Zobrazeno 26.984x

Toto téma obsahuje 21 diskutujících a má 55 odpovědí. This post has been viewed 26985 times

  • Autor
  • Dobrý den,

    nějak mi to nedá a musím se zkrátka podělit o můj názor na akci struktury Martina Zoubka, která se uskutečnila minulý pátek v Praze.

    Zprvu – u OVB Allfinanz jsem teprve krátce, nicméně s touto prací to myslím upřímně a jsem rozhodnutá ji dělat poctivě a na stejné myšlence si stavím i tým lidí. Obecně jsem toho názoru, že my ze struktury LD Petra Saice sdílíme podobný ideál.

    Na vánoční akci Martina Zoubka jsem byla letos poprvé i když už jsem měla čest setkat se s ním dříve. V prvé řadě bych se zaměřila na to, co mi tento den přinesl.

    Jsem velmi ráda za návštěvu Maria Freise i Juana Carlose Péreze de los Ríos (to jméno se hodně špatně skloňuje). Jejich přednášky o možnostech, kariérním růstu, píli a disciplíně byly sice díky tlumočení do českého jazyka zdlouhavé, nicméně pro mě osobně přínosné. Skládám poklonu lidem, kteří se odhodlali vybudovat svou firmu a patří teď k těm, jejichž úspěch se dá oslavovat a oni mohou své zkušenosti předávat dál nám, kteří jsme zatím na začátku.

    To jsou ale zřejmě jediné kladné poznatky z akce.

    Že má SSLD Martin Zoubek mladou strukturu, to je nám všem známo, nicméně jsem nečekala až takové shromáždění s prominutím dětí, které sotva vyšly ze střední a ještě ani nepřišly na to, jak se holí první chmýří pod nosem. Mně osobně také není příliš přes 20, ale řekla bych, že hlavou jsem oproti nim o dost napřed. Říkám znovu, pokud to i tito lidé – převážně chlapci – myslí upřímně se svou prací, budiž, zaslouží si podporu. Když se ale večer vyhlašují nejlepší z každé pozice za uplynulý rok, dochází ke jmenování nových zemských ředitelů nebo se děkuje partnerským společnostem, měli by tyto „děti“ najít špetku respektu a místo tupého civění do tabletů, telefonů a notebooků najít alespoň slušnost zatleskat těm, kteří už to někam dotáhli (zatímco oni s tímto přístupem brzo skončí).

    Celé vyhlašování a závěr večera mi taktéž znechutil sám pan Zoubek, který je sice úspěšný, pravděpodobně vzdělaný a disciplinovaný člověk, nicméně na podiu při rádoby zábavném moderování akce spolu s Agátou Prachařovou (další nešťastná volba) neukázal nejmenší přítomnost respektu ať už ke služebně starším zahraničním hostům nebo přímo k zástupcům partnerských společností. Je možné, že se celý večer snažil pojat jako show, ale proboha.. copak děti nenapodobují svoji matku? Když tihle maturanti vidí a slyší, že jediné, o čem se pan Zoubek baví, jsou auta, peníze, peníze a peníze a 0% respektu a pokory, dá se od nich pak snad čekat, že svou práci budou dělat poctivě a se zacílením za spokojenost klienta? V žádném případě!

    Nehledě na to, když pan Freiz položil třem lidem v sálu otázku, čeho chtějí dosáhnout a proč tuto práci dělají, dočkal se odpovědí: drahé auta, spousta hezkých holek apod.

    Ráda bych zjistila, jestli jsem jediná s tímto názorem nebo jestli je zde někdo, kdo se této akce také zúčastnil. Každopádně závěrem jsem z této události zklamaná a více utvrzená v tom, že svou práci si budu dělat po svém a s mou hlavou ať si lidi kolem říkají co chtějí.

    Přeji pěkný den a děkuji za případné reakce.

    Bc. A. Leová

     | Odpovědět privátně
     Jan Rettich
    Účastník

    Andreo, super příspěvek, díky za něj! Je to krásná sonda do aktuální situace na trhu. Vždy si myslím, že už to horší být nemůže a vždy jsem překvapen, že může! Před 12 lety jsem také začínal v OVB a možná stejně jako vy jsem měl štěstí v neštěstí, že jsem potkal lidi, kteří mne něco naučili, aspoň tedy někteří. Za toto jsem však OVB a manažerům nechal hodně přes milion korun. Celkem drahé školení. Nakonec jsem stejně ale zjistil, že pod tou hlavičkou se prostě a jednoduše pracovat nedá. Držím Vám palce, abyste k tomuto zjištění došla dříve než já.

    Pěkný den, Jan Rettich

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den Andreo.

    Jen pár poznámek, ale neberte to jako útok na Vaší osobu.

    V OVB jste jen krátce a už tvoříte tým. To je hezké, ale uvědomte si, že statisticky z toho týmu do roka nezbude prakticky nikdo. Proto bych se soustředil na sebe a své sebevzdělávání se, abyste svým klientům poskytla maximální kvalitu.

    O panu Zoubkovi se snad ani nemusíme bavit, jeho pověst alá „po nás potopa“ ho předchází. Pokud se bude úspěšnost měřit penězi, tak je opravdu úspěšný a to je asi tak všechno.

    Že se cílí na mladé lidi (hlavně chlapce) přes auta, ženský, chlast a chlebíčky je pochopitelné. Předkládání snů je základ vymývání hlav. Bohužel většina populace je jak říkám průměrně blbých, takže na tyto věci slyší a tyto firmy mají dokonale zmáknutou psychologii.

    Z Vašeho popisu cítím, že Vám tyto akce nesedí a pokud budete chtít dělat práci po svém, tak není otázka jestli, ale kdy OVB řady opustíte. Protože přijde doba, možná dřív možná později, kdy si položíte otázky proč. Proč za stejnou práci mám 3x, 2x méně než jinde, proč musím řešit postupové stupně, proč mám pořád odpovídat na to kolik jsem udělala smluv, náborů, přivedla nových lidí, atd.

