Zobrazeno 7.943x

Toto téma obsahuje 11 diskutujících a má 20 odpovědí. This post has been viewed 7944 times

 • Autor
 •  Jindřich Buk
  Účastník

  První věci, kterou Vás v OVB obvykle naučí, je kdy byla společnost založená, v kolika působí zemích, že je to akciovka a kolik má v ČR klientů. Všeobecně jsem nabyl dojmu, že jsou opravdu celoevropskou jedničkou (nejspíš mi to tak bylo i řečeno). To mi sice v odchodu nezabránilo, nicméně jsem tomu i nadále věřil. Nedávno jsem však hledal informace o počtu poradců a narazil jsem na zvláštní fakt.

  OVB působí ve 14ti zemích. Celoevropský provizní příjem OVB holdingu v 2011 je 222mil. €. To znamená v průměru 15,8mil. na každou zem (nezapomeňme, že mezi těch 14 patří rodné Německo, Francie, Španělsko a další giganti). Relativně ještě odpovídá 72,8mil. v Německu. Ale co mě konečně zarazilo: výsledek v ČR – 65,8mil.€ = 30% OVB Holdingu = 4,2*průměr. Zdá se mi to, nebo to s tou jedničkovostí nebude až tak žhavé. Samozřejmě je důležité vzít v potaz i fakt, že jsme stále relativně nový trh. Západní Evropa už může být zajištěná, takže není moc co uzavírat.

  PS.: Píši jen o provizních příjmech, nikoliv o chování poradců.

   | Odpovědět privátně

  Provokace? :D

   | Odpovědět privátně
   Jindřich Buk
  Účastník

  Toho jsem se bál, aby to tak nevyznělo. Evidentně vyznělo. Spíše zamyšlení. Opravdu jsem tomu donedávna věřil. A nyní si nedokážu vysvětlit jak je to možné, že v ČR mají stejné příjmy jako v Něm.

   | Odpovědět privátně
   Vašek Kott
  Účastník

  Nějak tomu nerozumím.

  Zminil jste čísla OVB a že jsou celoevropskou jedničkou, ale už jste nezmínil čísla konkurence…

  Takže se podivujete nad jedničkovostí v Evropě nebo ČR?

   | Odpovědět privátně
   Jindřich Buk
  Účastník

  V tom máte naprostou pravdu. Byla to jedna z možností, která mě napadla. Že prostě v ostatních státech je buď více malých společností a pak i s menšími (v porovnání s ČR) zisky jsou stále Top a nebo všeobecně slabší poradenské příležitosti. Například vinou horších hospodářských možností( Řecko, Španělsko, Itálie) nebo již zaporadcované většiny obyvatelstva(Německo, Švýcarsko) díky čemuž už ten počet smluv nemůže být tak vysoký.

   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  tak znova: http://sharp-developer.net/Fun/Bart-Question.aspx

  jako první by Vás mělo napadnout AWD, ne ?

  kouknu na web a za 2010 mají tržby 547 mio (to je víc než 2x tolik !!!)

  http://www.swisslife.com/content/dam/com/fullyear/fy2010/awd_release_fy2010_en.pdf

  za celý 2011 tam zatím nemají, jen 1. pol (možná to najdete v němčině, kterou moc neovládám)

  http://www.awd-gruppe.de/awd_holding/en/awd_holding_ag/communication/media/press_releases.html

   | Odpovědět privátně
   Jindřich Buk
  Účastník

  Raději se zeptat a být jednu diskuzi Bártem. Než to nechat a být celý život méně chytrým.

  Zkušenosti ničím nenahradíte a já jich mám, na to abych objektivně srovnával úspěchy jednotlivých firem v Evropě, opravdu hodně málo. Například AWD rozhodně nemám v paměti tak vryté, abych si na něj vzpomněl. Já jsem mladý MLMkař a my známe jen Patners, OVB a FinCentrum (ano i AWD je MLM ale ne tolik ,profláklé‘). Někteří znalejší znají i například Broker Consulting nebo Insii. Ale vědět jak je to v zahraničí… To mě nikdo neučil.

  Samozřejmě, že jsem mohl strávit další 2 hodiny hledáním. Ale jako správný poradce a matematik jsem si spočítal, že se mi ten čas tomu věnovat nevyplatí. Raději risknu chvilkové ponížení zde, než ztratit čas, který můžu věnovat například vzděláváním v oblastech, které zlepší můj rozhled na českém trhu. Co kdyby někdo zde měl jiný názor a měl záliby ve sledování globálního poradenského trhu? Potom by mi vše třeba jednou větou vysvětlil a ukojil by tak i moji zvědavost v tomto ohledu.

  Ale za číslo z AWD děkuji. Mluví více méně za vše.

   | Odpovědět privátně

  Já Vám fandím, protože je vidět, že si chcete ověřit, zda je pravda, co je Vám vedením servírováno.Dále také proto, že uvádíte něco o svých „malých“ zkušenostech a netvrdíte že vše znáte jako slečna Žmolíková v jiném včerejším vlákně.

