Zobrazeno 6.081x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 13 diskutujících a má 30 odpovědí. This post has been viewed 6082 times

  • Autor
    •  Martin Haloun
      Účastník

      Dobrý den, na trhu je několik MLM firem, bylo by zajímavé mít jejich porovnání. Sám uvažuji o změně firmy (o Poolech neuvažuji, mám 30ti členný obchodní tým a naprosto mi vyhovuje několikastupňové řízení se zavedeným systémem, nemám čas vytvářet vlastní systém). Všichni asi víme, že člověk při změně firmy uvažuje pouze o několika málo společnostech, zejména těch, kde se setkal s jejich zástupci. Bylo by proto zajímavé při rozhodování mít kompletní přehled. Vím, že někteří tyto informace nechtějí nebo nesmějí zveřejňovat. Omlouvám se, že píšu anonymně, nerad bych na svůj odchod společnost upozornil, dokud nebudu rozhodlí s jinou společností na spolupráci. Pokud by se někteří z vás nebáli a zveřejnili sem (klidně anonymně) nějáké informace o jejich MLM společnosti budu rád a mohlo by vzniknout zajímavé porovnání i pro ostatní. Zajímají mě zejména karierní plány (pokud je plán v bdech tak prosím komentář kolik bodů je za 1mil hypotéku), zázemí, výhody backofiice, jaké má společnost zajímavé nástroje. S poradci, kteří zde zveřejní informace o svých firmách a jejichž firmy mě zaujmou bych se následně rá potkal osobně.

       | Odpovědět privátně
    • Asi jsme úplně jiného ražení, nemám rád kariéru přes body. U mě byly vždy důležitější znalosti a dovednosti než počet uzavřených IŽP na spoření … Přesto, sděluji Vám, že i pooly umí svým partnerům nabídnout předpřipravené kariérní plány pro strukturované firmy.

       | Odpovědět privátně
    • Dobrý den, obecně nemám sebemenší důvod komukoliv „otevírat oči“ nebo nějak kázat. V současné době mě ale Váš příspěvek donutil k zamyšlení. Naše branže je vystavena novým a novým regulacím, které více či méně kritizujeme s odůvodněním, že zasahují do svobody podnikatelského sektoru. Přednastavení kariérního řádu není de-facto ničím jiným, než regulací, která klade vyšší důraz na kvantitu před kvalitou. Je to celkem zvláštní paradox.

      Jak tu píše pan Průcha, i „poolové“ společnosti umožňují různé struktury. Je s tím více práce a samozřejmě to klade určité nároky na manažera, obhájit si meziprovize apod. To je ovšem vykoupeno výrazně vyšší svobodou a finanční odměnou.

       | Odpovědět privátně
    •  Otakar Pekárek
      Účastník

      Už jenom fakt, že cílíte na MLM společnosti ukazuje na něco zkaženého. Také nechci nikoho poučovat nebo otevírat lidem oči, ale společnosti postavené na MLM jsou pro mě naprosto nedůvěryhodné – počínaje OVB a konče Partners. Jak píše kolega, takovým schématům jde pouze o kvantitu a nikoliv o kvalitu, což je při rozhovoru s poradci Partners jasně vidět. Armáda vymytých mozků bez jakékoliv praxe, zkušenosti a znalostí. MLM poradenské společnosti jsou zlo a likvidují celý obor. Zkuste si raději založit svou vlastní společnost a posílejte do terénu vědomostně a eticky vybavené poradce.

       | Odpovědět privátně
      • Až tak bych to nenapsal. Znám mnoho lidí, kteří působí v MLM firmách a pracují velmi kvalitně a dlouhodobě. Spíš mě zaráží, že jsou ochotni akceptovat regulaci ze strany své centrály, i když z pozice státu jim přijde nepřijatelná. I v systému, který vyvíjí tlak na kvantitu se dá pracovat kvalitně … jen se divím, že to ty kvalitní lidi spíš nedusí.

         | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
        Účastník

        Dobrý den, pane Pekárku,

        mohu Vám říct, že od 8/2008 pracuji „pod“ Partners a nikdy jsem nestavěl tým, byl jsem a vždy budu poradce starající se jen o klienty. A s klidným svědomím si dovolím tvrdit, že teoretické znalosti a praktické zkušenosti mám dostatečné…samozřejmě pořád se člověk učí :-)

        Nidky jsem neřešil kvantitu oproti kvalitě, nebyl důvod. Navíc v rámci kar. řádu máme tzv. definitivu, která nám zaručuje, že nemusíte mít žádný obrat, pouze splňovat danou proplacenost…což má logiku. Je otázkou, zda této benevolence někteří poradci především strukturně založení nezneužijí a zda to centrála do budoucna třeba nepřehodnotí.

        Proto jak říká pan Šplechta, nedá se tak tvrdě říkat to, co jste napsal. Spíš mám zkušenost, nehledě na MLM společnost, ale i pooly, že kvantita nad kvalitou může zpravidla „vyhrávat“ u lidí, kteří staví tým…bohužel.

        Zajímalo by mě, zda Vy pracujete v oboru, že doporučujete založit si vlastní společnost. Pokud ano a založil jste si vlastní společnost, tak Vám musím smeknout, protože já v době tvrdých regulací, ale především legislativních nařízení a nároků na compliance společností, bych si toto opravdu nedovolil. To bych musel mít opravdu velký vstupní kapitál a lidi, kteří mi zabezpečí právní, analytickou a B/O podporu.

         | Odpovědět privátně
        •  Otakar Pekárek
          Účastník

          Ano, mám svou vlastní společnost a velmi tvrdě bojuji za to, abych dostál všem svým povinnostem vůči ČNB. Je pravda, že se zabývám finančním poradenstvím jen velmi okrajově, protože jsme zaměření více na investice (IZ), ale troufám si tvrdit, že naopak díky tomu je ta regulace mnohem komplikovanější. Firmu provozuji zhruba osm let. S MLM mám osobní zkušenost a znám řadu lidí, kteří (jako Vy) umí v takovém systému fungovat bez potřeby tvořit pod sebou síť, v takovém případě věřím, že Vámi poskytované služby mohou být kvalitní. Bohužel se ale dost často setkávám jak s nováčky tak s lidmi, kteří cíleně tvoří masivní týmy a zde si trvám na tom, co jsem napsal. Bohužel, takových „odborníků“ a zlatokopů je v MLM společnostech více. Vstupní kapitál není nic hrozného, horší je to s nastavením vnitřních směrnic, kontrolních mechanismů, plánu školení, načtení vyhlášek atd. Není to nic, co by se nedalo zvládnout, ale je to náročné. Bohužel mám však zkušenosti s ČNB takové, že jim jde jen o to, jestli máte všechny smlouvy a směrnice tak jak mají být a absolutně nemají nástroje na posouzení toho, jaké služby poskytujete a zda jsou vhodné pro klienty… Nováčkům pak stačí jen dát pokyn, kde mají klienta nechat všechno podepsat, ale po stránce produktových znalostí je to s nimi na štíru.:-(

           | Odpovědět privátně
      • Každý systém má své místo, jak MLM tak BP. Někdo není schopen samostatně fungovat v BP a někomu nevyhovuje MLM.

        Ale dohadovat se co je obecně lepší nelze. Pro mne jako obchodníka je jasná volba BP. V okamziku, kdy se na řízení firmy podívám jako obchodní ředitel, vidím obrovské výhody v MLM. A proto se dohadovat a předhazovat Partners nebo OVB je za mne hloupost. V nasem oboru se proste setkáváme s různými lidmi z finančních skupin. Čerpat se od každého schopného člověka bez ohledu „národnosti“ – OVB, SMS, Finko, Partners nebo ZFP.

        Paradoxně zde vedeme tyto debaty, ale naše obchodní partnery zajímá, kolik dovedeme nových klientů a jak ještě dlouho nám nebudou muset vyplácet např. následné provize za HYPO ;)

         | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Technická… v poolu nemusí fungovat samostatně, funguje pod nějakou firmou, která mu k tomu vše, co potřebuje, dodá. Kvůli tomu nemusí do MLM.

