Zobrazeno 13.489x

Označeno štítky: , , ,

Toto téma obsahuje celkem 57 odpovědí. This post has been viewed 13490 times Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Ivan Špirakus a poslední změna proběhla 5 roky a 4 měsíci. This post has been viewed 13490 times

 • Autor
  •  | Odpovědět privátně
  • Co si z toho článku má vzít jejich klient? Znovu se zamyslet, zda této společnosti věřit nebo ne. Pokud jim věří, tak není třeba dělat nic. Věří totiž i tomu, že své peníze má oddělené na svém majetkovém účtu. Věří, že existuje chytrý robot, o kterého se ve volných chvílích staral jediný člověk. Robot zatčen nebyl, jistě bude dělat dobré obchody i v budoucnu. A určitě se mu nestane, že by se jeho úspěšnost zničehonic zhoršila.

   Pokud jim však už klient nevěří, nevěří, že jeho peníze jsou odděleny od peněz WSM, tak by se je měl snažit zachránit. Pokud to tedy ještě je vůbec technicky možné.

    | Odpovědět privátně
  • Do diskuze ke článku příloha vložit nejde, tak vkládám sem, ať to nemusíte hledat.

    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Nerozumí někdo tomu sdělení, že WSM je dostatečně silná skupina, aby dokázala vyplatit všechny své klienty?

    1) peníze by přeci neměla mít na svých účtech, ale u brokera. Tudíž majetek klientů a firmy by měl být oddělen

    2) vždyť WSM po pokutě od ČNB tvrdilo, že neposkytuje žádné investiční služby, pouze prodává software – proč by jim tedy WSM mělo ze svého cokoliv vyplácet.

    Něco jsem špatně pochopil, nebo už se v tom Kubíček začíná ztrácet? :)

     | Odpovědět privátně
   • 28:00 – výplaty dosud probíhaly bez komplikací

    Lze tedy peníze vybírat? Víte o někom, komu se v posledních dnech ne/podařilo vybrat?

    32:00 – pro WSM pracuje řada světově nejlepších PR manažerů (ano, všimli jsme si v diskuzích :-))

    40:00 – když nabouráte autem, tak Vás mohou orgány zadržet (a obstavit majetek?)

    41:30 – vyplatíme jakéhokoliv klienta & 59:30 – trvá to 30 dnů

    43:30 – insideři pomlouvají?

    46:00 – audit WSM roku 2016 by trval rok a půl (hm…)

    50:30 – Galant capital market se restrukturalizuje, nekrachuje, lži šíří skupina obchodníků 8.

    53:50 – Kubíček jmenuje portál „Poradci sobě“ :-)))))) Oni jsou ti nejlepší, zachraňují klienty před námi špatnými.

    1:04:40 – návštěvnost na zámku roste

    1:07:00 – dříve výplaty trvaly 5 dní, dnes 30

     | Odpovědět privátně
  • Zdravím,

   přibližně v únoru jsem si udělal rozsháhlou rešerši o WSM, se členem rodiny jsme tam před cca. rokem a půl dali přibližně 35tis. Z veřejných zdrojů po třech dnech pátrání mi bylo jasné, že to je celé jeden velký podvod ( což jsem tušil od začátku). Struktury firem v GB,USA i zde byly hodně podezřelé, každá společnost měla sídlo ve virtuální kanceláři. Velký počet firem byla neaktivních. Vypořádání a realizace pozic, byla taktéž silně podezřelá, dokonce nám prý nemohli poslat peníze, jelikož pseudo 16ti jádrový robot byl v pozici, tak jsem říkal panu „poradci“ tak se pozice vypořádájí a peníze vraťte. Nakonec peníze poslali a žádná pozice se v platformě už ani neukázala. Takže jasný důkaz o podvodu. Nikdy – OPAKUJI nikdy žádný robot neexistoval, vepřík maximálně občas něco zobchodoval doma. Peníze se mi tedy podařilo v březnu vybrat (musel jsem dost tlačit :-D, protože mi byo jasné, že brzy skončí.) Celou složku co jsem vytvořil jsem následně chtěl odnést na útvar typu ÚOKFK, nakonec jsem to nechal pár týdnů u ledu a pak ejhle, vepřík z vepříkova už měl problém. Jelikož jsem se tvorbou aosů zabýval dávno před tím, než WSM vůbec vzniklo a obchoduji již téměř 10let, nad celým systémem jsem zvedal obočí dlouho, ale pořád jsem tak trochu věřil ( :-D ). Při pátrání jsem narazil na další bezva fajn „podniky“ jejichž provozovatelé v tom jedou s Kubíčkem, hlavně v GB a na Slovensku, Kubíček je buď jen figurka nebo rovnocený člen mezinárodní skupiny lidí, kteří dělají podvody ve velkém a perou špinavé peníze…;-) Kdo by měl zájem nahlédnout do složky z rešerše, můžu zaslat e-mailem. Peace in soul.

