Zobrazeno 23.296x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 15 diskutujících a má 61 odpovědí. This post has been viewed 23297 times

  • Autor
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Dobrý večer,

      jak řešíte „pojištění a spoření“ pro děti?

      Řekněme zjednodušené zadání – úrazové pojištění dítěte na 20 let TN (s progresí) 100 000Kč, úrazové DO 200Kč. Zproštění od placení v případě, že umře jeden z rodičů. Do investiční části + pojištění chceme dávat 500Kč měsíčně, občas tam chceme „přihodit“ něco navíc – cca 500Kč měsíčně, ale nechceme to mít jako povinnost …

      1) úrazovku dítěte přidat k pojistce jednoho z rodičů + všechny investice přímo do fondů

      2) samostatnou úrazovku pro díte – např. flexi junior, Allianz pastelka s minimální investicí + zbytek do fondů

      3) vše do samostatného pojištění s možností mimořádných vkladů …

      Jaký je rozdíl mezi Junior flexi a Allianz pastelka (typ B) v oblasti plnění úrazových TN a DO?

      Je možno v Junior Flexi řídit alokaci do fondů, nebo je tato alokace daná? Jaké máte zkušenosti se skutečným zhodnocením – v porovnání s garantovanými 2%pa?

      Děkuji za připomínky …

       | Odpovědět privátně
    • Úrazové pojištění určitě řešit připojištěním k rodičům. Zproštění od placení je zbytečné v případě kvalitního pojištění rodičů. To zproštění od placení je podle mě spíš takový tahák.

      Na RŽP-D bohužel není možné dávat mimořádné vklady na garantovaný fond 2,4%, takže mám tímto svázané ruce. Nejspíš bych to dal do OPF.

       | Odpovědět privátně
    •  Michal Soukup
      Účastník

      Já bych hlavně zvýšil TN pro dítě. Co vyřeší ušmudlaných 100 000 respektive 400 000 – 500 000 dle typu progrese? Dětem minimálně 500 000 základ + progrese, aby když se stane vážný úraz, tak aby mělo dítě zajištěnou kvalitní léčbu, která jej může zbavit následků.

      Např. Dítě jede na kole, na štěrku dostane smyk a ošklivě si poraní hlavu a hlavně obličej. Za pojistné plnění by měl rodič pořídit „opravu obličeje“, aby (pokud to bude např. dcera) dítě nemělo doživotní zohavení.

      Začal jsem spolupracovat s jedním primářem na tabulce, která právě ukáže co kolik stojí (a jak žalostně na to přispívá pojišťovna) a kolik je tedy potřeba dostat z pojišťovny.

      Vezměte další příklad – dítě přijde při autonehodě o obě nohy – dostane 500 000 Kč – co mu to řeší? Téměř nic. Když dostane 2 mio Kč – s tím už se dá něco udělat…

      Co se týče spoření…není mnoho možností – buď OPF, „dětské“ Ižp, stavební spoření nebo spořící účty. Není mnoho na výběr.

       | Odpovědět privátně
      • Dobrý den pane Soukupe,

        ten příklad s poraněním obličeje je od Vás celkem nešťastný. Pojišťovna bude platit určitě v případě funkčního poškození, ale kosmetické trvalé následky hradí málokdo. UNIQA umí kosmetické operace do 30tis. u programu Motýlek, ale to je KŽP, nebo IŽP, které nutí klienta do spoření.

        Dětskému IŽP bych se raději vyhnul. S ostatními způsoby spoření souhlasím, záleží na představách rodičů o riziku, které jsou ochotni podstoupit při investici.

         | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
        Účastník

        No tak ony popravdě ani ty dva miliony nic moc neřeší, když je to postižení na celý život. Celkem jsem tedy ocenil změnu ve Flexi 2012, kde je možné děti pojistit až na 2,5 mil. PČ u TNÚ, což s progresí udělá až 10 milionů a to už je částka poměrně zajímavá. A to vše za velmi přijatelné pojistné. Ostatní pojištovny se dle mého drží v pojištění dětí hodně při zemi (myšleno v souvislosti s maximálními limity).

         | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Vidím Jakube, že jste byl s 2,5 mil. o devět minut rychlejší… :-)

           | Odpovědět privátně
        •  Anonymní uživatel
          Neaktivní

          Při zemi se drží, a to dost. Stále čekám, kdy konečně nějaká pojišťovna příjde u dětí s možností pojištění čerpání renty v případě invalidity nemocí nebo úrazem, renty v případě diagnózy VVO, renty v případě trvalých následků úrazem od určitého procenta apod. Na západ od nás zcela standardní a běžná věc.

           | Odpovědět privátně
          •  Jakub Pecha
            Účastník

            Tak první vlaštovka je v Uniqa poj. – RŽPD – tam renta při invaliditě úrazem pro děti je (byť bych si dokázal představit vyšší plnění). Ale souhlasím, že by toho mohl být více.

             | Odpovědět privátně
            • Pozor na to, je vyplácena až od 18. let věku dítěte, kdy je možné přiznat invalidní důchod.

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              O této variantě Uniqa Pojišťovny Jakube vím, přesto je to stále ve srovnání s cizinou minimálně úsměvné. Jak píše Václav, vyplácejí to až od 18-ti let věku dítěte, což má svoje výhody, ale nevýhod v tomto případě cítím víc. Představte si situaci, kdy se dítěti stane něco velmi nepříjemného (co by zavdávalo důvod k výplatě renty) řekněme mezi pátým až desátým rokem věku. Renta vyplácená až v 18-ti letech už moc neřeší. Není mi jasné, proč třeba Uniqa nemá ve svých pojistných podmínkách možnost vyplácet tuto rentu (alespoň z části) zákonnému zástupci (rodiče) či pečovateli.

               | Odpovědět privátně
            •  Jakub Pecha
              Účastník

              Jasně, vím o tom a také souhlasím s výhradami.

              Proto také píšu „první vlaštovka“ :-) Nicméně na druhou stranu je třeba říci, že pokud úraz dítě v 18 letech pošle do ID, tak pravděpodobně vygeneroval nějaké TNÚ – tzn. do 18 by se to mělo dát ufinancovat jednorázovým plněním z TN, následně by nastoupila renta.

              Ale jak píšu výše, souhlasím, že to není ideální stav. Ono i to plnění 180 tis. za rok úplná bomba není. Ale lepší, než drátem do oka :-)

               | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Spíš si myslím, že se pan Kačenka upsal o nulu. Je to pochopitelně otázka peněz, kolik dokáže klient absorbovat, ale já bych se tam nebál přidat ještě VVO. Pravděpodobnost je sice několikrát nižší než TN, nicméně připusťme tuto možnost s vysokými náklady během léčby a také s nejasnou diagnózou, co se týká eventuelního trvalého poškození zdraví, které sníží pracovní uplatnění. Jinak TN dělá Flexi na 2,5 mil a stojí to 104,-Kč na riziku. Spoření bych až tak moc neřešil ve stylu „pro děti“, ale spíš na zajištění jejich vzdělání apod., tedy resp. abych to období dokázal pokrýt. Dvě děti na VŠ je dejme tomu navýšení rodiného rozpočtu o 10 litrů, bůh ví, kolik to bude v době, kdy budou studovat. Zkuste běžnému smrtelníkovi dnes říci, že má platit o desítku navíc. Spoust lidí to dost podceňuje. Takže spíš razím názor dát dětem dobrý výstup do života, aby se o sebe dokázali postarat sami. A vzdělání (nejen VŠ) do toho patří…

         | Odpovědět privátně
    •  TP
      Účastník

      Pane Kačenko,

      jak můžete dát dítěti 100 000 na TN? Nestačím se divit!

      TNP … 100 000 (4 Kč)

      TNP … 1 000 000 (41 Kč)

      Uvědomte si, že pokud se něco vážného dítěti stane, tak zpravidla jeden z rodičů přichází o práci aby se o dítě staral. Já sám jsem v sedmi letech spadl z krosky a jel jsem půl metru po šterku. Mamka se mnou musela být doma 3 týdny a kosmetické úpravy pak něco taky stály.

      Osobně pokud řeším pojištění dětí, tak mám názor následující:

      Motto: Vzhledem k tomu, že pojištění dětí je tak trochu marketingový tah a na pojistce nikdy nevyděláte, budeme se bavit o ochraně příjmů. V případě, že se opravdu něco stane, tak abyste měli na léčebné výlohy popř. přizpůsobení obydlí (bezbarierove přistupy apod.)

