Zobrazeno 15.845x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 19 odpovědí. This post has been viewed 15846 times Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 1 týdnem a 6 dny. This post has been viewed 15846 times

  • Autor
    •  Tomáš Voda
      Účastník

      Dobrý den kolegové,
      co si myslíte o skutečnosti, že po tom všem, jak Martin Zoubek negativně ovlivnil kulturu finančního poradenství v ČR a dlouhodobě poškozoval pověst poradců na veřejnosti, se dnes skrytě vrací na scénu s firmou BEplan finanční plánování s.r.o.? Je to firma ze skupiny Bohemia energy a pan Zoubek tam už zase šikuje „bojovníky“ na prodej „ÍŽA“ :-( Nechápu jak mohli pojišťovny s nimi uzavřít smlouvu. Respektive, oni ho prý nejdříve skrývali, protože se obávali právě reakcí pojišťoven…Ovšem dnes již to všechny pojišťovny do jedné vědí a tváří se, že se nic neděje. Přes všechny jejich prohlášení, že jim jde o kvalitu, propásly šanci přispět ke změně a ke kultivaci trhu

       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Kdyby pojišťovny (obecně) něco na trhu skutečně něco změnit chtěly, mohly to udělat už dávno, místo toho, aby bezhlavě přijímaly jakoukoli produkci a ještě za tu prasárnu někoho odměňovaly bonusy.. Někdo tu produkci vytvářel, ale někdo ji také přijímal. A velmi dobře věděl, co přijímal. Pojišťovnám to vyhovovalo do té doby, dokud se jim zvyšovala produkce. Když se trh dostal do bodu, ve kterém už v podstatě neexistovali žádní noví klienti, ale jen ti přebíhající, začaly křičet o pomoc. A tak se začaly zachraňovat pojišťovny tím, že se namazal veřejnosti med kolem úst, jak se budou zachraňovat jejich prostředky, ze všech zprostředkovatelů se udělaly okrádající hyeny a zastornovalo se pěti lety všechno, včetně rizikových pojistek, kde se žádné prostředky klientů neochraňují, protože tam žádné nejsou. Slušná blamáž. Potrestáni tak byli zprostředkovatelé bez rozdílu složení jejich prukce, bez rozdílu kvality jejich práce a pojišťovnám nikdo jejich „provize“ zastropovat snahu neměl. A pak se stane to, že tu rozeberete nákladově v nějaké diskuzi nějaký produkt a přijdete na to, že provize zprostředkovatele je třikrát menší, než to, co si vzala za dobu pojištění pojišťovna. No a kdybyste náhodou chtěl po pojišťovně, aby vytvořila průběžný, servisní model, tak se Vám u některých může stát, že se bude ptát, o kolik se pak zvýší produkce. Z toho je vidět, jak prioritní je blaho klienta. Naštěstí ne u všech, nicméně toto mělo být automatickou součástí regulace provizí a té zmíněné kultivace trhu. Takže nedělejme si iluze o tom, že pojišťovna řekne… ne, my tu produkci od této skupiny nechceme, protože jí vede pán XY.
      Osobně jsem pro to, aby do 5 let zanikly čistě předplacené provize.

       | Odpovědět privátně
    •  Karel Kolajík
      Účastník

      Tady žádná kultivace trhu nikdy neproběhla, jen pojišťovny „naliskaly“ nám zprostředkovatelům pro maximalizaci svých zisků. K panu Zoubkovi se radši vyjadřovat nebudu….