    A ještě jedna věc, ať Vás to pak nezaskočí. Jestli Vás teď chválí a „plácají po rameni“ a prorokují skvělou budoucnost, tak v případě náznaku, že chcete přejít jinam, tak se z Vás během minuty stane neúspěšný člověk, který nepochopil systém a vlastně jste k tomu nikdy neměla předpoklady.

    Hezký den a držím Vám pěsti.

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den paní Leová,

    různé konference, summity a další „tleskací“ akce jsou nástroj, jak vytvářet prostředí ve firmě.

    Tyto akce jsou hlavně o motivaci, což dle mého názoru splnila i tato akce ředitele Zoubka.

    Osobně neznám struktury v OVB, ale když se řekne Martin Zoubek, hned se mi to spojí s nepěknými věci, které do finančního poradenství ani zdaleka nepatří a je vidět, že i vy některé tyto věci vnímáte, i když zdaleka zatím ne asi všechny.

    Na jednu stranu jsem rád, že chcete dělat svoji práci poctivě, na druhou stranu vím, že to, jak se naučíte pracovat v oblasti finančního zprostředkování, záleží primárně na člověku, který vás vede. A některé věci jsou pro některé lidi poctivé, pro některé lidi ale až tak poctivé nejsou.

    Přeji pěkný den do Otrokovic.

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    Zajímavý příspěvek, to co popisujete bylo jedním z důvodů mého odchodu. Píšu jako anonym, protože stále se mě teoreticky týká konkurenční doložka (ať už je vymahatelná nebo ne, proč dráždit hada bosou nohou)

    Této akce jsem se nezůčastnil, ale předpokládám, že za poslední rok se nic nezměnilo.

    V této firmě jsem působil 5 let. Za dob největší slávy jsem měl cca 100 lidí ve firmě a výkony kolem 20 tisíc BJ. Prošlo mi rukama cca 450 zprostředkovatelů. Většina udělala IŽP rodině a skončila. Ti co měli štěstí a psali výkon dlouhodobě mají dnes dluhy v řádech několika set tisíc, kvůli zálohovým provizím.

    Pamatuji si jak rok před ukončením spolupráce, jsem obcházel „své“ klienty se slovy „omylem jsem Vás okradl“ a pomíhal jim rušit IŽP na 4000+ měsíčně od počátku, kam se přelývali peníze ze SS.

    Na co jsem si přišel:

    Dle mého názoru se nedá v této firmě dělat kvalitní poradenství.

    1) IŽP na spoření je prasárna největšího kalibru a legální krádež. Přesto se ve většině struktur stále cpe lidem.

    2) OPF předplacené na 30+ let je o trochu menší, nicméně stále prasárna na které většina lidí prodělá.

    3) auta + majetek jsou stejné jako všude jinde, ale člověk by jich musel udělat stovky měsíčně, aby se uživil, jelikož provize se rozpadá mezi dalších 6 lidí krom obchodníka.

    Tzn. jestli člověk nechce být prase má možnost dělat pouze jednu věc – ižp na rizika. Za smlouvu s milionovými částkami na invaliditu a pracovní neschopnost okolo tisícovky měsíčně je 86 BJ. To je na pozici R3 kolem 7525.-Kč. to je 34% celkové provize, 66% cpe někomu jinému. Fakt kšeft.

    A to se nebavím o neživotu. Za povinko s havarijkem 10 tisíc ročně je provize okolo 1500.-Kč ročně. V OVB vyplati obchodníkovi jednorázově 400.-Kč a konec. 1100.Kč z první provize a 1500.-Kč každý další rok hážu do kanálu.

    Největší problém v těchto starých multilevlech je to, že nevyplácí následné provize. Člověk musí neustále lovit nové lidi a rvát jim nové smlouvy aby zaplatil složenky. Zprostředkovatel, který pracuje v malém týmu si jednoduše najde 150 lidí a chodí mu výplata, aniž by musel každý měsíc řešit, zda udělal dost životek.

    Teď jsem narazil na klienta, který měl velmi dobrou pojistku nemovitosti, smlouva splňovala jeho požadavky a nechtěl na ní nic měnit. Vzhledem k tomu, že člověka co mu ji uzavřel už nechce nikdy vidět (krom této smlouvy měl ING Smart na 100000.-Kč ročně – šikula) jsem s klientem sepsal plnou moc na změnu správce a za 3 měsíce dostanu za tuto smlouvu hezkou provizi. V OVB jsem u podobných případů vždy dumal jak klienta přemluvit, aby si udělal prakticky totožnou nabídku, abych dostal provizi za nový obchod.

    Neberte to prosím, že pomlouvám OVB, zkušenost to byla fajn, i když trochu draze zaplacená. Poradenství je u těchto firem jen marketing, důležité je prodat za každou cenu.

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    Vážená Andrejko,

    rovnou musím napsat, že si Vážím Vašeho přístupu a názoru ale je zde ALE.

    To ALE je opravdu VELKÉ ALE.

    Ono je fajn mít předsevzetí co a jak budu a chci dělat, ALE ono to není tak úplně jednoduché. Nejen Vy, ale všichni komentující přede mnou dostali po zeleném palci – Andreo, kolegové mají pravdu.

    Pokud opravdu chcete pracovat férově, také tak, aby jste splňovala názory a pohledy, které dnes chce a uplatňuje ČNB, vezměte nohy na ramena a utíkejte, utíkejte a utíkejte.

    Opravdu si myslíte, že Vaše motto: „Buď hrdý na to, kým jsi.“ se s tím, co jste popsala plně shoduje???

    Nejsem sám, kdo pomáhá podobné lidi zastřešit, podívejte se na zdejší inzerci, do TOP 10, najděte si někoho, kdo Vám vyhovuje a kontaktujte ho.

