Zobrazeno 11.562x

Toto téma obsahuje 16 diskutujících a má 48 odpovědí. This post has been viewed 11563 times

  • Autor
  • Vážení snad budoucí kolegové. Dlouho jsem uvažovala kam chci v životě směřovat a láká mě finanční poradenství. Je mi jasné, že to není žádný med, ale přesto mě to láká. Jeden z důvodů je i to, že mám dobré vazby na středně velký autobazar a ráda bych tedy nabízela úvěry na auto.

    Problém je v tom, že vůbec nevím z kterého konce mám začít. Pokud by měl někdo se mnou smilování a alespoň trochu mě tu ve fóru navedl budu moc ráda. Přeji vám hodně úspěchů a děkuji za pochopení.

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den,

    finanční poradenství a zprostředkování úvěrů na auta je úplně něco jiného.

    Pokud se budeme bavit o zprostředkování úvěrů, tak velké bazary si obvykle úvěry dělají sami a nebudou vás tam vůbec potřebovat.

    Jaké máte zkušenosti z obchodu?

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    Vladimíre, než jsem se stačil rozkoukat, tak jsi zde odpověděl.

    Ještě bych to trochu doplnil:

    1. to, že máte „dobré vazby na jeden středně velký autobazar“ je sice zajímavé, ale co to znamená? Je Vašich rodičů, nebo rodičů Vašeho přítele, nebo jen tak že se dobře znáte. Pokud není vazba první, potom to je velice rizikové rozhodnutí, tím myslím „dát vše na jednu kartu“. Ono i v tom prvním případě by to nebylo optimální být jednostranně zaměřena za jeden produkt v jednom servisu.

    2. opravdu finanční poradenství není jen o „půjčování peněz na nákup auta“.

    3. Výše položená otázka o praxi a zkušenostech je také důležitá – skočit to toho, tedy byť pouze do úvěrů na auta, bez znalostí a zázemí, to je docela sebevražedné.

    4. pokud máte zájem opravdu o finanční poradenství a hledáte cestu, nebo si ji necháte doporučit, tak Vám, tedy nejen Vám, doporučuji 3 roky starý, ale stále aktuální, článek od kolegy Jiřího:

    https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/pepa-a-bohous

    5. Doporučuji Vám nechat si poradit, klidně od zdejší komutity, vyberte si někoho, kdo Vám vyhovuje svými příspěvky a kontaktujte ho.

    Podle regionů nás najdete zde:

    http://najdi-poradce.cz/


    Pokud se vydáte cestou původní myšlenky, nezůstávejte pouze u úvěrů, můžete v tom autobazaru dělat mnohem více, např:

    – POV i HAV, ale i také doplnit o GAP

    – pojistit prodlouženou záruku u prodaného vozu

    – pomoci se zabezpečením vozů (VIN)

    – atd….

    Přeji Vám úspěšné a správné rozhodnutí.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Jak již píší kolegové… jeden z důvodů, proč to chcete dělat je ten autobazar… ok, pokud je to tak, jak píše Jirka a potencionální obchody budou směřovat za Vámi, tak to určitou jistotu a výdělek skýtá (neznám potencionální objem obchodů toho autobazaru), nicméně má to stále hodně „ale“. Neměla byste stavět svoje podnikání na této jediné věci. Pokud chcete skutečně směřovat do širší role, pak si to tu skutečně dobře pročtěte, ať víte, co čeho jdete a na co si dát pozor. Pokud Váš zájem i poté potrvá, tak si najděte ve Vašem okolí firmu, kde se Vám budou věnovat a vše Vás naučí. Pokud chcete dělat poradenství, (pominu nyní přesný význam toho slova), tak byste měla obsáhnout celé portfolio klientových finančních a pojistných produktů, což je poměrně rozsáhlá oblast. Neznamená to, že úplně všechno musíte umět, ale znamená to, že to musíte umět klientovi zprostředkovat přes někoho jiného, třeba specialistu na to a to. A jak píše Vladimír, máte tam trochu rozpor mezi tím, co píšete, že Vás láká a tím, co popisujete, že byste dělala. Zprostředkování spotřebitelských úvěrů je jedna malá část z toho celku.