          Obchodník, který do systému přichází, se na to těžko může podívat jako ředitel. On se na to má podívat podle toho, jakým stylem práce chce pracovat a co mu jednotlivé firmy dají jako plus a vezmou jako mínus. Ty mínusy jsem několikrát pojmenoval. Neříkám, že jsou u všech firem stejné, ale co vidím, jako mínus, je např. karierní pád na nižší pozici, nemít dispozici ke svému kmeni, být vydíraný konkurenční doložkou, pokutami, zákazy činnosti, právníky apod. U některých firmem obchodník vůbec netuší, co je to Management Fee a navíc se k nim na některých pozicích ani nedostane, netuší o možnosti rozložené provize nebo vytvoření kmene, který by ho uživil i bez nových smluv. Bohužel tyto jevy jsou dost často typické právě pro MLM nebo firmy, které z MLM vzešly.

           | Odpovědět privátně
    •  Petr Klatovský
      Účastník

      Zkuste napsat podrobněji hlavní důvody, proč uvažujete o změně, co se Vám nezdá dobré… Třeba zjistíte, že jste na správném místě :-)…

       | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
      Anonym

      Je super, že tu někteří z vás propagují Pool s přednastaveným karierním plánem, ale dovolím si položit otázku není to pak náhodou stejné jako MLM. Z poolu bych vlastně vytvořil MLM, tak jaký je pak rozdíl být v MLM a Poolu?

      Zajímají mě zejména rozdíli v provizích, kolik stupňů má karierní plán, jaké jsou provize za různé smlouvy, kolik je ma zadrženo ve prospěch různých stronofondů a jaké společnost využívá nástroje. U mé společnosti se mi konkrétně nelíbí změna karierního plánu, který mi přjde příliš přísný, s příliš mnoho pozicemi, zejména nižší pozice mají problém vydělat slušné peníze pokud nechtějí stavět tými. Naopak se mi líbí velký rozvoj nástrojů, růné porovnávače metodik a cen.

       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
        Účastník

        Skrytě Vám bohužel nemohu napsat.

        Pokud máte zájem, tak mne kontaktujte a já Vás s tím seznámím. Za diskrétnost ručím.

        Kontakt na mne máte ve zdejší inzerci:

        https://poradci-sobe.cz/inzerce/view/na-legislativni-zmeny-jsme-pripraveni-pfpro/

         | Odpovědět privátně
        •  Jiří Vařečka
          Účastník

          Dovolím si odpovědět na otázku, zda je rozdíl být v MLM nebo v poolu.

          Můžeme si zde psát o mnoha rozdílech, ale já zde nyní poukážu na jeden, podle mne základní rozdíl.

          To je zaměření na produkty.

          Již jste někdy viděl, aby MLM bylo zaměřeno na majetky a podnikatele? Já ne. Ono to není, vzhledem k desítkám přiživených manažerů ředitelů a generálů ani možné.

          V poolu i prostě přiměřenou část za své služby vezme centrála a zbytek je na vedoucím pracovní skupiny jak a komu do dále rozloží.

          Pokud toto může dělat třeba i inviduálně, smlouvu od smlouvy, bez tlaku na produkci, není co řešit.

          Já jsem si již před několika let vybral, nelituji.

           | Odpovědět privátně
      •  Otakar Pekárek
        Účastník

        Myslím, že naprosto stačí třístupňový systém – takhle to máme u nás ve firmě a stejně využíváme jen dva stupně (jako majitel firmy plním mj. i funkci senior manažera – viz níže). Jsme ale malá firma. Přesto si myslím, že třístupňový systém bohatě stačí na pokrytí potřeb o desítkách lidí. Za sebe říkám, že stačí toto: Zástupce – manažer (tým o max. 10 lidech) – senior manažer (šéfuje např. 3-5 manažerům). Takto je zajištěný dostatečný kontakt manažera se zástupcem, prostor pro řádné proškolení zástupce a schopnost manažera účastnit se obchodních jednání svých zástupců, pokud je to třeba. Nad tím může ještě sedět jeden senior manažer, který vede celou kancelář a probírá s manažery „život“ jejich skupiny. Největší podíl z provize pak musí mít pochopitelně ten, kdo uzavře obchod.

         | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
        Účastník

        „Je super, že tu někteří z vás propagují Pool s přednastaveným karierním plánem, ale dovolím si položit otázku není to pak náhodou stejné jako MLM. Z poolu bych vlastně vytvořil MLM, tak jaký je pak rozdíl být v MLM a Poolu? „

        Ano, Vaše myšlenka je úplně správná. V podstatě v obou „systémech“ můžete dělat shodnou práci(v poolu MLM a naopak v MLM poradenskou práci, liší se v technikáliích (nezávislost, podpora,ohodnocení,…).

        S ohledem na základní schéma finančního poradenství ovšem žádná z variant nic nezmění na tom, že jste prostě zprostředkovatel/zástupce finančních institucí.

         | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Mě se ta myšlenka nezdá úplně správná. V MLM jdete (alespoň ve většině případů) do nějakého přednastaveného systému hierarchie, u poolu si tuto hierarrchii včetně nastavení odměn a pravidel, určuje majitel firmy. A znovu bych připomněl něco, co jsem tu už hezkých pár měsíců nemusel napsat, že neznám MLM, kde jste skutečným „vlastníkem“ svojí firmy. Stačí se zajímat o převoditelnost kmene. Jakmile z jakýchkoli důvodů změníte firmu, začínáte znovu od nuly.

          Rozdělení do x stupňů s velkým bodovým rozpětím, je směrem ke klientovi poněkud nesmysl. Produkuje nutnost předplacených provizí, tedy něčeho, co zavinilo, že tu nyní máme všichni nesmyslná pětiletá storna. Bohužel, samotná podstata MLM systémů produkuje neustálé výměny smluv u vysokého počtu klientů s těžkými následky pro celý pojistný trh. Pochopitelně, že svůj díl na tom má i regulátor a pojišťovny.

          Ta představa, že si vytvoříte třeba půlmilionový provizní kmen a pak budete chtít změnit distributorský kanál, třeba jen proto, že Vám tam něco daleko více vyhovuje a o všechno přijdete, mi úplně stačí na to, abych každé takové firmě řekl ne. Kdo tedy do takové firmy směřuje, buď je jasnovidec, který ví, že u ní bude nadosmrti nebo nebuduje vztah s klientem, založený na tom, že mu spravuje dlouhodobě jeho smlouvy, ale žije pouze z nové produkce, aniž by do tohoto systému směřoval. Zvláště v dnešní době, kdy jsou schopny některé pojišťovny rozložit i na životě provizi trvale, je to strkání hlavy do oprátky.

           | Odpovědět privátně
          •  Vašek Kott
            Účastník

            Jenže Romane třeba ve „vaší“ Insii není převoditelnost kmene úplně jednoduchá a jasná, ne? Nedávno tu byly informace, že převod kmene individuálně schvaluje Ivan Š. Pochopitelně neznám smluvni dokumentaci o spolupráci u Insie, ale má u Insie poradce nezpochybnitelný právní nárok na převod kmene? Je to smluvně dané? Pokud ano, tak bezva. Pokud ne, tak jde jen o menší vzdušný zámek než u MLM.

            Jinak „vlastnictví kmene“ a z toho vyplývající hodnotu „své firmy“ jsme tu již kdysi probírali.

             | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Nejsem právník, abych dokázal napsat, zda je právní nárok úplně 100% nezpochybnitelný, ale smluvně dané to je. Insia se ve smlouvě zavazuje, že ve lhůtě 6 měsíců umožní převod, pochopitelně tomu, kdo bude k této činnosti řádně registrován.

              Logicky tam musí být ochrana proti průšvihu typu protizákonného jednání, ztráty licence apod.

