Zobrazeno 12.738x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 6 diskutujících a má 25 odpovědí. This post has been viewed 12739 times

  • Autor
    • Ahoj, mám sjednanou tuto smlouvu taky. Mnoho informací jsem tady už vyčetl, ale i přesto bych rád, jestli byste mi odpověděli.

      Měs. plnění 2tis., od červen 2012.

      1) Rád bych věděl zda jde požádat o mimořádný výběr i když není sml. po dvou letech?

      2) To jestli tam něco bude asi záleží jak je rozloženo portfólio a popl. struktura že?

      3) A taky jak o ten mimořádný vklad požádat? Dočetl jsem se že nejlépe vypsat formulář na pb ČP. Pak čekat na finance které kdo ví kdy příjdou a pak až zrušit.

      Můžete mi k tomu napsat názory? Díky

       | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Dobrý den.

      a) pokud jste klient, tak si zajděte na pobočku a ať Vám udělají tzv. Rozpočtový lístek. Bude tam „rezerva“ i „odbytné“.

      b) pokud jste obchoďák, tak použijte nadřízené.

      Přeji úspěch.

       | Odpovědět privátně
      • Rozpočtový lístek to je to co by mělo každým rokem v lednu dorazit ne? V min roce něco takového přišlo ale vůbec jsem se v tom nevyznal a poradce mi sdělil, že se vše podstatné stejně objeví až v 2.roce(tedy teď).

        Bylo mi porazeno, že bych měl počkat na ten lístek. Z toho uvidíme zda je možné ze sml. něco vybrat. Tento mimořádný výběr pak použít jako měsíční plnění do června tohoto roku kde odbijí 2 roky platnosti sml. Pak výběr udělat znovu s tím že hned po něm částku měs. plnění změnit na 500Kč aby se mi po roce až dvou alespon částečně vykompenzovala ztráta.

        Já si říkám, vložil jsem tam již 38tis pokud bych ze sml dostal zpět alespoň půlku lepší by bylo ji zrušit.

         | Odpovědět privátně
        • Pokud mám správné informace, tak do dvou let od počátku ČP neumožňuje mimořádné výběry. Podle pojistných podmínek můžou mimořádný výběr zamítnout kdykoli.

          Rozpočtový lístek vám ukážou na každé pobočce. Uvidíte, kolik tam je peněz v případě ukončení smlouvy a mimořádného výběru (ten vám ČP s vysokou pravděpodobností zamítne).

           | Odpovědět privátně
        •  Jiří Vařečka
          Účastník

          Rozpočtový lístek rozhodně NENÍ to, co Vám přijde v lednu!

          Rozpočtový lístek je takový dokument, kde je, jak jsem již psal, uvedena rezerva (= taková část peněz, která je – by mohla být, převoditelná na jinou PS) a dále odbytné (= to, co ve skutečnosti dostanete, když smlouvu předčasně ukončíte).

          Pokud budete mít štěstí, potom by se Vám mohlo vydařit vybrat si „maximálně možný mimořádný výběr“ a následně mlouvu zrušit.

          Jen pro Vaši informaci, mluvíte o 2 letech, to ale není nic zajímavého pro Vás. To je termínová hranice pro toho Vašeho poradce, aby nemusel vracet provizi. Nyní se sám rozhodněte, co je lepší, zda košile, nebo kabát = Vaše peníze, nebo odměna toho sjednatele té PS.

          To, kolik jste vložil do té PS (38tis za cca 1,5 roku pojištění) není ve skutečnosti důležité, protože je důležité kolik z toho šlo do vlatsního pojištění a kolik do investice. Pokuste si zavzpomínat, nebylo Vám to tehdy prezentováno třeba, náhodou, jako zajímavá možnost spoření???

          Píšete o půlce vložené, že by jste ji tak nějak chtěl zpět. Jste moc velký optimista.

          Kéž bych se mýlil, ale domnívám se, že nej cesta bude na přepážce požádat o „maximálně možný mimořádný výběr“ společně s rozpočtovým lístkem. Zítra si to vyřiďte a večer se můžete s námi podělil o výstup. Sleny toho, co dostanete, po odstranění Vašich dat, by mohly být zajímavé.

           | Odpovědět privátně
          • Dostal jsem se zatím jen k poradci který tehdy semnou tu smlouvu dělal. Jak jsem se dočetl tady a různě tak to je jeden z těch které „naverbovali“ a bouchej profi invest smlouvy bez jakékoliv extra přípravy. Zjistil jsem ale že jsem byl první a jediný jeho klient. Již už jako poradce nepracuje, je něco jako „mrtvý PPZ“ říkal… nechápu.