    Nemusíte pospíchat, čím později, tím jen více peněz (a iluzí) Vás to jen bude stát.

    Mnoho úspěchů.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Fascinuje mě, že někdy se tu dva dny nenapíše žádný příspěvek a když se objeví téma MLM, zejména pak OVB, tak je to tu jak ve spisovně :-) Jak je vidět, je to stále ožehavé téma.

    To, že se někdo Andreo chová „nevhodně“ jim nemůžete mít až tak za zlé, nikdo jim možná nestihl (nebo spíš nechtěl)říct, že v životě existují i jiné věci, než jsou auta a prachy… že existuje také nějaká slušnost, skromnost a pokora. A že existují i jiné důvody, proč by měl člověk dělat tuhle práci. A že existuje i jiná forma spolupráce s klientem, než ta, že ho vyplením do základu, jak dobytý hrad. Že s ním zasadím strom a budeme z něj společně každý rok sklízet, nikoli, že ho kvůli tomu, abych mohl otrhat jablka, musím porazit.

    Je jedno, jestli je to OVB nebo ABC či XYZ, pro Vás je důležitý vnitřní soulad, pokud ho nemáte, nebudete tam nikdy šťastná. Jak Vás tak čtu, musíte mít v otázce, proč tuhle práci chcete dělat, zřejmě jasno. Zeptejte se sama sebe, nakolik se to shoduje s tím, co vidíte kolem sebe. O firmě ani lidech v ní, nemusím psát vůbec nic, protože to, co je pro Vás podstatné, je Váš vnitřní hlas a ten už promluvil… ;-)

     | Odpovědět privátně

    Romane, ten příměr se stromem se mi líbí, to někde použiji.

    Nemáš na to doufám patent? :-)

     | Odpovědět privátně

    Františku, díky za odpověď.

    Po zádech mě zatím nikdo neplácá, držím se, řekla bych v průměru, takže moje výsledky nejsou nijak enormní.

    Co se týče toho týmu, díky za to. Osobně bych se chtěla naučit maximum jednak z produktů, jednak z managementu lidí, abych měla vůbec co předat. Je mi jasné, že pokud si teď naberu pod sebe 10 lidí, které „zmastím“ na velké prachy (což dělat rozhodně nechci), do pár měsíců mi z nich nezbude nikdo. V současné době zapracovávám dvě slečny, zároveň moje kamarádky, kterým práci předkládám takovou, jaká je.

    Máte pravdu, tady ty akce mi příliš nesedí. Na druhou stranu být finančním zprostředkovatelem mi přijde jako lepší volba než sedět na pobočce pod záštitou jedné banky, jak už jsem to měla dříve 3 roky v kuse. Cpát klientům produkty jedné banky, ač vím, že jsou pro ně nevýhodné, mi bylo ještě víc proti srsti.

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    To byla ta akce, kde v nějakém Clarionu pak driftovali v podzemkách až zrušili auto, pak nějaký noční poplach a na to konto má OVB zakázané akce v Clarionech po celé ČR?

     | Odpovědět privátně

    Tak pokud máte zkušenosti z pobočky, tak je to lepší a tým z kamarádek ještě taky beru, jen bacha, aby to pak nebyly bejvalé kamarádky. Jinak nabrat 10 lidí, pokud jim říkáte pravdu a nemažete med kolem pusy, taky není úplně jednoduché, zvlášť když tento obor má tak špatnou pověst.

    Ale jak říkám, pokud chcete jít touto cestou, tak stejně odejdete jinam (pool nebo pryč z oboru).

    P.S. Já Vám červenej nedal :-)

     | Odpovědět privátně

    Noo od driftování nevím nic. Ale v Clarionu to bylo. Já od půlnoci spala na pohovce, ale nějaký poplach a hlášení evakuace mě vzbudil.. tak už vím aspoň proč. :D

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    :-) ne, ale taky mě to napadlo, že to použiju, nejspíš do nějakého článku… Možná by byla pěkná nějaká ilustrace k tomu ;-)

     | Odpovědět privátně
     Jiří Prášil
    Účastník

    Dobrý den, váš příspěvek není nic nového a spousta kolegů na poradcích mají podobné zkušenosti. Podobně je to i v jiných firmách. Osobně jsem pro jednu takovou firmu pracoval. Peníze, auta, ženy, drahé večírky byly hlavním lákadlem pro mladé nadšence. V důchodové reformě jsem měl spočítané, že vydělám za 4 měsíce 25 000 000,-Kč. Dnes jsem jeden z největších odpůrců DR bez ohledu na to, jestli by se vyplácely miliardy nebo jen miliony. Když jsem začal firemnímu lektorovi vysvětlovat, jak se věci mají, byl to strašný problém. Ředitelka, které jsem si nesmírně vážil, mi jednoho krásného dne řekla, že buď budu dělat to co všichni, nebo odejdu. Podle jejích slov jsem ovlivňoval ostatní. Po týdnu jsem zjistil, že ona a její muž vlastní rodině nastavili IŽP na desetitisíce měsíčně. To byla poslední kapka. Po mě pak odcházeli další manažeři a ředitelé k čemuž přispěly i nové smlouvy o spolupráci, které zahrnovaly už dnes neplatné rozhodčí doložky a pokuty. Nemáte ani tušení, co se pod pokličkou určitých firem děje, vyhrožování, napadání, psychický nátlak atd. Proto jsem se dnes stál nadšencem servisních společností, které se od těchto systému liší. Zajímalo by mě kolegyně, jestli Vám někdy někdo ukázal i jiné možnosti.

     | Odpovědět privátně
     Jindřich Benda
    Účastník

    To musela být pařba :-) Nebo jen přehlídka EGA, když jste to nevydržela a šla raději spát… To by se měli pánové nad sebou zamyslet.