       | Odpovědět privátně
    •  Filip Rajec
      Účastník

      Vážení
      Co je to za nesmysl, že Martin Zoubek poškozoval kulturu fin poradenství v ČR? Nepracují pro něj už , ale byl jsem v jeho týmu a musím říct, že tam nebyl lepší člověk než je on – ochotný a vzdělaný a vždy napomocny! To že tam u něj- v jeho týmu 3000lidi byli určitě i nekvalitní poradci asi je mozne, ale ti jsou a byli a budou všude ! Navíc byli v týmech lidi o kterých se nemluví??Kokta, Vales , Lichtenberk, Hlousek ?? Proč se o nich nemluví ? Protože byli nezajímaví, Zoubek vynikal , fascinoval, přednáškami , drazdil … tot vse !
      Ale dělat z nej nějaké monstrum je fakt sprosté !! A navíc nad nim byli další ředitele a ty nikdo neřeší – Slezaci, Žemlička a co OVB , proč si nehlidalo lidi??
      No a pak když se podívám kam ti lidé odcházeli – do konkurence – které je vítala s otevřenou náruči všechny !! A tak je to dodnes – všichni jsou někde jinde a furt přechází a někdo jen křičí a říká ti nejhorší jsou tam a tam
      Všude jsou dobří a špatní !
      Nechápu proč si všichni berete Zoubka na paškál , dle mě je to jen závist a konkurenční boj!

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Myslím, že nemáte pravdu, některá z těch jmen tu v debatách zazněla, pan Zoubek logicky nejvíc, na tom není nic podivného. Taktéž tu bylo x krát vytaženo, že zodpovědnost za to nese především firma, která velmi dobře věděla, co a jakým způsobem se prodává. Sám jsem tu měl poznámku i v období, kdy tam OVB dala nějakého nového šéfa, který to měl „zkulturnit“. Kdyby ovšem panoval opravdový zájem, pak by taková opatření musela následovat bezprostředně, stačilo by si na úvod vytáhnout rank list dle bodů produkce a bylo by naprosto zjevné, že některých čísel se nedá dosáhnout jinak, než vysokými částkani investování do IŽP. Stačilo po těch smlouvách a poradcích jít a okamžitě to zatrhnout. Jenže to šlo proti systému a nastaveným hierarchiím, takže proti zisku, takže nějaké drobné kosmetické úpravy nevyřešily vůbec nic. Naopak se začaly prodávat investice s předplaceným poplatkem na 40 let, čímž se staly pro klienta OVB prakticky stejným produktem, jako to IŽP.
        Jistě, že špatní a dobří jsou tam i tam. U OVB je ale špatně celý systém. O tom tu (a nejen zde) bylo popsáno mnoho stran.

         | Odpovědět privátně
    •  Anonym
      Neaktivní

      Pane Kolář, koukám, že budete asi hodně za vodou, když nechcete předplacené provize.A nebo Vás živí asi něco jiného než sjednávání pojistek. Jsem v oboru už 18 let a nikdy jsem se nehonosil tím, že jsem se prezentoval jako všeználek, který klientovi udělá hypotéku,zajistí mu super investice atd. Jsem asi dinosaurus, ale nabízím pouze RŽP a občanský majetek. Proto si nedovedu představit, že bych měl přežít s průběžnou provizí. To abych měl hooodně velký fin. polštář,nebo alespoň 10 oveček z kterých budu mít procenta z jejich provize na to, abych přežil oněch prvních 5 let s průběžnou provizí.

