Zobrazeno 6.221x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 12 diskutujících a má 16 odpovědí. This post has been viewed 6222 times

  • Autor
    • Přeji hezký den,

      osobně by mně velmi zajímalo, v kolika letech si myslíte, že je nejvhodnější začínat kariéru finančního poradce (ať už za MLM společnost, či jako jedinec) ??

      Zda je lepší začít v 18ti s tím, že ve 30ti budete mít za sebou již 12 let praxe, nebo začít až ve 30ti..?

      A v kolika letech jste začali vy??

      Podělte se o názory, zkušenosti.

       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Lukáši,já bych k tomu nejprve něco napsal. Vy jste zřejmě jako řada ostatních nastupoval do této branže v době, kdy již existovaly a též byly v podvědomí makléřské firmy, s možností výběru. V dřívějších dobách, kdy jsem začínal já nebo mí ještě starší kolegové u nějaké pojišťovny, se bouchaly maximálně kapitálovky a penzijní fondy. Nikdo z nás neměl u pojišťovny potuchy, že by to šlo udělat jinak a ono to ani v té době moc jinak udělat nešlo. Obchodník to zpravidla dělal tak, jak to pochytil od svého školitele a věřte, že kolikrát jsem byl v situaci, kdy jsem věděl, že to potřebuju nastavit úplně jinak a ono to nešlo. A najednou se objevily nové produkty, nové firmy a noví lidé, kteří z těch, kdož k těmto klientům léta jezdili, udělali často blbce (někdy i záměrně). Odešel jsem asi před 5 lety, protože jsem byl jeden z mála, který hodně šťoural do toho, jak to dělá konkurence a nehodlal již klientovi prodávat nevhodné produkty a také jeden z prvních, kdo odešel. A tak jsem často viděl situaci, kdy někteří noví lidé, které firma vybavila patřičnými informacemi, znevážili práci těch před nimi.

      Co se týká věku, myslím, že v 18ti letech by se měl člověk především věnovat přípravě na své povolání a tedy pokud není onen směr totožný, neměl by se mu věnovat vůbec. Bohužel situace vypadá tak, že je běžné, že student třetího ročníku gymnázia má již licenci. Důvod je jediný, zachytit ho jako první v momentu, kdy je plnoletý a nechá se za jeho pomoci vyplenit jeho rodina.

       | Odpovědět privátně
    •  Petr Slad
      Účastník

      Dobrý den Lukáši,

      k Vašemu dotazu nejprve všeobecně.

      S finančním poradenstvím se dá klidně začít i v padesáti, pokud má poradce aspoň základní ekonomické vzdělání, obchodního ducha, vytrvalost a snahu se neustále vzdělávat. Pokud chce být profesionál a klientům opravdu radit a neprodávat finanční produkty, čeká jej poměrně dlouhá cesta. Z mé zkušenosti mohu říci, že pokud se jedná o nováčka, bude mu trvat 3-6 měsíců, než se naučí aspoň základní produkty a základy finančního plánování(pokud nechce zůstat obyčejným prodejcem nebo „bouchačem“ životních pojistek). Pokud se chce věnovat více úvěrům a hypotečnímu poradenství, získá aspoň minimální praxi po 10 -ti klientech. Pokud se chce věnovat investicím, bude trvat minimálně rok,spojený s intenzivním studiem a návštěvami klientů v praxi, než bude o sobě moci říct, aspoň trochu tomu rozumím.

      Do toho bude muset překousnout několik klientů, kteří jsou nejchytřejší na světě, občas se něco nepovede atd.

      Ve Vašem případě nevím, zda studujete nebo se poradenství věnujete naplno. V případě, že Vás poradenství zajímá a studujete podobný obor, doporučoval bych projít školením základních produktů. Pokud Váš manažer dělá nějaké obchody a neloví pouze duše do své multilevelové struktury, mohl byste mu dělat tipaře a s ním se tuto práci postupně učit. Pokud Vám obchody půjdou a budete si chtít tvořit stálou klientelu, přijdete na to, co budete dále na trhu hledat.

       | Odpovědět privátně
    • Dobrý den,

      myslím si, že to není až tak o věku, jako spíš o rozumu. Někteří lidé by tuto práci neměli vykonávat ani v padesáti.

       | Odpovědět privátně
    • Dobrý den.

      Doporučuji začínat až si budete jist, že nic jiného dělat nechcete a neumíte. Jedinou podmínkou této práce je umět mluvit a psát česky. Další je získání licencí, ale ty jsou skutečně triviální. Takže můžete začít kdykoliv.

      Nejdřív zkuste vystudovat (dostudovat). Pokud to nevyjde, tak můžete začít dělat pro makléře.

