Zobrazeno 7.016x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 13 diskutujících a má 16 odpovědí. This post has been viewed 7017 times

  • Autor
    • Dobrý den,

      chci pracovat jako poradce, mám zkušenost z bankovnictví, ale ne se získáváním klientů a komplexnějším poradenstvím, takže bych pro začátek chtěla zkusit VPA (i když vím, že to má svá omezení). Mám v tuto chvíli dvě nabídky – pro ČP nebo pro ING. Nabídka od ČP mi v tuto chvíli přijde zajímavější (pracovně), ale nemám porovnání produktů vs. užitek pro klienty a dočetla jsem se zde řadu, pro mě neuspokojivých informací (odchod od ČP, PS 3114,konkurenční doložka…) a nerada bych se do něčeho uvrtala. Prosím o nějaké komentáře. O ING se tady toho moc nepíše. Děkuji všem za radu.

       | Odpovědět privátně
    •  Jaroslav Pohl
      Účastník

      Ani ČP ani ING. Tečka. Zkuste raději jiné pojišťovny. Pokud bych měl já pracovat jako VPA, rozhodoval bych se mezi Allianz nebo KOOP. Obě dvě mají totiž kvalitní ŽP, které Vás bude pavděpodobně živit nejvíc (poměr provize/smlouvu). Mají také kvalitní NŽP.

      A vzhledem k tomu, že Vás bude živit sjednávání produktů, tak si NEJDŘÍVE zjistěte nabídku produktů jednotlivých pojišťoven a potom se rozhodujte. Ať Vás potom nemrzí, že jste v rodině sjednala Diamanty atd.

      Každopádně bych si asi ještě rozmýšlel, zda jít vůbec pracovat jako VPA.

       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
        Účastník

        Tak tuto úvahu mohu jen potvrdit.

        Na doplnění bych ještě uvedl možnost širokého spektra pojištění. V tomto případě jednoznačně vypadne ING, žádné majetky (FO i PO), auta atd., dále vypadne i ČP, tam se nedostanete na pojištění podnikatelů, tím samozřejmě ne i pojištění průmyslu. Toto obé padá u Allianz a Koop.

        Je zde ještě jiný pohled, proč nezúročíte zkušenosti z bankovnictví?

        Při jsednávání hypoték (úvěrů, půjček) nejste daleko od svého oboru a postupně se můžete dostat k pojišťovnictví (pojištění těchto nemovitostí a i třeba k možnosti pojistit splácení těchto půjček) a i k investování (OPF). Třeba i k prodeji realit se můžete „dostat“. Záleží na tom, kde, u koho a za jakých podmínek budete následně pracovat.

        Najděte si zde někoho, kdo píše tak, jak Vám to vyhovuje, oslovte ho a dohodněte si možnosti a podmínky spolupráce a Vašeho dalšího profesionálního růstu.

        Pravda, asi nebudete mít žádný fixní příjem, tím pádem také ale žádný závazek. Pokud tedy opravdu chcete jít do tohoto oboru, doporučuji ne VPA, ale PPZ, ve společnosti s možností odchodu bez podmínek a závazků (konkurenční doložka), bez plánu produkce, všech ostatních MUSů a hlavně, s možností kdykoli odejít s vlastním kmenem kamkoli jinam (značka a kredit společnosti je také dosti důležitý).

        Přeji Vám úspěšné rozhodnutí a mnoho úspěchů v další praxi.

        J. Vařečka.

         | Odpovědět privátně
    •  Jan Rettich
      Účastník

      Dobrý den Martino,

      já to trochu nechápu, ale třeba mi své myšlenkové pochody objasníte. :-) Píšete, že máte zkušenost z bankovnictví, ale chcete se vrhnout na pojišťovnictví, proč? Proč spíš nechcete rozšířit svoje zkušenosti z bankovnictví? Napadají mě třeba hypotéky, s těmi mám nějakou zkušenost :-), ale samozřejmě nevím zda vaše zkušenosti z bankovnictví nějaké takové zkušenosti obsahují? Dále píšete, že to chcete zkusit jako VPA, proč zkusit? To už předem tušíte, že to jenom zkusíte a pak půjdete dělat něco jiného? A máte aspoň rámcovou představu, jak taková práce s klienty probíhá?