     | Odpovědět privátně

    Záleží, co myslíte jinými možnostmi. Měla jsem možnost jít do několika bank nebo pojišťoven, případně na spořitelnu nebo i pozice mimo finance. OVB byl do nedávných dob jediný finanční zprostředkovatel mně známý. Jinak samozřejmě Partners nebo Pentia Consulting, kde pracoval otec. Jinak ne.

     | Odpovědět privátně
     Jakub Markvart
    Účastník

    Tak nevím, ale ta fotka mi něco připomíná :))

    http://www.pentiaconsulting.cz/partneri.php?ref=3

     | Odpovědět privátně
     Jan Rettich
    Účastník

    To logo je dobrý!!! :D

     | Odpovědět privátně
     Jiří Prášil
    Účastník

    To jsou ale možnosti, které dostanete na každém rohu, měl jsem namysli něco jiného. Obávám se, že řešit tyto záležitosti tady už vzhledem ke konkurenci není zrovna namístě. Navíc je to téma, které často vyprovokuje k zbytečným diskusním hádkám. Často jezdím do Olomouce, můžeme se setkat a v přátelském duchu si pohovořit. Abych zde nevyvolával nějaké dohady, nejedná se o žádný nábor či nabídku, ale pouze o informace. Při vší úctě k vám mám pocit, že vám některé informace chybí. Ale třeba se pletu. Nechám to na vás, pokud budete mít zájem, kontaktujte mě (kontakty redakčně vymazány).

     | Odpovědět privátně
     Dušan Spál
    Účastník

    Ono to vždy bývají ukázky ega a přehlídka aut, které čeká z 50 % zabavení kvůli neplacení úvěru.

     | Odpovědět privátně
     Dušan Spál
    Účastník

    Každý má možnost jít pracovat do bank a poradenských společností. je to snad jediná práce na trhu kde je větší nabídka než poptávka..Ovšem nechápu jaký důvod má člověk, který má trošku v hlavě nebo se tak tváří jít pracovat do MLM společnosti, která spolkne přes 50% Provize. Má špatnou reklamu a vše je staveno na BJ ne na kvalitě. Nikoho nezajímá že většina lidí, kteří na tom pódiu jsou „okradli“ za bílého dne své klienty. Proto já bych k nim žádnou úctu neměl.

     | Odpovědět privátně
     Ondřej Záruba
    Účastník

    Už jsem myslel, že se Dospiva dal na finanční poradenství. Trochu mě to polekalo:-)

     | Odpovědět privátně
     Petr Klatovský
    Účastník

    jj, ten dovětek vedle loga by stál za opravu :-)

     | Odpovědět privátně
     Jindřich Benda
    Účastník

    Pentiu znám jako prodejce zlata.

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    Andreo, nenechte se odradit :) OVB neni o OVB ale o daném člověku co pod hlavičkou ovb podniká. Sám tam pracuji, jsem v dobré, kvalitní struktuře, pracuji s lidmi kteří mě baví a dělám práci která mě baví. Nic proti tomu systému nemám, ani nemůžu mít – nikde jinde bych ve 20 letech manažerskou pozici asi dělat ani nemohl (peníze co vydělávám k tomu patří – ale to není ta motivace) Vybral jsem si práci která mě baví, se skupinou lidí co mě baví a jsem přesvědčen že pomáhám lidem. . A ať se Vám to líbí nebo ne, už několikrát jsem opravoval hustě přeplacené smlouvy – po poradcích z OVB kteří už v byznyse nejsou, ale také od společností jako je Insia, Partners, B&C – tři písmena ještě nikomu neuškodili. Vím, že tady mnoho lidí po OVB plive a bude plivat i na mě – ale většina z nichž, co přispívají, jsou bohužel jen málo úspěšní poradci kteří šli za vyššími provizemi, tečka. Uvidíme, jak se struktura hrdých odpůrců ovb změní po regulaci.

     | Odpovědět privátně

    Promluvil anonym, který se stydí za své jméno a nepodepíše se pod svůj příspěvek.

    Krásný letní den :-)

     | Odpovědět privátně

    Celkem zajímavé je, jak je na svou firmu hrdý anonymní člověk :)

    Pokud jste s Vaší prací spokojený, jste spokojený s firmou, která Vám poskytuje plný servis, jste spokojený s kolektivem úspěšných lidí v OVB, určitě tam zůstaňte a pracujte úspěšně dál. Ovšem nenechávejte se opíjet planými argumenty o to, že je hloupost nechat si zaplatit víc za stejnou práci, nebo že lidí mimo OVB budou regulací ohroženi více, než v této společnosti.

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    Nevím jestli se tomu říká opíjet – ale držím se pravidla že vyšší provize = nižší produktivita / kdo chce moc, nemusí mít nic :) každý si asi v hlavě nosíme nějakou představu o tom, jak vypadá úspěšný obchodník, a já bych asi nebyl spokojený sám se sebou, kdyby mi na “řekněme průměrný spokojený život“ stačilo uskutečnit 3 analýzy za měsíc a zbytek jsem prokrastinoval v kanceláři, v obleku, s dobrým pocitem – že pracuji a vypadám dobře. Pokud máte jako hlavní pracovní motivaci jen peníze, pak to asi nebude fungovat do nekonečna.

    Anonymita je úplně jednoduchá :) jde mi jen o to, že když si někdo zadá mé jméno do googlu, vím co o mě najde. A upřímně bych nerad, aby mě našel zde, na tomto občas “pochybném“ fóru. Už třeba jen kvůli zdejším sponzorům se nedají všechny diskuze brát maximálně objektivně.

    Regulaci nechejme budoucnosti – jak dopadne nebo nedopadne.

     | Odpovědět privátně
     Jakub Markvart
    Účastník

    Ano, to jistě…. vyšší provize = nižší produktivita…. ovšem pro koho?