      Řešení:

      – nepodepisuju se pod smlouvy kde jsou TRVALÉ NÁSLEDKY s progresí menší jak 500.000 (tohle si prostě na triko nevezmu. Cena tohodle připojištění je stejná jako cena jogurtu/měsíc). Zpravidla volím co jde :)

      – VELMI VÁŽNÉ NEMOCI min. 500 000 (na zkušenosti z praxe bych tu mohl napsat další post – leukemie, rakoviny atd, byste se divili, kolik a kde stojí léčba!)

      – DO (dobrovolné, nepreferuji)

      – SMRT (neetické, nicméně někdo zájem má, nepreferuji)

      – HOSPITALIZACE (dobrovolné, doporučuji mít do šesti let dítěte, protože s ním musí matka = vyšší poplatky, volím min. 500/den)

      Co se spoření týče podívejte se zde: https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/sporeni-detem myslím, že to nemá cenu rozebírat. Vyhnul bych se programům typu Sluníčko, Medvídek, Pastelka, Lvíček, Motýlek atd.

       | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
        Neaktivní

        …až mám někdy pocit, že mi Tomáš krade myšlenky :0) naprostý souhlas, pod vše se můžu okamžitě podepsat, jen s tím rozdílem, že já se s klientem konkrétně u trvalek pro děti bavím automaticky od 1,0 mio a výše. Nicméně, pokud je klient paličák a nenechá si říct a stále trvá na pojistné částce nižší, nemám důvod mu nevyhovět, ale klient mi následně podepisuje přímo ve smlouvě a v povinných informacích pro klienty větu, že na výslovné přání klienta bylo sjednáno riziko XY na pojistnou částku XY, přestože byl detailně seznámen s veškerými finančními dopady plynoucími při případném pojistném plnění. Klient současně stvrzuje níže svým podpisem, že původní navrhovanou PČ ve výši XY neakceptuje a požaduje PČ ve výši XY. Hotovo, pod to se mi klient podepíše včetně datumu, jedná-li se o pár či manžele, tak se podepíše i druhý partner (ve smlouvě i v povinných informacích). Jedná se však o velmi vzácné případy. Přiznávám, je to jak „u blbečků na dvorečku“, ale nemám zájem být popotahován klientem po soudech, že jsem ho nesjednáním rizika nebo výší pojistné částky poškodil. Těmto věcem a povinným informacím věnuji velkou péči a snažím se být maximálně podrobný. Už dvakrát se mi stalo, že se „lámal chleba“, klient tvrdil opak, sešli jsme se, dotyčný vytáhl svoji smlouvu a tam si přímo v ní a potom i v informacích přečetl, co si skutečně odmítl sjednat, ač mu to bylo nabídnuto a byl seznámen s případnými finančními dopady plynoucími z nesjednání tohoto rizika. Jeho podpis a datum pod tím vším ukončily veškerou další debatu.

         | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Jak jsem psal výše, spíše se domnívám, že se pan Kačenka upsal. Jinak souhlasím, TN mám na všech smlouvách na 1 mil. Co se týká pojištění smrti, přesně takto to vysvětlím klientovi. Ale klidně to tam fláknu s tím, že to stojí dvě koruny. Takto nějak to řeším taky, o DO si většinou řeknou sami

         | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
        Účastník

        Jo, tak v tomhle si rozumíme :)))

         | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
        Neaktivní

        K té rakovině. 6 měsíců léčby zatím stálu mou přítelkyni cca 300 tisíc Kč. Celkové náklady, než se vyléčí, lze naprosto střízlivě odhadovat na 1,5 milionu. A to mluvím pouze o spoluúčasti. Moc by mě zajímalo, jak to technicky funguje s těma pojistkama. Kdy plní? Při diagnostice maligního nádoru? Nebo až poléčbě? Protože takový pojištění je úplně o ničem. Já na pojištění proti rakovině tedy moc nevěřím. Protože tam to funguje stylem, že jeden den jdete k doktorovi a za tři dny máte platit 50 tisíc za léky. Vůbec se nedivím, že ty čekárny jsou plné letáků Homecreditu a dalších.