            Známe se dobře a tak jsme hledali způsob jak to udělat. Přečetl jsem si že by bylo možné uhrát to na pochybení z nějaké strany. Sdělil mi že by byl ochoten sepsat že mě uvedl v omyl abych se dostal zpět k vloženým financím s tím že by svou provizi uhradil ČP zpět (mluvil o tom že to byla částka 10 200 Kč,-).

            Myslíte že by to nějak šlo vymyslet a pokud ano jak bych to mohl teda provést?

            A taky jestli ten dotyčný by z toho neměl větší problém než těch cca 10 tis Kč vrátit ČP?

            Díky

             | Odpovědět privátně
            •  Matěj Orálek
              Účastník

              Problém by z toho určitě neměl, nicméně zase tak jednoduché to není. Nedávno jsem vypovídal od počátku dva (již rok vypovězené) Profi Investy a byl to celkem boj s větrnými mlýny. Mimoto záleží, u které společnosti onen zprostředkovatel dělal, ale pokud se jednalo o nějaký MLM, tak pojišťovna většinou chce k výpovědi od počátku souhlas všech lidí ve struktuře nad daným poradcem a to by taky mohl být oříšek.

               | Odpovědět privátně
            • Pracoval pro OVB.

               | Odpovědět privátně
            • Mohli byste mi vyvětlit jak bych měl požádat o storno smlouvy od začátku? Myslím si, že na pb ČP asi nebudou nějak extra vstřícní. Dále jak je všude psáno je nejlepší mít vše na papíře tzn. raději doporučeně poslat na jejich centrálu?

              Chápu že otravuju pořád s tím samým ale budu rád za každou pomoc.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Pokud Vás uvedl v omyl, bude asi záležet na tom, z jakého důvodu Vás uvedl v omyl. Pokud by to bylo záměrné konání, tak to bude nést znaky podvodu, takže když to dotáhnu do konce, klidně by mohl následovat ve finále nějaký postih. Další situace je, že byl on sám uveden v omyl a tady začne další problém, jak to prokázat, protože organizace, pod kterou dělal, se tomu pochopitelně bude bránit. Nebál bych se říct, že v takovém případě dojde i k zastrašování. Taky bych se nebál říct, že to skončí jako životní poučení, za které oba zaplatíte pár tisícovek.

              A ještě mě napadá, pokud to byla poradce první smlouva, zda vůbec je na smlouvě podepsán on a měl v době sjednání licenci, protože častým případem je, že to podepisoval někdo jiný. V takovém případě pak nelze hovořit o tom, že někoho uvedl v omyl, protože nikde nefiguruje a pokud tam vykonával práci v roli tzv. tipaře, tak se ze své pozice dopustil opět porušení zákona, protože náplní jeho práce je pouze dělat přípravné práce, nikoli směrovat klienta k nějakému konkrétnímu produktu.

               | Odpovědět privátně
            • Sdělil mi že již měl číslu u ČNB a a sml. podepisoval sám. I já mám na sml jeho jméno a jeho iniciály. Říkal mi že se na to ptal a že pokud bych si stěžoval na to že mi nevysvětlil celou popl. strukturu sml. a že mi neřekl že možný výběr je až po dvou letech mohlo by to vyjít. On by samozřejmě s tímto souhlasil a podepsal by se mi pod to.

              Jak se na to díváte?

              Mohli byste mi sdělit jak jste řešili zrušení sml. od začátku vy?

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Já to nikdy neřešil, ale zřejmě bych jako první krok zformuloval na žádanku svůj požadavek (resp. přiložil bych přílohu, ve které bych popsal svoje důvody a počkal bych, jak se k tomu pojišťovna vyjádří. A možná i vyjádření toho, kdo to sjednal. Nevím, neřešil jsem to nikdy.

               | Odpovědět privátně
            •  Matěj Orálek
              Účastník

              S hodně informacemi možná budu opakovat nějakého kolegu, ale přeletěl jsem diskuzi jen letmo.

