Zobrazeno 20.056x

Toto téma obsahuje 24 diskutujících a má 60 odpovědí. This post has been viewed 20057 times

  • Autor
  • Zdravím všechny, pracuji něco přes měsíc v OVB, jsem registrován a prošel jsem školením. Mojí mámě je 54 a můj nadřízený jí nabídl spoření na důchod s pojistnou dobou na 30 let. Je to od pojišťovny Deutscher Ring a fond se jmenuje C-QUADRAT ARTS BEST MOMENTUM. Měsíčně by tam měla dávat 2000, ale počítá do budoucna s vklady kolem 18000 měsíčně díky pronájmu – chce to zároveň využít na spoření na dům. Přemýšlím, že by to mělo být spíše na mě, protože mě je 18. Fond má již 9 let průměrné zhodnocení 8%, vím že tam jsou nějaké poplatky za správu asi 2% + inflace. Šlo by případně investovat nějak lépe? Mě napadlo dát to na 50 let a měl bych to zároveň na důchod do budoucna i já, protože se tam může přispívat jakýmikoliv vklady navíc. Jak byste to řešili vy?

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    spoření na důchod do 84 let (54+30) ?

    človíčku umíte počítat ? to se u vás v rodině všichni dožívaji přes 90 let ??

    ty příjmy z pronájmu jednak nejsou jisté, a jednak je bude Vaše matka HODNĚ potřebovat až přestane pracovat – na vyrovnání propadu příjmu a na slušnou péči o své zdraví – to bude stát hodně „cash“ už v blízké době, copak teprve za 15 let, až pujde do penze…

     | Odpovědět privátně
     Miroslav Spolek
    Účastník

    Je to nesmysl. Nechápu, proč by měla maminka investovat v 54 letech v životním pojištění. Pokud chcete tento fond, pak bych doporučil přímý nákup přes komisionářskou smlouvu. Je evidentní, že Váš manažer je „magor“a hledí pouze na provize. Omlouvám se za svou prostořekost, ale je to tak. Navíc vůbec neřeší diverzifikaci. A uzavírat to na 30 let je další nesmysl. Vždy můžete doplatit poplatek a investovat dál. Proč zbytečně přeplácet na poplatku.

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    Mámě je 54 a Vz ji chcete udělat spoření na 30 let? To si ty peníze moc neužije :D

    K čemu má mít to spoření? Podle Vašeho příspěvku to chcete asi zdědit a dostat za to slušnou provizi.

    Píšete, že chce spoření a následně tam dáte pojistnou dobu. Víte, proč vedoucí navrhl 30 let? Protože je za to maximální provize…

    Myslím, že nemá cenu omýlat probírané a bude lepší, když si projdete témata dříve napsaná na tomhle foru. Na vše odpovědi naleznete.

     | Odpovědět privátně

    Takže platit to přes pojišťovnu je nesmysl. Ale jak tedy investovat přímo do C-QUADRATU – jak to mám zařídit?

     | Odpovědět privátně

    Tak teď mám několik otázek. Je lepší investovat do dluhopisů nebo do akcií, které mají dlouhodobé zhodnocení v průměru 8%.

    OK – mámě to dám na 10 let, sám si tam budu něco spořit.

     | Odpovědět privátně
     Miroslav Spolek
    Účastník

    Je vidět, že Vám to měsíční školení moc nedalo. Investiční horizont, inflace, profil investora, reálné zhodnocení, atd…… Ono je to na delší vyprávění. Je mě smutno, že OVB je poradenství pro Evropu….pak nemá ta Evropa tak vypadat:-)

     | Odpovědět privátně

    To máte pravdu, že nás neproškolili řádně =D

    Ale proto sem teď píšu, abych se nenapálil, jelikož tomu rozumím tak málo :(

     | Odpovědět privátně

    Pane Laurýne, předně přestaňte někam chvátat, ten měsíc zdržení zase nebude tak hrozný a mezitím si prosím najděte někoho, kdo Vás něco naučí, protože tohle smrdí zase průserem, bez pardonu, protože jestli v OVB seknete nějakou nesmyslnou smlouvu, tak by Vás to mohlo a na 98% bude v budoucnu šeredně mrzet … Jediné co za tím cítím, jsou prachy ve vzduchu pro Vašeho postupově vyššího, nic jiného …

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    18.000,-Kč/měsíc ??!!

