovnu pojištěny jsou.

        100 000 Kč na smrt z jakékoliv příčiny + 2 000 000 Kč trvalé následky vychází na 415 Kč. To jsou jediné položky, které byste do úrazové části zahrnul? Co si myslíte o poškození úrazem, či vážných onemocněních?

        Takže doporučením 7BNka klientovi nic nepokazím?

         | Odpovědět privátně
        • Dobrý den pane Tichý,

          IŽP investuje stejně přes fondy, jen zařídíte klientovi dvojí poplatky. I fondy spravují vklady aktivně.

          K té úrazové části. Riziko úmrtí bych nastavil na minimum, které pojistný program dovolí. Dále bych volil následující rizika:

          – trvalé následky;

          – denní odškodné, pokud v případě úrazů nedochází k okamžitému poklesu příjmu, bych moc nepřeháněl;

          – probral bych s klientem pojištění hospitalizace;

          – závažná onemocnění, pokud není v rodině výskyt těchto chorob, také bych to s pojistnou částkou nepřeháněl;

          – proberte s klientem invaliditu II. a III. stupně.

          Programem 7BN nejspíš nic nezkazíte. Jen bych se v tuto chvíli zeptal, zda stále Kooperativa v případě výpovědi smlouvy v prvních dvou letech předepisuje klientovi k úhradě nesplacené náklady?

           | Odpovědět privátně
        • pozor, při investování přes pojišťovnu rozhodně vklady klienta nejsou pojištěny, ačkoli si to většina klientů myslí:) Naopak, klient kromě investičního rizika podstupuje ještě riziko kreditní, tedy že pojišťovna zkrachuje – ačkoli je to samozřejmě málo pravděpodobné:)

           | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Těch 5,95% píšou na stránkách a v jejich časopise, nicméně to je hrubého bez odečtení veškerých nákladů a daně. Ale chápu, že se to hezky podává/prodává.

         | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Dobrý den, já bych také vložil nějaký svůj námět. Jednak bych rád reagoval na argument o tom, že klient nemá čas to sledovat v OPF, protože to slýchám velmi často a také se mi hodně často zdá, že je to ve většině případů argument zavádějící.

      Pokud se bavíme o investování 500,-Kč na 10 let, tak si to dejte do kalkulačky tak, aby Vám tam kromě těch rizik zůstalo 500 do spoření a podívejte se, kolik tam bude na konci. Vzhledem k tomu, že to bude na deset let asi nemá moc velký smysl počítat nějaká horentní procenta a také nevím, co na tom poměrně krátkém horizontu nějak zvlášť hlídat, což je uváděno Vaším vedoucím jako argument, proč spořit v IŽP.

      Pokud tam (jen jako příklad) nastavíte rizika na rovných 500 a pak dáte platbu 1000, dojdete k překvapivému výsledku. Pokud tam nedáte 500 jen nad rizika, ale nad minimální platbu, která je na tomto horizontu 630,-, (takže 1130,-), tak ještě pořád dojdete k zajímavému výsledku. Za deset let tam vložíte po 500,- Kč celkem 60 tisíc. Nechte si tam klidně garantovaný fond a pak mrkněte na to, kolik je tam na konci, minus daň a řekněte mi, jestli to má smysl. A zkuste to pro zajímavost porovnat s tím, co píše třeba pan Kačenka. Jsem zvědav, jak se na tuto moji úvahu budete dívat nejen Vy, ale i ostatní. Klidně mě zmasakrujte, od toho to tu je… :-)

       | Odpovědět privátně
      • Takže po všech názorech co jsem se tu dočetl, byste se všichni shodli pro úrazovou část zvolit pojištění od UNIQA.

        A co s druhou složkou – spořící? Investovat přímo do podílových fondů, či spořit ve stavebku? Nebo se nabízí ještě jiná alternativa?

        Za všechny reakce tímto děkuji a omlouvám se za své zkreslené informace, které jsem měl a zde jsem prezentoval.

         | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
        Účastník

        U stavebka (cílová částka 75 000Kč) mně vyšlo 70 300Kč + 550Kč o rok později státní podpora – podle aktuálního danění se všemy poplatky.

