Zobrazeno 4.951x

Označeno štítky: , , , ,

Toto téma obsahuje 6 diskutujících a má 10 odpovědí. This post has been viewed 4952 times

  • Autor
    •  Jan Vantuch
      Účastník

      Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost se zákonným pojištěním lékařů.

      – platí si pojistku jen lékař? Nebo za něj platí i nemocnice?

      – jaké všechny pojišťovny umí tento druh pojištění?

      – jak je tento druh pojistky ohodnoce?

      Díky za odpověď. :)

       | Odpovědět privátně
    • Dobrý den pane Vantuchu,

      je třeba rozlišovat doktora zaměstnance a s vlastní „nezávislou“ praxí. Za zaměstnance ručí jeho zaměstnavatel, který může předepsat k náhradě max. 4,5-násobek platu. Z pojišťoven, které tento produkt nabízí zmíním Kooperativu a UNIQA pojišťovnu. Na ohodnocení se musíte zeptat ve Vaší společnosti, která je známá vysokou participací na provizích, tedy netuším, kolik se k Vám „propadne“. Omluvte rýpnutí v poslední větě :)

      Mnoho štěstí a úspěchu v tomto pojistném segmentu.

       | Odpovědět privátně
      •  Jan Vantuch
        Účastník

        Díky za info :).

        Za rýpnutí se omlouvat nemusíte, naštěstí jsem už nějakou dobu v poolu, takže s propadem není problém. Takže jestli chápu dobře, je tady podobnost s klasickou zaměstnneckou odpovědností?

        Jedná se o pojištění kardiologie a 5 lékařů, tak je to pro mě celkem novinka.

         | Odpovědět privátně
        • V prvé řadě musí mít pojištění odpovědnosti sjednáno zdravotnické zařízení, které lékaře zaměstnává. To se moc s běžným pojištění zaměstnanecké odpovědnosti srovnávat nedá. Lékař vůči tomuto zdravotnickému zařízení již vystupuje v roli zaměstnance s veškerými závazky a výdobytky s tím spojenými. V systému POS od UNIQA pojišťovny je tento produkt běžně přístupný – jmenuje se „Pojištění odpovědnosti poskytovatele zdravotních služeb“. V Kooperativě KNZ to tuším ovšem nenakalkulujete.

           | Odpovědět privátně
    •  Jan Kolštrom
      Účastník

      V Kooperative to nakalkulovat nejde protoze se jedna o ramcovou smlouvu s lekarskou komorou, je nutné poslat přihlášku přes specializovaného pracovníka na jejich centrále. Navíc UNIQA ma tu vyhodu že ani u vyšších limitů neuplatňuje sublimit na následnou finanční škodu, která je v případě lékařů většinou ten hlavní problém.(u koop už od 5 mil. Kč).

       | Odpovědět privátně
      • Také je rozdíl v krytí nemajetkové újmy, na což je třeba se také zaměřit.

         | Odpovědět privátně
      •  Jan Kaňka
        Účastník

        S Václavem souhlasím. Navíc k tomuto pojištění doporučuji vždy ověřit, resp. sjednat i připojištění čisté finanční škody.

        Jde o škodu, která není způsobena na zdraví, případně poškozením či zničením majetku. Může se často jednat o tzv. „papírovou škodu“. Ta zde není na první pohled tak samozřejmá jako např. u daňového poradce, či advokáta. Ale není zdaleka vyloučena. Obvykle jde dopojistit na limit. Z mé praxe uvádím např. spor pacienta, který byl na základě rozhodnutí lékaře krátce hospitalizován na psychiatrickém oddělení. Pacient uplatňoval ztrátu na zisku z nerealizovaného obchodu. Naštěstí to nedotáhl do konce.

        Na fóru profesionálů jen pupozorňuji na na nepřesný, ale často používaný „zákonné pojištění“.

        Pojištění odpovědnosti zdravotnických zařízení je „povinně smluvní pojištění“. Byť povinnost ho sjednat je dána zákonem. „ Zákonné pojištění“, tedy pojištění, které vyplývá přímo ze zákona a není zde sjednávána pojistná smlouvy je v ČR aktuálně pouze jedno. A to pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání dle zák. 37/1993 Sb a blíže vyhlášky 125/1993 Sb. např. https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni-odpovednosti/zakonne-pojisteni-odpovednosti-zamestnavatele

        Starší z nás si jistě vzpomínají, že POV do r. 1999 bylo též pojištěním zákonným. Jezdilo se tedy beze smlouvy. Jen s ústřižkem potvrzené složenky o zaplacení pojistného. Pamatujete ještě na fronty 28.2. u pokladen na poštách?

        Pro fajnšmekry přidávám link na seznam povinně smluvních pojištění: http://www.cap.cz/pojistne-produkty/podle-druhu-produktu , kde najdete mj. i seznam pojistitelů, kteří odpovědnost zdravotnických zařízení nabízejí.

        Je jich dost, že?

         | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account