    Slušně řečeno blbost.

    To jí raději sežeňte nový byt a udělete hypotéku.

    Zdědíte více!

     | Odpovědět privátně

    421200,- poslaných do OVB, kolik by dostal pan Laurýn jako nováček ? Ale věřím, že by ho hodně poplácávali po ramenou :-)

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    a i kdybych náhodou chtěl investovat 18 tis / mes tak NIKDY ne do jednoho (jakéhokoliv) instrumentu…. – aspon do 3 – 4

    prostě základní poučka je diverzifikace, neboli moudrostí našich babiček = nemít všechna vejce v jednom košíku …. ;)

     | Odpovědět privátně

    Je fakt, že výpočet je nepřesný, neboť nevím, které IŽP by bylo nakonec zvoleno … A díky za červený …

     | Odpovědět privátně
     ALEŠ KŘEČEK
    Účastník

    Nedá mě to.

    Je Vám čerstvých 18 let, nemáte ani registraci a chcete „radit“ svojí vlastní mamince, jak investovat přes pojištění celkem víc něž 2,5mio.

    Tento svět a lidi v něm, jsou opravdu postavení na hlavu.

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    náhoda ?

    – nedávno jsme tu všichni radili jednomu tatínkovi, jak se dostat z finančního průšvihu, do kterého jej dostal jeho synek z OVB….

    – padly tam i otázky, zda za to „dostal“ co proto ;) a otec potvrdil, co že to synka čeká….

     | Odpovědět privátně

    No zase jednou valím oči! Co je to za nadřízeného? Počítám, že mu nebude o moc více jak Vám.

    Zásady při investování:

    Diverzifikace! Aspoň na 4 nebo lépe 5 produktů

    Investiční horizont! Rozdělit tak, ať se máma ke všemu může dostat postupně , část mít na spořícím účtu, čast na termínovaných vkladech s dosažením za 3- 5let, část k dosažení, když půjde do důchodu. Další část může být přes PF, je třeba s ní projít investiční dotazník!Jsou společnosti, které nabízejí investování s řízeným rizikem, ale o tom asi ještě nevíte.

    Nesjednávejte investice přes pojišťovnu!

    Důležité pro Vás je: Vzdělávat se! Pročítat třeba tady na poradcích sobě, v jednotlivých diskuzních vláknech je víc vědomostí, než je Vám schopen zajistit Váš vedoucí.

     | Odpovědět privátně
     Pavel Strejc
    Účastník

    Do Cquadratu se dá investovat přímo např. přes platformu Conseq

    Na Vašem místě bych ale před jakýmkoliv investováním věnoval ještě více času svému vzdělávání v tomto oboru a určitě si zajistěte i jiné informační zdroje než je Váš manažer v multilevelu zainteresovaný na provizích z produktu

    Zjistěte si také investiční strategii tohoto fondu. Je sice zajímavá, ale všechno bych do ní nesázel

    V neposlední řadě si také ověřte, co se s „investicemi“ přes IŽP děje v prvních letech ;-)

     | Odpovědět privátně
     Pavel Strejc
    Účastník

    Než se oblasti vzděláte, doporučuji vše na spořící účet a manažerovi ani nenaznačovat, že máte jakékoliv volné peníze

     | Odpovědět privátně

    Chválím Vás, že jste se bezhlavě nevrhl do smluv, které Vám někdo zřejmě radil uzavřít a že jste si chtěl informace ověřit.

     | Odpovědět privátně
     Vít Suchý
    Účastník

    …v praxi se běžně setkávám s takovými úlety… ale třeba jsme my Češi tak spořiví ?- jen pro ilustraci – vždyť i ve slavných penzijních fondech je 78.000 osob starších 80 let a starších 60-ti let je víc jak čtvrtina všech v systému…

    Asi před dvěma lety jsem četl nějakou diskuzi s marketing.ředitelkou jednoho nejmen.PF a na otázku …“je mi 70 let, je pro mne ještě PP výhodné?ů“ ona paní zajásala, že samozřejmě jo a pochválila starouška za uvědomělost…

