Zobrazeno 18.867x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 23 diskutujících a má 56 odpovědí. This post has been viewed 18868 times

  • Autor
    • Dobrý den všem,

      do OVB jsem nastoupil někdy v řijnu minulého roku. Jsem studen ekonomie na vysoké školy. Ekonomiku, finance a dění kolem jsem vždy sledoval, protože mě to bavilo a zajímalo. Práci s lidmi a nějaké ty komunikační dovednosti také si myslím mám, proto jsem si říkal že by to nemusela být špatná práce. Začal jsem si sám studovat různé produkty na internetu, protože to hlavní co jsme se prakticky učili a dělali bylo IŽP. Pak ještě nějaké to penzijko a spořící účet. A tak mě zajímá jak to teda s tím IŽP je.

      Dám modelový příklad- 20 let, žena pracuje v drogerii, bydlí u rodičů, bez dětí, chce zajistit příjem a třeba se připraovat na bydlení nebo důchod dá se to vůbec jinak udělat než přes IŽP když chce dávat stranou 500 kč měsíčně? Jak jinak zajistit peníze, když dává stranou jen tak malou částku? Jaké další produkty využít, kdyby dávala stranou třeba 1000? Nějaké přímé investování u OVB také je? Jaký produkt?

      Nechci být jen ovce, která narvé každému IŽP a získat provizi. Dělám to hlavně kvůli zkušenostem, i když peníze jako student také samozřejmě potřebuji.Viděl jsem kolem sebe i IŽP na 5000 (amsico atd. ) a nepřijde mi to jako nejlepší řešení, proto se ptám tady. Snad jsem se do toho moc nezamotal a předem děkuji za všechny názory/odpovědi.

       | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Zdravím Vás Jakube,

      projděte si postupně jednotlivá diskuzní témata a příspěvky pod nimi, na Vaše téma tu bylo napsáno obrovské množství informací. Když se tím prokoušete, tak budete mít téměř dokonalý obrázek & jasno.

       | Odpovědět privátně
    • Má rada : skončit u OVB a pak zde číst a třeba se zeptat někoho znalého problematiky u OVB ( Artur Petržilka ). Nebo zde číst a zeptat se třeba Artura :-) a pak stejně skončíte sám. Každopádně, pokud chcete pracovat trochu férově ( bez spořících IŽP ), tak Vás vyštípou sami.

       | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
        Neaktivní

        Skutečně? Zajímavé, asi si ještě nikdo nevšiml že nedělám spořící IŽP :-)))

         | Odpovědět privátně
        • Budiž Vám to ke cti.

           | Odpovědět privátně
        •  Artur Petržilka
          Účastník

          Určitě? Věřím Vám, jenže, kolik si vyděláte… ? Komu patří kmen … a co následné provize za správu klientů … ?

          Z dlouhodobého pohledu vidím u OVB největší nedostatek v těchto 3 věcech viz výše. To jestli Vás školí nebo neškolí a co vás školí je otázkou struktury a vedoucího, pod kterého spadáte, nicméně výše zmíněné věci nezměníte změnou struktury v rámci OVB. Je to systémové nastavení celé OVB ČR.

          Také jsem byl dřív v OVB, tak si troufnu říct, že o tom něco málo vím. Na vedoucího či strukturu si stěžovat nechci a nebudu, odešel jsem kvůli těmto (a ještě dalším) de facto systémovým věcem, které jsem nemohl změnit.

           | Odpovědět privátně
          •  Anonymní uživatel
            Neaktivní

            Arture, jste předpokládám dobře informovaný, takže jistě víte, že jsou produkty bez investiční složky které jsou stejně hodnocené jako ty s investiční složkou. A pokud to, co jiní cpou do investiční složky použiji např. do OPF, vydělám si ještě víc. Ke zbytku se nebudu vyjadřovat, to nebylo podstatou mé reakce. Diskuze o tom komu patří kmen a jaké nastavení je správné se řeší jinde.