    Jistě ale i vy máte v OVB svoji vlastní FIRMU, pracujete jako úspěšný manager (zajímalo by mě, o čem rozhodujete a za co máte odpovědnost? :)) ), ale nevím co řeknete svému týmu, až se zeptají co je to vlastně ten mng fee, kde zůstávají následné provize, nebo vlastně i sjednatelské provize a co za ně na oplátku dostáváte?

    Ještě se mi nestalo, že bych své jméno našel přes Google na tomto pochybném fóru, které rozhodně není úplně Objektive :)

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    Tak jsem nevěděl, vážený anonyme, co si mám o Vašich příspěvcích myslet.

    Protože ale já zde, tedy nejen já, na tomto POCHYBNÉM FÓRU vystupuji – vystupujeme věřejně, asi se nějak nebojíme za své názory.

    Co by se o Vás našlo na webu? Že zde veřejně píšete, že jste manažer a že nemáte licenci u ČNB? To by nebylo nic nemožného.

    Možná ale, že jen v tomto teplém dni zkoušíte naši pozornost – filuto, ono opravdu není 1.4.

     | Odpovědět privátně
     Cibulka
    Účastník

    Utečte co nejdříve to půjde.

     | Odpovědět privátně

    Predikovat, že vyšší provize vede k nižší aktivitě je nebezpečné – mohlo by to Vaše nadřízené motivovat k tomu, aby Vás „zamrazili“ na stávající pozici, protože ve chvíli, kdy Vás pustí na vyšší rank, klesne Vaše aktivita :)

    Kvalitu tohoto serveru nechám na uvážení každého uživatele – jak píšícího, tak pouhého čtenáře. Jsem na tomto serveru od jeho počátku (tehdy ještě jako zaměstnanec jedné konkrétní pojišťovny). Osobně preferuji věcné debaty, než tyto pře o obchodních modelech. Z toho jsem už vyrostl. Nicméně zajímal by mě zdroj Vašeho názoru, že je toto fórum „pochybné“. Opravdu se obáváte toho, že by Vaše dobré jméno bylo pošpiněno pouhou účastí v nějaké debatě? Navíc fóra jsou zde přístupná pouze pro přihlášené uživatele a celé jméno se zobrazuje pouze určitým uživatelům – tato Vaše obava je tedy zbytečná.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    První základní chyba je v tom, že proti tomu systému nic nemáte. Bylo by dobré se podívat, jak funguje a nebýt jeho součástí.

    Druhá chyba je v tom, že si myslíte, že sem píší samí neúspěšní lidé, kteří šli jinam jen kvůli provizím. To je taková klasická ófaubácká bajka, na moji adresu jsem ji slyšel již mockrát. Skutečnost je úplně jiná.

    Promiňte mi to, ale stejné argumenty, které tu píšete, jsem slyšel už asi stokrát a většinou byly zdrojem slušného výplachu. Máte to poněkud argumentačně slabé ;-)

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    V pohodě, mám to poněkud argumentačně slabé :) ale to samé můžu říct já o Vás. Někdo v tom vidí boj proti systému, někdo neúspěch a křivdu. Ale asi máme každý jinou představu úspěšného obchodníka.

    Ale bavíte mě, jen co je pravda! :)

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    Aha, Vy se bavíte, hmmm, dobré,

    jistě se bavíte tím, že jsme Váš anonymní příspěvek neignorovali.

    Jakákoli debata, tato je toho příkladem, s anonymem, prostě nemá cenu.

    Tečka.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Zmapujte si to sám…

    Vaše argumenty pro spolupráci s OVB:

    1.Dělám práci, která mě baví s lidmi, kteří mě baví.

    2.Jsem přesvědčen, že pomáhám lidem.

    3.Nikde jinde bych nemohl být manažerem

    Tohle všechno můžete mít i jinde. Tohle rozhodně není důvod, proč by někdo musel být zrovna v OVB. Jinde to totiž můžete mít s podstatným rozdílem, že tam budete budovat skutečně svoji firmu a když se rozhodnete odejít jinam, nikdo na Vás nebude uplatňovat nesmyslné konkurenční doložky, vyhrožovat právníky, soudy a pokutami a dá Vám na cestu správcovství Vašeho kmene a Vaše klienty.

    Mimochodem, to, že Vás to baví a jste přesvědčen, ještě neznamená, že to tak je celé dobře. To, že se někdo může třeba za půl roku stát manažerem, aniž by s tím měl jakékoli předchozí zkušenosti, ponechám raději bez komentáře.

    K argumetům, na které byste měl mimochodem reagovat, pokud tu má o tomto problému vzniknout smysluplnější diskuze, je třeba to, kam se běžnému obchodníkovi u Vaší firmy ztrácí management fee a jak se budete starat o x klientů, když nebudete mít prostředky na jejich servis.

    Takže až se pobavíte, bylo by dobré, kdybyste odpověděl na to, co nemůže obchodník získat jinde, než ve Vaší firmě a proč by tedy měl pracovat právě tam. a na otázku kolem mg fee a správy investic a pojištění a jeho financování. Děkuji.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    A nezlobte se na mě, Vaše důvody k anonymitě se mi jeví jako výmluvy. Není to od Vás v rozhovoru, který vedete, ani fér. Každý neanonymní tu jde se svojí kůží na trh, Vy se schováváte.

     | Odpovědět privátně

    Romane, neříkejte mi, že v Kolářových financích by mohl mít 20 letý anonym čerstvě po výplachu pozici „manažera“! Být ve 20 letech „manažerem“ snad jen tak někde nejde.

    :-)

     | Odpovědět privátně
     Martin Hrubý
    Účastník

    odevzdám 3/4 provize zbytečným lidem nade mnou… jenom proto, abych moc nevydělával a musel pořádně makat

    to je opravdu revoluční myšlenka :)

    když už bych chtěl mít 1/4 provize tak bych si to nechával vyplatit systémem PAYG..