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    Co se diverzifikace týče, tak fondy c-quadrat už jí mají za sebou. Jsou to aktivně řízené fondy fondů takže to bych jako problém neviděl. Spíš bych rozdělil peníze a dával je do různých strategií podle perfektně udělané analýzy, určitě ne všechno do tohoto velice dynamického fondu fondů s vysokou volatilitou. Pane Laurýne, Vám radím nic nikam neinvestovat dokud tomu sám nebudete perfektně rozumět. Můžete začít zde https://www.conseq.cz/fund_detail.asp?fund=965 a stáhněte si prospekt fondu o kterém se bavíme.

     | Odpovědět privátně
     Petr Slad
    Účastník

    Do C-Quadrat vůbec neinvestujte – je to drahý špás… Je to fond fondů s TER 3,1 %. V portfoliu mají ETF, které se dají za 4 USD koupit na burze a dále fondy, které jsou ve světě běžně dostupné. Můžeme je nakoupit i napřímo bez vstupních poplatků…

    Správa fondu není příliš kvalitní, svědčí o tom velké propady v roce 2008 a také vloni na jaře. Sleduju je dlouhodobě a jejich cena za takovou správu aktiv je neadekvátní. Je to nakoupená směs fondů, která ani nechrání, ani příliš neroste, když má růst… Zhruba něco podobného, co zde nabízí Conseq v programech ACTIVE INVEST vyvážený a dynamický ( za to asi tady dostanu hodně červených palců…).

    Ve výnosech fondu jste zapomněl na důležitou věc, kterou řada poradců před klienty neuvádí a to měnové riziko. Posílení CZK oproti EURO vzalo z výnosu v EURO za období, které uvádíte, hodně procent.

    Připravím Vám na to krátké srovnání, včetně alternativ, přes nás dostupných. Rozdíly ve zhodnocení jsou docela znatelné i bez měnového zajištění, které u našich klientů řešíme také. Investovat můžete pravidelně do x fondů měsíčně, závisí pouze na výši investice. Do stěžejních fondů 1x měsíčně, do ostatních 1x za 2,3,6 nebo 12 měsíců. Vybírat si můžete z různých aktiv, od švýcarských a německých nemovitostí, přes špičkové světové akciové fondy, kam se běžný střadatel nedostane, až po alternativní investice .

    Celkově je Vaše situace vhodná pro sestavení kvalitního finančního plánu s následným servisem. V řešení může být vše, závisí na klientovi, jeho možnostech a ochotě si nechat poradit.

    Jestli budete mít zájem, můžeme Vás to naučit. Pak si vyděláte o mnohem více peněz , než jenom přes provizní poradenství… Oceňuji na Vás, že jste se odhalil všem místním diskutujícím :-), i když jste začátečník. Nechcete udělat chybu, která Vás může stát (maminku) hodně peněz – viz jiná diskusní vlákna

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník

    Souhlasím s Vámi, nicméně se domnívám, že řada těchto spořivých lidí nad 80 let (nebo i nad 60 let) tam je jen kvůli svému RČ. Občas se s tím setkávám, že rodiče spoří svým dětem na babičky penzijku …

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Nevím, jestli bych starouška chválil za uvědomnělost, ale Artur má stoprocentní pravdu. PF jsou nastaveny tak, že se prostě vyplatí lidem starším 60 let do nich dále dávat peníze. Nejsou to ale většinou žádné rozhodující částky. Běžně se z dožívajícího PF oddělí 30 tisíc a dá se to tam důchodci zpátky. Horizont je pět let a dostane z toho třeba 7%. Rozhodující v tomto případě není počet, ale objem prostředků.

     | Odpovědět privátně
     Vít Suchý
    Účastník

    Takže jde jen o deformaci systému a dojení státních příspěvků, nemyslel jsem si nic jiného…

    Je vidět že filozofie dojení státu kombinací finančních produktů není jen výsadou ZFP…

    Dovedl bych si představit, že by třebas matka samoživitelka měla vyšší státní příspěvek na úkor dojičů systému, ale chápu, že je to poněkud utopie…

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Myslím, že jste poněkud vedle. Je rozdíl někomu udělat kvůli využití všech státních výhod vysokonákladový produkt na řadu let nebo nízkovýnosový produkt z kterého nemůžete vystoupit. Takže srovnání s kombinací, není na místě. Tohle je krátký časový horizont a slušné zhodnocení. Není vykoupeno dalším nesmyslem.