             | Odpovědět privátně
          • Dobrý den,

            také jsem pracovala a dále pracuji u OVB. Dříve jsem pracovala pod strukturou v Praze, pak jsem přešla pod Příbram a můžu Vám říct, že to byl mazec… Opravdu se tam psali pouze IŽP a nic jiného. Hrálo se tam hodně na výplaty. To se mi nelíbilo a přeregistrovala jsem se pod jihočeskou strukturu. Ač to bylo stejné LD, byla jsem v šoku. Tady v té struktuře, kde momentálně působím je práce stavěná opravdu pro klienty. Několikrát jsem byla svědkem toho, že Rko přišlo za BL a ptalo se ho, jaký produkt má klientovi doporučit, že oba jsou velice dobré a BLko doporučilo ten, ze kterého byla několikanásobně nižší provize… OVB podle mě není vůbec špatné, ale z mé zkušennosti JE TO HODNĚ O LIDECH, nikoli o firmě…

             | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Milane, stále se točíme mimo jiné, kolem jedné dost podstatné věci. Právě s ohledem na kolegy, kteří v rámci OVB nepodléhají tomuto trendu, jsem nechtěl psát o tom, že celé OVB to dělá takto. Myslím, že je dobře, že to tu napsal Artur, jakožto člověk, který tím prošel. Měla by Vám vadit jedna dost zásadní věc, kterou tu již píšu také po několikáté… Vy svojí prací podporujete přesně to, o čem se na této stránce bavíme a to je nabízení těch méně výhodných produktů z produktové řady, kterou by mohlo OVB klientům nabízet. Vaše peníze mizí u těch lidí, kteří z takto získaných peněz profitují a nedělají vůbec nic proto, aby se to takto neprodávalo a důvod je jediný a to jsou prachy. A Vy jste toho součástí, i když to sám neděláte, podporujete to. Vím, že se to těžko přijímá, když Vám někdo sahá na Vaši“ firmu. Uvědomte si ale, že Vám tam skutečně nepatří nic. To, že si budujete vlastní firmu, je těžká fikce, doufám, že jí nevěříte.

           | Odpovědět privátně
          •  Anonymní uživatel
            Neaktivní

            Romane, ale je přece na uvážení každého jednotlivce, který produkt z portfolia použije. Naopak, co se týká naší struktury, tak jsou preferovány produkty, kde klient neivestuje přes pojistku. Tak čím to podporuji? Za celou dobu jsme neslyšel z centrály, že bych měl dělat něco jiného. Tlak na IŽP jde ze zemských ředitelství, ne z centrály.

            Nesaháte mi na moji firmu, s tím problém fakt nemám.

             | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Podporujete to tím, že živíte svými výdělky firmu, která ty špatné obchody tiše podporuje. Centrála říká „my nic, to oni“. Tomu fakt nerozumím, kdo tedy dohlíží na ta zemská ředitelství? Ona nepatří do OVB nebo jak to tam máte? Jak může být centrála mimo? Co je Vám platná nějaká centrála, která říká něco, co zemská ředitelství zcela ignorují a dělají si to po svém? Kdo má tedy za to odpovědnost??? Nezlobte se na mě, ale říkat, že za tohle OVB nemůže, ale mohou za to zemská ředitelství, tomu argumentu nemůžete sám věřit. A o tom přesně píšu.

              Vím, že problémy s tím, že Vám tam nic nebude patřit, se řeší jinde, ale řekněte upřímně, Vám to nevadí? Co když dospějete do stádia, že Vám něco skutečně nebude vyhovovat? Budete mít za sebou nějaké roky, kdy jste na něčem pracoval a nedostanete nic. Ani Vaše klienty, ani následné provize, ani Vaši skupinu obchodníků, prostě vůbec nic a ještě budete mít problém s tím, že Vás bude chtít někdo zažalovat. Cílem firmy bude Vás zlikvidovat jako rebela. Jen proto, že chcete pracovat v jiném stylu práce. A za to, že jste této firmě pomohl vydělat statisíce, na Vás místo poděkování pošlou právníka. Začněte o tom přemýšlet také z jiného úhlu. Tohle se Vám zdá v pořádku? Mě ne a jsem přesvědčen, že zde je hodně lidí, kteří to vidí podobně. Tohle je naprosto pokřivené zrcadlo a já zůstávám v úžasu, kolik lidí si myslí, že je to přirozený a jediný možný stav. Není a lidí, kteří si to uvědomují, je čím dál víc a doba přinese změnu. I v OVB. ;-)