    | Odpovědět privátně
  •  Jakub Řehák
   Účastník

   Dobrý den,

   tento týden jsem se seznámil s klientem, který má v WSM Robot zainvestováno. Snažím se být obecně spíš optimista, ale i když zde zatím nebylo nic špatného prokázáno (ve smyslu, jestli se investuje a vydělává pro klienty, nebo ne), kloním se k názoru, že je WSM problém. Klient má zainvestováno necelý rok. Pokud teď peníze vybereme bude ve ztrátě kolem 25%. Jedná se o ztrátu v řádech milionů. Pokud se nakonec ukáže, že skutečně o podvod šlo, byl by výběr výhra. Pokud by se ukázalo, že je vše v pořádku a normálně WSM investuje a funguje, pak je ta ztráta příliš vysoká. Nemluvě o ušlý zisk.

   Otázka zní, jak vidíte jako pravděpdoobné, že jde o funkční investici, které nikdo krom p. Kubíčka a jeho obchodníků (možná) nerozumí (a je tedy lepší peníze na účtu nechat). Nebo jak je pravděpdoobné, že jde skutečně o podvod a každý den, kdy jsou peníze zainvetsované se zvyšuje riziko, že peníze v životě neuvidí?

   Je v současné době možné peníze vybrat? Jaký postup zvolit? Standardní, tedy oslovit WSM, nebo nějak jinak, pokud se v článcích z poslední doby mluví o tom, že majetek WSM je zablokován?

    | Odpovědět privátně
   • Úplně nerozumím, jak mohla vzniknout ztráta 25 % při investici v řádu milionů. Ale nejsem odborník.

    Na Vaše otázky by si měl odpovědět klient sám, faktů hovořících v neprospěch této „investice“ je nepřeberné množství – s výběrem těch nejzajímavějších mu jistě můžete pomoci.

    Zda už je pozdě či není, to ví asi jediný člověk, který má před očima pohyby přítoků a odtoků. Se zablokováním nemovitého majetku to nemá co dělat, o zablokování účtů jsem neslyšel.

     | Odpovědět privátně
    •  Jakub Řehák
     Účastník

     Ztráta je díky vstupnímu poplatku. Ten je ve výši 30% z vkladu. Za necelý rok dle výpisů vydělal cca 8%. Jsme tedy cca na 75% původně poslaných peněz včetně poplatku. Poplatek dle smlouvy se má vracet po 5 letech trvání investice. A to jen pokud se pro investice zvolí nástroj WSM. Pokud někoho jiného je poplatek ještě vyšší, a nevrací se. Ona smlouva má vůbec více „vtipných“ ujednání. Mimojiné 6 měsíční lhůta na ukončení smlouvy i !!!!mimořádné výběry!!!. Garantovaný výnos 1%p.m. Atd atd.

     Je vtipné, že WSM dokocne garantuje zisk 10%, pokud roboti nevytvoří zisk :D. by mne zajímalo, jak by WSM vydělalo na tuto garanci :).

     Mne samozřejmě informace o WSM z veřejných zdrojů vedou k tomu, že jde o podvod. Na druhou stranu většina informací je ze strany konkurence. V dnešní době bych se nedivil, kdyby šlo o diskreditační kampaň. Zatím nedošlo k posouzení soudem, nelze tedy 100% tvrdit, že jde o podvod. Pokud by šlo o potenciální škodu pár desítek tisíc, tak to neřeším. Pokud je potenciální škoda nějaký ten milionek, už pravděpodobnost podvodu řeším. Dnes, kdy je možné žalovat a chtít odškodnění i jen za radu, se zdráhám dát radu bez ověření informací. Nebo o problematice chci vědět co nejvíce.

      | Odpovědět privátně
     •  Josef Vocilka
      Účastník

      Až to 100% potvrdí soud, bude už na výběr pozdě :D

       | Odpovědět privátně
     • Zajímavý případ (ten klient) :-)

      Poplatkovou strukturu neznám, ani řadu jiných detailů. Tady bych se rady nebál. Pokud se s ním chcete zabývat, pak byste mohl vyplnit investiční dotazník a vyhodnotit ho. Nemusíte pak řešit, jak zdůvodňovat Vaše (naše) přesvědčení. Zároveň mu důrazně nabídněte součinnost, protože jistě bude brzy kontaktován prodejcem. Mrkněte na tu jejich oficiální zprávu, ať víte, s jakými argumenty klienta seznámí. Divil bych se ale velmi, kdyby tento klient opravdu 10+ mil. dostal. Spíš to bude ten okamžik, kdy může dojít k převýšení odtoků nad přítoky.

