Zobrazeno 39.211x

Toto téma obsahuje 13 diskutujících a má 20 odpovědí. This post has been viewed 39212 times

  • Autor
  • Dobrý den,

    moje klientka chce někam investovat 300 000 a potom dále ještě spořit 4 000 měsíčně po dělší dobu, avšak max. 15let.

    Mým nadřízeným mi bylo doporučeno Vision4life na 5letou investici 300tisíc, jako mimořádný vklad, s tím že po pěti letech by tam bylo nějaké to nominální zhodnocení 4%. Nějak mám pocit, že vzhledem k investici skrze IŽP se tam ale opomíná velká řada poplatků např. i za vstupy do fondů, i když v materiálěch poskytutých mě se to tváří, že je poplatek jen nějakých 800 ročně. Dále na spoření 4000 měsíčně mi byl doporučen produkt od Metlife, nebo Životko ING smart, u obou však teprve po deseti letech dochází k vyrovnání vkladů, natož k nějakému zhodnocení až po velmi dlouhé době. Plus znovu určitě poplatku za stupy do fondů a vedení.

    Poměrně hodně jsem toho našel zde a utvořil si názor na to, že tyto řešení nejsou ideální. I když řešení první s mimořádným vkladem nebude pro klienta snad ztrátové, není to určitě to nejlepší možné. Avšak investování skrze metlife nebo ING pojištění mi přijde jako naprostá hloupost.

    Jaké by byly ideální produkty, které doporučit v této situaci? Je možné že první produkt by nebyl ztrátový a to uložení peněz skrze mimořádný vklad by opravdu vyneslo nakonec 4% nom. uroku?

    Začal jsem pracovat u OVB s domněnkou že to nebude tak zlé. První sezení s mým nadřízeným a už mi nabízí takovéhle prasárny, kdy i já jako začátečník vidím, že něco není v pořádku. Děkuji za rady.

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník

    Co na to říct. Samozřejmě, máte pravdu, není to ani z mého pohledu dobrá varianta pro klienta. To jste si tady načetl vlastně správně. Bohužel mám však málo informací o klientovi – mám na mysli jeho investiční profil. Proto tedy nemohu radit, co s penězi.

    Osobně však vidím rád na 15 letém horizontu akciové tituly 50/50 USD/EUR, celosvětová oblast, všechny velké sektory ekonomik. Samozřejmě, přes OPF. Ještě jednou upozorňuji, že nevím, zda bych toto doporučil Vašemu klientovi, neznám jeho vztah a pohled k riziku (volatilitě) a jeho znalosti.

    Pozdravujte ode mě Vaše vedoucí v OVB :)))

    Hezký večer.

     | Odpovědět privátně

    Klient je spíše konzervatijnější, staví se k produktům poměrně skepticky a myslím si, že by pro něj byla i důležitá dostupnost alespoň části uspořených financí v rámci 10let, avšak určitě by spořil i nadále.

    Pořád přemýšlím nad tou první variantou a investováním oněch 300 000 jako mimořádného vkladu u Vision4Life. S poplatky za správu fondů, atd. by se to mohlo dostat někde k 2,5% nominálního uroku pokud se nemýlím, avšak nejsem si jistý jak se tam počítají právě náklady na provize. Rád bych došel k nějakému závěrečnému číslu, jak nakonec klient doopravdy dopadne, pokud by do toho šel. Především proto, abych měl pořádně čím argumentovat.

    Pokusím se i u OVB vymyslet něco zajímavého pro klienta, snad to půjde. Avšak musím říct že IŽP jako takové se klientovi povedlo optimalizovat celkem hezky. Akorát od začátku jsem se děsil, když jem viděl co se vymýšlí s investicí a spořením. Obvzlášť otázka proč skrze pojišťovnu se nesetkala s velkým uspěchem :D

     | Odpovědět privátně

    Mě jen pořád zaráží, že tyhle sviňárny nikdo neřeší, a když náhodou něco praskne tak se společnost postará, aby dotyčný urgentně z firmy zmizel, aniž by si toho někdo všimnul.

     | Odpovědět privátně
     Jiří Prášil
    Účastník

    Vision4life?

    Když chcete využít mimořádné pojistné, musíte zároveň platit běžné pojistné a to už tak levné není, navíc ani to mimořádné pojistné v našem případě není zrovna nejlevnější. Pojistitel si vyhrazuje právo žádost o mimořádný výběr zamítnout.

    Poplatky: Poplatek za vklad mimořádného pojistného zaplaceného pojistníkem ve výši 200 000

    Kč a více (z hodnoty vkladu) 2,2 %

    Poplatek za mimořádný výběr z kapitálové hodnoty garantované (TÚM) a zároveň i kapitálové hodnoty negarantované 220 Kč.

    Pak jsou tam další poplatky za různé změny…

    Bohužel nikde nemohu najít, poplatek za správu, ale to je u ČP úplně normální, u IŽP přesahuje většinou 2%.