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              Mám za sebou letitou praxi obchoďáka. Pokud jsem od firmy odešel, patřili mi moji klienti? Myslíte si, že když jsem tam přišel s jiným zbožím, tak přestali odebírat od původní firmy a začli brát od nové? Diskuze o tom komu patří kmen bude mimo mísu do doby, než budete mít v zákoně oporu že je Váš. Proč by měly jít následné provize za poradcem který odešel, když neměl žádný smluvní vztah s daným ústavem? A pracovat s daným klientem dál nikdo nikomu nezakazuje.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Ale to vůbec není mimo mísu. Je to o vztahu a o tom, jak je to nastaveno mezi těmi dvěmi subjekty, ale to jsme tu již řešili. Vaše firma neřeší, nikdy neřešila a pravděpodobně ani nikdy nebude řešit přání klienta. Bude mu naopak tlouct do hlavy, že už to neděláte…

              Mimochodem porovnáváte dvě trochu jiné věci. To zboží je sále stejné a od stejné společnosti. Je to pak jako kdybyste jako obchoďák prodal pod vlastní firmou nějaké odběratelské firmě třeba ložiska od stejné firmy jako před tím a provize za zprostředkování toho prodeje, by šla společnosti, u které jste pracoval před tím. To je nesmysl co?

              Co když budou provize chodit naprosto jinak a zdrojem Vaší obživy bude skutečná provize za péči o klienta, nikoli provize dopředu předplacená. Klient bude chtít jednat s Vámi, Vy s ním také, ale nedostanete za to ani floka, protože ta provize bude chodit Vaší bývalé firmě. A vy budete nucen, pokud budete tu provizi chtít, ten produkt nahradit. Stejně jakjo v předchozím případě začít prodávat jiná ložiska od jiné firmy, pro klienta třeba i méně výhodná…

              Ale ta podstata byla v něčem jiném. Byla v tom, že se prodává vize vlastní firmy, která není pravdivá. Vy jste si z toho mého příspěvku vybral jen zlomek o tom, komu by mělo patřit kmen. Nejde o zákon, jde o férovou hru a ta tu prostě není. Je to jedna velká kamufláž, zejména na ty, co se do systému lanaří. Kurňa, proč tohle hájíte, když nemáte problém s tím, že Vám sahám na firmu?

               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Diskuze o kmen by neměla být mimo mísu. Na to není potřeba žádný zákon …

               | Odpovědět privátně
            • Romane, díky za tento pohled! Myslím tím, to, že svou prací, třeba v OVB, člověk přímo podporuje to, co se mu vlastně nelíbí. Také jsem kdysi začínal u OVB a právě tohle jsem si uvědomil. Pravda, tehdy jsem se dostal tak trochu z bláta do louže, ale tím spíše mohu potvrdit, že v nové firmě člověk začíná úplně od začátku. Všechny následné provize, kmen, spolupracovníci zůstávají bývalé firmě. Bohužel firmě zůstávají svým způsobem i klienti. Co třeba dělat se smlouvou, uzavřenou pod hlavičkou původní firmy, pro kterou již nepracuji, ale ve které nemůžu klientovi udělat žádnou změnu, protože je pojišťovnou „chráněna“ pouze pro zástupce té původní firmy? Klient chce spolupracovat a komunikovat se svým poradcem, tedy stále se mnou. Chápu loajalitu pojišťoven, ale mám pocit, že tohle přímo nahrává řešení původní smlouvu zrušit a klientovi uzavřít novou :-(

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Nemáte zač. Co dělat s původní smlouvou nevím, protože nevím, co je to za smlouvu, jak důležitá je pro klienta a zda by bylo možné ji nějak nahradit a za jakou cenu. Sám mám takových smluv desítky a pochopitelně je neruším. Maximálně doplňuji rizika.

               | Odpovědět privátně
            • Ani já je neruším. Konkrétně se jedná o pojistky uzavřené pod hlavičkou ZFP. Jen s tím doplňováním rizik to není úplně jednoduché, protože je na smlouvu může přidat jen zástupce ZFP. Takže jsem zrovna minulý týden klientku poslal k zástupkyni ZFP aby jí na smlouvu přidala další dítě.