      Rozhodně doporučuji „jakékoliv“ studium před finančním poradenstvím, rozhodně nedoporučuji dělat FP „na vedlejšák“ při studiu.

       | Odpovědět privátně
    • Je to úplně jedno. Rádoby vedení firmy tlačí na prodej,radí,ať prodáváš IŽP nebo nějakou úrazovku-Flexi,tím končí veškeré poradenství…

       | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Valový
        Účastník

        Vážený pane Zdeňku,

        zdá se mi, že se chováte stejně jako někteří klienti – naletí prvnímu rádoby poradci a pak podle něj všichni poradci a pojišťováci jsou stejní podvodníci. Vy jste narazil na jednu makléřskou firmu a všechy ostatní jsou podle Vás stejné.

        Chtěl bych se vrátit k původnímu tématu tohoto vlákna. Plně souhlasím a mám stejné zkušenosti jako pan Kolář a pan Slad. Být dobrým poradcem je běh na dlouhou trať, a musíte v začátku projít i úsekem toho prodejce. Na začátku totiž platí, že čím víc informací z různých oblastí finančnictví máte, tím rychleji se utopíte. A utopíte se, protože nebudete umět jednat s klienty a nebudete umět vypíchnout tu podstatu daného produktu, protože jich budete mít v hlavě hodně a neuspořádané. Proto doporučuji nabírat (učit se) postupně. To co na začátku neumím a potřebuji pro klienta, poprosím kolegu – taky bych tam mohl napáchat větší zlo.

        Myslím si, že i na věku záleží – těžko mě přesvědčí nějaký 18tiletý klučina o svých zkušenostech z investování nebo vyvolání potřeby mít životní pojistku.

         | Odpovědět privátně
        • Dobrý den pane Valový,

          určitě může 18. letý člověk narážet na problém, který popisujete. Nejsem příliš příznivec takto raného začátku. Ovšem jestli je to člověk, který to má v hlavě v pořádku, proč by se nemohl pokusit tuto věkovou bariéru předsudků probourat.

          Já osobně jsem začínal jako pracovník pojišťovny na pozici pojišťovacího zprostředkovatele ve dvacetidvou letech. Také jsem si prošel nelehkým vývojem.

           | Odpovědět privátně
      • To se dá brát osobně, k takovému člověku mě přirovnáváte? To mě mrzí.

         | Odpovědět privátně
        •  Jaroslav Valový
          Účastník

          Lukáši, vůbec jsem se Vás nechtěl dotknout ani Vás hodnotit. Z praxe ale vím, že to ti mladí mají při tomto prodeji těžší, musí věnovat podstatně více energie aby přesvědčili staršího klienta o tom, že tomu rozumí. Beru to podle toho, že jsem za svou 18tiletou praxi vychoval nějakou řádku pojišťováků a ti mladí to měli těžší. Zase musím zdůraznit, co jsem psal výše – neškatulkujme, nehažme všechny do jednoho pytle. Najdou se mladí kteří měli a mají a mít budou v tomto oboru úspěch. I přes tyto moje „kecy“ nabírám i mladé obchodníky.

           | Odpovědět privátně
      •  Martin Dratva
        Účastník

        Pane Magnusku, zlobíte mě, všude rozlišujete IŽP a Flexi. Tady ji dokonce nazýváte úrazovkou :D Jestlipak se nám tady neinfiltroval „neúmyslný“ bouchač IŽP :))

         | Odpovědět privátně
        •  Martin Dratva
          Účastník

          Každopádně to jsem psal trochu off topic, začínal jsem v 19ti letech přímo po škole. Začátky nebyly jednoduché a nyní jsem za to rád. Občas jsem se při prvním dojmu setkával s pochybovačnými pohledy klientů (možná jsem si to jen namlouval), naprosto však obrátili, když zjistili, že problematice rozumím. Není to úplně o věku, je to o znalostech a vystupování :)

           | Odpovědět privátně
    • Lukáši, vzhledem k tomu, že budeme asi stejně staří, dovolím si ti tykat :)

      Asi ti neřeknu nic převratného, ale jestli tě tahle oblast financí a peněz zajímá, tak není důvod se v ní nevzdělávat a nezajímat co, jak, proč, atd. A pokud v ní chceš pracovat na plno, tak proč ne. Buď klienty oslovíš a oni na tvoje rady dají, nebo ne. To už je druhá věc. Já se osobně neživím FP, ani se nechci nazývat FP takže to ber jen jako názor člověka, kterého oblast financí zajímá.

       | Odpovědět privátně
    •  Pavel Dvořák
      Účastník

      S FP se dá začít kdykoli. Je jedno jestli je někomu 18, 30 nebo 50. Vždy záleží na přísupu člověka k téhle práci. Možná v 18 člověku chybí trocha těch životních zkušeností, ale to se časem nabalí i tím, jak se člověk potkává s klienty a vnímá jejich životní situace.

      Věk bych do poradenství moc netahal, protože o věku to rozhodně není. Důležitý je zdravý, rozum a poctivý přístup k téhle práci.

       | Odpovědět privátně
    • V 18 může člověku chybět životní zkušenosti, které u FP jsou plusem. Alespoň dle mého.

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account