      PS: v lednu jsem potkal obdobného klienta, jedinou jeho investicí bylo WSM, pak jen spořicí životky, stavebka. Písemně jsem mu jeho produkty vyhodnotil, komentář k WSM jsem dal hned na první místo, pro zahřátí … Cituji klienta: „Já Jirkovi věřím, on se mi o těch 10+ mil. stará, připisuje 10 % ročně, nemusel jsem koupit žádného robota, jako ti mladí klucí …“ Společnou řeč jsme nenašli, ale třeba mě někdy poplácá po ramenou za dobrý odhad :-/

       | Odpovědět privátně
   •  Josef Vocilka
    Účastník

    Argument pro výběr je celkem jednoduchý. Pokud jde o milionové částky, pravděpodobně to je příliš velké % klientova majetku a měl by tu částku snížit (i kdyby to byl zcela legální forex u licencované firmy).

    Kdo k tomu klienta proboha přesvědčil, a jak?

     | Odpovědět privátně
    •  Jakub Řehák
     Účastník

     V tomto případě může jít, dejme tomu, o majetek řádově kolem 10-20% z celkového majetku. Nevím přesně, klient reálnou výši nebyl ochoten sdělit. Dedukuju z celé diskuse s klientem. S klientem jsem se viděl prvně. Předpokládám, že jde o vybudování důvěry a pak budu znát majetek přesněji.

     Kdo ho přesvědčil a jak, to nevím. Zatím máme za sebou jednu schzku, kde mne klient pouze předal podklady s tím, že vlastně ani neví, co kde má. Jen si pamatoval, že má jednu konzervativní investici s garantovaným výnosem 1% měsíčně a že mu to opravdu v internetovém náhledu připisují. Jde o jedinou investici (neřeším 5 000 do IŽP NN Rodina v investiční variantě, neřeším stavebko a staré penzijko, to jsou z celého majetku spíše jednotky procent). Jinak klient nemá s investicemi žádné zkušenosti, je to velmi konzervativní klient. Zjednodušeně řečeno, raději bude mít peníze na běžných účtech, než v nějakých dluhopisech nebo dokonce akciích. Investiční horizont může být 5-10 let. A bum, pak mne ukáže WSM. Ale jo, chápu, že ho přesvědčit bylo jednuché. Přece garantovaná investice je tak super. O to je teď horší situace pro mne, když mu budu chtít nějakou reálnou konzervativnější investici ukázat. Zaprvé vybudovat důvěru v invetsice bude poměrně náročné a zadruhé, když teď má garantovaných cca 13% p.a., tak reálných 3-5%p.a. je prostě málo.

      | Odpovědět privátně
     • Zdravím, doporučuji optat se klienta, zda-li má nějakou smlouvu s WSM ( znám odpověď – nemá :-D )jelikož WSM všechny tyto bezva kšefty dělá bez smlouvy ( :-D ). Jelikož byly účty u PPF banky obstaveny, pochybuji, že by se Vám podařilo něco vybrat z WSM, to leda po rozhodnutí soudu. peace.

       | Odpovědět privátně
      • V jiné diskuzi psal pan Benda, že peníze obdržel, cca před 1-2 týdny, tedy až po obstavení nemovitého majetku. O obstavení účtů jsem neslyšel, byť by to samozřejmě bylo naprosto logické. Z dokumentu o obstavení zámku plyne, že u PPF banky snad už účty nejsou, jsou prý u J&T.

        | Odpovědět privátně
      •  Jakub Řehák
       Účastník

       Smlouvu mám přímo v ruce. Je zajímavé, že třeba není dohledatelný zprostředkovatel. Na celé smlouvě vystupuje jen jako „zástupce WSM“, nebo „zmocněnec“. Pouze připojil svůj podpis. To je n na okraj.