               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              Docela by mě zajímalo, co je to za smlouvy. To asi rizikovky nebudou, ne? Jak jsem měl možnost poznat produkty ZFP, tak oplývaly značnou nákladovostí. Zkuste napsat zhruba jejich konstrukci a důvod, proč by nešly (třeba postupně) přepracovat. Já do těch smluv ta rizika přidávám, ale také za ně dostanu zaplaceno. Ve Vašem případě bych rozhodně hledal cestu, jak klienta nepoškodit, ale nedělat v segmentu provizně placeného obchodu zadarmo… Zbývá si říci, co to znamená klienta nepoškodit, je třeba to vidět v celém kontextu, to, že klient např. přijde nyní o 10 tisíc, ještě neznamená, že ho poškozuji. Důležité je to vnímat ve větším horizontu a co se během něj bude dít.

               | Odpovědět privátně
            • Dobrý den,

              změna nastala. Počínaje 1.7. 2012 musíme nově vyplňovat s klienty tz. smluvní dokumentaci. Nelze klientovi nabízet jen ty produkty, které jsou provizně výnosné. Každý poradce OVB musí dodržovat nově nastavené podmínky a kontrolu nad námi má přímo Analytické centrum OVB. Konečně to bude poradenství které zohledňuje potřebu klienta.

              Teď jen uvidíme, nakolik se to podaří.

              Pokuty za nedodání smluvní dokumentace k uzavřenému produktu jdou do mio částky, tak to snad zabere.

               | Odpovědět privátně
            • Dobrý den,

              rozhodně se Vás nechci dotknout a rád bych věřil, že tento počin bude mít smysl. Nicméně už jsem viděl tolik záznamů o požadavcích a potřebách klienta, ve kterých bylo uvedeno, že spořící IŽP a parametry jsou nastaveny na výslovnou žádost klienta ovšem klient o parametrech a charakteru smlouvy nic netušil, že si moc ani nechci dělat iluze.

               | Odpovědět privátně
            • Nic se neděje, vaši skepsi chápu. Nicméně jsem optimista a jelikož jsem pod vedoucími, kteří mě hodně naučili a stále mám v nich oporu, věřím, že tohle se prosadí u OVB ve všech ředitelstvích.

               | Odpovědět privátně
            • Dobrý den paní Vyležíková,

              ono to není nastaveno pro všechny? Některá ředitelství můžou a některá ne?

              Jinak děkuji za nepřímé potvrzení, že v OVB se jede hlavně na výnosné produkty bez ohledu na potřeby klienta. Jsem rád, že se to po tolika letech v některých ředitelstvích možná změní.

              Jinak Záznam o požadavcích a potřebách klienta je už hodně dlouho dán ze zákona §21 č.38/2004Sb. jako povinnost. Těší mě, že na to analitické centrum OVB konečně přišlo. A teď už to bude jen a jen dobré. Díky za Analitické centrum.

              Prosím, neberte to jako nějaký útok proti Vám. Společnost OVB je skutečně na hodně nízké úrovni a dokazuje nám to dnes a denně i z vlastních řad.

               | Odpovědět privátně
          •  ALEŠ KŘEČEK
            Účastník

            Romane, Vaše příspěvky jsou tak pravda, že nevím proč, ale nedá mě o tom nepřemýšlet. Ale jak se říká, nestačí myslet, ale jednat a konat. Moc děkuji za ty „brouky“.

            A.K.

             | Odpovědět privátně
    • No nezlobte se na mě, ale tohle je otázka člověka, který to dělá tak měsíc a ne 7. měsíců. To je velice špatná vizitka vašeho vedoucího. A investice se probírají už na kurzu. Jedině, jestli nespadáte pod Zoubka, tím by se to vysvětlilo.

       | Odpovědět privátně
      • Takhle já jsem sice šel na kurz v řijnu ale poté jsem moc(téměř vůbec) kvůli různým osobním důvodům nepracoval. A pracuji až teď několik týdnů. A ano spadáme pod Zoubka.

         | Odpovědět privátně
        •  Jan Rettich
          Účastník

          Jen pro info, kolik mate prumer BJ/smlouva? (za celou karieru)

           | Odpovědět privátně
          •  Libor Bareš
            Účastník

            Průměr BJ/smlouva je strašně zavádějící, to je jako tvrdit, že průměrný plat o něčem vypovídá… Navíc oficiální statistiky obsahují i automaticky generované smlouvy jako převody PP.