    V tom zbytku si musítě stěžovat jinde. Pokud to zákon umožňuje čerpat důchodcům, tak je asi naprosto logické, že to ten člověk využije. Pokud v tom vidíte chybu, tak není na straně ani obchodníka, ani toho, kdo ty příspěvky bere.

     | Odpovědět privátně
     Petr Slad
    Účastník

    Slíbil jsem Vám tu analýzu, máte ji v příloze. Pojal jsem ji jako zamyšlení nad smíšenými fondy formou investičního espressa. Dávám ji rovněž na můj blog.

     | Odpovědět privátně

    Uzavřel jsem to na 2000 měsíčně do mých 70 let…Mám tedy spoření na svůj důchod…(resp. spíše na barák). V uvozovkách samozřejmě, zatím ne z mých peněz…Ale určitě z toho mámě nějaký dám, až se to bude moci částečně vybrat…Mimochodem není to složené jenom z jednoho fondu, jenom se bojím, co by se s tím stalo, kdyby třeba přestalo být Euro, do kterého se ty 2000 převádí…K některým, co tady přispívají – přijde mi, že se smějete konkurenci, ale sami třeba děláte něco podobného…Chybí tady jedna kolonka pod jménem, abych si mohl udělat názor o příslušnosti. Děkuji za názory, určitě mi pomohly.

    A kdo si tady myslel, že jsem blb, tak jsem se o tom velmi dlouho radil a na více místech a už jsem si o tom udělal obrázek. Netvrdím, že to je lepší než spoření na úrok okolo 4%, případně nějaké střední strategie, ale do toho risku jdu, jako mnoho ostatních. Do investičních společností typu Conseq nebo Nasdaq se mi investovat nechtělo – srovnejte si poplatky a výši rizika. Znám třeba jednoho kluka ze třídy, který tam investuje a propadalo se mu to hned od začátku, to bych musel velmi dlouho studovat, jak investovat…

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den pane Laurýne,

    opravdu jste … (doplňte si sám). Ve společnosti Conseq můžete investovat i do Vámi zmíněného C-Quadratu, a to s mnohem a mnohem nižšími poplatky a riziko je naprosto stejné! Navíc není výplata při dožití daněna jako u IŽP 15%, což také nevím, jestli Vám někdo zmínil. Pokud byste oželel rychlou a vysokou výplatu provize (což se u Vašeho soukromého spoření dá předpokládat), tak jste mohl poplatky za uzavření rozložit na celou dobu, čímž byste si „odlehčil“ první vklady, které by Vám de-facto okamžitě mohly vydělávat (úroky, úroky z úroků …). Mohl byste nám tu ukázat tabulku vývoje odbytného, kterou jste si jistě při sjednání onoho IŽP vytiskl? Jaké je odbytné v prvních dvou letech?

    Mohu vědět, s kým jste se radil a kdo Vám toto řešení chválil? Váš manažer, jeho manažer, školitel pojišťovny?

     | Odpovědět privátně
     Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Investiční společnost Nasdaq:-)

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník

    Omlouvam se, muj prispevek se omylem poslal dvakrat.. :( pisu z mobilu.

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník

    Kdyz jsem si precetl Vas prispevek, musim rict, ze je mi vas lito..

    Tak dlouho jste se radil a pak pisete o investicni spolecnosti nasdaq… :(

    1) nikdy neinvestujte sve penize vlastni penize pres investicni zivotni pojisteni, je to zbytecne drahe

    2) fondy c-quadrat se dobre prodavaji nezkusenym investorum – velky mng fee, osobne neverim ve spravne nacasovani trhu, ostatne to same rika Buffet.

    3) nic osobniho, ale z meho pohledu si kazdou chvili protirecite – zrejme vzhledem k vasi rekneme nulove zkusenosti , to chapu, kazdy nekdy zacina.