        U 7BN se ztrácím … riziko mně vyšlo 417Kč, když dám 417+500=917 (resp. 920) mám odkupné 48100Kč + nějakou prémii 4800Kč a daň se již nejspíš neplatí … (zaplacené pojistné je větší než odkupné)

        Úsporu na daních asi uplatňovat nebudeme?

        Petr

         | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Ještě jsme zapomněli na jeden aspekt a to, že u 7BN se cena rizika smrti bude zvětšovat v čase, takže se tam již nebude spořit celá pětistovka. Nicméně na tomto horizontu to bude vzhledem k inflaci ztrátové. Na SS, pokud bych pominul okolnosti, které se mohou v příštích letech stát, na tom bude určitě lépe. Lépe na tom bude i na nějakém termínovaném vkladu :-)

          Proto jsem podruhé počítal s částkou nikoli samotných rizik, ale minimální částkou na spoření, kterou kalkulačka vyplivla a k ní jsem si přidal 500,- Kč. Na konci bude plus minus (spíš o trochu méně), než co do toho spoření klient dal, takže zhodnocení nula, spíš minus a vzhledem k inflaci silně mínus.

           | Odpovědět privátně
          • A co sjednat min. penzijní připojištění 100,- u ČS díky čemuž lze použít variantu výše zmíněného komplexního pojištění pojišťovny České Spořitelny ve variantě 4. Čili 600 000 smrt úrazem, 600 000 TNÚ s progresí od 0,5%, 200,- DO karence 7 dní, 200,- nemocnice úrazem. Platba 2700/ročně, čili 225,- měsíčně. Myslím, že pro tak mladého člověka bez možnosti ztráty příjmu ideální a více než dostačující varianta, kterou bych ale v momentě kdy začne pracovat samozřejmě doplnil jiným produktem. A zbylých cca 680,- kč investovat do SS? Jaký na to máte názor? Miloš Luňáček, Kapitol

             | Odpovědět privátně
            •  ALEŠ KŘEČEK
              Účastník

              Pane Luňáčku, je ale potřeba se podívat na klienta komplexně,vždy nerozhoduje cena, ale hlavně to co klient pořebuje.A co třeba plnění, výluky a dokládání zdravotního stavu u tohoto pojištění. Ale pokud děláte se Smartem, tak problém asi nebude. Ať se daří. :)

               | Odpovědět privátně
            • Samozřejmě že pracuji se SMARTEM, po pravdě si bez něho ani práci představit neumím. Nemohu to zde ale více rozpytvávat když jsem klientovi nedělal analýzu. Komplexko obvykle používám spíše jako doplněk, samotné jsem ho ještě nesjednal. Zajímalo by mne zda třeba Vy či další kolegové máte zkušenost s plněním z Komplexka? Já zatím ne. A výluk jsem si vědom, je to podobné jako u Flexi.

               | Odpovědět privátně
            •  ALEŠ KŘEČEK
              Účastník

              Tak to jsem rád, že pracujete se Smartem, pořád okolo mě je spoustu prodejců a Smart nás trochu rozděluje. Plnění z komplexka, zatím nemám osobní zkušenost. Pouze jedna paní povídala..Beru ho jako doplněk rizik dobrou cenu, ale jako prioritu ho neberu a ani na něj nesázím.

               | Odpovědět privátně
    • Nečetla jsem sice všechny Vaše recenze, ale hlavní nevýhodu v 7BN vidím ve vysokých vstupních nákladech, které se zde strhávají ne 2 ale 3 roky. To znamená, že investovat přes tento produkt je z mého hlediska sporné. Životní pojištění má jednu výhodu, kterou někteří opomíjí a to, že kryje i rizika spojená s nemocí a ne jen úrazem plus pracovní neschopnost následkem nemoci + úrazu.

      Preferuji životko a pokud je klient bonitní, přidám přímé investice do aktivně řízených fondů.