    Taky musíte zaplatit 15% daň (výnos)

    Nejste ani majitelem, takže osobně nemohu doporučit.

     | Odpovědět privátně

    Poplatek za správu jsem dohledal 1,35% ročně. Takže prostě je to prvních pár let k ničemu a pak se teoreticky trochu zhodnotí. Super :D

     | Odpovědět privátně
     Jiří Prášil
    Účastník

    Poplatek za správu 1,35% je ze strany pojišťovny nebo fondů? Když započítáte všechny poplatky + inflaci, tak zjistíte, že peníze znehodnocujete. Jinak řečeno, neznám nikoho kdo na IŽP vydělal (klient).

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník

    Já znám. Zprostředkovatele :))))

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Mýlíte se, a to hrubě, pokud před klientem zaměňujete pojmy úrok a výnos, jako to děláte zde.

    Pojem úrok je jasně spojen s vkladem a jeho jasně danou návratností. Obávám se, že právě používání nesprávného pojmu „úrok“ (ať již z neznalosti či úmyslně) může vyvolat v klientovi (zejména konzervativním, jak uvádíte) totální nepochopení podstaty produktu.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    No a tady začíná zakopaný pes, Když chcete být v mlm organizaci, proč ne, ale za co potom berou Vaši nadřízení část provize, kterou Vy vytváříte, když si veškeré informace vlastně zjišťujete sám? Takže Vy si seženete informace, zrealizujete obchod a dvě třetiny z toho, co by mohlo být Vaše, odevzdáte někomu, kdo Vám radí něco úplně jiného. Dává tohle smysl?

    Jinak pochopitelně z pohledu retailu a provizní odměny bude nejvhodnější vybrat nějaký OPF místo IŽP, ale to už jste si asi přečetl. Někteří konzervativní klienti slyší na zajištěné certifikáty.

    Docela by mě zajímalo, co Vám Vaši nadřízení řekli na otázku, proč to dělat přes IŽP… ;-)

     | Odpovědět privátně
     Jindřich Benda
    Účastník

    Trochu se to asi řeší OVB dostala menší pokutu, možná slibný začátek, ale hlavně informace pro náborované jedince, že zde není vše košer..

    http://www.investujeme.cz/cnb-tresta-ovb-zaplati/

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Ano, přístup ČNB se mění …

    pokud se chcete podívat na pravomocná rozhodnutí z kontrol, najdete je tady

    http://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_trh/vykon_dohledu/pravomocna_rozhodnuti/susr-list.html

    – vyberte segment „Pojišťovací zprostředkovatelé“

    Zajímavý nález je u jedné firmy z Brna (pokuta 100 tis)

    „….používala při zprostředkování investičního životního pojištění klientům klamavé obchodní praktiky dle § 5 odst. 1 písm. a) zákona o ochraně spotřebitele, když těmto klientům představovala investiční životní pojištění jako formu spoření, či šetření a dále klamavé obchodní praktiky dle § 5 odst. 1 písm. c) téhož zákona, když těmto klientům zamlčovala informaci o způsobu určení výše odkupného v případě ukončení investičního životního pojištění v prvních dvou letech jeho trvání, ačkoliv tuto podstatnou informaci o charakteru investičního životního pojištění měla klientům sdělit“

     | Odpovědět privátně
     Jaroslav Pohl
    Účastník

    Jen tak dál…jen tak dál a více do hloubky!

     | Odpovědět privátně

    No hezky se tam vyjímá Štork. Seznam prohřešků má moc hezky dlouhý, ale jaksi mě tam chybí postih. Pouze uložení povinnosti k nápravě s následným hlášením každého prdu :-)

    Netušil jsem, že tenhle šmejd je z mého města :-(

    Také mě udivilo, že některé společnosti tam jsou i 3x. To můžeme dělat chyby za 1000Kč správního poplatku donekonečna?

    Proč si s tím tedy dělám takovou hlavu?? :-) Ten litr na to budu mít vždy .. tak tedy .. hurááá do vydělávání ..

     | Odpovědět privátně
     Jaroslav Pohl
    Účastník

    Ale i tak je zajímavé, že musel na ČNB hlásit každou smlouvu kterou sjednal.

    Každopádně za ty prasečiny měl mít buď zákaz činnosti nebo megapokutu.