              O mimořádný výběr i v prvních dvou letech zažádat šlo, nicméně muselo se jednat o výběr z kapitálové hodnoty negarantované. Takový výběr se mi i povedl, a to klient platil pouze běžné pojistné. Vím, že takový výběr byl možný u smluv uzavřených do března 2011, tzn. před onou kauzou s Profi Investy. Jak je to se smlouvami sjednanými později, čili i tou Vaší, tím si jistý nejsem.

              O výběr se žádá pomocí formuláře “Žádost o provedení investičního úkonu/mimořádného výběru”, který Vám mohu poslat na email. Aktuálně však ČP s velkou radostí mimořádné výběry zamítá, což jí bohužel umožňují pojistné podmínky.

              Bláboly typu, že se vše objeví až v druhém roce a až pak bude vidět, zda je ze smlouvy možné něco vybrat, jsou jen žvásty. I můj jezevčík ví, že po uplynutí dvou let placení běžného pojistného na životku nemáte ani na tesco tašku. A předpokládám, že to moc dobře věděl i Váš poradce, který si tím jen chtěl ochránit své provize.

              Jak píše Roman, uvedení v omyl je ideální argument, musíte na to však mít nějaký důkaz, tzn. záznam z jednání nebo obdobný dokument prokazující, že Vám by vybrán nevhodný produkt.

              Jak jsem postupoval já:

              Po komunikaci s manažerem/kontaktní osobou z ČP jsem byl vyzván, abych doložil souhlas OVB centrály s výpovědí smlouvy od jejího počátku. Centrála mě následně vyzvala, abych jí doložil souhlas všech lidí ve struktuře od sjednatele nahoru až po LD. Po velké boji jsem vše doložil, centrála sama kontaktovala ČP a pak již vše bylo vyřešeno přibližně během dvou týdnů.

              Nutno podotknout, že sám jsem poradce OVB a řešil jsem to z pozice sjednatele. Detaily nejsou důležité.

               | Odpovědět privátně
            • Matěji O. jsem rád za Vaši odpověď… tohle přesně jsme potřebovali. Poradce, který to semnou sjednával tím pádem bude muset sehnat podpisy všech ze struktury, no doufám že lidé tam budou vstřícní…

              Jen bych chtěl se optat jednal jste s manažerem ČP po osobní návštěvě nějaké pb ČP a nebo máte kontakty v rámci OVB?

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Získat souhlas všech lidí ve struktuře, to musí být docela maso, ne? Domnívám se rovněž, že přístup k aktivnímu obchodníkovi firmy bude asi jiný, než k obchodníkovi, který již ve firmě nepracuje.

               | Odpovědět privátně
            •  Matěj Orálek
              Účastník

              Dalibor: Jednal jsem osobně přímo s člověkem určeným pro komunikaci s OVB.

              Roman: Samozřejmě máte pravdu Romane. Mou výhodou jsou super vztahy ve struktuře, takže to zase tak těžké nebylo. Ale pro Dalibora by to mohl být oříšek.

              Přijde mi jako paradox, že ačkoliv sjednatelem je jedna jediná osoba, musí s výpovědí od počátku souhlasit celá struktura. Koneckonců pokud udělám já jako sjednatel chybu, taky za to neponese odpovědnost celá struktura, ale jen já jako jedinec. Chápu, že je to z důvodu výplaty provizí, ale na smlouvě je podepsaný pouze sjednatel. Nikdy jsem to neřešil s právníkem, ale přijde mi to trochu nelogické. Ale jak jsem již řekl, naštěstí jsem ani neměl nutnost to řešit.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              To jste Matěji na to kápnul. Vyjádřit by se k tomu měl ten, kdo to spáchal, pak dejme tomu jeho nadřízený, který je zodpovědný za jeho „vyškolení“ a práci. Aby se k tomu vyjadřovali ostatní, z důvodu, že jsou součástí nějakého odměňovacího systému, mi připadá dost ujeté.

               | Odpovědět privátně
            • Mohl byste mi prosím napsat kontakt na toho člověka který je určen ke komunikaci s OVB na mail? DaliborG@email.cz … díky za informace Matěji O.

               | Odpovědět privátně
            • Mám nějakou naději odstoupit od smlouvy od začátku, když se mnou sjednatel smlouvy nekomunikuje? a podpisy struktury tím pádem nemám nárok získat? Pane Matěji O. dal by jste mi na vás mail, moc by mi pomohly vaše rady.

