Zobrazeno 8.978x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 6 diskutujících a má 12 odpovědí. This post has been viewed 8979 times

  • Autor
    • Dobrý den,

      prosím o radu. Setkali jste se někdy u kooperativy s tím, že odmítla pojišťovna pojistit dítě na úraz a pobyt v nemocnici?

      Uzavřeno 7BN, rodiče+ tři děti, nejstaršímu dítěti (7let) vyjmuli z pojištění hospitalizace a vážných onemocnění epilepsii, i když nikdy žádný záchvat neměl a ani neurolog nikdy neměl podezření na epilepsii, je sledován kvůli vývojové vadě řeči.

      u nejmladšího dítěte (necelé dva roky) odmítly pojištění úrazu (trvalé následky, tělesné poranění) a hospitalizaci, takže vlastně nám zůstal kompletně nepojištěn. Od narození nebyl hospitalizován a ani neměl úraz. Je pouze předčasně narozen a vývojově opožděn. Je hypotonik, což se obávám jestli nebyl důvod, ale hypotonické dítěte je každé druhé. Nechtějí sdělit důvod nepojištění, po telefonu jsou arogantní, budeme si podávat písemnou žádost, bylo mne ale sděleno, že nám klidně mohou odpovědět jen obecně.

      Domohli jste se někdy přehodnocení? Paní mně řekla, že sama vím, jak je mé dítě nemocné, já na to, že právěže vím, tak nechápu proč ho nepojistili na úraz (hospitalizaci bych překousla) a jestli teda nemají jiné informace než my a než náš neurolog, jestli nečtou mezi řádky….

       | Odpovědět privátně
    •  ALEŠ KŘEČEK
      Účastník

      Pravda je v tom, že pojišťovna Vám nemusí sdělit,

      proč Vás, nebo děti nepřijme do pojištění.

      Samozřejmě z mého pohledu je ideální, pokud jsou nějaké zdravotní komplikace, vyplnit zdravotní dotazník a zaslat pojišťovně na posouzení.

      A podle toho jak a v jaké výši, by byli přirážky, se rozhodnout ke vstupu do pojištění.

      Ale konkrétně u epilepsie u dětí, jsem řešil 100% přirážku

      k pojistnému.

      Ale pokud budete podávat žádost proč,

      není pro Vás lepší řešit pojištění jinde. ?

       | Odpovědět privátně
    • Centrální svalová hypotonie

      Dětem, které trpí těmito potížemi, se někdy říká „hadrové panenky“. Přestože mají ochablé svaly, příčina jejich problémů není v pohybovém ústrojí, ale jedná se o poruchu neurologickou.

      HYPOTONICKÝ SYNDROM SE OBVYKLE PROJEVUJE POMALEJŠÍM MOTORICKÝM VÝVOJEM DÍTĚTE, NĚKDY ALE MŮŽE POZORNOSTI RODIČŮ UNIKAT DLOUHÉ MĚSÍCE. Čím je vlastně způsoben? „Jako hypotonie se označuje stav, kdy dítě vykazuje známky nižšího svalového napětí. Obvykle se odlišuje svalová hypotonie periferní, spojená s poruchami periferních nervů nebo míchy, a hypotonie centrální, která je projevem narušené funkce mozku,“ vysvětluje MUDr. Jan Hadač, primář oddělení dětské neurologie Fakultní Thomayerovy nemocnice s poliklinikou v Praze.

      „Příčin centrální hypotonie je řada – od vrozených vad mozku či mozečku anebo geneticky podmíněných onemocnění přes získané poruchy vývoje mozku, například poškozením způsobeným v období kolem porodu, degenerativním nebo endokrinologickým onemocněním, až po hypotonii související s prodělaným akutním stavem, jako třeba zánětem nebo úrazem nervového systému. Podle příčiny pak může být centrální hypotonie přechodná nebo trvalá, s průvodním opožděním psychomotorického vývoje či bez něj,“ doplňuje lékař.

      DŮLEŽITÉ JE ZNÁT PŘÍČINU POTÍŽÍ

      Někteří rodiče hypotonických dětí mluví o tom, že sami měli v raném dětství podobné potíže – byli celkově ochablejší, později začali chodit apod. Může hrát v tomto případě svou roli i dědičnost? A je možné těmto potížím nějak předcházet?