    Dá se to jen velmi těžko obsáhnout, napsat Vám tu v pár větách radu. To bychom tu popsali několik stran desítkami příspěvků a obsahovalo by to jen to, co už jsme tu x krát napsali. Nejlepší pro Vás je číst a číst a číst a hledat a hledat a nasbírat nějaké informace z těch textů. Spoustu věcí, na které se nyní chcete ptát, Vám to objasní a pak už budete směřovat ke konkrétnějším otázkám. Myslím, že jsou zde lidé, kteří Vám poradí, ale nelze to udělat způsobem, že Vy napíšete, že Vás to láká a co máte dělat. Připravte se na to tím, že nejdřív budete intenzivně hledat sama, konec konců, jestli chcete dělat tuto práci, přesně to samé budete muset dělat i potom. V tomto oboru je vysoké procento lidí, kteří byli zmanipulovaní a to právě proto, že sami nikdy ty informace nehledali. Trochu se stavíte do stejné pozice…. chci to dělat a vy mi řekněte jak… tím si tak trochu koledujete o to, stát se obětí :-)

    Myslím, že v první řadě si potřebujete ujasnit pojmy a co vlastně přesně chcete dělat a kam v budoucnu směřovat. K tomu si pak musíte dohledat informace. Detaily pak můžete řešit konkrétními dotazy. Získáte komplexnější obraz, který bude důležitý pro to, zda do toho vůbec chcete jít a pokud ano, bude důležitý pro výběr firmy a pro Vaši budoucnost.

    Jestli chcete vědět, co všechno ta práce obsahuje, můžete mi klidně zavolat, vypisovat to tu nemá smysl, k tomu to tu ani neslouží. ;-)

     | Odpovědět privátně

    Vážení budoucí kolegové, velice vám děkuji za vyčerpávající odpovědi. Vůbec jsem netušila, že sem hodím otázku jakože jdu kolem a budete se mi takto věnovat. Připravím se tedy na dlouhou cestu přípravy finančního poradce :) Autobazar budu muset tedy pořešit prozatím jinak, nejlépe spoluprací s již zkušeným poradcem. Ostatní vám píši o soukromých zpráv.

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    jak se stat finacnim poradcem? Tim, ze zaplatite manipulacni poplatek cnb a muzete sekat pojistky a uvery. Tak to jde v CR!

    Jestli budete pracovat pro Vladu, Jyrku aj, je jedno. Jde o vydelek a to velky.

    Myslite to vopravdu vazne s poradenstvim? Pripravte si cca USD 5000-20000, abyste mela neco do zacatku pro vzdelani, kurzy a knihy. Prvních rok nevydelate. Navstevujte seminare poradcu- Manaka, Prince s praxi z Canady, financni skupinu AFS sidlici v Praze s kontakty v London apod. Je treba znat jazyky. Budte sama sebou. Co chcete nabidnout klientum? V cem chcete byt dobra? Sledujte cil, peníze si vas najdou. Mnoho zdaru

     | Odpovědět privátně
     Tomáš
    Účastník

    Dobrý den, prosím o radu jak a kde se stát finančním poradcem na začátek jako přivýdělek, hlavní pracovní poměr mám. Na internetu nabídky jsou jako Česká pojišťovna, Kooperativa, SMS a další, ale radši bych Vasi radu.

    Děkuji předem za Vaše reakce

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    Jednoduchá otázka a o to složitější odpověď.

    Proč?

    Proč se chcete stát finančnim poradcem?

    Co si vlastně pod tímto slovem představujete?

    Chcete jen finančně radit? Potom tedy chcete jít cestou placeného poradenství? To je pro začátek cesta nesložitější?

    Chcete pracovat provizně, Jako zaměstnanec, nebo jako OŠVČ (nejen nyní pro začátek, ale i později).