        | Odpovědět privátně
      • To má pán docela štěstí, znám minimálně jednoho člověka, který smlouvu ani nedostal. Peníze ať se pokusí vybrat co nejdříve. Je to celé podvod, usuzuji tak z vypořádávání pozic na účtu u brokera WSM, když jsem zavíral účet, žádné vypořádání v obchodní platformě neproběhlo, čili obchody WSM jsou smyšlené a pouze se pak dodají do platformy zpětně – (praxe poslední rok). WSM využila celkově velmi chabé informovanosti v ČR o AOSech a celkově obchodování s deriváty a na forexu. No bude to větší než Edbusy. Taktéž WSM je propojena s NFD (povedená společnost na Slovensku) A ještě jedna poznámka na konec. Někde jsem viděl pana Kubíčka na videu, kde odpovídal na dotaz v čem ty aosy píše. On odpověděl, že prý v binárním kódu. Tak to mi stačí :-D :-D :-D :-D

        | Odpovědět privátně
  • Konečně přišly nějaké novinky:
   „Dne 13. prosince 2017 zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu trestní stíhání jedné fyzické osoby jako obviněné ze spáchání zločinu podvodu, jehož se měla tato osoba dopustit v souvislosti s prodejem robotů údajně způsobilých obchodovat na měnových trzích,“

   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/policie-obvinila-podnikatele-jiriho-kubicka-je-podvod-posoudila-jeho-forexove_1801040600_rak

    | Odpovědět privátně
  • Dovoluji si upozornit na reportáž WSM. Jedno zajímavé číslo: 3,3 mld. (!)
   Reportáž mi přijde dost plochá, není tam žádná konfrontace s fakty – například když už ukazují záběry New Yorku z propagačního videa WSM, tak se také mohli pídit, zda tam někdy nějaké kanceláře opravdu byly. A nadpis je hodně zavádějící.

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-uspesneho-byznysmena-se-stal-stvanec-nahani-ho-policie-i-vymahaci-slysel-vyhruzky-smrti-58361?dop-ab-variant=2&seq-no=2&source=hp

    | Odpovědět privátně
  •  Jan Maňák
   Účastník

   Potvrzuji ze Martin byl jeden z prvních, kdo na celou kauzu upozornil (i mě) a také ze s jeho odhadem 5 mld škody dlouho operovala všechna média, která se kauze později začala věnovat. Osobně jsem se ho na původ toho čísla ptal.

   Jakkoliv to stávající investory bolí, otevření teto kauzy napomohlo poslat toto letadlo na zem a ochránit dalsi investory, kteří by se nechali na vidinou mnohaletého klidného letu nalákat. Neexistuje oběd zdarma, neexistuje výnosná investice bez rizika. Nechť je to připomínka všem, kteří hledají svatý grál investování v nezajistenych dluhopisech, v superfondech různé konstrukce, v konzervativních vkladech vynášejicich 1% měsíčně a podobně.

    | Odpovědět privátně
   •  Ondřej Záruba
    Účastník

    Tak všichni analytici jsme se tím zabývali pár let zpátky. Nemá k tomu smysl psát nic nového. Je evidentní, co se tam odehrálo. Státní zástupce nám upřesnil některé cifry a teď si musíme počkat na verdikt soudu. Pravomocný bude asi až tak za rok. Já bych v souvislosti s touto kauzou ovšem chtěl poznamenat jedno. Podle mého se poradci vůbec nepoučili. Když vidím, co finančně zprostředkovatelský trh prodává, tak mě občas jímá hrůza. Přitom o těch lidech vím, že nejsou charakterově špatní a že nevidí pouze tu provizi. Zkrátka skočí na každý lep. Zrovna v tomto případě ta provize už sama o sobě byla úlet. Ale prodej neregulovaných investic od amatérsko pochybných/vyloženě podvodných firem je stále současností. V tom si opravdu nemusíme nic nalhávat. Možná někdy udělám přednášku na téma, s čím vším jsem se u mých klientů-poradců setkal, že prodávali. Myslím, že některé IZ licence ještě budou koukat, co jejich VZ nabízí, protože se jedná o velké brokerpooly.

     | Odpovědět privátně
  •  Anonym
   Neaktivní

   Kdyby se nekdo nudil, tak je mozno dohledat jejich webinare z yb.

    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   update

   Byznysmen podezřelý z provozování pyramidové hry maskované za obchody s měnami čelí ve svém klíčovém zemědělském holdingu insolvenčnímu řízení. Zaplacení pohledávek se domáhají bývalí obchodní partneři i zaměstnanci.

   Více na https://www.e15.cz/zpravy/zemedelsky-holding-obvineneho-podnikatele-je-v-insolvenci-1352887

    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account