Zobrazeno 2.253x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 3 diskutující a má 2 odpovědi. This post has been viewed 2254 times

  • Autor
    •  VěraV
      Člen

      Dobrý den,

      než se obrátíme např. na ombudsmana pojišťovny, prosím o menší radu: Klientka, ročník 1952, má 4 vnoučata, každému z nich v roce 2007 založila Clever Invest Z65. Dala jednorázový vklad plus čtvrtletně pravidelně platí. Paní je pojistník, pojištěný je vždy někdo z vnoučat (tehdy věk 1-13 let). Všechny smlouvy jsou do roku 2059-2072. Pokud jste se s něčím takovým setkali, jak jste to řešili? Paní rozhodně nepočítala a ani neměla informaci o tom že smlouvu může v zletilosti vnuků „převést“ na ně, ať si to mladí dál platí sami. Ona chtěla platit, ona chtěla rozhodnout o penězích.

      Víte jak to občas bývá, ne vždy se řekne všechno. Rozhodně se netvářila nadšeně nad tím na jak dlouho jsou smlouvy sjednané. Prosím co radíte?

       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Jako obvykle, těžká rada :-)

      Začneme záznamem informací a tím, co obsahují, od toho se bude odvíjet případný zbytek. Podle mě to skončí jako neprůkazné. Jak paní prokáže, že takhle to nechtěla, když v záznamu to bude mít podepsané?

      Nezapomeňme také, že je to sedmiletá smlouva, domnívám se, že velký zástup ze zdejší komunity v oboru tehdy ještě nepracoval. Někdy začínám mít strach, že mě někdo požene před ombudsmana, že jsem v r. 2005 sjednal někomu IŽP a v r 2014 přišel na to, že ho nechce. ;-)

       | Odpovědět privátně
    •  Jaroslav Halass
      Účastník

      Zkrátit dobu pojištění. Na minimálně 30 let. Měné už to nejde.

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account