    – pisete, ze jste se si to uzavrel do 70 let, na dum a az pujde udelat mimoradny vyber tak to udelate – tohle je velky prusvih, nemate asi jasno v investicnim horizontu. Nebo vy si chcete kupovat svuj prvni dum az v 70? Ja teda ne.

    – vas kamarad zazil propad hned ze zacatku investovani – no to je uplne normalni, kazdou chvili se to meni. Nicmene zase jsme u investicniho horizontu, ten je jaky? 5 mesicu nebo alespon 15 let? Dodrzet investicni horizont a nepanikarit z 10% propadu je zakladni pravidlo investovani. Takze proc to resite, ze se kamaradovi toto propadlo, v c-quadratu se vam muze stat to stejne a pokud do nej pujdete pres izp tak tam si pockate hodne dlouho, nez se dostanete alespon na svoji nominalni hodnotu investovane castky, natoz realnou hodnotu, to mi verte :))

    4) Mame si nastudovat poplatky? No nevim, ale to jste asi nemyslel vazne, ne?

    – jinak byste nemohl investovat do c-quadratu a uz vubec ne pres izp.

    Hezky vecer

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    Komu neni rady tomu neni pomoci

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    Vážený pane Laurýne,

    to, že si s převážnou částí zde diskutujících nerozumíte stojí za úvahu, zda je chyba opravdu na jejich straně.

    Dále k jedné části Vašich úvah:

    \\\“K některým, co tady přispívají – přijde mi, že se smějete konkurenci, ale sami třeba děláte něco podobného…Chybí tady jedna kolonka pod jménem, abych si mohl udělat názor o příslušnosti.\\\“

    Raději se nezamýšlím nad tónem, jakým je toto napsáno a vše omlouvám Vaší neznalostí. Dovolím si Vám tedy poradit: klikněte si na jméno diskutujícího a otevřou se Vám data která o sobě zde na Poradcích uvedl.

    Zde platí: čím více, tím lépe.

    U Vás vidím pouze to, že jste z Prahy.

    To se stydíte za firmu (OVB), pozici, funkci, kde pracujete?

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Já bych se tu s dovolením Janovi také zvěčnil :-)

    Honzo, kdyby Vám tu deset lidí napsalo, že investovat přes IŽP není to pravé ořechové, tak Vy budete stále hledat důvody, proč ano.

    Evidentně směřujete ke strategii kup a drž. Předpokládám tedy, že tam máte zvolenu nějakou inv. strategii, vzhledem k době a tomu, že chcete vydělat, to asi nebude konzerva. Jak z toho chcete vybírat, až budete chtít dát mámě nějaké peníze? Co když Vaše investice v té době postihne totéž, co toho Vašeho známého, o kterém píšete? Budete prodávat v propadu?

    Jinak si myslím, že většina z nás, co tu pravidelně píšou, není právě vůbec anonymní a věřte, že to občas není až tak jednoduché. Je tu registrováno přes 4tisíce lidí a možná byste se divil, kdo všechno tyto stránky monitoruje. Také byste se divil, jaké občas dostanete vzkazy nebo maily, obvykle končící tím, že si sem chodím léčit nějaký svůj mindrák. O to více si Vážím těch, co se mnou diskutují věcně a slušně, přestože jsou ze společností, o kterých jsem se tu nevyjádřil právě v růžových barvách a mají chuť se se mnou potkat jen tak na kafi a pokecat…

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    když on ještě chodí do školy…. ;)

     | Odpovědět privátně

    Beru to své vyjádření zpět. Omlouvám se za silná slova. Udělal jsem to jen kvůli své provizi, nechal jsem se ukecat, to jsem prostě blbec. Pomohly mi Vaše názory a budu se z toho chtít nějak vykroutit. Snad to bude možné…

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Pokud to myslíte vážně, tak to pochopitelně možné je. Vypadá to dost čerstvě, takže by to neměl být problém okamžitě zlikvidovat. Musíte ale také zdolat problém se svým vedením, které Vám to dle mého názoru bude dost vehementně rozmlouvat. Jinak smekám před tím, co jste tu teď napsal.

     | Odpovědět privátně
     Petr Slad
    Účastník

    Mám poznámku k bodu 2) Buffet trhy časuje :-)

    Jinak se vším souhlasím.

     | Odpovědět privátně
     Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Ještě, že ho oba tak znáte:-)

     | Odpovědět privátně
     Petr Slad
    Účastník

    Píšu si s ním :-)

    Ale vážně, již jeho učitel Benjamin Graham říkal, že se akcie mají nakupovat, když jsou fundamentálně levné a mají slušný bezpečnostní polštář.

