Zobrazeno 5.562x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 6 diskutujících a má 6 odpovědí. This post has been viewed 5563 times

  • Autor
  • Dobrý den,

    potřeboval bych poradit. Krátce jsme se s přítelkyní přestěhovali do vlastního a chtěli bychom si sjednat úrazové pojištění (ta, která máme, jsou již zastaralá). Bohužel produktů a nabídek je takové množství, že se bojíme, abychom někomu nenaletěli. Ani jeden nejsme v této oblasti zběhlí. Před nedávnem nás navštívil finanční poradce od ZFP a nabídl několik možností. Po celodenním čtení na těchto stránkách jsem ale dospěl k názoru, že firma a její poradci zřejmě nebudou tak poctiví, jak o sobě tvrdí a jde jim spíše o provize, než klientovi zařídit vhodnou pojistku.

    Moje identifikační údaje: Muž, 26 let, svobodný, bez dluhů a závazků, riziková skupina v povolání 1, zaměstnaný, bez jakýchkoliv trvalých následků a zdravotních problémů, příjem cca 19 tis. korun.

    Prosím o radu, kam se obrátit či spíše asi na koho, pokud vůbec existuje nějaká taková možnost. Samozřejmě bych byl vděčný třeba i za konkrétní pojišťovnu, na kterou se obrátit.

    V případě zájmu rád dodám i bližší informace. Předpokládaná částka na pojištění – 1.000-1.500 Kč.

    Velice děkuji.

    Jakub M.

     | Odpovědět privátně
     David Krabec
    Účastník

    Tak asi každý poradce Vám napíše, že se můžete obrátit na něj, takže se můžete obrátit i na mě. 728-597-668

    Pojišťoven je spousta, ale každá umí něco líp, jinak popř. za jiné peníze.

    Vše samozřejmě záleží na tom co skutečně potřebujete a jak to vnímáte, a to je rozhodně na osobní schůzku.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Napíšu to samé, jako vždy. Začal bych tím, zda jste si jistý, že Vaše potřeba je opravdu se kvalitně pojišťovat na úraz. U Vás bych začal tím, že bych se pokusil Vám nejprve ukázat úplně jiný obraz smyslu pojištění. To by Vás mělo totiž chránit před výpadkem příjmů a to hlavně v případech, které nazývám likvidační. Za likvidační nepovažuji např. jednoduchou zlomeninu nebo výron v kotníku, ale co se týká úrazu, trvalé následky, které Vám znemožní se dále zaměstnat nebo donutí ke změně zaměstnání a následnému propadu příjmu rodiny. Stejně tak je ale třeba řešit invaliditu, která by nastala z titulu nemoci a která je u klientů stále obrovsky podceňována. Přitom statistické tabulky hovoří jasně a to zcela obráceně, než to vnímá klient. I v nevíce rizikové skupině na invaliditu úrazem, kterou jsou muži ve věku 20 – 25 let, je tato úrazová invalidita pod úrovní 20% ze všech invalidit. U všech ostatní kategorií je toto číslo už jenom menší. Pojištěním jen úrazu tak necháváte otevřenou obrovskou díru ve svém pojištění, která dokáže rodinu zlikvidovat úplně stejně. Z tohoto pohledu bych Vám doporučil začít finančním plánem, na kterém si uvědomíte, co vše chcete v budoucnu realizovat, kolik a kdy na to budete potřebovat peněz a kolik jich bude třeba začít odkládat už dnes. Oproti tomu pak můžete postavit zajištění, které může být postaveno tak, že bude chránit dosažení těch cílů právě tím, že vypočítaná částka bude suplovat ztrátu příjmu rodiny v těchto nepředvídaných událostech (především invalidní důchod, smrt z jakékoli příčiny, případně závažná onemocnění a dlouhodobá pracovní neschopnost, rovněž nejen z titulu úrazu, ale i nemoci)

    Asi jsem napsal něco úplně jiného, než jste chtěl slyšet, ale považuji za důležité dřív, než vznesete jako klient jakýkoli požadavek ohledně pojištění, dostat především informace o tom, k čemu by to skutečně mělo být a vůči čemu by měly být postavené pojistné částky a proč. Tím byste podle mě měl začít a pak teprve vybírat pojišťovnu. Číslo sem dávat nebudu, věřím tomu, že pokud by někdo o mě měl zájem, tak si cestu najde :-)

     | Odpovědět privátně
     Petr.Kačenka .
    Účastník

    Dobrý den,

    proč si prosím myslíte, že poradci ZFP nejsou poctiví?