    Hlavně ale jaký byl impulz, že toto chcete dělat?

    Co za to nabízíte Vy osobně?


    Projděte si zdejší témata, nebojte se podívat i do těch více let starých, máte zde na toto téma mnoho komentářů.

    Stejně ale doporučím, aby jste si zde našel profesionála z okolí a s tím si osobně popovídal.

    Můžete použít např:

    https://poradci-sobe.cz/financni-poradci/

    https://poradci-sobe.cz/inzerce/view/vesele-vanoce-a-pf-2017-od-pf-pro-s-r-o/

    http://najdi-poradce.cz/

    Pokud Vám ale někdo bude říkat, že dnes začít od nuly je jednoduché a snadné, tak mu nevěřte.

    Držím Vám palce se správným výběrem.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Tomáši, když to tu proklikáte, najdete na toto téma docela hodně názorů napříč celým spektrem poradců. První, co bych Vám doporučil, je to, abyste si udělal nějaký Váš vlastní názor, především na to, na co si dát pozor a přemýšlet o budoucnosti. Na základě těchto názorů se myslím i zformujete co se týká stylu práce. Budete vědět jaké formy zprostředkování a poradenství se na českém trhu vyskytují, jakým způsobem pracují, co je jejich motiv a ujasníte si lépe směr, kterým se budete nebo nebudete chtít vydat. Velmi výrazně si tak zkrátíte cestu. Myslím, že pro většinu zde přispívajících je důležité vytváření dlouhodobého vztahu s klientem, ze kterého zprostředkovatel nebo poradce profituje, aniž by byl nucen dělat u klienta nové obchody. S tím souvisí možná převoditelnost správcovství, a to z důvodu, abyste x let něco nebudoval a pak se nerozhodl jít jinam a vše musel pracně dělat roky znovu od začátku. Zjednodušeně tomu říkám budování vlastní firmy (a nemyslím tím, že byste dělal s.r.o.)

     | Odpovědět privátně
     Tomáš
    Účastník

    Impuls byl takový, že bych si rád přivydělával v oboru, který mě baví rád sleduji a porovnavam nabídky a novinky bank, pojišťoven dále vývoj komodit, akcií, fondů atd :-) Pokud by případný přivýdělek minimálně vyrovnal mé dosavadní příjmy rád bych se této činnosti věnoval na plno.Provize za sjednání produktů nejsou zanedbatelné, ale zajímá mě jak by to probíhalo s podporou pro požadovanou firmu na začátku a hlavně po té co bych vyčerpal okruh rodiny, známých a spolupracovníků… Jestli by byly přikládány kontakty.. Co mě zaujalo tak to byl chytrý Honza a aplikace Bonet.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Jenže pro Vás není řešením jít na přímo pod Bonnet, Vy potřebujete jít někam, kde se Vám bude někdo věnovat, případně Vám dá nějaké další nástroje k práci. Takže pokud půjdete pod Bonnet, tak budete muset pod firmu, která pod Bonnetem pracuje. A stojíte před stejným problémem. Když to bude špatně zvoleno, nebude Vám nic platné, že jste pod Bonnetem.

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Máte pravdu Romane, popsané jsou o tom stovky stran a tisíce příspěvků … a Vy osobně na té osvětě máte velký a záslužný podíl :)

    Jenže pořád a pořád se tu objevují dotazy velmi podobné tomu, který položil pan Tomáš ….., že ?

    „chci se stát finančním poradcem, líbí se mi to, četl jsem, že poradci vydělávají slušné peníze…..“ poraďte mi …. „

    … našel jsem na internetu nabídky firem X a Y.. kterou si mám tedy vybrat ? …“ … jo a někdo ať mi dodává klienty, to mi na tom přijde moc těžké …. „

    Problém je pořád stejný, nikdo si nechce dát tu práci a postupovat podle rad, které tu jsou …. je to zdlouhavé a složité … lidé dnes chtějí jednoduché a rychlé návody :)

    Navíc si myslím, že řadu těch věcí a pojmů, o nichž často píšete si stejně reálně nedovedou představit …. bez konkrétní zkušenosti to jde těžko …. :)

    Je to fakt legrační … myslíte, že by někdo psal na internetová fóra dotazy typu … nikdy jsem to nedělal, ale chci (na vedlejšák) být daňovým poradcem / advokátem / auditorem ….

