Zobrazeno 16.263x

Označeno štítky: , , ,

Toto téma obsahuje 12 diskutujících a má 27 odpovědí. This post has been viewed 16264 times

  • Autor
    • Dobrý den,

      nedávno jsem přišel pracovat do OVB, abych si přivydělal ke studiu, získal zkušenosti z praxe atd… Jenže teď mi nesedí pár věcí. Vím, že tady na fóru se ižp řešilo několikrát, taky jsem toho hodně přečetl, tak kdyby někdo věděl o nějakém již založeném tématu, kde je to dobře vysvětlené, tak mi to prosím napište do komentářů, třeba jsem to přehlédl :)

      Ale teď k věci… v OVB mi tvrdí, že u ČP IŽP Profi Invest, (Vision4Life)s fondem Conseq je přibližně roční výnos 6-8%, někteří tvrdí i více a platí se MINIMÁLNÍ poplatky, když říkám minimální, myslím tím opravdu minimální, třeba pár sto korun, jen za první dva roky jsou ty poplatky vysoké… Ale pokud vím, tak se platí nějaké poplatky za ten fond (TANK, PANK, aTANK a TER) a např. TANK není zrovna malý. Pak když vezmu ještě v úvahu, že u ižp jsou nějaké ty poplatky pro společnost, inflaci (+-3%) atd… tak mi přijde, že ižp není těch 6-8% co mi tvrdí, ale podstatně méně.

      Nebo se pletu a je možné, aby ČP měla nějakou super dohodu s Conseqem, aby klienti opravdu platili pár stovek za poplatky?

      Kdybych produkt modeloval, vyjde mi, že za 1000kč měsíčně bude mít naspořeno za 30 let 1 332 168 kč. Je to opravdu možné s dynamickým a vyváženým portfoliem od Consequ 50:50?

      Vím, že ižp je velké lákadlo pro zprostředkovatele, protože jsou za to velké peněžní odměny, ale popravdě mi ani tak moc nejde o ty peníze, ale spíš o praxi a tohle mi přijde divný. Jednoduše řečeno, nechci klientům lhát. Je mi z toho na zvracení, jestli je to tak, jak si myslím :X

       | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
      Anonym

      Je to obchod, pokud si chcete vydělat více, prodejte jim na spoření profi invest, pokud méně, můžete využít přímé investice bez pojištoven.

      Velká výhoda investování bez pojištovny je, že vám prakticky nehrozí storno. Doporučuji tuto variantu protože se nedostanete do dluhů když vám klient přestane smlouvu platit. A pro klienta je to výhodnější.

       | Odpovědět privátně
    • Ve firmě mi tvrdí, i když si to tak nemyslím, že když v minulosti zakládali přímé investice bez pojišťoven, že si to lidé víc hlídali a když začali klesat, tak ihned začali rušit.

      Ale hlavně bych chtěl vědět, jak je to s těmi poplatky. Ty mi vrtají hlavou nejvíce :/

       | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
      Anonym

      Pozorně si prostudujte tento článek a dozvíte se základy.

      http://www.penize.cz/pojisteni/29439-investicni-zivotni-pojisteni-prilis-drahe-sporeni

       | Odpovědět privátně
    •  Vašek Kott
      Účastník

      IŽP nejsou vhodná na spoření. A Profi Invest je ještě o řád horší.

       | Odpovědět privátně
    •  | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník
       | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Dobrý den pane Jaroši,

      k tomuto tématu toho bylo napsáno tolik, že si myslím, že z Vaší strany je to jen provokace, ale budiž … ;-)

      1000Kč do investice, 30 let.

      Podle http://www.ceskapojistovna.cz/documents/10262/50021/prehled-poplatku.pdf

      Platíte poplatek 35Kč měsíčně – za 30 let to je 12 600Kč – roční vklad – 105%.

      Platíte poplatek inkasní – 1Kč – nepočítám s ní ;-)

      Platíte poplatek za správu majetku – 1,35% ročně – ((1+28)*14*1,35) = 548%.

      Podle provizních tabulek:

      Platíte počáteční jednotky (provizi) 195% ročního vkladu + 5% každý rok (5%*28 = 140%) = 335%.

      Podle poplatků fondů platíte:

      Vstupní poplatky do fondů jsou cca 5%, celkem (5% * 28) = 140%.

      Celkem na poplatcích zaplatíte cca 105+335+548+140 = 1128%. Toto je samozřejmě jen hrubý odhad, poplatky budou ve skutečnosti trochu menší – třeba o 10%.

      10 let z 30 házíte peníze do kanálu. Zbytek nějak zhodnocujete … Příjde Vám to jako výhodná investice?

      Petr

       | Odpovědět privátně
      • To je přesně to, co jsem potřeboval vědět! Určitě mi to nepřijde jako vhodná investice, tady se mi projevilo to, co jsem si o tom produktu myslel, ale nebyl jsem si 100% jist.

        Provokace to nebyla, chtěl jsem v tom mít jasno a jak jsem říkal, je možné, že jsem něco někde přehlédl. Děkuji za vysvětlení. A chtěl bych se jen zeptat (možná je to hloupá otázka).

        Platíte poplatek za správu majetku – 1,35% ročně – ((1+28)*14*1,35) = 548%.