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Ale vůbec ne, dost jsem se uskrovnil. V tom mém příspěvku ale nebylo, že by měla existovat jen průběžná provize. Existují i modely „mezi tím“. Jinými slovy, místo 180% nebo 200% na úrovni makléřské firmy dostane v prvním roce jen např. 100% a třeba 15% trvalá následná. Příjem by se v takovém případě pochopitelně snížil, ale je třeba vzít v úvahu několik věcí. Ta první je v tom, že části provize se to nedotkne, neboť je tvořena majetkem nebo POVHAV, ta druhé je v tom, že obchodník má možnost si to regulovat. Tzn., že dle svojí potřeby si to řídí…, jednu pustí třeba předplacenou a další třeba polorozloženou. Pochopitelně, že podmínkou takového scénáře je to, že pojišťovny musí umět a chtít tyto modely poskytnout. Také Vám postupně roste kmen a s jeho růstem i možnost dát více smluv do poloprůběžných nebo průběžných provizí.
        Všechno musí mít svůj plán a a strategii. V ní pochopitelně lze počítat se všemi možnými aspekty, třeba i tím, že část chybějící provize budete určitou dobu sanovat z jiných peněz nebo vytváříte ještě jiný zdroj příjmu nebo že víte, že přežijete snížený příjem o x procent a s tím pak pracovat. Nikdy jsem nenapsal, že je to jednoduché. Ale také vím, že to není nemožné. Konečným výsledkem je pak to, že během let překlopíte postupně všechny předplacené provize v průběžné. Je to ideální stav, který dává docela velkou jistotu, klid, možnost kvalitního servisu klienta… při němž odpadá problém s pětiletým stornem nebo jakýmikoli myšlenkami na přepojištění z jiného důvodu, než je skutečná potřeba klienta.
        Takže po těch pěti letech by vymizela jen provize plně předplacená. A za těch pět let byste postupně navýšil kmen, takže byste ji už nepotřeboval.
        Ostatně děláte to asi tak stejně dlouho, jako já, takže víte, jaké provize se vyplácely v těch dřívějších dobách. Myslím, že to byly podobné výše.
        A také víte, že po 18 letech, pokud chcete dělat klientům kvalitní servis, žere tato činnost hodně času, ale nedává dost často žádné peníze, jen náklady. Pokud byste měl servisovat u určitého počtu klientů život, který byl provizně předplacený, tak se stanete bez přepojištění charitou s naprosto minimálním ziskem.
        Pokud mi ale z klienta jde tisícovka, dvě nebo taky pět, pak je jednoduché si na to čas najít.
        A také to může být Vaše lepší budoucnost, protože kmen bez rizika storen se nechá dobře zpeněžit. Nebo jeho část. To je jedno, prostě se s tím nechá pracovat. Jelikož nejsem nejmladší, docela mě straší, že odejdu do důchodu, kde jako OSVČ budu silně pod průměr a do toho mi budou ještě 5 let chodit storna. Není lepší, když Vám místo storen přijde třeba půl milionu za rok? ;-)

         | Odpovědět privátně
      • Po 18 letech nedokážete žít z průběžných provizí?
        Co jste tu dobu dělal?
        To fakt dneska jen sekáte životka?

        …. vždycky jsem překvapen z toho, že jsem vždy z věcí na tomhle trhu překvapen…

         | Odpovědět privátně
    •  Cibulka
      Účastník

      To ano, ale až budu v důchodu, to je zhruba za 12 let, tak doufám, že budu stále moci občas nějakou úrazovku udělat. Zhruba poslední 4 roky už stejně pracuji v úsporném režimu asi tak 4 – 5 ržp měsíčně. Z jedné tel. reklamy od Škoda auto jsem pochopil, že nežijeme proto abychom pracovali, ale pracujeme proto abychom žili. Popravdě, ono po těch letech v oboru, je opravdu znát to vyhoření.