    (taky přece vydělávají velké peníze)

    …. – do jaké firmy mám nastoupit, kde nejvíc platí …. a kde mi taky dodají klienty …?

     | Odpovědět privátně
     Tomáš
    Účastník

    Pane Ivane Š. jsem rad, že jsem Vás pobavil dle počtu smajlíků :) Ale kdybych se měl řídit zkušenostmi poradců na různé společnosti tak v životě nikdo nikde a nikam nenastoupí.Nebojte hodně čtu rady tady i jinde a vy jste si muj dotaz špatně vyložil nebo asi moje chyba špatně jsem se vyjádřil. Mě stačila odpověď od Romana K. a Jiřího V. Vaše byla ,,mimo“.

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den.

    Mohl by mi poradit kde najdu informace o zkouškách ČNB na finančního poradce. Děkuji

    Jindřich Hossinger

    jindrich.hossinger@seznam.cz

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník
     | Odpovědět privátně

    Osobně již necítím potřebu se vyjadřovat k otázce, kterou zde již velmi dobře vysvětlili kolegové. Co ale považuji za důležité je vyzvat ty, kteří dali panu Tomášovi pod tento příspěvek červený palec, aby vysvětlili proč. Zas a znova, červený palec sám o sobě je k ničemu, o to víc v tomto případě, kdy má nováčkovi otevřít oči.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    No ale musíte uznat, že má Ivan pravdu. Je to specifikum. Neznám v jiném oboru tak častý typ těchto dotazů, pokud vůbec existují…

    Vy můžete dostat x naprosto různých odpovědí, každá bude preferovat nebo zatracovat něco jiného a Vy se na to také budete koukat jinýma očima, než někdo druhý.

    Když narazíte na někoho z MLM, bude Vám třeba říkat, že si vybudujete vlastní firmu s vlastními lidmi a vysoce nadstandardními příjmy. Pak můžete narazit na někoho, kdo naopak s žádnými lidmi spolupracovat nechce a jeho příjmy jsou založeny na něčem úplně jiném. Každý může mít jiný žebříček hodnot a do toho se Vám ještě promítnou takové věci, že něco nedokážete v této chvíli třeba vůbec vyhodnotit. Nedávno jsem se takto bavil s jednou paní z MLM, která mi vyprávěla o tvoření vlastní firmy. Poukázal jsem na to, že to, jak je to skutečně její firma, se pozná v momentu, kdy bude chtít se svými klienty a jejich smlouvami odejít jinam. Její odpověď byla, proč by to dělala. Ok. Může to tak být. Problém je v tom, že nikdo z nás neví, co přinese čas a jak bude muset v tom čase změnit svá rozhodnutí. Viděl jsem to x krát. Původní pohled na věc, se v čase může naprosto změnit. Ten člověk v souvislosti s tím bude chtít změnit styl práce a s ním třeba i firmu, protože to současné nastavení je pro to, co chce dělat, nevhodné. Jenže si zavřel zadní vrátka. Nebo možná nezavřel, protože tam celou dobu sypal IŽP s předplacenou provizí, takže ho nějaký kmen nevzrušuje. I to je obchodní model. Nařezat jednoduchými a líbivými produkty prachy na začátku a servis klienta nebo produkty z malou provizí neřešit.

    Na co bych se soustředil na Vašem místě? Na to, abych se naučil dělat kvalitní práci. Na to, abych vytvořil dlouhodobý vztah s klientem a ten Vás živil. Na to, abyste se to naučil dělat tak, abyste nebyl závislý na dodání kontaktů. Na to, abyste uměl být samostatný. Jedna věc je podpora a druhá věc je přílišná závislost. Pokud postavíte svoji živnost na dodávání kontaktů, máte ji tak trochu postavenu na vodě. Odříznutí od zdroje pro Vás pak bude znamenat existenční problém.