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Jen technická… nevím, jak u 7BN, ale je poměrně běžné, když narazíte na dva produkty, které se jmenují úplně stejně a každý má naprosto jinou nákladovost podle toho, kdo ho prodává… Investovat přes tento produkt je podle mě více, než sporné, zvláště pokud by se jednalo o větší částku. Pokud bychom uvažovali o třech letech a příspěvku do investic např.ve výši 5.000,-, tak dá 180.000,- než se mu vůbec něco začne spořit na účtě. Kdybych to v takovém případě dal klientovi do OPF formou strhávání poplatků z každého vkladu, tak to bude rozdíl plus minus oněch 180 tisíc, který se s každým dalším rokem při investici do stejných fondů bude zvětšovat. O tom, že by měl klient produkt bez vstupního poplatku už raději ani nehovořím…;-)

         | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
        Účastník

        Dobrý den,

        nepochopil jsem ta rizika spojená s nemocí. Mohl by to někdo prosím upřesnit?

        Děkuji

        Petr

         | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pelant
        Účastník

        A co takhle na snížení nákladů používat limit pro zvýhodněné pojistné? Tedy samozřejmě pokud víte co to je?

         | Odpovědět privátně
    • Dobrý den,

      zkuste se podívat na tento odkaz: http://www.mefin.cz/pravidelne-investice-do-fondu-a-investicni-zivotni-pojisteni/02/?init=1

      Porovnejte například investování do Top Stocku přes FLEXI a přímo přes podílový fond. Zajímavá čísla.

      Udělejte klientovi kvalitní pojistku nezávisle na tom, kolik za to dostanete zaplaceno. Proberte s ním důkladně všechna rizika, aby tam měl vše, co potřebuje. Otázka je, na co potřebuje být pojištěný – nemá rodinu, která je na něm závislá, je nevýdělečně činný, takže výpadek příjmu nehrozí…

      Za čas se Vám to vrátí v doporučeních. Nejhorší je, když to uděláte pro provizi a ona pak potká někoho, kdo mu dá lepší nabídku. Už se k Vám nevrátí a ještě Vám může udělat špatné jméno.

      Přeji hodně štěstí

      Renáta

       | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Zkoušel jste modelovat rizika i v UNIQA RZP-D? Přiznám se, že 7BN neznám, protože je tam investiční složka. Investici přes pojišťovnu opravdu nedoporučuji. Případně se mi klidně ozvěte na mail.

       | Odpovědět privátně
    •  Jaroslav Pelant
      Účastník

      Víte čím více čtu tento web, tím více nabývám přesvědšení, že tu spousta lidí mluví o něčem o čem nic neví.

      Již mnohokrát jsem zmínil pojem LIMIT PRO ZVÝHODNĚNÉ POJISTNÉ.

      Ted budu trochu hrubý. Pořád tu všichni naříkáte, jak je IŽP drahé a jak klienti přicházeji o peníze atd.

      Když ale celou dobu mluvím o nástroji, který tyto poplatky snižuje o minimálně 50% (v závislosti na platbě), tak to všichni přecházíte a nikdo neví o čem mluvím.

      Dokonce jsem na toto tém azaložil i diskuzi, ale reagoval tam snad pouze jeden člověk a to ještě pan Dratva, který pracuje v Koop (aspon tedy tuším)

      Přestaňte tedy všichni naříkat a nadávat na IŽP, že je drahý. Nemusí být vůbec drahé, jen to chce si o tom něco přečíst a pochopit správně poplatky. To je ale přeci práce a námaha, ono je přeci mnohem snažší jen nadávat a kritizovat.

       | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
        Účastník

        … a co to tedy je ten LIMIT PRO ZVÝHODNĚNÉ POJISTNÉ?

         | Odpovědět privátně
        •  Jaroslav Pelant
          Účastník

          Víte většina, troufám si říct 90% ze všech účastníků používá IŽP jako hlavní zdroj svých příjmů. Čekal bych tedy, že ten, kdo přijde na tento web, ví co dělá a proč to dělá. Bohužel je to asi ale má klamná představa a tak se budou neustále rojit otázky co je to limit pro zvýhodněné pojistné, jak přesně fungují poplatky, jak se jim vyhnout atd.

          Už mnohokrát jsem zde sdělil a nestydím se za to, že použím IŽP i na spoření. Vždy jsem za to byl tvrdě kritizovaný, ale byl jsem kritizovaný jenom proto, že kritici neznají pojem limit pro zvýhodněné pojistné a jak se chová.

          Jak jsem koukal, jste tu velmi aktivní člen.