        Mohl byste mi prosím vysvětlit tento výpočet? Hlavně nerozumím číslu 14

         | Odpovědět privátně
        •  Petr.Kačenka .
          Účastník

          První rok platíte 1,35% z ročního vkladu. Druhý rok platíte 1,35%, ale už tam jsou vklady dva.

          Počítal jsem, že platíte jen 28 let a vzoreček je vzoreček pro součet řady čísel od 1 do N (1+N)*N/2, proto (1+28)*28/2 …

          Ten výpočet je nepřesný, ale pro hrubou představu stačí …

          Petr

           | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
        Účastník

        ještě mfee na straně inv. společnosti…

         | Odpovědět privátně
    • Ono hlavně záleží jak je ižp nastavené…

      Chcete se vyvarovat poplatkům 195% z první roční platby?

      Tak proč nedáte na běžné pojistné jen nějaké minimum a zbytek na mimořádné? Nebo na vkladový fond ( to má třeba kooperativa – zbaven poplatků za nákup akcií i 15% daň z výběru)

      Na profi invest, vision4life se vykašlete, jsme snad nezávislé finanční poradenství a máme vybírat nejlepší produkty z finančního trhu ne? Já doporučuji ING smart , kde již během prvního roku můžete vybrat třetinu z běžného pojistného, z mimořádného samožřejmě všechno. Jediná nevýhoda je maximální měsíční platba 5000 kč. Pro větší investice, či roční platby doporučuju metlife amcico, protože mají 5% bonus z roční platby + jako všude samozřejmě podíly na výnosech společnosti, tedy se nějaké poplatky eliminujou…

      Přímé investice jsou samozřejmě lepší, protože nejde tolik poplatků bance, ale ne každý ma CERIN a může je uzavírat. Sice je za to asi 60 BJ za 1000 kč měsíčně, ale oproti IŽP bepro provize, tedy od pozice BL každoročně se opakující provize dokud klient produkt nezruší!

       | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Mohl bych Vám dát palec dolů za to, jak nemyslně draze radíte klientům investovat – protože Vás to v OVB naučili.

        Mohl bych Vám dát palec nahoru za to, že to aspoň otevřeně a na rovinu řeknete, protože jedině tak se můžete naučit novým věcem.

        Žádný palec Vám však nedám a popřeji Vám hezký den,

        A.P.

         | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
        Anonym

        na někoho z ovb máte až podezřele mnoho informací o poplatcích, to je slušný základ na to s tím něco dělat a pracovat na sobě.

        když už jsme u toho cerinu, máte vůbec ppz?

         | Odpovědět privátně
        • Ano mám. Proč se ptáte?

           | Odpovědět privátně
          •  Petr Zapletal
            Účastník

            Pan Anonym se ptal zřejmě proto, že Vás nenašel v registru ČNB.

             | Odpovědět privátně
          •  Artur Petržilka
            Účastník

            Zajímá nás číslo Vaší registrace :)

            Podle Vašeho IČ (88313280) jsem Vás v registru nenašel.

            Případně, jaké je Vaše osobní číslo v OVB? V ranglistech za leden a únor Vás to podle příjmení ne a ne najít … :( achjo … :(

             | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              Nechte slečnu Věru na pokoji. Vždyť je tady jak u výslechu. Napsala Vám tady názor k tématu. Zkuste obrátit pozornost k tomu.

              Ani jeden z vás nepracuje jako vykonavatel dohledu nad finančním trhem u ČNB. Sem na web tyhle věci nepatří. To se tady začneme školit z toho, kdo má jakou licenci? VZ i PPZ podléhají investičnímu zprostředkovateli a pojistnému zprostředkovateli. Je jeho odpovědností a legální povinností, jak si tyto záležitosti ohlídá. A nikdo z nás tímto subjektem není, takže nám je do toho velký kulový vážení. A od anonyma tyhle řeči fakt sedí…

              Jsem toho názoru, že stáří, existence či číslo licence nemá žádný vliv na to, jestli dává smysl to, co slečna Věra napsala na adresu toho produktu. Upřete pozornost k tomu a bavme se o tom, jestli ano či ne a proč? Taková diskuse něco někam posouvá.

               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Ondro, s tím souhlasím. Nechal jsem se unést. Nepsal jsem to však jako anonym. Nepíšu tu nikdy tak.

              Nechci být hnidopich, ale PPZ patří pod PA, VPA nebo PM.

              Jen mi prostě vadí, když někdo, pro nás všechny tak očividně, káže vodu a pije víno … Půjdu spát, dobrou.

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              No vidíš, já se v těch licencích taky nevyznám:-)Už je to hodně dlouho, co jsem zprostředkoval naposledy nějaké pojištění, naštěstí pro klienty:-) Měli by mi sebrat radši preventivně licenci:-)

              Posuzování rozdílů mezi vodou a vínem přenechme vyšší moci. Určitě bych našel daleko větší adepty na takovou činnost v řadách finančních institucí, které ti každý měsíc posílají peníze. A tam to nikdo neřeší. Polopravdy, manipulace…Na denním pořádku. Nemá smysl to řešit, pokud z toho nekouká nějakej byznys.

               | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account