    Nechalo by se o tom psát dlouho. Když to budete dělat dobře, peníze přijdou jako logický důsledek Vaší dobré práce.

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    Já takto samostatně navážu na kolegy, kteří zde již mnoho řekli a tímto jen budu opakovat jejich a má dřívější slova.

    Je to ve zkratce a požívám to jako přípravu na náborové setkání.


    Jako co vlastně chcete pracovat?

    Jako poradce – tedy být placen klientem, nebo jako zprostředkovatel, tedy být placen provizně?

    V jakém oboru chcete pracovat? Pojišťovnictví, stavební spoření, půjčky, hypotéky, úvěry, refinance, investice, nebo třeba zlato, diamanty, Forex, ….???

    A jak chcete v tomto oboru pracovat? Jste ochoten akceptovat, že jde o běh na dlouhou trať, při kterém si teprve budujete vazby na klienty a pojistný kmen?

    Jak si představujete tuto činnost ?

    – Chcete pracovat jako zaměstnanec, nebo jako OSVČ. ???

    – pokud jako OSVČ, potom jako PPZ, nebo VPA?

    – pokud PPZ, tak pod pojišťovnou, nebo pod PA či PM, nebo pod PO, která je PM i PA?

    – chcete pracovat bez tlaku, bez plánu a minimální produkce?

    – chcete mít možnost se časem osamostatnit a odejít bez konkurenční doložky,

    – pokud by jste někdy někam odcházel, chcete odejít i s kmenem, nebo chcete začít zase znova od nuly?

    Znáte, nebo alespoň víte o tom, že jsou legislativní změny a že některé platí již od 1.12.2016?

    Proto mnohé z praxe co jste dosud slyšel již neplatí.

    Těch otázek by bylo podstatně více – Vy musíte znát odpovědi, proto já osobně preferuji, když si mohu osobně popovídat.

    Ale nebojte se, dá se to zvládnout

    :-)

    JV.


    Mnozí zdejší kolegové toto již dostali, byli překvapeni na co jsem se ptal, co ta slova obsahují a já již naopak nejsem překvapen, že mnoho kolegů ani neví, jaký je rozdíl mezi makléřskou a agentskou smlouvou.

     | Odpovědět privátně
     Tomáš
    Účastník

    Dělám v oboru kde se různě probírá na fórech zkušenosti od různých zaměstnavatelů, jejich praktiky, jak platí, jestli za něco strhávají, jestli dodrželi co slíbily, jsou uváděny firmy které mají své klady i zápory, které jsou dobré do začátku, kterým se obloukem vyhnout atd… Tady jsem čekal jen doporučení řadu běžte např. na začátek Do Kooperativy funguje to tam tak a tak, nebo české pojistovne se vyhnout atp. Na internetu je tolik referencí jen zapornych že stejně půjdu a pár jich navštívíme osobně, jenže zas bude riziko, že co slibi ve finále bude úplně jinak…

     | Odpovědět privátně
     Luděk Čermák
    Účastník

    Pane Šplechto, červený palec jsem dal proto, že nováček považuje příspěvek pana Špirakuse, který popisuje realitu, za něco, co je mimo. Na vedlejšák se chodí ke kase do supermarketu nebo na stavbu přidávat. Ale myšlenka začít dělat odbornou práci na vedlejšák a podle příjmu zvažovat další činnost je prostě něco, co je potřeba odmítnout.

     | Odpovědět privátně
     Luděk Čermák
    Účastník

    Podle toho, jak uvažujete, bych Vám doporučil, abyste se vyhnul tomuto oboru a dodělal si vzdělání. V Kooperativě a České to funguje naprosto standardně, ale Vy tam nechoďte.

     | Odpovědět privátně
     Luděk Čermák
    Účastník

    Pane Vařečko, proč?

     | Odpovědět privátně
     Tomáš
    Účastník

    Pane Luďku hodnotit někoho koho neznáte přes fórum prima $-)

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    No, ale já jsem vůbec nepsal Vám pane Tomáši,

    nýbrž Romanovi :)

     | Odpovědět privátně
     Tomáš
    Účastník

    Tak to se Vám potom omlouvám. Je to tu trochu nepřehledné.