        Druhá věc je, že pojištění pracovní neschopnosti je naprosto nedostačující na takové riziko. Nemocní rakovinou totiž zrovna dvakrát netouží být na pracovní neschopnosti a sedět doma, pokud jim to stav jenom trochu umožní jít do práce. A i tak už vidím, jak z pojistné plnění zvládne hradit zvýšené výdaje, které léčba obnáší. To by museli být velmi vysoké pojistné částky.

        Všiml jsem si, že hodně lidí, když se pojistí, se domnívá, že je vše vyřešené. Základem však není se pojistit, ale minimalizovat škody tím, že bude zdravě jíst a předcházet civilizačním chorobám, vyhýbat se rizikovým situacím a podobně.

        Kdyby se někdo pojistil na ty částky, na které by se měl z hlediska z hlediska řízení finančních rizik pojistik (nějaký DCF budoucích příjmů), tak záhy zjistí, že je to velmi drahé. A dáli to do kontextu s pravděpodobností selhání pojišťovny, tak taky může zjistit, že celá ta transakce nemá ekonomickou logiku. Může a nemusí. U těch s vyššími příjmy je tendence k tomu, že to logiku ztrácí.

        Vnímám to tak, že celý trh s pojištěním by zasluhoval nějakou systémovou reformu metodiky. Domnívám se,že tu tak nějak vaříme z vody. Někdo zná dobře plnění dle pojistných podmínek, někdo má přehled o cenách, jiný (třeba já) se orientuje v kreditní kvalitě poskytovatele. Ale tyhle věci se musí posuzovat dohromady a ne izolovaně, pokud máme dojít k objektivní matematické pravdě, kdy lze očekávat, že pojištění poslouží svému účelu. Většina z nás má zkušenosti menší než 15 let. Ovšem kontrakty se spíše uzavírají na dlouhou dobu . Nevím o nikom, kdo by tu měl zkušenosti s tím, jak se ta portfolia pojištěných klientů chovají v dlouhém horizontu třeba 20-30 let v turbulentních finančních podmínkách.

        Práce na nějakém takovém projektu by mě zajímala. Ovšem muselo by se jednat o projekt, který si klade za cíl dojít analyticky dojít k nějakým tvrdým datům. Populárně naučné projekty mě nezajímají. Kdyby měl někdo chuť se mnou na tom začít dělat, tak jsem otevřený diskusi. Mám v hlavě i nějakou představu o obchodním modelu, jak by to mohlo fungovat, aby to vydělalo nějaké peníze. Zadarmo to dělat, určitě smysl nemá, protože jsou to stovky hodin práce.

         | Odpovědět privátně
        •  TP
          Účastník

          Ondřeji, v první řadě mě upřímně mrzí situace s přítelkyní. Co se týče Tvého dotazu ohledně plnění. Je to pojišťovna od pojišťovny. Nebudu se konkretizovat, ale plnit lze ihned při potvrzení lékařské diagnózy, a to i telefonicky a následně ihned odesláním příslušných dokumentů.

          Ohledně vážných nemocí uvádím pár zkušeností z praxe:

          Jeden byl s rakovinou tlustého střeva rok a půl na neschopence a dostával 25 tisíc měsícně (což byla i jeho přibližná mzda). Do práce nechodil. Většinu nákladů mu uhradila zdravotní pojišťovna. Uzdravil se.

          Druhý (mladý člověk) rakovina prostaty, léčba přišla cca 1.8 milionu korun, musel ze svého uhradit 400 tisíc, a to nepočítám injekce, které ještě po léčbě musel brát (celkem 12 injekcí á 30.000). Díky poj.VVN (na 500.000) měl tu možnost se uzdravit. Pojišťovna hradila jen určité procento léčby

          Třetí mladý člověk (23 let), rakovina prostaty, bohužel pozdě – sportovec. Do měsíce zemřel. Peníze mu byly k ničemu. Bohužel byla zanedbána prevence :(

          Čtvrtý případ. Leukémie čtyřletého kluka. Celkem 3 roky čekal na transfúzi. Nyní v sedmi letech konečně zdá se být už fit a zachráněn. Celkové výdaje 2.5 milionu korun. Vše uhradila zdrav.pojišťovna.

          Pátý případ. Leukemie, mladý člověk 21 let. Neměl pojištění. Rodiče naštěstí doktoři – zde se muselo velmi rychle jednat – kritické. Vše uhradila pojišťovna. Nyní se těší zdraví.