    PS: co sem vypozoroval tak o poradenství nic nevíte, protože kvalita poradenstí se nepočítá od počtu uzavřených smluv, ale od jejich kvality

    za mě radši budu dělat 3-4 klienty za měsíc (kterým udělám pořádné portfolio) než abych lítal a nestíhal…

    a jak si to představujete dál, když budete pokračovat tempem 20 klientů za měsíc budete mít do roka 20×12= 240 klientů za 5 let okolo 1000 klientů.. to chci vidět kvalitu vašeho servisu směrem ke klientům zvlášť bez následných provizí :)

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Přiznám se, že na věk jsem zapomněl :-)

    Myslel jsem to obecně, pokud se člověk chce rozvíjet, může to udělat jinak a jinde. Cesta to bude delší a trnitější, ale myslím si, že o to trvanlivější a podložená i zkušenostmi. Kvádro a deset lidí pod sebou z nikoho manažera neudělá. ;-)

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Kvalita jednoznačně bude pokulhávat a to ze dvou důvodů. Ten první je čas, protože je nutno se uživit a to lze pouze z nových obchodů, ten druhý důvod je ten, že nelze vyměnit výdělečnou činnost za charitu, protože provize za servis je v současném rozložení současně s provizním rozdělení v MLM tak veliká, že dost často ani nepokryje náklady, natož aby byla výdělečnou činností. Jediným řešením je pak přepracovat.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Ale pravděpodobně jste touto připomínkou odhalil hlavní motiv. :-) Ze samotné podstaty musí být každému jasné, že všichni ale nemohou být manažery. Pak logicky ti, kteří se jimi nestanou, nemají v takové firmě nic, co by se nedalo udělat jinde a lépe. Pokud mají rozum, tak odejdou a manažer by tak přestal být manažerem. Resp. musí najít další zbloudilé ovce, které chytá na to, že budou také manažery. A tak pořád dokola. A pak máme v registru 150 tisíc registrací a pana poslance v zádech ;-)

     | Odpovědět privátně
     Jan Skrbek
    Účastník

    Každý člověk má nějaké hodnoty a směr.

    Pro chlapce a děvčata z MLM, ať už má 3 nebo více písmenek ale platí toto.

    Teprve při odchodu uvidíte tu milou tvář firmy, kde jste si budovali kariéru, sepisovali speciální produkty atd. Uvidíte ji ve formě rozhodčích doložek, pokut, obcházení vašich klientů a rušení smluv s následným vymáháním stornoprovizí ze strany té milé firmy, kde všichni pracují, aby měli ty neuvěřitelné manažerské renty :-)

    Končí to většinou novými zápisy v rejstříku exekucí a insolvencí.

    Vykašlete se na body, bodové jednotky a další firemní přepočty. Pracujte aktivně, férově a za odměnu jasně vyjádřenou v místně příslušné měně.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Trochu bych to shrnul, ať nepíšu někomu druhému, že je to argumentačně slabé a sám neuvedu nic argumentačně obstojného.

    Chce-li člověk skutečně pracovat ve zprostředkovatelsko – poradenském sektoru, pak by si měl před nástupem zmapovat svoje možnosti. Pokud je tedy znáborován např. kamarádem k nějaké firmě, je logické, že o ostatních možnostech nemá ani páru. Proto podpis smlouvy, kde podepíše konkurenční doložku, dlouhou výpovědní lhůtu, pokutu aj… je jednoznačně neuváženým činem, který potřebuje možná dotyčná firma, nikoli však dotyčný obchodník, který se tak dobrovolně vydává napospas někomu jinému a nemá svůj osud příliš ve svých rukách.

    Ve většině těchto firem, prezentujících svoji nepostradatelnost pro obchodníka a svoji výjimečnost na trhu, není nic, co by nebylo k mání ve firmě vedlejší. Proto nechat podepisovat konkurenční doložku považuji v takových případech za nemravné a jako jediný motiv vidím vytvoření strachu obchodníka firmu opustit… Tedy opět nic, co by bylo dobré pro člověka, který se rozhodl v tomto segmentu pracovat. Výjimkou mohou být případy, kdy firma poskytuje nějaké skutečné know-how, které je třeba chránit.

    Je jasné, že firma věnuje obchodníkovi nějaký čas a něco ho naučí. Částka za takové základní školení musí být ale adekvátní vynaloženým nákladům a tomu, co obchodník získal. Několik desítek tisíc nepovažuji za adekvátní a opět musím konstatovat, že smyslem takového činu je spíše co nejvíce zamezit obchodníkovi v odchodu. Tedy opět nic, co by bylo dobré pro obchodníka.

    Motivace typu budeme všichni manažeři, je poněkud mylná a nebojím se říci, že těžce manipulativní. Jestli si někdo myslí, že každý může být manažer, je blázen.

    Další motivace – budování vlastní firmy, má rovněž povážlivé trhliny, které jsou velmi patrné v době, kdy se obchodník rozhodne třeba po pěti letech změnit styl práce. Pak zjistí, co skutečně tvoří jeho firmu a zjistí, že žádnou nemá. Nedisponuje přístupem ani ke klientovi, ani ke smlouvám, naopak jeho kmen je velmi často rozdělen mezi jiné obchodníky. Po pěti letech je opět na začátku. Nejen, že nemá kmen, ale nemá ani floka z následných provizí určených pro servis. Nemá cenu opakovat, že tohle taky není pro obchodníka žádné plus.

    Vychází z toho jediné. Chce-li někdo tuto práci skutečně dělat, pak by zcela logicky neměl podepisovat svazující nesmyslné podmínky, ale naopak si otevřít možnost volby, tzn. kdykoli a bez větších problémů změnit styl práce nebo firmu a to, co si již odmakal, si vzít sebou, nikoli začínat znovu od nuly.