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Jiří, jak už jsem psal Romanovi ….

    po těch letech si myslím čim dál více, že člověk, který uvažuje o vstupu do oboru na tyto otázky nemůže znát odpovědi …

    – a Vy je po něm chcete … ;)

    protože on nechápe do hloubky ty pojmy a nemá zkušenosti nutné k nalezení těch odpovědí a toho, co vlastně znamenají pro jeho budoucnost….

    Přijde mi to podobné, jako dávat někomu otázky ze závěrečného testu ke vzdělávacímu kurzu, na který vůbec nechodil :)

     | Odpovědět privátně
     Vít Suchý
    Účastník

    Vážený pane Hossingere, zkoušky ČNB „na finančního poradce “ neexistují. zmíněný odkaz se týká nejnižšího kvalifikačního stupně při zprostředkování pojištění.

    Pokud se chcete vzdělávat v oboru, který tu zmiňujete, je to o něčem jiném, musíte začít na nějaké asistentské pozici ve firmě ( doporučuji v takové, která má na trhu co říci)a po čase uvidíte, zda je to obor, ve kterém opravdu chcete najít své místo.

     | Odpovědět privátně
     Vít Suchý
    Účastník

    Pane Čermáku, dovolím si zásadně nesouhlasit.

    Onen „vedlejšák“ může být totiž i o tom, že je zájemce o práci v oboru v asistentské pozici školen a vzděláván od jednoduššího ke složitějšímu a je průběžně veden k samostatné činnosti.

    Ano, takový člověk nemůže napřímo pod jakýkoli pool, ale do nějaké společnosti která pod poolem pracuje a má dobré renomé a může nabídnout něco navíc.

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Tak mě k tomuto tématu napadlo …

    myslíte, že by „zájemci o práci finančního poradce“ co pokládají stále dokola podobné dotazy na tomto fóru byli ochotni si zaplatit

    dejme tomu 1 500,- Kč za půldenní (cca 4 hod) seminář, kde by se všechno tohle mohli dozvědět ?

    – mám na mysli co nejvíc objektivní informace, bez náboru do konkrétní firmy ….

    – taková kuchařka pro začátečníky ?

    Třeba pod nezávislou hlavičkou tohoto serveru, resp. Martina Viktory ? Mohlo by se to dělat průběžně cca 1x za měsíc, nebo vždy až by se dalo dohromady několik lidí …

    … pořádně to připravit, dát dohromady písemné podklady, zaplatit lektory……

    myslím, že by se na tom i dalo poznat, kdo to myslí vážně .. a je ochoten si takovou „přípravku“ zaplatit …

    součástí by mohla pak být i burza nabídek firem pro takové lidi

     | Odpovědět privátně
     Vít Suchý
    Účastník

    Tím spíše je pro Tomáše vhodná typově pozice asistenta „na vedlejšák“ v nějaké společnosti navázané na pool, ne v jednobarevné firmě typu banka, pojiš´tovna.

    Sám jsem tak začínal a měl jsem jak dostatek času, tak dostatek volnosti se postupně vzdělávat a seznamovat s prací v oboru a rozhodnout se zda a kdy „do toho“ jít naplno.

    Netřeba hledat složitosti tam, kde nejsou…

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    to je myslím dobrá rada :)

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    Proč dávám tyto a podobné otázky?

    Protože mi připadá, že si mnoho lidí myslí, že dělat pojišťováka je naprosto snadné a jednoduché.