          A tak tedy nechápu proč se mě na to ptáte. Vždyť to přeci musíte vědět, co to je a jaký to má vliv na poplatky potažmo na vývoj účtu:-)

           | Odpovědět privátně
          •  Jakub Pecha
            Účastník

            Pane Pelante, už to tady myslím zaznělo – limit pro zvýhodněné pojistné je pěkná věc, ale jen pro zaměstnance KOOP a poradce Kapitolu. Jiné distribuční kanály tuto možnost nemají, nebo alespoň donedávna neměly.

            Popravdě je mi to celkem jedno, protože když dělám 7BN, tak jen na minimální postačitelné pojistné a zbytek valím přes investice napřímo.

            Ono zvýhodněné či nezvýhodněné pojistné – obojí má značnou nevýhodu, a tou je flexibilita. Když klient přechodně nebude mít peníze, jedna upomínka, druhá, třetí a smlouva jde do redukce (v lepším případě). U investic napřímo toto riziko nehrozí, ale to je na delší povídání :-)

             | Odpovědět privátně
    •  Jaroslav Pelant
      Účastník

      Možná tady opravdu jen plácám do vody a neznáte to nikdo, protože to žádné jiné IŽP neobsahuje. Pokud to tak ale skutečně je, tak je v tom případě 7BN nejlepší IŽP na trhu, protože by to žádné jiné nemělo.

       | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
        Účastník

        Nějak tomu příspěvku nerozumím… Můžete ho prosím rozvést? :)

         | Odpovědět privátně
        •  Jaroslav Pelant
          Účastník

          Na tom není co k rozvádění.

          Máte u Vašich IŽP tuto možnost? Tedy limit pro zvýhodněné pojistné?

           | Odpovědět privátně
          •  Jakub Pecha
            Účastník

            Aha, nějak mi z toho nevyplynulo, že mluvíte o zvýhodněném pojistném. Už jsem o tom psal výše.

            Nyní snad jen dodám, že zvýhodněné pojistné je pro mě něco hodně imaginárního. Každý o něm mluví, je zmiňován v každé diskuzi, ale u klienta jsem ho neviděl. Vždy jen standardní smlouvy se standardním nastavením a k tomu letáček s čertem.

             | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Já chci taky čerta… ! :-D ještě na mě za celou dobu působení na trhu žádný nevypadl.. :-(( :-D

              Jinak k tématu, jasně, limit pro zvýhodněné pojistné je zajímavější, ale pořád ne dostatečně zajímavý na to, abych něco takového klientovi doporučil.

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pelant
              Účastník

              Pokud není pro Vás respektive pro klienta dostatečně zajímavý, tak ho máte buď velmi omezený a nebo jen prostě nevíte jak přesně funguje a jak moc ovlivnuje smlouvu.

               | Odpovědět privátně
            •  Tomáš Bílek
              Účastník

              Tak nám to popište pane Pelante, já se velmi rád dozvídám nové věci.

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pelant
              Účastník

              Jak už jsem jednou psal výše. Nejsem zde od toho, abych Vás školil ve znalostech. Pokud jste opravdu dobří poradci, tak si jistě ty informace najdete:-)

               | Odpovědět privátně
            •  Tomáš Bílek
              Účastník

              To je pravda, a potom stejně uděláme rizikovku + podílové fondy.

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pelant
              Účastník

              Pokud ale někdo dělá rizika v 7BN a zbytek do OPF, tak u mě není poradce.

              Klientovi nechá napálit dvojí poplatky, jedna za 7BN i když je smlouva jen na rizika, stejně tam ty poplatky jsou a protože tam nedáváte peníze na spoření, tvoříte klientovi akumulovaný dluh, který se s ním potáhne celou dobu trvání té smlouvy, no a samozřejmě čím větší rizika, tím vyšší pojistné a tím větší akumulovaný dluh.

              No a pak ho necháte zaplatit poplatky i v OPF i když značně menší, ale pořád to platí klient.

               | Odpovědět privátně
            • Pane Pelant, začínám z Vás být zmatený.

              Proč nám tady máváte čertíkem s akumulovaným dluhem, který se potáhne po celou dobu s klientem, když bude mít pojištění nastavené pouze na rizika, když si podle vás Koop tento dluh neúčtuje? Což jste tvrdil ani ne před 23h právě v této debatě.

