Zobrazeno 7.045x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. This post has been viewed 7046 times Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Roman Kolář a poslední změna proběhla 6 roky a 9 měsíci. This post has been viewed 7046 times

  • Autor
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Dobrý den, tak dlouho očekávaný produkt je tu. Třeba to trochu rozhýbe diskuzi.
      Takže pár bodů, které mě zaujaly, hlavně těch rozdílných od Flexi.
      – nazahrnuje možnost investování ani ve formě mim. vkladu
      – pojistník zároveň pojištěná osoba
      – RS stejné rozdělení jako na Flexi, ale riziková skupina (1. až 3.) nemá vliv na sazbu pojistného. 4. je v tomto produktu nepojistitelná
      – poplatek za předčasné ukončení smlouvy v prvních 5 letech – 350,-Kč
      – min měsíční pojistné 300, ale roční lze na 1.200
      – vstupní věk 18 – 70, výstup: 80 let
      – pojištění VO s jednorázovou nebo flexibilní výplatou
      – výstupní věk u invalidity 70 let, čekačka ID2a3 12 měc u ID1 24 měs.
      – PN vtup. věk 18 – 70let výstup 75 let čekací doba 2 měsíce, od 29. dne zpětně
      – DO vstup 18 – 70, výstup 80 let
      – Hospital: vstup 18 – 70, výstup 75 let, čekačka 2 měsíce

      Slevy:
      – nekuřák a BMI 19 – 27 26%
      – součet S + VO + ID3 = 500.000,- 10% od 1 mil 15% od 1,5 mil 20%
      – výše pojistného 1000 měsíčně a víc 10%
      – věrnost od 8. roku 7%

      Platnost od 1.11.2017

      Tak to se těšim na tu modelaci…
      Provize neznám, sluše,o by tomu něco podobného, jako Kooperativa Na přání

       | Odpovědět privátně
    •  Vašek Kott
      Účastník

      RS 1-3 nemají vliv na sazbu u všech tarifů/připojištění nebo jen u S, VO a INV?

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        V metodice je to uvedeno hned na začátku, cituji část textu:
        Na základě povolání a sportovní/zájmové činnosti bude pojištěný v nabídce pojistné smlouvy zařazen do rizikové skupiny (zařazení shodné jako ve Flexi ŽP). Rozdělení klientů je pouze pro statistické účely, protože riziková skupina (1. až 3.) nemá vliv na sazbu pojistného.
        Pro povolání, která v číselníku povolání odpovídají 4. RS, nelze sjednat pojistnou smlouvu. Poradce bude upozorněn hláškou v aplikaci.
        Pokud klient vykonává povolání odpovídající rizikové skupině 1. – 3. a zároveň vykonává sportovní nebo zájmovou činnost, zařazenou ve 4. RS, pak může být pojistná smlouva sjednána. V tomto případě však platí, že sportovní a zájmová činnost ve 4. RS je z pojištění vyloučena.

        Pocitově to tedy vypadá tak, že výhodnější by to mohlo být pro štíhlé nekuřáky ve 3. RS se součtem rizik 1,5 milionu a platbou nad 1000,- Kč :-)

         | Odpovědět privátně
        •  Vašek Kott
          Účastník

          Takže např. trvalky budou pro elektrikáře pracujícího ve výšinách stejně drahé jako pro admin. pracovníka? PS: do PP na RS jsem nekoukal

           | Odpovědět privátně
          • Takže pro elektrikáře fajn věc, administrativní pracovník by měl pojištění najít jinde levnější. Jsem zvědav na modelace.

             | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář
            Účastník

            Asi to bude co se týká RS stejná konstrukce, jako na Komplexním pojištění. Všichni stejně, kromě 4.RS.
            Do PP jsem koukal zatím jen zběžně a řekl bych, že tam žádné RS skpiny nejsou. Je tam jen ve formě výluky text: Z pojištění jsou vyloučeny činnosti a práce spojené se zajížděním motorových vozidel a s jejich typovými zkouškami, činnosti továrních jezdců motorových vozidel, plavidel, činnosti kaskadérů, instruktorů/trenérů adrenalinových sportů, profesionálních sportovců (vyjma sportů s minimálním rizikem vzniku úrazu jako bowling, bridž, golf, šachy apod.). Za profesionálního sportovce považujeme osobu, která má se sportovním klubem či jiným subjektem v této oblasti sepsanou profesionální smlouvu a/nebo vykonává sportovní činnost za úplatu, která je hlavním nebo převažujícím příjmem, a/nebo vykonává sportovní činnost min. 28 hodin týdně (včetně víkendu), včetně tréninku.

            Takže ano, trvalky by měly být stejně drahé jak pro elektrikáře, tak i pro administrativu. V tom komplexku je to taky tak.

             | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář
            Účastník

            A pojistné podmínky jsou sympatické provedením, trochu jako Allianz nebo Metlife, prostě už ne ten dvousloupcový mikropísmenkový monolit. :-)

             | Odpovědět privátně
    •  Lukáš Chylík
      Účastník

      Vypadá to zajímavě, už se těším na absolvované školení za 14 dní. Jak na Vás produkt celkově působí, např. vůči jiným rizikovkám, např. garde risk od Metlife atd.? Je z Vašeho popisu vidět posun kupředu a i bych si troufl říci drobná reakce na vývoj na trhu a konkurenční produkty. :-)

       | Odpovědět privátně
    •  Jakub Pecha
      Účastník

      Ví se, kdy bude kalkulačka ve SmartClientovi?