    K Vašemu dotazu. Nejdříve si promyslete proti jakým rizikům se chcete pojišťovat.

    Smrt? Smrt úrazem? Trvalé následky (úrazem)? Invalidita (úrazem/nemocí)? Zlomená ruka (denní odškodné), hospitalizace, pracovní neschopnost, ….

    Ve Vašem případě asi hlavně invalidita a trvalé následky.

    Pak si promyslete co od pojišťovny očekáváte. Když budete v invalidním důchodu, bude Vám stačit jednorázová částka, nebo budete chtít doživotní rentu? Kdybyste přišel o nohu, budete moci dál dělat svoji práci? Pokud ne, kolik peněz budete potřebovat od pojišťovny? Jednorázově? Ročně?

    Chcete se pojišťovat do 60 let a odečítat si případně něco z daní (nedává mi to ve Vašem případě smysl, bo invalidita ani trvalé následky nejsou daňově odečitalné)? Pokud ne, zvažte variantu pojištění na 5-10 let. Bude levnější než do 60, resp. 65 let. Pokud si ale vyberete roční rentu, zjistěte si jak dlouho se vyplácí (např. do smrti, do konce invalidity, do důchodu, do konce pojistky).

    A pak vyzkoušejte něco skutečně rizikového, bez „spoření“. Uniqa RŽPD, Allianz Rytmus risk, PČS Flexi, Generali Dolce Vita, Wustenrot ProSichr … Bez spoření proto, že investovat můžete mimo ŽP s menšími poplatky (asi jste se taky dočetl). Někdy pojišťovna argumentuje, že u „spořících“ pojistek jsou levnější rizika. Mně se tento názor nepotvrdil, ale nevím …

    Každý poradce Vám rád namodeluje více pojišťoven.

    Máte moc obecný dotaz, těžko odpovědět ;-)

    Pěkný den

    Petr K.

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    To, co jsi Romane napsal, tak to podepíšu.

    Ještě jsi opomněl 2 věci.

    V úvodu bylo s přítelkyní, oba by chtěli a přestěhovali se do vlastního.

    Pane Melichu, dtto. platí i pro Vaši přítelkyni, jen ještě zauvažujte o tom, že žena má ještě i jiné věci, než psal Roman, na které může být pojištěna.

    Co znamená přestěhování do vlastního? Byt, dům, placeno hotově, hypotéka, je pojištěný?

    Máte pojištění odpovědnosti v běžném životě a také z držby nemovitosti?

    Mé doporučení: vyberte si zde někoho kdo Vám vyhovuje názory i vzdáleností a kontaktujte ho.

    Mnoho úspěchů a, hlavně, mnoho úspěšných let ve zdraví a bez pojistných událostí.

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník

    Proč se chcete pojišťovat? Málo lidí (kor ve Vašem věku) si kupuje poptává podobné pojištění.

    Pojištění osob rozděluji z pravidla na tyto 3 oblasti:

    1) Pojištění krátkodobého výpadku příjmu (např. DO, PN)

    2) Pojištění dlouhodobého výpadku příjmu (např ID, TN)

    3) Zajištění druhých (Smrt)

    Které všechny oblasti Vás zajímají?

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Ok, mě šlo hlavně o to, změnit klientův pohled, že si udělá za 1500 úrazovku a může žít v klidu s tím, že je dostatečně pojištěn. Když mi tohle klient řekne, tak moje první otázka směřuje k tomu, z čeho vychází takto nastavená jeho potřeba zajištění. Většinou vždy přijdu na to, že je to z nedostatku informací a jakéhosi zajetého způsobu, ve kterém hraje úraz letitě zpátky prim.

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account