Zobrazeno 20.044x

Toto téma obsahuje 10 diskutujících a má 15 odpovědí. This post has been viewed 20045 times

  • Autor
  • Vážení přátelé,

    nedávno jsem zaslechl, že na český trh v roce 2011 vstoupila společnost Lloyd Morgan (pod společností http://www.wealthshare.de) s lucemburskou platformou pro investování skrze MOVENTUM (http://www.moventum.lu/home).

    Máte již někdo zkušenosti a informace? Jaké tam je zajištění? Je to výhodné pro klienty investovat skrze ně?

    Děkuji za informace a názory. Děkuji.

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    Působí to na mne stejným způsobem jako E&S. Ta je tady pro změnu pod rakouskou firmou. Obě firmy nabízí fondy Franklin Templeton a jejich zástupci prohlašují, že jsou ti nejlepší investiční specialisté…

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    Ale nabízejí prý možnost investovat přes lucemburskou platformu, kde je až 420 investičních společností, až 6000 otevřených podílových fondů (OPF).

    Klient je zde prý v pozici ALE VĚŘITELE!!!

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    Vaše odpověď mi připomíná argumenty jejich spolupracovníků a slepě věřících klientů.

    K čemu běžnému smrtelníkovi bude 420 inv. společností?

    Najděte si na internetu články a diskuze k tématu zkušenosti s E&S a pečlivě si to pročtěte…

     | Odpovědět privátně
     Petr Slad
    Účastník

    Platformu Moventum jsme kdysi(cca 2005) zaváděli v Sophia finance, dnes je součástí nabídky Brokertrust a.s. Je to fondová platforma s účtem u Bank of Luxemburk. Nic jiného než otevřené podílové fondy se tam nenakoupí. Nabízí se tam i aktivní správa fondů ve stylu Conseq Aktiv.

     | Odpovědět privátně
     Jan_Hájek
    Účastník

    Přesně tak, čili Moventum nic nového. Jen s tím přišel nový zprostředkovatel a možná z toho zase udělají obrovského velblouda :-) ….a možná taky pěkně vykrmeného(poplatky) :-D

     | Odpovědět privátně
     Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Svýho času to bylo dobrý. Dneska mě to nedojímá.

     | Odpovědět privátně

    Moventum je lucemburská investiční platforma s licencí obchodníka s cennými papíry a registrací u ČNB. Poradci přes ní mohou otevírat kientům účty u lucemburské privátní banky Banque de Luxembourg, a nakupovat pro ně tisíce otevřených podílových fondů i ETF fondů. Lucembursko je nejbohatší stát světa a 2 největší centrum podílových fondů na světě (po USA). Je to ale jen transakční platforma, takže můžete koupit dobré i špatné, stejně jako levné i drahé fondy. Sami platformu Moventum pro naše klienty využíváme a jsme velice spokojení.

    Lloyd Morgan byla poradenská společnost s registrací Investičního zprostředkovatele. V roce 2014 však zanikla. Někteří jejich klienti se na nás dodnes obrací s žádostí o správu jejich investičního účtu u Moventa, takže víme jak Lloyd Morgan fungoval a osobně se nedivím, že společnost zanikla.

     | Odpovědět privátně
     Jiří Prášil
    Účastník

    Lucembursko je nejbohatší stát světa???????????

     | Odpovědět privátně

    Lucembursko má dlouhodobě nejvyšší HDP na hlavu. Jestli to lze chápat jako měřítko bohatství státu, tak je nejbohatší.

     | Odpovědět privátně
     Jiří Prášil
    Účastník

    V tom případě je to dnes Katar a ne Lucembursko. Lucembursko a jeho HDP na hlavu, je vysoký proto, že do Lucemburska za prací dojíždějí cizinci z jiných států, něco málo přes 100 000 a nejsou do obyvatelstva započítaní. A u tak malého státu s 500 tisíci obyvatel to udělá opravdu hodně. Takže ukazatel je hodně nepřesný.