               | Odpovědět privátně
            •  Matěj Orálek
              Účastník

              Dobrý den Romane. Před pár dny jsem opět odstoupení od počátku Profi Investu řešil s bývalou kolegyní … Nejsem právník, ale pokud se na celou věc podívám selským rozumem, tak pojistitel je ČP a přijde mi logické, že jedině ona by měla mít pravomoc smlouvu rušit od počátku. Veškeré další kroky a požadavky (jako je vyžádání si souhlasu sjednatele, popř. jeho nadřízených) mi přijde pouze jako házení klacků pod nohy. Nicméně pokud budete mít jakékoliv dotazy, klidně se ptejte.

              email: matej.oralek@ovbmail.cz

               | Odpovědět privátně
          • Tak lístek mám a jsou tam samé 0. V simulaci kterou mi dělali před léty to vypadalo taky tak… do konce druheho roku 0 a pak se tam objevila částka cca 40-50 tis. Teď nevím zda čekat a doufat zda to tak bude a nebo řešit výpověď.

            Dali mi nejen lístek ale též PrtScr stránky kterou viděla ona ve svém PC viz příloha

             | Odpovědět privátně
            • Když budete čekat do výročí, tak po dvou letech tam bude zase přibližně nula.

              Pokud to platíte měsíčně, tak zvažte snížení na minimum (500,- Kč).

              Zrušení smlouvy od počátku je pro vás nejlepší možnost, pokud se vám to ale podaří vybojovat.

               | Odpovědět privátně
            •  Jiří Vařečka
              Účastník

              To zrušení od počátku by samozřejmě bylo nej++ řešení.

              Neznám na 100% současný pohled ČP a možnosti, ale v době dřívější bychom, mimo zpětného storna, to řešili takto:

              a) Nová PS na minimum, dát tam max možné pojištění = snížit investiční složku na minimum (šlo i na 350Kč/měs – na žádost).

              a1)Co tím získáte?

              V Rozpočťáku je cca 39tis vložených a 33tis kapitálových na převedení = ztráta cca 6tis, které budete moci za 3 roky vybrat. Náklady 36 x 500,- (350,-)Kč = 18 (9)tisíc.

              Na konci dostanete cca 33-18(9)=15(24)tisíc.

              a2) pokud snížíte na minimum 500(350),-Kč/měs, doplatíte do 2 let a výsledek potom bude stejně nula.

              b) Potom je ještě jedna možnost, dosud zde nezmíněná = necháte si tento produkt, ale necháte si ho od někoho nastavit jako pojistku.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Mě znovu vytanula na mysli jedna věc. Když totiž je na začátku větší částka k platbě, která se záhy sníží, tak se může stát, že pojistka vygeneruje volnou kapitálovou hodnotu k výběru dříve, než za dva roky. Vysvětluji si to tak, že tím snížením se počáteční náklady splatí dřív, protože je umořila ta předchozí vysoká platba. Další záležitostí, které jsme praktikovali na smlouvy, bylo jejich zkrácení, v některých případech se vyplatilo do smlouvy ukládat peníze dál třeba ještě dva roky, ale to zde asi nebude mít efekt. Platí princip, že peníze, které z toho vyndám, budou výrazně větší, než ty, které do toho za další dobu vložím. Třeba by něco nabídl i retenční tým…;-)

               | Odpovědět privátně
            • Takže doporučujete komunikaci s retencemi abychom dostali možnost sml. poupravit. Vyzkoušíme ale předně zkusíme zažádat o storno od začátku. Zkusíme tam zavolat a uvidíme.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Možnosti:

              1. Storno od počátku. Pokud se povede, není co řešit, jednoznačně nejlepší varianta

              2. Jiná dohoda s pojišťovnou a návrh na změnu, který přinese výhodnější řešení, než výpověď smlouvy,

              přičemž platí, že zaplacené peníze, které do toho dáte, musí být výrazně menší, než peníze, které dostanete. Tedy např. dám do toho deset, za tři roky dostanu patnáct, je lepší varianta, než nepokračovat a ukončit s nulou. Sice na tom proděláte, ale alespoň o trochu méně a ty peníze byste stejně dával jinam, kde byste z nich tolik nedostal.

              3. Ukončit smlouvu. To znamená ztrátu všech vložených prostředků, bez možnosti jich alespoň část dostat zpět. Tento případ je ekonomicky nejhorší, ale má nejlepší výchovný efekt. ;-)

               | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account