          Velmi záleží na pojišťovně a pojistných podmínkách a rovněž na zdravotní pojišťovně – ta když Vás nechá ve štychu je to hodně špatné.

           | Odpovědět privátně
          •  Anonymní uživatel
            Neaktivní

            Předně díky za informace.

            Nicméně 25 tisíc měsíčně je nic. To je méně, než jaké jsou náklady na léčbu. A to ještě potřebuješ nějak žít. Zajít do kina, na večeři, aby se psychika nějak srovnala. Tzn. v Praze dohromay minimálně tak 50-60 tisíc, aby to bylo relativně v pohodě.

            Z mé zkušenosti by to plnění mělo nějaký smysl, kdybys dostal hned na ruku třeba milion nebo aspoň měl někde otevřený takový budget na proplácení léčebných výloh.

            Tolik má zkušenost s realitou.

             | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Máte na mysli nějaký konkrétní případ? Pochopitelně, že plnění až někdy za rok, by bylo špatně. Pokud se plní po potvrzené lékařké diagnóze, byť by to nebylo třeba úplně okamžitě, ale řekněme do měsíce, tak je to přece ok, ne?

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              To asi záleží závažnosti stavu. Někdy je měsíc ok, někdy to může být hodně pozdě.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Vycházíme přece ze stavu, kdy má klient určitou disponibilní rezervu, na kterou může sahnout. Prostě pořád si myslím, že tento problém je řešitelný. Co je méně řešitelné, je to, když klient není zrovna výšepříjmový a půl milionu, který třeba potřebuje, prostě dohromady nedá… To, že mu přijde za měsíc, nevidím sice jako ideální, ale vidím to pořád jako řešení finanční situace v daném problému.

               | Odpovědět privátně
          •  Anonymní uživatel
            Neaktivní

            Mám tutéž zkušenost co Tomáš. Poté, co byl klientovi diagnostikován zhoubný rakovinový nádor (odběr vzorku tkáně a následný laboratorní rozbor), byla vytvořena lékařská zpráva s diagnózou. Ta putovala spolu s hlášenkou pojistné události na pojišťovnu, pojistné plnění bylo vyplaceno tuším do deseti nebo čtrnácti dnů od odeslání. Výplatou pojistného plnění toto riziko pochopitelně zaniklo a zbylá připojištění běží dál. Pravděpodobně se bude ještě plnit za plnou invaliditu následkem nemoci + zproštění od placení. Bohužel, kvalitně a smysluplně nastavené pojištění (jakékoliv) se pozná až v podobných smutných příbězích.

             | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Ale ten počáteční příspěvek byl o pojištění velmi vážných onemocnění dětí. Diagnóza se v případě rakoviny zpravidla potvrzuje histologickým nálezem a ten je základem pro pojistné plnění. Čili zjednodušeně rozhodující je potvrzená lékařská diagnóza, resp. provedení operačního zákroku, nikoli tedy po vyléčení.

          I kdyby se to vyplácelo až později, nepovažuji to za to, že by to bylo o ničem. Právě proto, že se rodina mohla zadlužit třeba u příbuzných apod. Příjmově dobře situovaná rodina si s tím pochopitelně poradí daleko lépe. Jinak to dětké VVO stojí v riziku na 1 mil – 115,- Kč.

          Ale tady spíš zřejmě byla řeč o dospělých… ;-)

           | Odpovědět privátně
          •  Anonymní uživatel
            Neaktivní

            Jasně, ale pokud platím pojistné a prachy dostanu až pak, tak je mi to platné jako mrtvému zimník. Protože nemocní potřebují peníze na to, aby se mohli léčit. Příbuzní rádi pomůžou a s nimi se dá domluvit. Ale pokud mi někdo prodá pojištění proti rakovině a dostanu prachy až po vyléčení, tak je to misseling největšího kalibru, jaký si dokážu představit. Prostě sviňárna a parazitování na strachu klientů.

             | Odpovědět privátně
            • Pane Zárubo,

              Vaše názory jsou vždy velice dobré pro zamyšlení, ale teď jste trošku mimo. Už dvakrát je tu uvedena informace (a já ji napíšu znova), že pojistné plnění z velmi závažných onemocnění, jsou vypláceny po potvrzení diagnozy, nikoliv až po proběhlé léčbě, či vyléčení.