    Takhle je to jen škrábnutí.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    K tomu, že vše není 100% OK, přijdete raz dva. Tam tu tisícovkovou pokutu beru, protože je jakýmsi napomenutím, aby se všechno dalo do pořádku. Ale v případě, že se neomezeně předkládá klientům záměrně mylná informace a obchodník tak vydělá miliony, mi připadá ta tisícovka docela dost směšná, protože pak absolutně nesplňuje to, co by měla. Pokud se jedná o nějaké menší nedostatky, tak už samotná činnost kontroly ČNB ve Vaší kanceláři je natolik nepříjemná, že ani ta tisícovka v podstatě není nutná, stačí ten Damoklův meč, že přijdou za půl roku znovu. Kdo to ale dělá cíleně a záměrně se na tom obohacuje, tak by měl být potrestán poněkud výrazněji.

     | Odpovědět privátně
     Jaroslav Pohl
    Účastník

    S tím souhlasím. Přiznám se, že někdy hledám zjištění potřeb a občas se někam zatoulá. Ale nakonec najdu:-)

    Kontrola jako taková by mě stresovala až dost.

     | Odpovědět privátně
     Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Co k tomu dodat……Šmejdi 2

     | Odpovědět privátně
     Jiří Wandas
    Účastník

    S tim rozhodne souhlasim, CNB by mela prihlednout k produkci takovychto Storku a jim podobnym. neco jineho je nezkuseny novacek, ktery ale pak prohledne kalkulaci a nakladovost sporenicka pres pojistovny. tam by ta tisicovka byla +- adekvatni- jeste bych to spis nechal zaplatit firmu, ale u tehle bouchacu typu Storka bych trosku pridal nuly.

    jestlize prijde manazer OVB za klientem naboucha mu 3 smlouvy IZP a jeste se mu do xichtu vysmeje a rekne ze vydelava 600 tacu mesicne , tak u nej jedna nula navic je malo.

    bohuzel lidi zatim netusi kdo jejich investice muze ochranit jako kontrolor, natoz aby si nekde u CNB stezovali. CNB zrejme tusi a vi kolik milionu a mld skoncilo v kanalu a ze ted budou chybet v ekonomice. uz jejich pokyn č. 3 /2012 ohledne uvadeni odkupneho pri ruseni -povinne u kazde smlouvy na sporenicko byl prvnim krokem – nekdy rijen/listopad 2012 .

    urcite to spousta mlm firem zaregistrovala ale smerem k poradcum asi tezko neco vydala v prohlaseni.

    nektery sro cka tam meli pokutu 6 tisic, takze asi CNB muze pak osvc zvysovat pokuty postupem casu, pokud techto kontrol bude pribyvat i pres jejich narizeni ohledne uvadeni odkupneho.

    a nikde neni dano ze pri nahlasovani smluv po dobu jednoho roku neprijde kontrola hned a nekoukne se na podepsane papiry se srozumenim ohledne vyse odkupneho – jestli je dany bouchac ma nebo zas nema.

    sice to je mala buzerace a mala castka za ty prasarny.

    navic koukam nejaka fa Cesmak dostala 500 tacu za to ze prekopavala smlouvy z predchoziho pusobeni u jine fy.

    v principu ale vetsina bouchacu dela to stejny, zrusi bez obtezovani se predchozi smlouvy a ani nerekne kolik klient ztrati a zalozi nove sporenicko.

    a kdyz to tak procitam tak mastny delikt je pro CNB za desitku za neoznameni do seznamu do registru pojistovaciho zprostredkovatele, pro ktereho byl cinny

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den pane Škarko,

    jak již bylo výše potvrzeno, „spoření“ přes pojistku je spíš ztrátová záležitost. Pokud byste si dal tu práci a blíže prozkoumal nějaké IŽP oproti skutečné výkonnosti OPF, do kterých dané IŽP investuje zjistíte, že je logicky oproti OPF podstatně níže na výnosu – samozřejmě díky dalším poplatkům v rámci IŽP. Dáte-li peníze klienta do IŽP a bude-li chtít časem nějakou jejich část použít, jsou tam opět zpravidla poplatky.

    V rámci OPF ale můžete poskládat rozumné portfolio i konzervativního charakteru (mix fondů peněžního trhu a dluhopisových fondů) na tu část peněz, o kterých se předpokládá využití v kratším časovém horizontu. Nemá-li klient zkušenosti s investováním, musíte si dát o to větší práci mu vysvětlit chování fondů, výhody pravidelných investic atp. a podle toho se zařídit.

    Existují i další nástroje jako např. certifikáty či bezkuponové dluhopisy, každý nástroj však nese určitá rizika a s těmi musí být klient předem seznámen.

    Nemáte-li vy sám zkušenosti, už kvůli sobě se zkuste podívat na stránky některých investičních společností (Conseq, ČP Invest, Atlantik, Pioneer…. Posbíráte tam alespoň základní info o investičních profilech a strategiích. Vašeho vedoucího z návrhu vynechte, neboť z něj evidentně nic moudrého nevypadne a požádejte o pomoc někoho, kdo se investicím skutečně věnuje.

    Hezký den,

    VD

     | Odpovědět privátně
     Petr Babička
    Účastník

    A nadřízený zprostředkovatele :)))))))))))

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 21 příspěvků - 1. až 21. (celkem z 21)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account