             | Odpovědět privátně
            •  Jan Rettich
              Účastník

              Nemate pravdu pane Baresi. Ukazatel BJ/ smlouva je v 99% pripadu ukazatel s velkou vypovidaci hodnotou. V ramci OVB pusobi ruzna reditelstvi, skupiny ci jednotlivci. Jiste sam uznate, ze napr. vzorek 5.000 smluv je dostatecne reprezentativni. A ted o cem to je. Jedno reditelsvi ma prumer pres 100 a jine kolem 20-30. Jiste sam uznate, ze je malo pravdepodobne, aby jedno reditelsvi v ramci CR melo 5x mene bonitni klienty, nez jine. Nabidne mi vysvetleni jine, nez ze nekde se proste delaji IZP na velke castky jak na bezicim pasu?

              P.S.: Jen pro info pro ty, kteri nevedi, co je to BJ. BJ je bankovni jednotka a je to prepocet, kterym OVB hodnoti jednotlive smlouvy. 100BJ je napr. IZP na cca 1700Kc/M.

               | Odpovědět privátně
            •  Artur Petržilka
              Účastník

              Jen pro upřesnění. 1000,-/m IŽP (180% r.p.) = 86,4 BJ

              Bankovní jednotka není vlastně nic jiného než provizní obrat v KČ, pouze vydělený koeficientem 250.

               | Odpovědět privátně
            •  Anonymní uživatel
              Neaktivní

              Chlapi, mě logika říká, že jestli je něco legální psát na 500 Kč, tak je to legální psát i na 5 milionů Kč. To, že to nějaký jouda píše na 1000 Kč kvůli svému svědomí, je důkazem jeho blbosti. Buď to píšu a nebo to nepíšu. A když to píšu, tak je logické, že toho chci napsat co nejvíc. Podle mě Zoubkovci jsou něco jako Tykačovci. Je to legální? Je. Tak zavřete zobáky a nechte nás pracovat. Je snad etické misselovat klienta o 500 Kč? Není. Je méně etické ho ošulit 5 milionů? Je to stejný, v obou případech tam jde z něj někdo udělat kavku. Já se vůbec nedivím tomu, že pojišťovny se na „etické“ zprostředkovatele dívají jako na psychicky narušené magory. Chtějí něco prodávat, ale jenom takové množství a za takové peníze, jaké je etické. Ještě jsem neslyšel, že by někdo řekl zrušte to zákonem, protože je to totální sračka (a přesně to si já o těhle produktech myslím, ale demonstrovat kvůli tomu na Václavák nepůjdu). Drobní šejdíři nadávají na velké šejdíře. To je podstata etického zprostředkování v oblasti pojištění. Podívejte se Kellnera. To jsou lekcičky z etiky.

              Dřív nebo později tohle secvakne všem, co tu práci dělají. Co není zakázáno, je dovoleno. To jsou pravidla. Není to optimum, ale je jednodušší naučit se hrát podle pravidel a stát se dobrým hráčem. Pak může dotyčný něco zkusit změnit, když bude chtít. Co myslíte, kdo má větší šanci prosadit hru s červeným pukem? Jarda Jágr, kterej přemluví ještě Ovečkina, nebo mladší žák, co přemluví kamaráda? Protože v asi takové rovině se ta diskuse tady vede.

              Nechte býdžeje býdžejema. OVB a další kolosy nikdo z místních nezmění. To jako čapat rozjetou lokomotivu holou rukou. Radši pojďme někam na vínko. Třeba uděláme nějakej byznys spolu.

               | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Dobrý den Jakube,

      několik podstatných věcí již napsali mí předřečníci a já k tomu něco přidám. Za prvé by mě zajímalo, proč když Vás to baví a zajímáte se o to, jste se také nezajímal stejnou měrou o možnosti, kde se uplatnit? Pravděpodobně k Vám osud zavál někoho z OVB, který Vás náboroval a Vy jste vlastně asi společnost nevybíral.