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pelant
              Účastník

              To že se v 7BN udělá jen rizikovka, ale přeci neznamená, že tam poplatky nejsou.

              A nikoho nestraším, pouze říkám fakta o akumulovaném dluhu.

              A čím více případů Koop a nejenom ona zaznamená, že se IŽP dělají jenom na rizika a nesplacené náklady posléze akumulované dluhy nikdo neplatí, tím větší je pravděpodobnost, že si je do budoucna účtovat budou, samozřejmě i zpětně.

               | Odpovědět privátně
            •  Jakub Pecha
              Účastník

              To pochybuji, když např. KOOP písemně potvrdila, že nesplacené náklady nebudou při předčasném ukončení smlouvy po klientech vyžadovány…

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              A proč dělat rizika v 7BN, když se dají udělat jinde? Kde klient neakumuluje dluh? Takže to 7BN není ani po snížení poplatků takový terno, jak tvrdíte.

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pelant
              Účastník

              Navíc v 7BN nejde udělat 100% na rizika, takže tam vždy musí být vždy minimálně 10% z pojistného jako rezerva. Čímž ale klientovi vyhazujete 10% z pojistného do kanálu, protože ty peníze schramstne pojištovna.

               | Odpovědět privátně
            •  Tomáš Bílek
              Účastník

              A kdo říká, že dělám pokaždé 7BN?

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pelant
              Účastník

              Mluvil jsem o příkladu kdy k investicím uděláte 7BN.

              Pokud to takto neděláte, tak je to v pořádku:-)

               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Nebo mu taky neudělám 7BN, že jo, pane poradce. :-)

              Mám na Vás konkrétní dotaz. Proč vlastně chodíte na tento web? Abyste se nám snažil dokázat, že jste nejchytřejší? Abyste se dozvídal zajímavé informace, ale sám už nám nic neprozradil? Reaguji na tuto Vaši odpověd: „Jak už jsem jednou psal výše. Nejsem zde od toho, abych Vás školil ve znalostech. Pokud jste opravdu dobří poradci, tak si jistě ty informace najdete:-)“

              To bych to tady mohl taky zabalit s tímto přístupem. No a co já, všichni ostatní bychom to tady mohli zabalit, že?

              Myslím, že bychom tady k sobě měli být vstřícnější a neodpovídat stylem: „jsi poradce, tak si to zjisti :-)“

              A.P.

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pelant
              Účastník

              Nic si dokazovat nepotřebuji a na tento web často nechodím. Jsem tu, jenom když mě nějaké téma irituje nebo když je něco nového a zajímavého, jinak sem dávno nechodím.

              Dříve jsem byl velmi aktivním členem a měl jsem nejvíce bodů za aktivitu. Pak jsem ale přestal být aktivní, protože se tento web změnil.

              Změnil se k horšímu, kdy už sem nechodí jenom lidé, kteří se chtějí dozvědět něco nového, ale začali sem chodit i tací, kteří u klientů škodí a získávají tu jen další informace aby je mohli použít v terénu na rušení smluv.

              A má vstřícnost odešla i s tím „panensky“ čistým webem, který se zrodil, ale který se na cestě k rozmachu zkazil.

              Začal sem chodit každý, v tom je ten problém.

               | Odpovědět privátně
            • Máte pravdu. Nepodělit se o informaci, která může klientovi pomoci je způsob, jakým zlepšíte tuto branži.

              Stejně jako manažeři v MLM, když zatajují nováčkům jak skutečně produkt funguje, stačí přece vědět, že je nejlepší na trhu.

              Na co zmiňovat pro lidi, kteří chtějí pomoci a něco zlepšit, jak funguje věc, kterou oni nemůžou sjednat, když by ji mohl někdo zneužít?

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pelant
              Účastník

              Neberte to jako atak či urážku. Jen už nebudu dávat možnost komukoli zneužít informace mnou zveřejněné, aby mohl u klienta udělat prasárnu.

              Třeba to zrovna Vy nejste a ani to třeba nejsou jiní lidí, kteří na mě reagují a diskutují, ale ti „bad guys“ tady jsou a tohle všechno čtou.