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        No vidíte, jsme na tom i podobně věkově. A já jsem právě dospěl k tomu, že je pro mě lepší, když mi s mrzkým důchodem ve výši pár tisíc, ještě 40 přijde. :) A pokud už nebudu takové množství klientů servisně zvládat, tak část kmene odprodám nebo ho za rodělenou provizi bude spravovat někdo jiný. Z klientů si nechám ty, kteří budou mít nejlepší poměr výkon cena. Takže třeba 50 nejlepších klientů za čtvrt milionu, plus třeba 40% z toho, co spravuje někdo jiný, to je otázka dohody. Takže jeden klient na týden. Minimum času za 30 tisíc měsíčně.
        Všechno je jen příklad. 12 let je dostatečně dlouhá doba na to, abyste ten kmen vytvořil. Začít se nechá s tím, že z těch pěti smluv hodíte jednu do trvale rozložené. Za rok nebo dva to už mohou být třeba dvě, za další rok dva tři a ve finále to můžete rozkládat všechno. Jestli to bude trvat 5 let nebo celých dvanáct, je otázka nějakého plánu a toho, co si každý z nás může dovolit. Mě třeba jedno z našich dětí skončilo studia, takže to je třeba jeden z okamžiků, jak část peněz proměnit v rozloženou provizi. Nebo si odtrhnete někde jinde, to musí každý sám, dle svojí situace a možností.
        A jako bonus: Naprosto se tím odlišíte od většiny retailového trhu.
        Klientovi se to nechá říct na naprostou rovinu, vysvětlíte mu jak to funguje běžně a v čem je poro něj i pro Vás výhoda, když to nastavíte jinak. Máte čas na věci, na které by jinak čas nebyl.
        Dnešní trh se posunuje do elektronických záležitostí, část klientů si již dnes sjednává smlouvy přes internet. Co ale internet nemá, je ona přidaná hodnota osobního kontaktu a reálné pomoci klientovi při řešení jeho problémů. Zrovna řeším pojistnou událost, kdy jeden klient vytopil druhého a to dokladování je příšerné. Svojí účastí jsem zbavil klienta problémů, protože jsem to vyřešil nejen s ním, ale i s poškozeným. A to je příležitost, kdy se mu nechá jemně naznačit, proč má ty věci dělat u mě a ne na internetu. ;-)
        Počet zprostředkovatelů, kteří to tak dělají bude dle mého soudu v jednotkách procent. 5% je moc. Jednak proto, že v systémech MLM to prakticky neexistuje, čili u části trhu je to nula a u zbytku je to o tom, jaké provizní modely jsou ochotny poskytnout svým obchodníkům. Některé jsou na tom stejně, čili další nula a tam, kde to jde, se to pophybuje tak někde kolem 5%. Takže celkem je to kolik? 2 až 3%? Zjistil jsem, že jejich největší koncentrace je na různých setkáních typu Finfestu. Poznáte to třeba i podle dotazů položených v diskuzi u témat týkajích se tohoto problému.
        Už jsem zase nějakej dlouhej… :)))

         | Odpovědět privátně
        •  Robert Müller
          Účastník

          Dobrý den pane Koláři,
          Vy si vychováváte nějakého nástupce, který naplní Vaše výše popsaná očekávání?

           | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář
            Účastník

            Dobrý den, musím se přiznat, že v současné době nemám nikoho konkrétního, komu bych to předal. Děti šly za svými vlastními cíli mimo tento obor a ve firmě nikdo výrazně mladší není. Pochopitelně, že o tom přemýšlím a nějaký plán v hlavě mám, ale ještě k němu úplně nenazrály podmínky dle mých představ.
            Důležitý pro mě je stav, kdy bude zjevná roční hodnota kmene i jeho zatížení stornem, které bych si představoval, nulové, resp. se zátěží storna toho roku, ve kterém k němu dojde, ale žádných dalších let. Kmen, který bude mít sice x tisíc v majetku nebo POVHAV, ale zároveň v dalších x letech potencionální storna na životě, se bude prodávat těžko, resp. jeho cena tím bude hodně zkrouhlá.
            Myslím, že na provize se při změně zákona nějak zapomnělo. Jestliže někdo vymyslel a uzákonil takovou lahůdku, že je obchodník značnou částí provize pět let v potencionálním dluhu, pak měla být automaticky jasně daná i možnost dalšího provizního modelu, minimálně toho průběžného.