      Za druhé. Na tom, co píšete, je zřetelná jedna věc a to ta, že zcela evidentně pracujete ve větvi, která z hlediska svých možností, které může klientovi nabídnout, nabízí klientovi to horší a to z důvodu sbírání jednotek a karierního růstu. Toto by měl být dostatečný důvod k tomu, abyste tuto strukturu opustil. Ovšem pochybuji, že Vás OVB přeřadí jinam a pokud se týká jeho opuštění, pokud byste o něm uvažoval, nezapomeňte, co jste podepsal ve smlouvě. Bohužel můžete být jeden z případů, které často popisuji. Když jste podepisoval smlouvu, neměl jste dostatečný přehled o systému práce a také její kvalitě, co se týká doporučovaných produktů. Teď možná zjistíte, že Vám to nevyhovuje a máte podepsanou smlouvu s výpovědí a konkurenční doložkou. Je dobře, že jste se zeptal, nicméně (jak píše v úvodu Milan), kdybyste hledal, našel byste na téma IŽP, stejně jako na téma OVB nebo i na téma začínající poradce dostatečný počet příspěvků na „Poradci sobě“.

      Pokud nechcete být skutečně ovce, neměl byste pracovat tam, kde musíte po x měsících od Vaší registrace jinde zjišťovat, jestli neexistuje ještě něco jiného, do čeho dát klientovi peníze, než IŽP. Dává Vám smysl živit svou prací, o které nejste ani přesvědčen, že je správně vykonávaná, někoho, kdo Vás to takhle naučil? Jestli ano, tak Vám není pomoci, jestli ne, tak na nic nečekejte a okamžitě to změňte.

       | Odpovědět privátně
      • Dobrý den všem,

        jsem tu nováček na tomto portálu, ale stále více se tu častěji ukazuji. Předně bych chtěl říct, že pan KOLÁŘ je má krevní skupina. Tento člověk ví o čem mluví.

        Struktury typu OVB jsou založeny na točení nových lidí. Kdo si přečte jejich smlouvu a nechá si ji vysvětlit právníkem (což by jsme měli začít dělat s každou smlouvou :-)) musí se zákonitě zvednout vzít nohy a utéct. Pracuji v makléřské malé firmě, kde se preferuje domácí přístup. K společnosti kde se vykřikuje kolik milionů si mohu vydělat, bych vzhledem k mému věku a zkušenostem měl odpor. Ale když ptáčka lapají….. vrzy vrz….

         | Odpovědět privátně
    • No tak průměr na smlouvu mam asi 40 jednotek ;) mam zatim samé malé klienty. Na přímé financování jsem se zatim jen po internetu ptal vedoucí co je už přes rok ve firmě a „nikdy to nedělala“. Tak uvidíme až se budu ptá hlavního vedoucího a zjištovat bližší info. Ale jsem trochu znechucen po tom co všechno jsem se dozvěděl o IŽP a jeho „investování“. Rozhodně ho dělat nebudu i dkyž vím že bych vydělal hodně slušné peníze ale to si raději najdu nějakou jinou práci i když to bude méně placené a více náročné…

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        Pokud to myslíte s tou prací vážně, nebylo by pak lepší vyměnit firmu, než práci?

         | Odpovědět privátně
        • No ale co konkurenční doložka? A kde bych zase sehnal první klienty? Je tam spousta problémů…

           | Odpovědět privátně
          • A to je přesně ono, problémy, které vypisujete, jsou strašákem pro spoustu lidí. Takže brzo zřejmě skončíte úplně a nebudete mít ani zkušenosti, ani klientelu a ani peníze … Zůstane Vám jen hořká pachuť na jazyku, že je tahle branže zkažená. Pokud chcete tuto činnost vykonávat dál, tak se vykašlete na obavy a jděte do jiné firmy. Konkurenční doložky jim tuším už soud hodil na hlavu, někdo možná bude vědět víc.

             | Odpovědět privátně
          •  Artur Petržilka
            Účastník

            Zrovna konkurenční doložka v OVB je něco, co (zatím) nefunguje … :)

             | Odpovědět privátně
          •  Roman Kolář
            Účastník

            Odpovím na to asi takto.

