Zobrazeno 5.325x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 8 diskutujících a má 8 odpovědí. This post has been viewed 5326 times

 • Autor
  • Prosím poraďte,rozhodla jsem se pro práci finanční poradkyně. Jen se nemůžu rozhodnout, zda pracovat u Fincetra nebo Bonettu. Myslíte, že jako laik jsem i u Bonnetu schopná tuhle práci zvládnout bez všech školení a systému vůbec?V Bonnetu by se mě ujal kolega a vše by mě prý naučil.Díky za názory

    | Odpovědět privátně
  • Je lepší obléknout si gumáky, nebo sněhule? Omluvte možná rýpavou otázku, ale tak nějak to opisuje otázku Vaši, pevně věřím, že tu paralelu vidíte.

   Jedna společnost Vám nabízí perfektně zpracovaný systém školení. Velmi dobře zpracovaný systém práce a know-how, jak jednat s klienty. Z mého subjektivního pohledu relativně rozumný tlak na výkon. Finanční podporu do začátku, pokud splníte jisté podmínky ve výkonech (poplatek ČNB, zvýhodněný leasing, zálohy na provizích …). Určitý (pro někoho nepřijatelný) tlak na tvorbu týmu a vyhledávání nových spolupracovníků. Za to od Vás očekává výkon a musíte počítat s tím, že minimálně v začátcích podstatnou část provize necháte v systému a nadřízeným. Jsou tu také rozdíly mezi jednotlivými ředitelstvími/strukturami, co se týče tlaku na výkon a nábor. Hodnotím z vlastních zkušeností s konkrétním Zemským ředitelstvím.

   Druhou společnost nemohu soudit konkrétně, na to odpoví spíš někdo přímo ze společnosti Bonnet. Nicméně obecně společnosti tohoto typu poskytují „nováčkovi“ podporu pouze v rámci organizační jednotky, nejspíš v podobě Vašeho známého (ať už se tato pozice jmenuje jakkoliv). Jsou tu analytická oddělení, nicméně nejsou tu organizovaná školení prodejních dovednosti a vůbec systému práce jako takového. Vyžaduje to od Vás mnohem větší míru samostatnosti. S těmito odlišnostmi je spojena větší volnost, nebývá zde tlak na nábory a aktivity jako takové (nebo není tak velký) a v neposlední řadě k Vám proudí podstatnější část provize z obchodu.

   Nejprve si ujasněte priority (chcete budovat tým, chcete sama pracovat jako poradce, chcete mít nad sebou každodenní kontrolu aktivit, chcete mít volnost a zvládáte sebemotivaci …) a co nejstřízlivěji zhodnoťte Vaše dosavadní dovednosti a znalosti, v souvislosti s tím, jak silnou podporu cítíte ve Vašem známém u společnosti Bonnet.

   Na otázku více-méně neexistuje univerzální odpověď.

    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   (rozhodla jsem se pro práci finanční poradkyně)

   Tak to je zcela jistě revoluční přelom!

   Omlouvám se, ale mohu pouze trochu doplnit kolegu Václava, který to dobře popsal výše.

   Nebude to ale doplnění pohledem na ty společnosti, mimochodem, je jich mnohem více a také existuje možnost nastoupit k nějakému ústavu přímo – tyto mívají to úvodní školení a vlastně celý úvod do oboru, tedy dle mého názoru, nejlépe vypracován a také i podporu v podobě nových klientů – kontaktů mívají.

   Je zde otázka: co Vás k tomuto rozhodnutí vede ???

   Finance, tedy že se v tomto oboru dá dobře vydělat?

   Bylo Vám řečeno, že máte mít připraveny peníze tak na půl roku dopředu, protože tak dlouho budete bez slušnějších peněz?

   Jednoduchost a snadnost práce v oboru? Rovnou říkám že tomu tak není.

   Bylo by podobných otázek a i odpovědí mnoho, nebudu je zde více rozebírat.

   Opravdu jste rozhodnuta, že je Vašim posláním a seberealizací pomáhat lidem se zvládáním základů finanční gramotnosti, Vy to samozřejmě sama za sebe zvládáte dobře, že jim budete fungovaně vyhledávat pro ně nejkvalitnější řešení, byť nebude pro Vás to finančně nejlukrativnější?

   Opravdu? Tak to Vás zde vítám.

   Opravdu si jste jistá, do čeho jdete?

   Popovídejte si ještě jednou s tím Vaším známým, který se Vám nabídl, že se Vás ujme a bude Vás učit. Ať Vám popíše své začátky a hlavně nemějte hlavu v oblacích.

    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Tak to je velmi těžká otázka, protože neznáme toho, kdo se Vám bude věnovat v jedné nebo druhé firmě. Jen na doplnění Václava. Ani v Bonnetu se nemusí vždy jednat o vazbu, kdy je obchodník odkázán na sebe, může se úplně stejně stát členem nějaké struktury a ta může mít i nějaký svůj systém přípravy a školení. To ale na Váš případ nevypadá. Pokud se ptáte na to, zda je možné, aby Vás někdo vyškolil jako jednotlivec, tak to pochopitelně možné je. Neznáme ale styl jeho práce, co tvoří jeho produkci, nakolik je ochoten se Vám věnovat atd. Takže odpověď je ano, možné to je, ale nevíme, jestli právě s ním a právě u Vás.

   Nevíme ani, na základě čeho jste se rozhodla to zredukovat právě na tyto dvě firmy, co Vás na této práci baví, čím Vás to naplňuje, nakolik jste schopná pracovat samostatně, kam směřujete, jaké jsou Vaše plány…

   Takže to má takové tři základní rozměry Vy – on a prostor, ve kterém to provedete. ;-)

    | Odpovědět privátně
  •  Ano
   Účastník

   Téma jako na zavolanou :D

   Zrovna dnes jsem měl zajímavé setkání se slečnou z FC. Kromě jejich pěkných očí nic dalšího mi nenabídla. Jejím důvodem práce pro FC je vytváření týmu „pod sebe“. V poolu to prý není možné.

   Po mé otázce, jak ošetřuje klienty s hotovostí nad 1 mio Kč? Prý má díky FC co nabídnout.

   Jako každý MLM žije z provizí. Blahopřeji.

    | Odpovědět privátně
  •  Petr Pecina
   Účastník

   Je otázka, zda otázka „Bonnett vs FC?“ je ta správná otázka. Pokud je ale v Bonnettu kolega, který by Vás VŠE NAUČIL, tak jste si na svou otázku možná již sama odpověděla.

   Co já bych dal ve svých začátcích za kolegu, který by mě vše naučil… ušetřil bych několik let života.

   Přeji Vám hodně úspěchů ve finančním poradenství – je to krásný obor!

    | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account