    Bohatství se dá měřit různě, podle mě je nejbohatší ta země, která je nejbohatší na komodity a dokáže přežít sama i bez importu. Víte, jsou země, které se vyzdvihují, přitom jejich těžební průmysl je na konci své existence a více spotřebují, než vytěží. Země, kde stačí menší kolaps a sesypou se jako domeček z karet. Pak jsou zde země, které mají virtuální bohatství. Když si vezmeme na mušku zrovna Lucembursko, tak zemědělství podstatě nemají žádné, průmysl je na tom bídně a jejich hlavní zaměření jsou služby, asi kolem 82% v celkovém HDP. Lucembursko sází jenom na jednu kartu a to je EU, bez EU by Lucembursko nepřežilo. Stačí větší kolaps a Lucembursko na tom bude velmi špatně. Proto jsem i reagoval na pana Hostinského. Ekonomické ukazatele jsou k ničemu, já se na to dívám po té reálné stránce. Ovšem jsou i země jako např. Venezuela, která je dle informací nejbohatší na ropu, ale mají velké problémy a USA jim to sankcemi moc neulehčuje. Takže i bohatá země na komodity může vypadat chudě, kvůli špatnému obchodnímu duchu a špatné vládě. Největší nespravedlnost je hodnocení retingu od ratingových agentur, nestačím se divit, čeho jsou tyto agentury schopné. Ale to už jsem hodně odbočil.

     | Odpovědět privátně

    Jasně. Podobně se vždy pousměju, když je Praha na jednom z nejbohatších regionů EU, a pokud se nepletu, tak Prahu letos předehnala Bratislava :-)

    Jedno Churchillovo přísloví o statistice asi známe všichni.

     | Odpovědět privátně
     Jan Maňák
    Účastník

    Rád bych upozornil, že přímém zprostředkování prodeje OPF byste měli nabízet fondy s registrací pro veřejnou nabídku v ČR.

    Seznam fondů registrovaných k veřejné nabídce najdete aktuálně na http://www.cnb.cz

    Při prodeji neregistrovaného fondu máte v případě stížnosti klienta mnohem slabší pozici, než u registrovaných fondů.

    Ne, že by ZPKT nabídku neregistrovaného fondu nedovoloval, ale například počet oslovených klientů nesmí překročit 20, což si myslím je těžko splnitelné zvláště na úrovni individuálního poradce.

    Samozřejmě něco jiného je řízené portfolio Moventa nebo společností, jako je ta pana Slada. Tam profesionální portfolio manažer přebírá roli výběru produktu.

    Z mého pohledu je tedy široký výběr 60 000 fondů regulatorní pastí na poradce, doporučuji orientovat se na fondy registrované u ČNB, pokud nejste sakra silní v kramflecích při výběru fondu.

     | Odpovědět privátně
     Jan Maňák
    Účastník

    Ještě odkaz na ČNB- zahraniční UCIT fpondy registrované pro veřejnou nabídku v CR:

    https://apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB33.SUBJECTS_COUNTS_DETAIL?p_lang=cz&p_DATUM=29.06.2015&p_ses_idx=253

     | Odpovědět privátně
     Jan Maňák
    Účastník

    Pánové, dostal jsem několik dotazů, jak je to vlastně s tou veřejnou nabídkou a s možností nabízet fond, který postrádá registraci v ČR.

    Oblast řeší zákon č. 240/2013 Sb, tzv. ZISIF (zákon o investičních společnostech a investičních fondech), § 295a:

    Nabízení veřejně a jinak než veřejně

    (1) Investice do investičního fondu nebo do zahraničního investičního fondu lze v České republice veřejně nabízet jen za podmínek stanovených tímto zákonem a jen tehdy, je-li tento fond zapsán v příslušném seznamu vedeném Českou národní bankou; tím není dotčen § 305 odst. 1.

    (2) Nabízet v České republice investice do investičního fondu nebo do zahraničního investičního fondu těm, kdo nejsou kvalifikovanými investory, jinak než veřejně (private placement) lze jen tehdy, jestliže takové investice v České republice lze nabízet veřejně, nebo počet těchto osob nepřevyšuje 20.

    Věřím, že nabídka fondů v ČR je už dostatečně široká aby si pro vaše klienty vybral každý z Vás… Asi mohu mluvit za všechny investičky, že čím větší bude zájem o naše fondy, tím víc fondů tu budeme nabízet. Šířku nabízených fondů a měnových tříd můžete ovlivnit i vy tím, jaké fondy budete Vašim klientům nabízet.

     | Odpovědět privátně

    Jako stvořena pro Vás je kniha od Matta Ridleyho „Racionální optimista“. Doporučuji přečíst a možná kde co přehodnotíte.

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 příspěvků - 1. až 16. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account