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              Já jsem pokládal otázku. Dostal jsem odpovědi. Jednu, že je to možné, a druhou, že to nemusí být pravidlem.

              Nespecializuji se na pojistné plnění. Já tu nezveřejňuji fakta, ale kladu otázky. Takže se zeptám znovu.Tentokrát Vás. Jak to je?

              Je to tak vždy u všech pojišťoven? Nebo je to tak pouze někdy?

               | Odpovědět privátně
            • Přidám si troškou do mlýna.

              Omlouvám se, že zde napíšu přímo název pojišťovny, ale myslím si, že od toho tento web slouží. Abychom si řekli věci, které nám mohou někdy uniknout a na které bychom se měli občas navzájem upozornit.

              U pojišťovny ČPP je to vůbec k zamyšlení. Tam aby člověk dostal peníze za VVO, tak musí mít potvrzení, že už se z této choroby nikdy nevyléčí(nezvratné, nebo nevyléčitelné)

              Navíc je provázána Invalidita s Nemocemi (a opačně), kdy pokud Invalidita vznikne z důvodu nemoci, pak se vyplatí pouze kladný rozdíl mezi částkama VVO a Invalidity.

              Pro pochopení :

              VVO 400 000

              Invalidita 500 000

              Vyplaceno za vážnou chorobu 400 000. Dojde k invaliditě následkem dané nemoci – vyplaceno 100 000. Víc ani prd !!

              Invalidita se navíc rozděluje na dvě platby po 50%, kdy jedna při potvrzení a druhá až po 18 měsících.

              ČPP je u mne na naprostém dně. A není to jen u životních pojištění. Takovéhle brikule mají napříč celým jejich spektrem pojištění.

              U ČSOB stačí potvrzení diagnózy. Platí se hned.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              V tom je ten zakopaný pes, že to chcete od všech pojišťoven. Když řeknu, že to tak mají všechny, tak se najde nějaká, která to má jinak a bude odpověď špatně. Moje odpověď se vztahovala k dětskému pojištění, které dělám převážně ve Flexi. Problém bych spíše viděl v přesné specifikaci závažné choroby, než v samotném plnění, kdy je záv. onemocnění jasně prokazatelné v souladu s poj. podmínkami.

               | Odpovědět privátně
            • Já bych tady zmínil v souvislosti s vážnými onemocněními ještě jednu věc – a tou je odkladná doba, která činí zpravidla minimálně tři měsíce. Už se mi bohužel stal ten případ, kdy klient uzavřel pojistku a dva měsíce poté mu byla diagnostikována rakovina. Peníze za připojištění nedostal, ostatní pojistná plnění proběhla – konkrétně měl sjednané denní dávky při pracovní neschopnosti.A bohužel i částka za smrt…

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              Já to nechci od všech. Já jen říkám, že když ty peníze nedostane klient hned po diagnóze, tak mu to kulový pomůže. Pan Šplechta tady říkal, že jsem mimo, když říkám, že se ty peníze nedávají hned.

              Tak jsem se logicky zeptal. Je to tak vždy? Je to pravidlem? Děje se tak v drtivé většině případů? A když ne, tak u koho?

              To je přeci důležité vědět ne? Není žádný problém,.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Ve většině případů, je to otázka plus minus měsíce. Toto nepovažuji za „kulový pomůže“. To velmi pomůže a ten měsíc dokáže vyřešit naprosto každý, důležité je, že za ním v takovém případě peníze stojí po tomto relativně krátkém období, protože tři měsíce už by byly horší a půl roku už dost problém…

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              Sorry Romane, ale řekl bych, že nevíte, o čem píšete. My jsme platili cca 80.000 ještě před diagnózou maligního nádoru a dalích cca 50.000 do jednoho měsíce po tom. Tzn. celkem 130.000 pouze lékařské náklady. Trváte na tom, že tohle zvládne zaplatit NAPROSTO KAŽDÝ? Já Vám říkám, že většina lidí to nedokáže. A tito lidé jsou nuceni zbavovat se svého majetku nebo skončit u ve spárech spotřebních úvěrů a lichvářů.

               | Odpovědět privátně
            •  TP
              Účastník

              Ondřeji,

              je pravda co píšete, ale neodsuzoval bych pojištění vážných nemocí ani náhodou. I kdybych si těch 150 tisíc měl půjčit americkou hypotékou nebo postřebitelským úvěrem, pořád vidím naději se léčit a něco řešit s vědomím, že za měsíc budu schopen tyto výlohy uhradit díky pojištění. Jistě, nedokáži si takovou situaci představit a doufám, že ji ani nikdy řešit nebudu. Nicméně stále vidím poměrně významné mít toto připojištění a sám ho považuji za jedno z nejdůležitějších vůbec. Ovšem u starších občanů je to již na hraně kvůli rizikovosti a ceně.