            1. Kde budete brát další klienty pro OVB, když už jste ty první objel? Já v tom nevidím žádný rozdíl. Prostě na řadu musí přijít další klienti, jestli děláte v OVB nebo jinde, je přece úplně jedno. To je především o Vaší disciplinovanosti k sobě, nikoli o OVB. Buď ty klienty mít budete nebo ne. Pokud je mít nebudete, tak nebudete vydělávat ani u OVB.

            2. Každý další den, kdy tam budete, se situace z pohledu, o kterém tu mluvíme, zhorší. Zrovna včera jsem o tom mluvil s kolegou. Obchodník nechce odejít, protože má ve svých klientech několik pojištěných tahačů za ceny, které už dnes nikde neudělá. Je tedy patrné, že je nebude moci přetahnout a provize tak zůstane u současné firmy. Na druhé straně si je vědom, že v případě odchodu mu firma jeho klienty sebere, takže by radši pokračoval někde, kde mu zaručí převoditelnost kmene = jeho jistota příjmu. Jenže kvůli těm pár tahačům pořád váhá. Každý další den, kdy tam zůstane, svoji situaci jen zhoršuje, protože dělá další a další klienty, kteří mu nikdy patřit nebudou. Přitom by mohl mít větší provizi za sjednaný obchod. Za tu dobu, co se rozhoduje, by tu ztrátu již pokryl touto zvýšenou provizí. Co na to říct? Kdo chce kam, pomozme mu tam? To, co píšete, jsou podle mě výmluvy, které jste si našel, abyste si zdůvodnil, proč nemůžete odejít. O tom to opravdu není. Je to o tom, jaký styl práce Vám vyhovuje, co chcete nebo nechcete dělat a podporovat, co chcete budovat a pro koho, nakolik jste schopen to budovat z vlastního přesvědčení, seberealizace a zodpovědnosti sám k sobě. Nepřemlouvám Vás k tomu, abyste odešel, Vy sám musíte vědět, proč tu práci chcete dělat, jak ji chcete dělat a jestli Vám vadí některé věci, které nechcete podporovat svojí součástí. Ale o konkurenčních doložkách, kanceláři s tiskárnou zadarmo nebo o kontaktech, které musíte získat, to fakt není…

             | Odpovědět privátně
            • Skvěle jste to vystihl Romane! A mohu jen potvrdit. Také jsem se stále rozhoupával a přemýšlel… A dnes si vyčítám, proč jsem neodešel daleko dříve. Vidím o kolik jsem sám sebe připravil peněz na provizích, ale třeba i to, že někteří klienti mohli mít kvalitnější produkt.

              Jakube, opravdu jsou to jenom výmluvy, kdo skutečně chce, hledá způsoby a ten kdo nechce, hledá důvody.

               | Odpovědět privátně
    • Snad Vám tyto stránky neukázal vedoucí :))

       | Odpovědět privátně
    •  Viktor Dlouhý
      Účastník

      Ptát se zde na foru jestli OVB umí přímé investování? To jste mě pobavil.

      Jako student se zájmem o ekonomiku už jste si mohl od října mnoho věcí zjistit, existují třeba knihy.. Pak byste sem nemusel vkládat takovéto dotazy.

       | Odpovědět privátně
    •  TP
      Účastník

      Ti OVB mi přijdou jako paraziti. Včera mi spadla riziková smlouva, což se děje málo kdy. Obzvláště u rodiny, kde jsme měli 100% důvěru a spolupráci.

      V absolutním šoku se táži pojistníka, proč se tomu tak stalo. A bylo mi odpovězeno, že ať se nezlobím, ale její syn začal dělat finančního poradce, tak to napsala na něj … a hádejte kde cca po dvou týdnech získal takové fundované vědomosti. No nic stálo mě to asi 10 hodin života, 500 korun za benzín a nesmyslné storno v plné palbě.

       | Odpovědět privátně
      •  Jan Rettich
        Účastník

        Tomasi, budte v klidu. Velmi pravdepodobne synacek stejne dlouho nevydrzi (pravdepodobnost cca 98%) a vy klienta ziskate zpet, pokud o to jeste budete mit zajem tedy…

        Jen pro info, co to bylo za smlouvu a cim byla nahrazena?

         | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
        Účastník

        Naštěstí se mi to ještě nestalo, stalo se mi, že konkurence chtěla získat mé klienty, ale nikdy se ji to nepodařilo ,,ťukám na dřevo“. Kolega měl moc hezkou zkušenost s nejmenovanou firmou. Udělal servis celé rodině – kompletní finanční plány, bohužel v rodině byl i 18letý mládenec, který po jednom semináři udělal celé rodinně kombinaci. Argument? Náš chlapec dostane za to provize a Vy jste nám žádné provize nedal, navíc náš chlapec se v tom bude vzdělávat a potřebuje smlouvy. Co k tomu dodat, někteří lidé stále nechápou o čem to je. Jen doplním, že kombinace už nemají a dnes již 20letý mládenec dělá u pluhu. Dokonce museli vracet část provize. Kolega, který má pevné nervy, rodině zavolal a chtěl dát věci do pořádku, ale byl odmítnutý a hozen do jednoho pytle, což je v ČR u klientů velmi rozšířené:-) Takže doporučuji, klientům vysvětlit jak se věci mají a že se nikdo nestane odborníkem přes finance za jeden měsíc a vůbec ne přes noc. Klienty vždy upozorňuji na to, že jestliže je někdo navštíví a začne finanční plány shazovat, ať mi okamžitě zavolají. Dokonce někteří mí klienti neumožní konkurenci schůzku. Nedávno se chtěli dostat k mému klientovi přes důchodovou reformu, klient je poslal k sousedům.

         | Odpovědět privátně
        •  Anonymní uživatel
          Neaktivní

          Tomu se říká chabá diferenciace produktu. Předpokládám, že každému dochází, kde se stala chyba. Klient dělá možná chyby ve finančních rozhodnutích (ikdyž i to je často diskutabilní, moje zkušenosti jsou, že často klienti jsou chytřejší než rádci), ale to, že kupuje od někoho jiného, je chyba zprostředkovatele.

           | Odpovědět privátně
    •  Viktor Dlouhý
      Účastník

      Ano toto se bohužel občas děje a až čas ukáže kdo měl pravdu a na koho je spolehnutí. Tato práce nelze dělat krátkodobě.

       | Odpovědět privátně
    • Tak ale od toho mají být vedoucí, kteří mají dostatečné vzdělání a praxi. Takže i když ten projekt dělá 20-letý mládenec, mělo by to mít hlavu a patu.

       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
        Účastník

        To jste napsal hezky…. mělo by mít… Ale nemá. Bohužel toto je průvodní jev toho, co tu pořád dokola píšem. Zejména OVB je zaměřeno na nábor mladých lidí a jejich cílem není udělat z těchto lidí kvalitní obchodníky ve smyslu vybrat z daných možností pro klienta to lepší, ale mít co nejvíce BJ a vytěžit maximum z rodiny a blízkého okolí. Přeprášení smluv za jiné, je toho běžnou součástí. Takže tam, kde by se za normálních okolností nechalo v pohodě pracovat s novým mladým klientem, narazíte na to, že buď on sám byl nebo dosud je součástí nějakého MLM nebo to dělá jeho spolužák, kamarád nebo bratranec. Těm lidem to v 99% krom krátkého oblouznění z toho, jak budou bohatí, nepřinese nic, akorát zkazí spoustu klientů a způsobí otřesné vnímání této profese. Jediný kdo z tohoto tristního stavu profituje vždy, je Vaše společnost. Promiňte, ale zkuste už o tom přemýšlet trochu jinak. Prostě tak to je a Vy buď chcete být toho součástí, pak je to v pořádku nebo ne, pak je to také v pořádku, ale neměli bychom to nesmyslně alibisticky obhajovat.

        Jestliže mi někdo dokáže dávat jako vzor člověka, který vyrobí u jednoho klienta několik IŽP za rok, tak je to pro mě dostatečný argument k tomu, abych přemýšlel o tom, jestli jsem tam dobře. Vyzdvihováním takového obchodníka není nic víc, než výplach mozku. Kdo tomu tleská, je na stejné vlně.

         | Odpovědět privátně
    •  Vít Suchý
      Účastník

      Jakube,fascinuje mne ten název diskuzního vlákna – začínám u OVB, prosím o rady…to je absurdní situace, neměl byste si nejdříve sám ujasnit, co vlastně chcete ?

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account