    Docela to funguje. Naše akciová portfolia mají od počátku roku 23% plus. Poslední kvartál cca 15% po načasování nákupů podhodnocených firem…

    Loni jsme od května akcie prodávali a již portfolia nedoplňovali. Nákupy jsme obnovili v prosinci, kdy byly akcie nejlevnější za posledních 20 let… Stejně tak letos v červnu a červenci. Viz espressa na mém blogu Aktivní správa kapitálu.

     | Odpovědět privátně
     Anonymní uživatel
    Neaktivní

    No já četl jen české vydání Inteligentního investora od Grahama. Mě ty jeho poučky moc neříkaly. Zřejmě proto, že se domnívám, že na českém trhu a v současné době je to velice obtížně aplikovatelné. On to má vesměs postavené na investicích do veřejně obchodovatelných akcií. Navíc ten pán žil v době před renesancí všemožných finančních machinací a podvodů. Z toho důvodu je dnes jeho fundamentální analýza postavena na děravých předpokladech. Nicméně zmínka o technické analýze z této knihy mi v paměti neutkvěla.

    Z mého pohledu zajímavá leč zcela historická literatura. Stejně tak si můžu přečíst, jak investoval Cosimo de Medici. V praxi to aplikuju asi stejně. Inspirace třeba jo, ale návod určitě ne.

    Co se týče Buffeta, tak nehodlám nijak snižovat jeho věhlas. Podle mě je to neskutečnej borec. Ale nedržel bych se jeho veřejných prohlášení jako investiční mantry. Tenhle chlápek, než udělá nějakou transakci, tak si zaplatí due dilligence za miliony USD. Nedělá krejcárkový kšefty a podle toho vypadá jeho přístup k informacím. Dost vážně pochybuju, že když půjčoval Goldmanům kotel peněz na prioritní dividendu, tak vycházel z čísel, které o sobě napsali ve výroční zprávě. Nemluvě o tom, jak pracuje se svým vlivem.

     | Odpovědět privátně

    Pane Laurýne, chtěl sem Vám před několika dny napsat, ať se na to podíváte trochu objektivněji, ale ani jsem nic psát nemusel a stalo se. Super! ;)

     | Odpovědět privátně
     Jiří Vařečka
    Účastník

    ….a já se k tomuto názoru jen přikloňuji.

     | Odpovědět privátně
     Viktor Dlouhý
    Účastník

    50 let je strašne dlouhá doba, je opravdu nutné upisovat se na takovou dobu? Podívejte se do historie co vše se odehrálo za posledních 50let..

     | Odpovědět privátně

    V tom s Vámi souhlasím. Vázat se na tak dlouhou dobu mi přijde velmi riskantní. Poradil jsem se doma a domluvili jsme se, že to tedy zruším, investovat budeme, ale na kratší dobu a jinak. Tu dobu bychom uvažoval cca na 10 let. Spíše uvažujeme o vybrání 4 fondů po pětistovce přes Conseq.

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník

    Tak to je slovo do pranice, předpokládám, že přes classic invest? :)

     | Odpovědět privátně
     Petr Slad
    Účastník

    Jak ty fondy chcete vybírat? S náběhem větších investic do budoucna by to chtělo něco jiného(nejenom fondy) a také portfolio měnově zajišťovat :-)

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    V této souvislosti mě napadá, nevíte někdo, jak to dělá Ertrag s investičním dotazníkem? Byl jsem teď u klienta, který má za sebou asi dvě hodiny masáže od Ertragu a zhruba jednu ode mě :-), takže nějaké základní informace má. Po vyplnění inv. dotazníku mi vypadl někde ve středu. Od Ertragu má dvě varianty nákupu, pochopitelně Franklin Templeton, jednou 50% Templeton Latin America plus Templeton Glo Total Return a jednou 50% Templeton Glo Total Return plus 50% Templeton Global Bond.