    Bohužel masivní nábor do jistého známého MLM a podobně známého samospotřebitelského systému tomu velmi napomáhá.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Ode mě to bude znít divně, protože ve své historii mám dvě pojišťovny, jeden multilevel, jednu makléřskou společnost a dva pooly (protože u té poslední společnosti jsme pracovali kombinovaně na přímo i přes pool.) Od každé jsem si něco vzal. Někde jsem se naučil základy, někde nové produkty, někde jiný systém práce a také jsem přišel na spoustu věcí, které tak dělat nechci. Také jsem jednou odjel sanitkou a od té doby (ať už toho byla ta práce příčinou nebo ne) razím heslo, že dlouhodobě nemůže být člověk v nesouladu sám se sebou. Platí to pro nejen pro osobní život, ale i pro ten pracovní. Do Kooperativy nebo ČP klidně jít můžete, nicméně já, ačkoli jsem „vznikl“ postupným „přerodem“ a získáváním zkušeností leckde, bych se zaměřil již přímo na způsob práce komplexní. Tím nemám na mysli, že byste měl zvládnout úplně všechno, ale úplně všechno byste měl klientovi umět zařídit. A dovolím si rozvinout takovou myšlenku… sám píšete o tom, jak zpočátku budete pracovat s příbuznými a známými. Čistě teoreticky, pokud byste pustil tyto známé do rozloženého provizního modelu, tak Vám ta rodina může vyprodukovat několik set až několik tisíc korun pravidelně každý rok. Život, podílové fondy, majetek, POVHAV, odpovědnost…. To je ale můj pohled, Vy si musíte najít ten Váš. Pak bych hledal systém, který umožňuje kvalitní servis klienta, protože to především je Vaše jistota. Daleko větší, než produkování nových neznámých kontaktů nějakým systémem. Bude-li Váš klient s Vámi spokojen, dříve či později Vám dodá nového klienta. ;-)

     | Odpovědět privátně
     Tomáš
    Účastník

    Děkuji za Váš názor, doporučil popř. na jaké společnosti se obrátit v Moravskoslezském kraji, nejlépe z Ostravy. Můžete i soukromě do zprávy, děkuji

     | Odpovědět privátně
     Tomáš
    Účastník

    Kdyby bylo něco takového rád bych se zúčastnil.

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den pane Čermáku, děkuji Vám za Vaši reakci. Nijak nerozporuji příspěvek pana Špirakuse. Více-méně souhlasím i s Vaším názorem. Můj komentář se týkal čistě vypovídající hodnoty červených palců a toho, že si z nich opravdu hodnocený nemůže udělat obrázek, kde se dle ostatních mílí.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    No, není to asi ideální, ale je to i dost o nastavení. Tisíce lidí prošlo touto profesí jakožto hlavním a jediným pracovním poměrem a podívejte se, co za nimi kolikrát zůstalo za spoušť a kolik z nich to dnes aktivně dělá. Je třeba aby někdo ručil za kvalitu a servis a aby byl ten začínající člověk zastupitelný profesionálem. Začátečník postupně pozná, zda nepřecenil své síly a nakolik se jeho představy slučují se skutečností. Když nevydrží, klienti zůstanou ve správě toho dozorujícího, se kterým byli ti klienti „obhospodařeni“, pokud se tomu začne věnovat jako svému hlavnímu povolání, tak je dostane do správy a adekvátně se upraví provize. Podívejme se na to ještě z úplně jiné roviny… bude-li to jeho jediný zdroj příjmů, může to být i finanční tlak, který může ovlivňovat jeho produkci, protože na určitou výši prostředků má nastaven svůj život. Nezapomeňme na pětiletá storna u předplacených produktů. Nemyslím si, že by to v každém případě muselo být špatně.

     | Odpovědět privátně
     Tomáš B.
    Účastník

    Pokud máte zájem, je možné se začátkem roku potkat osobně a o všem se nezávazně pobavit jsem také z Ostravy, takže to nebudeme mít daleko. Spolupracujeme se spol. Bonnet (Chytrý Honza). Kontakt: info@inkariera.cz

     | Odpovědět privátně
     šárka
    Účastník

    Já bych na „vedlejšáku“ neviděla nic tak špatného. Začínající poradce není tak tlačen finančně, pokud má jiný příjem. Může se postupně vzdělávat, jít od nejjednoduších věcí k těm složitějším.