    A teď mě můžou jako obvykle příznivci OVB argumentačně rozsekat. ;-)

     | Odpovědět privátně
     Jan Skrbek
    Účastník

    Já Romane souhlasim a jen se tak v duchu usmivam, Ve stredu jsme byli oba na školení v MB. Presne v duchu vyse popsaných skutečnosti tam hovořila slečna, že je na odchodu z MLM, ale boji se to tam říct kvůli tomu, že by z ní udělali chudaka.

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    Mne docela udivuje, že Vás Romane anonym (a vlastně i kdyby nebyl) dokáže přinutit k napsání něčeho, co jste tady Vy i jiní napsali už bambilionkrát… Je to návrat furt k té samé základní nesmyslné rozepři mezi MLM a pooly. Jak píše Václav Š., z některých věcí je třeba vyrůst. Marně přemýšlím, jestli Vám jde o ty body u profilu(ani nevím, k čemu slouží) nebo o vytváření nějakého svého obrazu v rámci této komunity. -To jen tak ze zájmu, bez jakékoliv osobní averze.

    Nyní k tomu vydělávání „více peněz“. Když jsem byl na posledním kongresu v Praze, kde byli počítám hlavně poradci odtud či všeobecně z poolů, tak jsem nenabyl dojmu, že bych se pohyboval mezi nadprůměrně úspěšnými obchodníky/poradci/“majiteli firem“. A abych byl upřímný, byl jsem tím poměrně zklamán. V určitém úhlu pohledu mi to připomínalo stejnou „pohádku o úspěchu“ jako tu od těch „naivních teenagerů“ z MLM.

    Čekám tak 20 červených :)

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Zajímavý postřeh :)

    Mohl byste, prosím, objasnit, podle čeho jste usoudil, ze ti lidé na kongresu nebyli „nadprůměrné úspěšní“ ?

    Kdo je podle Vás jen „průměrný“ ? A jak to poznáte mezi 200 lidmi?

    Nebo jinak – jak poznáte ty „nadprůměrné“ ? Čím to měříte ?

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    Pochopitelně jsem tak soudil hlavně z vystupování, jednání a vzhledu.

    Velmi málo lidí na mne působilo dojmem, že jsou spokojení, vyrovnaní, sebejistí, mající nadhled.

    Co se týká vzhledu, ne málokrát jsem si připadal jak na tanečních 90.let – nechci říct, že každý by hned měl mít oblečení na míru, ale pokud jsem úspěšný, tak by mi nějaké peníze měly zbýt i na nějaký oblek a obuv, ne?

    Když si vzpomenu například na přednášku p. Sluky o budoucnosti oboru a zúžené cílové skupině, spousta lidí na kongresu vypadala, že by ke klientům spíše vzhlížela(a ráda nastoupila k nim do práce) než aby jim byla rovnoceným partnerem ve spolupráci.

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Aha, no tak to ano, děkuji za odpověď :)

    Pokud jsou Vaše představy o úspěšných lidech založeny na článcích a fotkách z lifestylových magazínů s dokonale oblečenými a vysmátými „úspěšnými podnikateli“, tak celkem chápu, že většinu účastníků kongresu jste zařadil do kategorie neúspěšných…

    Spousta lidí má ale docela jiné priority v životě …. a možná byste se dost divil, kdybyste viděl jejich příjmy ;)

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den pane Kote,

    do určité míry Vaše smýšlení chápu, příklady táhnou a viditelná úroveň odívání může lidi kolem motivovat. Jestli je ten člověk ovšem na takové úrovni, na kterou se staví, to nemusíte z oblečení poznat.

    Jen pro představu, jaký příjem musí mít člověk z branže, abyste ho respektoval jako úspěšného? A lidé pod Vámi představovanou hranicí jsou neúspěšní?

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    Tak přesně odpovědi se sklouznutím do téhle roviny jsem se obával. I když jsem to očekával. Ale ne od Vás.

    Samozřejmě to není o žádných načančaných lidech z magazínů. Je to o základních věcech.

    Pochopitelně rozumím tomu, že oblékání není každého koníček(ani můj ne), ale člověk by nějak vypadat měl. Tím spíše v oboru, jehož neodmyslitelnou součástí obstojný outfit(zároveň přinášející určitý komfort) prostě je.

    Nebo by profesionální fotbalisté měli hrát v gumotextilkách(také mají špunty)?

    Co se týká úsměvů a celkového naladění – pokud práce člověku dlouhodobě nepřináší potěšení, pak ta otázka stojí na úplně něčem jiném.

     | Odpovědět privátně
     Vašek Kott
    Účastník

    „Jestli je ten člověk ovšem na takové úrovni, na kterou se staví, to nemusíte z oblečení poznat.“

    -Proto jsem nezmiňoval jen to oblečení, ale celkové vyzařování člověka.

    Otázka úspěchu(finančního) je individuální, na každý pád by to v absolutní rovině mělo znamenat, že člověk má na to vypadat reprezentativně, když dělá v našem oboru.

    Pokud bych to měl zkusit nějak paušalizovat, tak čistý příjem(zisk) průměrného poradce by měl být na úrovni všeobecné průměrné čisté mzdy s přepočítáním dovolené apod. Při pracovní době 8 hodin denně. Úspěšný finanční poradce se zmíněnou časovou dotací by měl vydělávat min. 40 tis čistého. = ekvivalent bankéřů pro movitější klientelu

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Zkuste pane Kotte, prosím, diskutovat věcně a neodvádět téma jinam – osobními útoky či zavádějícím přirovnáním …. :)

    ….pro fotbalistu jsou kopačky hlavně pracovní nástroj, jako pro poradce počítač, nikoli prvek vnější reprezentace

    Mám prostě „jen“ jiný názor než Vy :) a netroufnu si hodnotit úspěšnost lidí v oboru (resp. „schopnost vydělávání peněz“ – tím tohle vlastně začalo) jen podle toho jak jsou oblečeni a jak se tváří (případně podle toho, jakým dnes jezdí autem).