      Pokud byste se mne zeptala, jestli chci prodávat jen ČP anebo jen ING, je to jako byste se mě ptala, zda chci střelit do levé nebo pravé nohy. To vyjde asi zhruba nastejno. :-)

      Být Vámi o tom ještě popřemýšlím. Věřím, že pokud jste šikovná, nabídek můžete mít určitě víc než dvě. :-)

       | Odpovědět privátně
    •  David Krabec
      Účastník

      Jít pracovat jako VPA má asi jen jednu výhodu, zjistíte jak to chodí v pojišťovně…

      Pak samozřejmě mají „vábničky“ v podobě výkonnostních bonusů pro začátečníky… Ale v dnešní době je fakt hodně těžké pro nováčky prodat produkt jen jedné společnosti, první rok vydrží jen cca 1-2 z 10…

      Dnes už bych šel raději rovnou do vícebarevné společnosti…

       | Odpovědět privátně
    • Dobrý den,

      pracuji jako Unit manažer u ING POJIŠTOVNY a jsem velice spokojená.Je tady fix po celou dobu spolupráce a i jiné benefity.Ve smlouvě není konkurenční doložka a ani se neplatí za vzdělávání a školení.Je tady samozřejmě i kariérní postup.Začala jsem jako poradce a nyní po půl roce jsem manažerem.Působím v Pardubicích.Kontakt 773776313 nebo romana.rezbova@poradce.ing.cz

       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Dobrý den.

      Už jsem na to nechtěl reagovat, protože odpovědí jste dostala už dost, ale přesto bych k tomu něco poznamenal. Z Vašeho směrování, je dle mého soudu patrné, že směřujete do společností, kde možná čekáte jednodušší způsob získání klienta využitím databáze pojišťovny. Tomu vcelku rozumím, jako prioritní motiv máte zachování své existence a ze získávání klientů jiným způsobem máte zřejmě strach. Moc nepíšete o své bývalé profesi, takže není patrné, co se schovává pod pojmem zkušenosti z bankovnictví. Pokud to, co naznačil pan Rettich, tedy hypotéky, pak bych na Vašem místě uvažoval o tom, co píše – máte základ, na kterém se nechá stavět a k tomu bych se začal vzdělávat v tom ostatním, ale pak ne v ČP ani ING. Mám ale stále pocit, že je u Vás prioritně cíleno na alespoň jakousi jistotu ve formě „dostat se ke klientovi“, která má prioritu. Dejte si alespoň pozor na to, co podepisujete a jaké Vám z toho vyplývají důsledky pro Vaši budoucnost…

       | Odpovědět privátně
      • Dobrý den,

        díky všem za názory a komentáře. Pokud zodpovím pár vznesených dotazů či hypotéz, tak mám za sebou šest let v GE. Cca 2 roky jako OB na přepážce – tedy prodej všech produktů této banky a poté 4 roky v marketingu. Chtěla bych se vrátit k přímé práci s klienty, ale již ne na přepážku. Co mě vedlo k pojišťovnictví? – neznalost jiných možností, nezkušenost. Proč slovo zkusit – protože si uvědomuji, že chci práci dělat dlouhodobě a je mi jasné, že mě po nějaké době začne jednobarevná společnost omezovat v tom, abych lidem opravdu nabídla to nejlepší na trhu vzhledem k jejich potřebám. Proč jsem chtěla VPA u jednobarevné společnosti? Vnímám osobně za zády značku a s tím spojené jakési zázemí, vedení začátečníka, určitě ne kmen klientů (ING mi rovnou řekla, že kmen nedostanu) i když asi souhlasím, že jsem možná očekávala snadnější přístup k získání klientů. Každopádně nechci nikoho svým rozepisováním okrádat o čas, ten je drahocený :-), takže jen závěrem, obě nabídky jsem s díky odmítla a ještě zauvažuji, jakým směrem se vydat a s kým. Díky některým za nabídku osobního prokonzultování, zvážím své možnosti a popřípadě se ozvu. Hezký den :-)

         | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Tak alespoň vím, že jsem ten palec dostal oprávněně :-) Ale nic jiného mě nenapadlo jako důvod, proč chodit do ČP nebo ING. Na Vašem místě bych si prověřil firmy ve Vašem okolí. Když budete mít štěstí, tak se o Vás někdo postará stejně dobře nebo i lépe. Značku v zádech budete mít přece rovněž, protože nebudete „jednobarevná“ a klientovi je většinou zcela jedno, pod jakou hlavičkou pracujete, Většina mých klientů, kdybyste se jich na to zeptala, tak to vědět nebude, přestože jim to bylo sděleno a mají to na razítku, vizitce nebo povinných dokumentech. Oni budou jako značku vnímat především Vás. Takže hodně štěstí při hledání správné volby. Na co si máte dát pozor, už víte ;-)

           | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account