    Osobně to beru jako obrovskou výhodu.

    Doporučuju začít nejlépe u osoby, kterou znám a mohu důvěřovat a která mne bude učit. Po zjištění, jak to funguje v poolech, jednotlivých pojišťovnách, finančních domech bych výběr, pod jakou firmu půjdu, brala jako věc ne na prvním místě.

    Tuto práci může dělat jeden z tisíce , není pro každého.

     | Odpovědět privátně
     šárka
    Účastník

    myslím, že by zájem byl

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    byl bych opatrný s tou burzou nabídek. to už by se do toho kurzu mohlo začít promítat lobby

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    no, tohle je na tom projektu asi to nejméně důležité :)

    takže bych si s tím vůbec nedělal hlavu …

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    tak v tom případě byste asi neměl ale psát:

    “ mám na mysli co nejvíc objektivní informace, bez náboru do konkrétní firmy ….“

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Vystoupím jako host a přečtu sborník s svých příspěvků na poradcích. :)

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Pane Kotte, stojím si za tím, co jsem napsal….

    – tedy: „objektivní a bez náboru“

    ta „burza nabídek“ je na tom školení to nepodstatné :)

    – možná to z toho nebylo jasné, ale reagoval jsem pouze na Vaši poznámku …“byl bych opatrný s tou burzou“

    Nicméně, abych tu myšlenku „burzy“ blíže osvětlil:

    – měl jsem na mysli, že firma, která by o lidi po takovém úvodním školení měla zájem, by mohla dát konkrétní písemnou nabídku a „absolvent přípravky“ by na konci dostal do ruky složku se všemi nabídkami a kontakty na konkrétní osoby / manažery v těch firmách, v jeho regionu … to je celé :)

    Ze školení by věděl, na co se má pak při osobním setkání ptát a jak nabídky vyhodnotit – další by už bylo samozřejmě na něm …

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Romane,

    to ale bude pak aspoň na 2 dny :)))))

     | Odpovědět privátně
     Ondřej K.
    Účastník

    Riziko lobbingu je i bez burzy nabídek. Každý poradce pracuje v určitém režimu a může (třeba i nechtěně) lobbovat z to „své“. Vždy záleží, jak tu objektivitu každý prezentující sám u sebe uhlídá. Burza nabídek je už pak výhoda navíc pro toho nováčka, o kterého se tak „poperou“ jen firmy a týmy, co chtějí zapracovat poradce od počátku.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Ušetří se na těch lekorech (to zkasíruju já) a když to trochu zkrátim, tak se do 4 hodin vejdu. A účastníci dostanou životní příběh jak od Rosamunde Pilcher… :)))

     | Odpovědět privátně
     Vít Suchý
    Účastník

    Probůh, nekomplikujme to.

    Zájemce o práci v oboru finančního poradenství ( a nakonec i v jakémkoli jiném oboru ) má k dispozici prostor na internetu, kde by si měl schopen základní info o tom, co by jej zajímalo dohledat ( btw. požadavek na analytické myšlení alespoň v základní konfiguraci je nutným předpokladem pro práci v oboru ).

    Asi mu pak nikdo hlavu neukousne ( btw. další požadavek pro práci v oboru je komunikativnost ), když si u několika vybraných subjektů sjedná konzultaci, poté by měl být schopen se rozhodnout.

    Obrovskou výhodou oproti standardnímu trhu práce je to, že požadavek ke konzultaci žádná z firem, zabývajících se (a teď je mimo diskuzi kdo a jak ) poradenstvím, res. zprostředkováním v oboru financí zřejmě neodmítne…

    A „volných pracovních míst“ včetně těch asistentských i „na vedlejšák“, o kterých jsem se již zmínil má každá z nich dostatek…

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 49 příspěvků - 1. až 49. (celkem z 49)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account