    Myslím si, že to je povrchní hledisko, vede k velkému zjednodušení a o skutečné finanční úspěšnosti vypovídá dost málo.

    Hodně skvěle oblečených a (zatím) sebevědomých lidí v tomto oboru je ve skutečnosti velmi neúspěšných a vězí po krk v dluzích.

    Myslím si, že:

    – „obstojný outfit“ není neodmyslitelnou součástí oboru

    – je spousta klientů, kteří se cítí mnohem lépe, pokud je poradce oblečen podobně jako oni

    – znám poměrně dost lidí, jejichž oblékání absolutně neodpovídá pojmu „obstojný outfit“ a přesto vydělávají v našem oboru výrazně nadprůměrné peníze …..

     | Odpovědět privátně

    Dle mého názoru to nemusí být přesná suma. Stejně jako řezník má mít nepochybně doma více uzenin a masa než jeho zákazník, tak i finanční poradce by měl mít příjem minimálně stejný jako jeho klient.

    A pokud si někdo nechá radit od někoho, kdo je na tom hůř než on sám, tak takový klient je dle mého hlupák a tudíž jako klient není pro mě ideální a jako úspěšný poradce bych ho mít nechtěl. Samozřejmě pokud se bavíme o skutečném poradci. Dle mého většina „poradců“ je pro své lidi jako čistič latrín. Když ho potřebuju zavolám mu, ale chodit s ním na oběd a považovat ho za sobě rovného (obchodně ne jako člověka) to těžko.

    Jinak byl jsem na dvou akcích pořádaných tímto fórem a taky na mě 90% ostatních nepůsobilo jako výkvět úspěchu (tak aby jim mohl průměrně inteligentní člověk svěřit svůj finanční život). Každý si musí odpovědět sám na to, zda ho jeho klienti opravdu berou jako sobě rovného nebo je v jejich očích na stejné hierarchii jako zahradník či uklízečka, tzn. personál. Osobně si myslím, že 99% lidí v MLM i brokerpoolech je spíš to druhé.

    To není nic proti nikomu, ještě existuje ještě naprostý póvl, který není ani ten personál, ale je to normální zloděj, hlupák nevzdělanec v jakékoliv kombinaci a většinou se snaží dosáhnout vyšší manažerské pozice u nějakého MLM.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Ptáte se, odpovím.

    Ano máte pravdu, je to bambilionkrát. Jen nechápu, proč to někomu, včetně Vás vadí. Plýtvám přece svým časem a těm, co se nechtějí zúčastňovat debat na tato témata přece nic nebrání do takových témat vůbec nechodit.

    O co mi jde. No víte, domnívám se, že obchodník, který chce pracovat v tomto oboru, by měl vědět do čeho jde a znát více variant možností, nikoli jen jednu. Tím zásadním nemusí být MLM – Pool, protože může existovat MLM firma, kde nejsou konkurenční doložky, stejně tak, jako může existovat pool, který Vám odmítne převést kmen. Obdobných situací by se nechalo vymyslet jistě mnoho. Pokud by měl Pool konkurenční doložku s pokutami, nemožnost převést kmen a bude mi vyplácet provize např. podle kvartálního množství obchodu s možností pádu na nižší příčky, tak ho taky nedoporučím. Jak vidíte, ta nejvnitřnější otázka tedy nezní tak jednoduše, jako MLM-Pool, ale spíše to, z jakých důvodů by neměl jít někam obchodník pracovat, podívat se, kam a jakým způsobem může směřovat nebo co by měl ještě zhodnotit, než něco podepíše. Upřímně řečeno, nechce se mi k tomu mlčet a věřte, že za 20 let v obchodu jsem viděl opravdu dost zajímavostí.

    K penězům. Znovu musím opakovat, ten problém není jen MLM – Pool, je daleko širší. Existuje tu desítky možností, jak bychom tohle mohli měřit a desítky důvodů, proč je to tak nebo onak. Shodněme se na tom, že vyloučíme z produkce u všech obchodníků IŽP a investice s poplatkem na dlouhá léta. A nyní postavme oproti sobě výdělky těch, kteří dělat chtějí. Píšu záměrně „kteří dělat chtějí“ a píšu o práci s financemi, nikoli o práci s náborováním. Nedomnívám se, že by na tom byli mimomultileveloví obchodníci nějak špatně. Navíc je zde ve hře jedna velmi podstatná věc. Ta otázka nezní jen kolik si vydělám příští měsíc, ale také např. kolik si vydělám příští měsíc, když neudělám žádný nový obchod. Zatímco multilevelové uspořádání je postaveno do roviny okamžitého výdělku (o moc jinak to ani v těch uspořádáních nejde) mimo multilevel je daleko jednodušší přejít do roviny trvale servisovaného klienta a to jak formou rozložené provize, tak třeba i formou poradenskou. Je to ale otázka třeba na několik let (záleží pochopitelně na výběru klientů způsobu práce atd.)

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Tohle už je ale spíš hovor na téma co na sebe nebo čím jezdíme. Pochopitelně, že to svůj význam má, záleží i na tom, kam a za jakých podmínek jdete, z jaké pozice vystupujete atd. Víc sázím na to, co řeknu.

    A věřte tomu, že co napsal Ivan, tak bude, protože vidí příjmy a zná i ty obchodníky. ;-)

    Ale znovu si dovolím opakovat. To, že je někdo v poolu neznamená, že musí být nutně ok. Možnosti k tomu má, zbytek je o něm. Když bude nějakou dobu makat, jeho „firma“ bude postavena na daleko pevnějších základech.

    Smyslem práce s klientem a jeho financemi není v náborování, je v trvalém vztahu, který nejde kvalitně vytvořit, když jste závislý pouze na novém obchodě. Vím, o čem mluvím, sám v tom mám díru, jak vrata.

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 56 příspěvků - 1. až 56. (celkem z 56)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account