Zobrazeno 2.758x

Označeno štítky: , , ,

Toto téma obsahuje 3 diskutující a má 2 odpovědi. This post has been viewed 2759 times

  • Autor
    • Ekonomové varují před možným návratem recese. Ti pesimističtí tvrdí, že v recesi již dávno jsme, akorát se manipuluje s čísly a tiskárnami na peníze. Ať tak, či onak, američtí pamětníci krize na přelomu 20. a 30. let 20. století vědí své. A některé jejich rady jsou natolik univerzální, že budou platit i v případě možné další recese v budoucnosti.

      Autor: Andrej Rády, redaktor, Investiční web

      více v článku http://www.investicniweb.cz/ekonomika/2011/8/31/clanky/recese-se-blizi-krizove-rady-od-tech-kteri-zazili-velkou-depresi/

       | Odpovědět privátně
    • Zdravím,

      nedá mi lehce nereagovat :-)

      Recese to a recese ono, možná deprese, bububu :-)

      1. článek je moc pěkný, hlavně pěstování zeleniny se mi líbilo. I když v ČR je lukrativnější (i pro „přežití“, nejen byznys) mít slepice, která snášejí doslova zlatá vajíčka.

      2. vemte to tak, že po 07 se může stát prakticky cokoliv, přesto když se podíváte na trhy, není to tak strašné, jak to původně vypadalo, byť za vysokou cenu.

      3. Nakonec kam jinam peníze, ve velkém, alokovat? :-) Firmy nejsou tak bity jak mohly být, etc. Spousta se poučila, že klíč je v rezervách a proto se nějaké velké katastrofy neobávám. Samozřejmě s výkyvy počítá každý, příkladově obchodní bilance zemí PIIGS a jejich budoucí problémy. Respektive problémy současné, které konečně v plné parádě, přijdou na přetřes.

      Bylo by toho k napsání víc, ale takto, myslím stačí :-)

      Karel

       | Odpovědět privátně
    • Já to vidím tak že pokud obecně jakýkoliv stát nebo klidně i uskupení států musí dávat dotace, bailouty, tlačit peníze. Tak veškerý růst na tomto postavený je jen bublina která jednou praskne takže všude kde se toto dějě (téměř všude) , jsou akciové indexy a ceny měn uměle vysoko. Nedávno vyšla zpráva že v Německu nakoupil jeden penzijní fond německé dluhopisy se záporným zhodnocením. Docela by mě zajímalo co se těm portfolio manažerům honilo hlavou když to dělali. Buď jsou velice chytří a ve finále jim ta aktiva nepadnou tolik, nebo hloupí protože prostě a jednoduše si nechávají utéct příležitost.

      Docela by mě zajímalo co si zdejší poradci myslí o ochraně aktiv.

      Pár nápadů:

      1) Mít celosvětově rozdělené portfolio. Tuším že HSBC na tomto slavila nedávno úspěch

      2) Komodity. Když akcie zainvestovaných firem prasknou a firmy zkrachují tak ty pozice jsou nenávratně pryč, brzy je však nahradí firmy nové. Protože lidi pořád budou pít kafe, kakao atd. Když má člověk komodity a po čase se zase zvyší poptávka, tím pádem je může prodat těmhle novým firmám.

      3) Kupovat si vlastní majetek a užitečné věci, nemovitosti

      4) Korporátní dluhopisy velkých firem kde se očekává že přežijí, případně se na dluhopisové věřitele dostane při bankrotu.

      5) Ty slavné hedgové fondy což je ale obrovksé riziko i možný zisk. Oni často prodávají akcie aniž je vlastní a spekulují tím na pád a často využívají pákového efektu.

      Neříkám že to vše musí fungovat a že to radím klientům, s klienty si vždy popovídám, předám seznam OPF, té kategorie co požadují a rozhodnutí je na nich.

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account