Zobrazeno 4.815x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 3 diskutující a má 4 odpovědi. This post has been viewed 4816 times

  • Autor
  •  Libor Bareš
    Účastník

    Hezký večer všem :),

    vzhledem k tomu, že před pár hodinami se podařilo přehlasovat veto a tím defacto pravděpodobně nenávratně spustit důchodovou reformu, vzpomněl jsem si článek na http://www.produktovelisty.cz/penzijni-pripojisteni/clanky/417-prechod-neskoncil-prechod-trva.html, kde se píše o možnosti konzervace smluv a následného spojení po 1.1.2013 s nově uzavřenou smlouvou. Setkal jsem se s tím, že mnoho lidí nestihlo únorový termín a mají stále zaječí úmysly. Zajímalo by mě, jestli to někdo z vás už řešil, zda je to reálné ještě udělat vzhledem k možným komplikacích a problémům, které by fondy mohly dělat.

     | Odpovědět privátně
     Petr Zapletal
    Účastník

    Ano řešil jsem to a stále se setkávám s klienty pro které to může být výhodné. Zejména pro ty kteří mají 5 a méně let do možnosti výplaty. Teoreticky by mělo být možné penzijní připojištění přerušit až do konce listopadu(samozřejmě i kdykoli potom, ale pro Vámi zmiňovaný účel do konce listopadu), ale některé penzijní fondy se cukají.

    Nejsem si ale jist, jak to dopadlo s tím slučováním smluv. Jestli to tedy bude možné a za jakých podmínek (už jsem se setkal i s verzí, že smlouvy půjdou sloučit, ale jen do účastnických fondů, což by ztrácelo význam).

    U některých fondů jsou také nejasnosti v tom, zda je možno přerušit smlouvu uzavřenou před rokem 2004, tedy smlouva do 50-ti let. V penzijních plánech těchto smluv totiž není přerušení možné. Má s tím ještě někdo další zkušenosti? Zejména s přerušením penzijního připojištění do 50-ti let u společnosti Axa(původně winterthur)?

     | Odpovědět privátně
     Libor Bareš
    Účastník

    Ověřoval jsem to pro tyto účely jenom v KB PF a ING PF, bylo mi řečeno, že konzervace je stále možná a je provedena od následujícího měsíce od doručení s tím, že je nutné dopis odevzdat zpravidla do 12hod posledního pracovního dne na podatelně PF.

    Problém s tím, že by to nebylo možné přerušit – s tím jsem se nesetkal, nicméně by mělo být možné změnit penzijní plán na aktuální a dokonce některé fondy vám za to vyplatí i provizi. A pak to zakonzervovat, bohužel pro lidi mezi 50 až 60 lety to může být nevýhodné.

    Sloučení by mělo být do transformovaných fondů, nicméně nikdo mi to nebyl schopen potvrdit. Konečnou podobu novely zákona o penzijních společnostech jsem ještě nepročítal, ale mělo by to tak být.

     | Odpovědět privátně
     Petr Zapletal
    Účastník

    Ano, změna penzijního plánu je samozřejmě možná, ale u člověka, který má např. 48 let je to mimořádně nevýhodné řešení a přerušení tím pádem úplně ztrácí význam.

     | Odpovědět privátně

    Mám zkušenost se dvěma klienty AXA, kteří měli smlouvu do 50 let – jednomu to AXA odmítla právě proto, že to penzijní plán neumožňoval, druhý to na pobočce v Praze zakonzervoval. Dle sdělení AXA záleží na penzijním plánu, zda konzervaci umožňuje – jen připomínám, že AXA nabrala klienty řady fondů, proto mají spousty penzijních plánů.

    Předělávat klientům plány z 50 na 60 let je podle mě velmi špatné, vždy je lepší mít k penězům přístup v 50 než o 10 let později.

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account