    Jesli tomu rozumím dobře, tak třeba ten druhý případ je diverzifikace části do do portfolia dluhopisových instrumentů a druhé části dynamické? A to je pro všechny investory univerzálně stejné? A první případ investováním především do majetkových cenných papírů společnostív L. Americe plus Asie v druhém případě? Takže podle toho, co vyjde, se mu posléze nabídne jedno, či druhé?

    Mimochodem, tady má pan Laurýn tip na čtyři fondy. :-)

     | Odpovědět privátně
     Artur Petržilka
    Účastník

    Podle mého názoru si člověk pouze s fondy vystačí. Proč myslíte, že nikoliv?

     | Odpovědět privátně
     Lukáš Paldus
    Účastník

    Platit vstupní poplatky na delší dobu než 10ti let mi přijde jako nehoráznost. A ten poplatek u Ertragu mi přijde zcela nesmyslný.

     | Odpovědět privátně
     Jan Rettich
    Účastník

    Myslel jste platit nebo předplácet?

     | Odpovědět privátně
     Lukáš Paldus
    Účastník

    Ano myslel jsem předplácet. To už je potom skoro jako IŽP.

     | Odpovědět privátně

    Když pominu průběžně placený poplatek s každou investicí, který vychází nejdráže, máte jiné řešení?

     | Odpovědět privátně
     Lukáš Paldus
    Účastník

    Pokud má klient investičního horizont delší než 10 let tak po uplynutí 10ti let prodlužuji investici (předplacení) a tak dále.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Spouhlasím s Lukášem. Pokud zůstaneme na platformě provizně placeného poradenství, pak je třeba s tím nakládat opatrně. Kdyby takový klient dával 10 tisíc měsíčně na 30 let v dynamickém portfoliu, tak by ho to stálo na začátku skoro 120 tisíc. Klidně se to nechá předplatit třeba jen na 5 let, klient tak neriskuje, že zaplatí tak vysokou částku zbytečně. U provizně placeného obchodu se nelze živit z toho, co bude chodit z každé vložené částky, protože to je možné až při určitém počtu klientů, resp. objemu aktiv pod správou a jejich přírůstkú. Ertrag si to vyřešil zaplacením vlastního poplatku, z něhož žije struktura a následně inkasují teprve z každé vložené částky. Jistě, že se to nechá schovat za nějaké služby a na rozdíl od ZFP není podmínkou uzavření produktu, nicméně opět jsme tu u masivního náboru s vizí vybuduj pod sebou co nejvíc a tak trochu to nese pachuť fin. multilevelu. ;-)

     | Odpovědět privátně
     Vít Suchý
    Účastník

    PAne KOláři, váš názor vám neberu, ale dojení systému pro mne bude vždy jen dojením systému a ničím jiným. POkud nějaký „poradce“ takto otáčí peníze důchodcům, tak je to samozřejmě jeho věc, ale dle mého názoru nedělá nic jiného, než že se podílí na deformaci trhu…

     | Odpovědět privátně

    Tady si to dovolím poupravit. Smlouvu už jsem vypověděl, přibližně po měsíci. Dokonce mi všechny vložené peníze vrátí. Ale diverzifikace tam byla do tří fondů – Best Momentum 40%, Total Return Balanced 30% a Total Return Dynamic 30%.

     | Odpovědět privátně
     Pavel Škvor
    Účastník

    Panebože… Nepřestane mě fascinovat, čemu se v branži finančních poradců dá také říkat diverzifikace… Chcete-li mluvit o skutečné diverzifikaci, tak alespoň podle tzv. „pravidla 3 loukotí“… Ale přestaňte věřit všem, co tvrdí (a snad to i školí), že investice do tří různých podílových fondů je diverzifikace portfolia… ;-)

     | Odpovědět privátně

    máte ode mne maxi palec,kdyby se jich dalo dát deset, dám je.

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Tak to je ale hezká deformace, když mladí přispívají na ty starší. :-)

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 61 příspěvků - 1. až 61. (celkem z 61)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account