      Primář Jan Hadač říká: „Centrální hypotonie je příznak, nikoli nemoc sama o sobě. O dědičnosti anebo možnosti prevence můžeme hovořit pouze u konkrétního onemocnění, tedy v případě, známe-li chorobu, která centrální hypotonii vyvolává. Dítě s hypotonickým syndromem by proto mělo být podrobněji vyšetřeno, aby se příčina obtíží objasnila.“

      JAK SE PROJEVUJE

      Podezření, že s vaším dítětem není asi všechno zcela v pořádku, vám může potvrdit nebo vyvrátit pouze zkušený odborník, neurolog. Proto neváhejte a poraďte se co nejdříve. To, jakým způsobem se může hypotonie u vašeho děťátka projevit, záleží na jejím stupni. „Lehkou formu někdy odhalí jen lékař, výraznější hypotonie se u novorozence a kojence odrazí v určité ochablosti, nižší motorické aktivitě, případně v opožďování hybného vývoje.

      Závažné formy mohou být spojeny i s poruchami dýchání, příjmu potravy.

      U starších dětí se vedle neobratnosti mohou projevit i druhotné ortopedické poruchy – především deformity páteře, hrudníku, dolních končetin,“ upřesňuje doktor Hadač.

      VYŠETŘENÍ A LÉČBA

      Protože příčin vzniku hypotonie je řada, je nutné provést u dítěte vždy podrobné vyšetření a jeho výsledkům pak přizpůsobit individuální léčbu malého pacienta.

      „U hypotonického dítěte je třeba v první řadě odlišit centrální a periferní formu hypotonie. To někdy vyplyne již z neurologického nálezu. U mírných forem centrální hypotonie, pokud se dítě vyvíjí přiměřeně věku, nebývá nutné na vyšetření spěchat. U těžší nebo horšící se hypotonie je vhodné podrobnější neurologické vyšetření provést co nejdříve. Obvykle se doporučuje zobrazení mozku (sonografi cké, CT nebo magnetickou rezonancí), další testy se již volí individuálně, podle klinického obrazu. Možnost léčby závisí na příčině hypotonie. Některé choroby jsou léčbou ovlivnitelné (třeba hypotonie při hypotyreóze – snížené funkci štítné žlázy), jiné ne. Součástí léčby bývá i rehabilitace, o vhodném způsobu by měl rozhodnout dětský neurolog,“ říká MUDr. Jan Hada

       | Odpovědět privátně
      • Dobrý den,doporučuji řešit jinde-Kooperativa asi nepřehodnotí,jeikož jak jsem výše uvedla a Koop znám – obává se případného budoucího rizika:( je možné to ale zaslat znovu jako žádost o přijetí s nějakou poslední LZ a souhlasem s případnou přirážkou.

         | Odpovědět privátně
        •  | Odpovědět privátně
        • Profilové foto
          Anonym

          děkuji za informace, některé informace znám, některé pro mne byly nové. Syn má centrální hypotomii, závažnost ve zprávě není popsána, ale předpokládám, že snad lehčí, když nám neuroložka už doporučila ukončení cvičení vojtovou metodou. Poslední zprávu mají, tam je právě jaké pokroky udělal, že je vše v pořádku, jen přetrvává hypotomie a vpáčený hrudník. Nicméně hypotomii mají všechny tři mé děti, prostřední s ní nebyla ani sledována na neurl. jen jsme cvičili. V mém okolí ji má snad každé dítě, přitom na neurologii není krom nás sledován nikdo. Co jsem slyšela od odborníků, tak velký vliv mají na ni i léky podávané v těhotenství – na udržení těhotenství(snad dokonce to způsobuje magnésium, touto informací si , ale nejsem jistá), ale také vyvolávaný porod. Když si uvědomíte, jaké % to je, tak hypotomii má fakt každé druhé dítě.