              Když si obecně vezmete kolik informací o různých produktech a práci firem a lidí je napsáno na tomto webu, tak přesně tolik je možností a argumentů, jak tyto informace zneužít ve prospěch peněženky na úkor klienta.

              jen už toto z mé strany nechci podporovat. Mám pak lepší pocit a spaní, že má, pro Vás, dobrá informace může posloužit někomu jinému pro zrušení smlouvy.

               | Odpovědět privátně
            •  Jakub Pecha
              Účastník

              Není to trošičku paranoia? Že zde číhají „zlí kluci“ a čekají na příležitost, kdy pan Pelant prozradí něco „z kuchyně“ Kapitolu, aby hned mohli vyrazit do terénu a nabyté informace použít pro rušení smluv TW, RG a jánevímčehoještě? :-)) To snad nemyslíte vážně?! :-D

              Popravdě mám pocit, že poslední dobou všude jenom papouškujete informaci o zvýhodněném pojistném. Co ale třeba flexibilita plateb? Nebo 6měsíční daňový test?

              BTW proč bych měl přes 7BN investovat jakýmkoliv způsobem např. do Conseq Horizont Investu, když to za mnohem menší poplatky mohu udělat napřímo, bez danění výnosů atd.?

              Odpovíte mi, nebo svou odpověď budete považovat za návod pro „bad & mad guys“? :-)

               | Odpovědět privátně
            •  Jakub Pecha
              Účastník

              Arture, kdo si počká, ten se dočká :-)) O to více vás pak obrázek pobaví :-)

               | Odpovědět privátně
    •  Jaroslav Pelant
      Účastník

      Můžete mě tady všichni napadat jak plácám do vody a zminuju poze obecné informace, ale věřte mi, že mám pak opravdu lepší spaní, že se moje informace nemůžou zneužít.

      Děkuji za pochopení a všem přeji hezký večer

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Já myslím, že komu jde o skutečné posouzení dané situace u klienta, tak stejně nebude brát Vaše informace jako směrodatné, ale stejně si je ověří v pojistných podmínkách nebo někde jinde. A tomu, komu o toto nejde, tak to shodí nějakým vlastním výmyslem stejně, prostě protože chce a na klienta kálí…

         | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
        Účastník

        Pane Pelante, naprosto souhlasím s panem Šplechtou a jeho níže uvedeném příspěvku. Jak by se daly Vaše informace zneužít? Jakože by přišel bouchač na schůzku a řekl by, pane kliente, tady Vám ušetřím na poplatcích? Případně, dávejte si pozor pane kliente, někteří poradci chodí a nabízejí jen rizikovky, které stojí 300-500 a zbytek Vám dají do podílových fondů, zatímco já mám pro Vás jeden krásný produkt, kde můžete mít naprosto všechno, ale kdybyste slyšel, že tam jsou větší poplatky tak to není pravda? Neberte to jakože bych proti Vám něco měl, to určitě ne, říkáte, že to děláte férově a taky tak vystupujete, takže Vám fandím. Já sem také nepřispívám zas tak často, ale rozhodně si nemyslím, že nějaký můj příspěvek může vést ke zrušení smlouvy nějakým bouchačem…

         | Odpovědět privátně
    • Dobrý den pane Pelante,

      dlouho jsem se do této debaty/nedebaty nezapojoval. Nicméně považuji za důležitá Vám něco sdělit. Říkáte nám tu: „Děláte to všichni špatně a já Vám nechci říct proč a neřeknu Vám jak to dělat správně a proč je to správně!“ Vaše příspěvky tohoto ražení jsou naprosto k ničemu. Uvědomte si laskavě, že jste na odborném diskusním serveru, kde je prostě zvykem, předávat si zkušenosti a informace.

       | Odpovědět privátně
    •  Dana Horáková
      Účastník

      Prosím o vysvětlení co je SMART?To je produkt,program nebo firma?

       | Odpovědět privátně
    •  Dana Horáková
      Účastník

      Děkuji Vám pane Křeček za vysvětlení,jenom teď nechápu proč jsem dostala ty palce dolů?Že by od těch co to taky nevěděli a nebo od těch co to znají a myslí si,že to musí všichni znát.

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account