             | Odpovědět privátně
            •  Robert Müller
              Účastník

              Děkuji za odpověď. Ptal jsem se proto, že ve Vašich příspěvcích opakovaně odsuzujte strukturální firmy, chcete-li, MLM. Ale za mě je to právě možnost uskutečnit to, co popisujete výše. 26 let pracuji ve firmách ( dvou ) tohoto typu a s lidmi se kterými pracuji mi tato branže dává smysl. Pracuji se svými lidmi na dosahování pasivních příjmů a za 9 let práce v současné firmě mám v týmu lidi, kteří mají z majetků a pravidelek z investic kolem 350.000 Kč ročně. Právě práce se strukturou mi dává možnost při odchodu z oboru, nebo do důchodu, svůj kmen v rámci firmy “prodat”. A tudy ze mě vede cesta. I v MLM firmách dělají slušní a poctiví poradci.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Roberte, každý si musí vybrat, v jaké firmě chce pracovat. A hlavně musí vědět proč a měl by vědět všechny aspekty už když do ní vstupuje.
              Neodsuzuji strukturální firmy jako takové, strukturální může být i firma v poolu, mám to tak i já. Část peněz zůstává v poolu, část si necháme my v našem s.r.o. a každý z těch, kdo je toho součástí, ví přesně, za co si je kdo nechává. Jenže nastavení ve většině MLM firem, bylo zejména historicky zdrojem celého problému. Díky němu teď máme pětileté stornoobdobí a pověst zlodějů. Napsal jsem o tom myslím poměrně dost, takže na toto téma končím. Nikdy jsem ale neřekl, že v MLM nemohou pracovat poctiví lidé, dokonce jsem několikrát napsal, že mohou tu práci dělat lépe než já.
              Na to, abyste mohl kmen odprodat, přece ale nepotřebujete pracovat u MLM firmy, velmi jednoduše ho mohu odprodat v rámci Insia, stačí sdělit komu a dát k tomu souhlas. Ale pokud bych nechtěl do Insia, dispoziční právo ke kmeni mám, takže pokud najdu kohokoli v jakékoli firmě, která mi bude vyhovovat a bude mi vyhovovat ten člověk nebo se s ním dohodnu na jiných, třeba lepších, podmínkách, mohu kmen převést tam.

              Na téma investic… víte, viděl jsem třeba od Partners, kteří se vždy pyšnili tím, jak mají lepší a nízkonákladové produkty, jak sází klientům Conseqy na několikatisícové částky měsíčně s 30 letým předplaceným poplatkem. Nebyly to výjimky, viděl jsem jich opravdu hodně. (podotýkám, že jsem se nedíval, kde pracujete)
              Stejné příjmy se nechají docílit i na produktech ŽP. A docela by bylo zajímavé, kolik by měli Vaši obchodníci, kdyby dělal tam, co já.

               | Odpovědět privátně
    •  Anonym
      Neaktivní
       | Odpovědět privátně
    •  Anonym
      Neaktivní
       | Odpovědět privátně
    •  Anonym
      Neaktivní

      Přední pojišťovny ukončily spolupráci s poradenskou společností BEplan. Její šéf stál i u kauzy OVB https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-predni-ceske-pojistovny-ukoncily-spolupraci-s-poradenskou-spolecnosti-beplan-jeji-sef-stal-i-u-kauzy-ovb-40469727

       | Odpovědět privátně
    •  Anonym
      Neaktivní

      Protikorupční linka oceňuje rozhodnutí velkých pojišťoven, které se distancují od agresivních praktik Martina Zoubka a jeho společníka pana Čunga, jenž čelí kritice za eticky pochybné metody na finančním trhu. https://protikorupcnilinka.cz/zpravodajstvi/martin-zoubek-bplan-protikorupcni-linka-chvali-postoj-pojistoven-k-agresivnim-praktikam

       | Odpovědět privátně
    •  Anonym
      Neaktivní

      Finanční trh reaguje na kontroverzní praktiky Martina Zoubka a BEplan. Velké pojišťovny odmítají spolupráci s firmou, která je spojována s agresivními a neetickými metodami. https://www.centralniregistrdluzniku.cz/zpravodajstvi/martin-zoubek-bplan-predni-pojistovny-ukoncily-spolupraci-s-poradenskou-spolecnosti-beplan

       | Odpovědět privátně
    •  Anonym
      Neaktivní

      tady pan Anonym je zřejmě někdo nastrčený troll z konkurence, co má za úkol vytvářet co nejvíce těchto diskuzních for a článku – zřejmě za to dostal dobře zaplaceno! bylo by fajn ho nahlásit jako neznámého pachatele na policii za šíření a vytváření těchto pomluv

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account