   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  v pohodě, já se na Vás nezlobím, tohle byl přece jen o trochu těžší úkol než si najít VPP od KOO :)

  Podobně jako pan Stočes oceňuji, že se snažíte hledat další informace :)

   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Technická. To, že je něčeho nejvíc, může znamenat, že je jedničkou v objemu produkce nebo provize nebo čehokoli jiného… může, ale taky nemusí říkat něco o kvalitě. Podvědomě je to obchodníky zde pracujícími vnímáno jako pozitivum. Stejné pozitivum, ale dostane např. do hlavy klient, když je předloženo, že nějaké pojištění je nejsjednávanějším pojištěním na trhu. Přičemž ale nevíme, proč je nejprodávanějším. Podvědomě je ale často vytvořena vazba – když je nesjednávanější, tak to asi bude nejlepší, jinak by se to tolik nesjednávalo. Důvodem počtu sjednávání ale může být cokoli jiného, třeba předělání původního kmene starých pojistek a zároveň motivací obchodníků. Takže samotný výraz, že je něco něčeho jedničkou, by mě spíše nechával chladným. ;-)

   | Odpovědět privátně
   Jindřich Buk
  Účastník

  To je samozřejmé.I když občas i já se nechám unést. V tomto případě to tak naštěstí nebylo. V poradenství a dalších podobných oblastech už to vidím spíše naopak.

  I když v době těsně před odchodem to byla moje nejpříjemnější myšlenka, že když nepracuji pod nejkvalitnějším, tak alespoň pod nejvýznamnějším. Teď zjišťuji, že i tato myšlenka nebyla tak úplně založená na pravdě.

   | Odpovědět privátně
   Petr Slad
  Účastník

  Technická poznámka – v Německu bude od 1.7.2013 cca 70% poradců v investicích registrováno jako honorářových. Po investicích tam bude tlak na stejný zákon pro pojištění. To jsou informace ze Sdružení (Komory) honorářových poradců. Začíná se diskutovat o tom, zda zavedou to samé pro pojištění. Prasárny v pojistění se tam dějí podobné jako u nás v důsledku odměňovacího systému. OVB si tam proto asi už příliš neškrtne…

  Ještě info k AWD. Vzhledem ke kauzám, kdy projeli značné klientské peníze, myslím, že tato firma v SRN už ani nepodniká.

   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  doplnění (výroční zpráva Swiss Life 2012)

  – AWD poklesla za 2012 na 583 mil eur (2011 – 692 mil)

  zřejmě kvůli zmíněným soudním sporům došlo k opuštění názvu AWD s následujícími změnami:

  1) od jara 2013 bude fungovat v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Polsku a Česku pod názvem „Swiss Life Select“

  2) dříve zakoupené firmy tecis, HORBACH a Proventus budou dále fungovat v Německu pod půvoními názvy

  3) v UK se vrátí název Chase de Vere

  4) operace na Slovensku a v Madarsku budou ukončeny od konce roku 2012

   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  podniká, jen pod jiným jménem – viz výše

   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Zdravím pane Slade, AWD je dle mého subjektivního názoru průkopníkem honorářového poradenství v ČR. Alespoň v r. 2004 kdy začínali, si brali 15 – 20% z výnosu portfolia klienta. Na to měli i smlouvy.

  Poté se objevila spol. Mefin a s ní honorářové poradenství – o ni jsme se bavili.

  Jen mě překvapuje, že by už v Německu AWD nepůsobila?

   | Odpovědět privátně
   Jindřich Buk
  Účastník

  Velice děkuji za další dílek do mých puzzlí:)

   | Odpovědět privátně
   Petr Slad
  Účastník

  AWD v Německu a Rakousku účtovala za finanční plán 200 EURO…

  O tom, že by si účtoval něco v Česku nevím, ani za ten plán… Myslím, ale že to je ale jedno.

  Průkopníky komplexního honorářového poradenství (nejenom investice)v ČR jsou už od minulého století KFP finance a Sophia finance. V Sophii jsem dlouhá léta působil a spolupodílel se na vytváření řady služeb. Majitel Zdeněk Sluka dal přednost rozvoji Brokertrustu a dnes tam částečně dělají lidé, kteří působili právě v Sophii. My jsme volili vznik samostatné firmy s návazností na to, co jsme v této firmě vytvářeli.

   | Odpovědět privátně
   David Krabec
  Účastník

  To, kdo má největší obrat u nás nebo v Evropě není vůbec důležité…

  Důležité je jen to jak k tomu obratu došel, pakliže kvalitní prací, tak je to super, ale v této souvislosti se o známé třípísmenkové společnosti vůbec nemůžeme bavit…

  Oblbují a vymývají mozky poradcům pohádkami o neporazitelném obrovi a podle toho to pak taky vypadá…

   | Odpovědět privátně
   Jindřich Buk
  Účastník

  Viz. mnoho jiných vláken…

  Kdybychom se měli zajímat jen o ty skutečně důležité věci, moc toho nevíme. Názorově a myšlenkově silný může být jen ten, kdo se kromě po důležitých věcech pídí i po podobných nedůležitých informacích. Když totiž sečtete hromadu nedůležitých informací, může vzniknout jedna silná myšlenka, která dokáže změnit víc než jen jednu osobu. Bohužel někdy i v záporném smyslu.

   | Odpovědět privátně
   Jan_Hájek
  Účastník

  To je opravdu velmi subjektivní názor. Z Vašeho příspěvku je vidět, že Vaše informovanost v této oblasti je pro jakékoliv hodnocení naprosto nedostatečná.

  PS. To, že si někdo řekne o peníze ještě neznamená, že je průkopníkem profesionálního smluvního (honorářového) poradenství. K tomu je zapotřebí trochu víc. :-/

   | Odpovědět privátně

  No jasně, to by nešlo abyste si nerejpnul :)

   | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 21 příspěvků - 1. až 21. (celkem z 21)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account