          My máme bohužel tu smůlu, že jsme důslední a s každou prkotinou chodím raději k odborníkům. Kdybych se chovala jak ostatní maminy v mém okolí, tak by mně dítě asi pojistili, protože sledování syna v rizikové poradně pro nedonošené děti bylo ukončeno v jednom roku. K neuroložce jsme se dostali jen kvůli tomu, že syn měl období, kdy přestal přibírat na váze, cca v půl roce. Samozřejmě si nás nechala v péči, je výborná, důsledná, takže jsem neměla důvod ukončovat návštěvy, ať ho aspoň kontroluje odborník, jestli se nevyvíjí abnormálně. EEG provedeno – nález mají, je v pořádku, jen mně napadlo, že bych přidala všechna vyšetření, které mu dělali při narození, tam jsou ultrazvuky mozku a podobné, kde je taky všechno v pořádku.

          Je tam napsané, že můžeme požádat o přezkoumání stavu po roce. Mně prostě vadí, že ho vyloučili úplně. Třeba dopravní nehoda nebo popálení přece vůbec nesouvisí s jeho zdravotním stavem. Z skoro dva roky se mu vůbec nic nestalo, tak nechci malovat čerta na zeď, ale prostě mně ten přístup vytáčí. Ještě mně od nich nedošla zpráva – přišel email pouze – hned v pátek, osobě, která nás pojišťovala, je tam, že se musí to 8mi dnů podepsat dodatek, no a už je to 4. den a my ve schránce nic nemáme

          Navýšení 100% u něho by mně nevadilo, protože je to velmi malá částka. Já jsem právě chtěla mít všechny děti i nás na jedné pojistce, ať v tom mám přehled. 7BN, máme koncipovanou jako čistě rizikovou. Pokud to nepůjde, tak samozřejmě se pokusím syna pojistit jinde, poradíte kde? S kooperativou mám právěže ty nejlepší zkušenosti co se týče plnění jak u úrazovek tak u majetku.‘

          Měli jsme Flexinu, tu jsem ale zrušila kvůli špatnému jejich plnění u ostatních jejich klientů, pojistka byla o něco levnější. Tam syna pojistili bez problémů, otázka je jestli by plnili

           | Odpovědět privátně
      •  ALEŠ KŘEČEK
        Účastník

        Děkujeme paní Preisengerové za obsáhlé info. :)

        A.K.

         | Odpovědět privátně
    • Já mám naopak s Kooperativou jen ty nejlepší zkušenosti, kdy mi dokázala i za zvýšené pojistné (přirážku) pojistit rizika, která byla pro jiné pojišťovny nepřijatelná. Kooperativa má relativně přísnější medicínský underwriting, ale když už někoho po přezkumu vezmou do správy pojištění, tak pak plní. Obdobnou zkušenost mám i s Allianz Pojišťovnou (Rytmus & PROŽivot). Na druhou stranu je nutné mít nadhled a chápat, že jakákoliv pojišťovna je běžný ekonomický subjekt, který podniká za účelem generování zisku akcionáři, takže si velmi dobře vyhodnotí, jaké riziko je pro ni zajímavé krýt a jaké již nikoliv.

       | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Dobrý den,

      na toto jednání má pojišťovna nárok a právo.

      Tady je otázkou, jak se má (jak jste měla) postupovat od začátku. Nemá smysl řešit jméno pojišťovny. Následující platí u všech.

      1. je nutné vždy napsat správné a pravdivé informace o zdravoním stavu

      2. k těmto informacím, pokud je dítě nemocné (a to tento případ je) přiložit předem příslušnou zdravotní dokumentaci.

      3. nespolehat se pouze na jednu pojišťovnu

      4. využít služeb makléře a nechodit přímo na přepážku (nebo využít služeb člověka, který zastupuje pouze jednu firmu = pojišťovnu). Tam udělají rovnou smlouvu bez předchozí konzultace s centrálou

      5. makléř se obrátí na „oceňovací“ oddělení pojišťovny s dotazem na možnost přijetí do pojištění, případně za jakých podmínek. Oni poměrně rychle, ale vždy odpoví. Tuto odpověď je nutné přiložit k sepsanému návrhu pojištění.

      Tím se předejde zklamání a zárověň je vidět, že ten, kdo je pro jednu pojišťovnu nepojistitelný, pro druhou není problémem.

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account