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Už. :-)
        Zřejmě to jede v nějakých dávkách, včera jsem mluvil s kolegou pracujícím pod jiným PA a ten už ji měl, my ji máme dnes. ;-)

         | Odpovědět privátně
        •  Jakub Pecha
          Účastník

          Jo, jo… Už to tam mám taky… :)
          Škoda jen, že není Simulace, ale rovnou ostrá smlouva…

          Co se provizí týče, mám info, že budou možné dva modely:

          130% a pak po celou dobu 15% průběžná
          25% po celou dobu trvání smlouvy

          Takže inspirace Koop jistá. A je to dobře :-)

           | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář
            Účastník

            Ahoj Jakube,
            provize jsem vzal ze systému, ale buď tam v tu chvíli byly nastavené jinak nebo jsem se překoukl a dal tam normální Flexi. Takže potvrzuji 25 trvale a u té druhé kombinace je tam 130 záloha a 12,50 trvale. To je v každém případě posun zase o kousek dopředu. Takto nastavené modely považuji za ideální, nechalo by se s tím pracovat prakticky jakkoli, kdyby to měly všechny pojišťovny a přes ten poloprůběžný model se v čase dostat na úplně průběžný. Ten poloprůběžný je na 5 letech v celkové provizi stejný, ale velký rozdíl je právě v tom pokračování. 1% a 12,5% je hodně velký rozdíl. Tento model se chová tak, že oproti předplacené provizi je obchodník první rok ve ztrátě 28,8%, 2.rok 20,8%, 3.rok 13,8%, 4. rok 6,9% a 5 rok je na nule. V dalších 4 letech (pokud pochopitelně smlouva vydrží) si vezme ztrátu z předchozích let zpátky. Na tom zlomu má ale především zhruba poloviční ohrožení storny, než v celém předplaceném modelu.

             | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Tak…. po informacích, které jsem už měl od kolegy a po prozkoumání produktového listu jsem to rovnou „napálil“ v modelaci tak, abych dosáhl na všechny slevy. Takže jsem zadal klienta nekuřáka s dobrým BMI, pokrývače a dal jsem mu milion na smrt klesající, milion ID 2+3, půl milionu na ZO, milion TN, 500 na PN a 500 na DO. Jelikož nelze moc pracovat s věkem u jednotlivých rizik, původní modelaci, která byla do 75 a stála 1538, jsem zkrátil do 65 let za cenu 1409 (jinak riziko smrti lze zkrátit)
      Simulace Flexi Risk do 65: 1409, po sedmi letech 1310, jelikož končí v 65, tak se již dále nezlevňuje
      Simulace Flexi do 65: 1929,- Kč… ale…

      Rozdíly: Jiná konstrukce PN – U Flexi Risk zpětně od 29. dne
      Jiná konstrukce ZO – u Flexi risk jednorázová výplata za nejzákladnější diagnozy nebo flexibilní výplata za více diagnoz. Když jsem dal u Flexi jen základní diagnozy, abych se přiblížil modelací FlexiRisku, slezla cena na 1790. Pro zajímavost, natažením smlouvy do vyššího věku nedojde ke zlevnění pojistného, ale k jeho navýšení.
      V produktovém listu čtu, že by invalidita měla jít sjednat s individuálním koncem, to jsem asi nějak minul…

      Pocity trochu rozporuplné… mám v tom asi teď hodně chyb a byla to první zkušební modelace ušitá horkou jehlou, ale když máte otevřenou jednu modelaci, tak nemůžete opravovat druhou, takže doporučuji si k tomu sednout ve dvojici a s dvěma PC a porovnávat. Naznačil jsem (a z konstrukce je to trochu zřejmé), kde asi hledat klienta. Jsou tam některé věci dobré, některé horší. K těm horším patří opět nemožnost trvale průběžné provize, resp poloprůběžné. Naskýtala se tu stejná možnost jako u Kooperativy, mít dva produkty se třemi možnými způsoby odměňování. Bohužel, servis ze strany zprostředkovatelů není opět žádoucí.
      Obávám se, že pokud bude klient v 1RS a klesnu na menší částky nebo bude kuřák, nebude Risk vycházet lépe, než Flexi… to bude předmětem dalšího zkoumání, ale už ne dnes :-) Jsem zvědav, co ukáže čas.

       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Připojuji zhodnocení modelace u klienta z méně výraznými parametry. Trochu jsem mu zvýšil váhu a ubral rizika, aby platba byla pod 1000,- Kč. V Risku stál 877,- Kč, ve Flexi RS1 707 a v RS2 919,- Kč. Vezmu-li v úvahu, že Flexi vytváří nějakou kap. hodnotu, pokud bychom tedy o ní uvažovali, lze považovat modelace u 2. RS za vyrovnané. Tady někde se bude lámat chleba. Pokud to bude klient, který do smlouvy nebude chtít platit přes 1.000,- Kč, ve smlouvě nebudou všechna rizika a bude mít pár kilo navíc nebo bude kuřák, tak v jedničce ho zřejmě nemá smysl zkoušet, dvojka bude plus minu stejná, ale u Risku se v dalších letech zlevní, řekněme, že tam by to ještě mohlo být použitelné…

       | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
        Účastník

        Podle mě největší slabina Risku je nemožnost zadávat individuální konec pojištění u jednotlivých rizik. Pokud chci invaliditu do 65 let, musím mít i smrt a Z0 do 65 let… Co když mi ale tato rizika stačí třeba jen do 50? A už je problém a cena narůstá… Tohle si, myslím, nebyla dobrá volba. Resp. by mě zajímalo, proč to takto napočítali…

         | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account