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              Více v závěru, který jsem napsal do nového tématu.

              V praxi to není tak jednoduché, protože ex ante nevíte, jak ten nádor bude diagnostikován. A nemůžete si přece přát maligní jen proto, aby jste to lépe finančně zvládat. A tyhle úvahy tím hodně zavánějí. Zvlášť ty neinvazivní karcinomy atd, jejich léčba je také drahá (a situace rovněž velmi vážná) a kdy pojišťovny neplní.

              Pokud chcete pokračovat v diskusi, udělejte tak prosím v tom novém tématu, co jsem založil.

              Díky, že jste přispěl informacemi Tomáši.

               | Odpovědět privátně
            • Dobrý den, mohu se zeptat, tyto částky se platí i v normální státní např. krajské nemocnici?

              Měl jsem totiž takový dojem, že léčbu hradí veřejné zdravotní pojištění.

              Měl jsem příbuznou, co rakovinu bohužel měla, ale pamatuji si, že za léčbu nic neplatila. Nepočítám samozřejmě výdaje za dojíždění, nadstandardní pokoje, atd.

              Takže abychom tu nepletli jablka s hruškami. Je jasné, že za nadstandard se platí u nás těžké peníze a že na to jen tak někdo mít nebude.

               | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Děkuji za reakce … šlo mně hlavně o tu druhou část …

      Jaký je rozdíl mezi Junior flexi a Allianz pastelka (typ B) v oblasti plnění úrazových TN a DO?

      Je možno v Junior Flexi řídit alokaci do fondů, nebo je tato alokace daná? Jaké máte zkušenosti se skutečným zhodnocením – v porovnání s garantovanými 2%pa?

      Děkuji

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Domnívám se, že řídit to nelze už jenom proto, že ve smlouvě ani kalkulačce o tom není ani zmínka. Pokud to chcete vědět na stopro, tak to zjistím. Pokud jde dítě „přifařit“ k rodičům, tak vyrábět flexi Junior je zbytečné, pokud by to nešlo jinak a chtěl byste to přidat do Juniora, tak si rovněž myslím, že to výhodné není. Z té pětistovky navíc dostanete tak svoje peníze zpátky, takže vlastně nedostanete, protože budou znehodnocené inflací. To se odvažuji říci, že i na stavebku nataženém na tyto roky, bude více peněz, zvláště, pokud byste ho udělal na 3%. (neposuzuji jiná rizika)

         | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
        Účastník

        A proč pořád v té Pastelce řešíte úrazovku typu B??? Jedná se o pojištění bez zkoumání zdravotního stavu dítěte a plní se jen vyjmenované úrazy a trvalé následky… Osobně bych toto vůbec nedělal, když ve Flexi pojistíte dítě bez ZD…

         | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      … ach jo … nebylo by to jednodužší, kdyby lidé tolik nepřemýšleli???

      Flexi Junior viz příloha. PČS garantuje 2% zhodnocení. Měsíčně se vkládá 500Kč. Na rizika jde v součtu 103Kč a spočtu-li výši částky potřebnou na dosažení hodnoty smlouvy za (23-2) let dostanu se k částce 313Kč. V součtu 416Kč.

      V rozdílu je ještě administrativní (30Kč), inkasní (5Kč) a provozní (5%, tedy zde 25Kč). V součtu 476Kč.

      Co je schováno v tom zbytku? Napadá mně management fee ve výši 0,5% (není už schováno v tom, že se jedná o garanci?) a poplatky fondům.

      Předpokládám, že částka 92 168Kč je před zdaněním. Bude se daň počítat z částky 92 168 – 12*21*313, nebo z částky 92 168 – 23*12*500, nebo ještě z nějaké jiné částky?

      Děkuji za upřesnění …

      Petr

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account