              Legrace to není ani s pětiletými storny, protože někdo musí převzít to riziko. Pokud ale máte v pořádku historii, nejste pro firmu nebezpečný. A představte si, že se dostanete do stavu, že všechny Vaše provize jsou průběžné. Riziko pro firmu, do které s takovým kmenem odcházíte, je naprosto minimální, naopak jste pro ni silný obchodní partner. Odcházíte-li se stejnými klienty od firmy, která Vám převod neumožňuje, nedej bože s konkurenčními doložkami a smluvními pokutami neúměrné výše v zádech, máte pro takovou firmu daleko nižší hodnotu a jste pro ni vyšším rizikem. Tento týden jsem tak zkusmo zkusil zase po letech převod vlastní smlouvy, kterou skoro deset let spravuji, od společnosti Broker Consulting. Jak myslíte, že to dopadlo? A teď si vezměte ten paradox. Toho klienta jsem získal já, firmu to nestálo nic, nijak se na tom nepodílela a nechala si více, než polovinu z celkové provize, přičemž já jsem nesl 100% nákladů. Nikdo z firmy toho klienta nezná a klient o to ani nestojí. Já s ním řeším papíry, následné provize chodí někomu za nic. Vrcholná logika nastavení.:-) Jsem prokazatelně ten, kdo smlouvu sjednal a o klienta pečuje a klientovi i mě, je to k ničemu. Celý loňský rok byl o bědování pojišťoven z důvodu přepojištění, přičemž tento stav k tomu přímo vybízí.

               | Odpovědět privátně
            •  Ivan Špirakus
              Účastník

              Technická poznámka – je to trošku jinak :)

              já nic individuálně neschvaluji, nýbrž podepisuji trojstranné smlouvy o převodu…

              ve své funkci statutárního orgánu tedy jednám za firmu …. :)

               | Odpovědět privátně
        •  Jiří Vařečka
          Účastník

          Dovolím si nesouhlasit, minimálně v těchto věcech“

          1.) Pool mi umožňuje, abych u každého kolegy jednotlivě a inviduálně nastavil provize, jak dlohodobě, tak třeba individuálně na jakékoli smlouvě, kde spolupracovalo více lidí. Je toto možné dělat v nějaké MLM ve své vlastní struktuře?

          2.) Věta: „S ohledem na základní schéma finančního poradenství ovšem žádná z variant nic nezmění na tom, že jste prostě zprostředkovatel/zástupce finančních institucí.“ opět nesedí do spolupráce s poolem. Toto může napsat pouze člověk pracující jako PPZ pod PA, ne pod poolem, který má i licenci PM, případně někdo, kdo nezná prozdíl práce PA/PM.

          Škoda jsete nebyl před několika dny na konferenci RISKfest, jedna panelová diskuze byla věnována zrovna rozdílé práci agent / makléř, pan Ivan Špirakus to tam mnohým dobře vysvětlil.

          Z konference FINfest by měl být záznam, tak se na to, po zveřejnění, podívejte.

           | Odpovědět privátně
    •  Michal
      Účastník

      pisněte mi na uživatele (redakčně vymazáno) , anonymita zaručena, třeba bych pro Vás mohl něco zajímavého mít.

       | Odpovědět privátně
    • Dobrý den, 

      v prvé řadě držím pěsti, abyste případný přechod zvládli. Z osobní zkušenosti vím, že ne každý z týmu má stejné přesvědčení a kuráž na změnu. Průzkum trhu je v této oblasti vždy náročný – záleží se kterým poradcem se potkáte. Schopný poradce může dělat čest i té nejhorší společnosti a naopak. 

      Osobně jsem před rozborem typu systému (MLM vs. BP) dala přednost zjištění celkového zázemí společnosti, postavení na trhu a jednání vedení s obchodníky. 

      Po změně zákona je již jednoduché zjistit celkový objem provize :) Zázemí, výhody, backofiice – všese odvíjí od velikosti podílu co se vyplácí do struktury a co zůstává na centrále. 

      Sama za sebe říkám: BP je pro velké holky, ale bez MLM bych neměla ten správný drive, který jsem na začátku potřebovala. 

      Martina

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account