Zobrazeno 10.120x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 6 diskutujících a má 16 odpovědí. This post has been viewed 10121 times

  • Autor
    •  Petr Hromada
      Účastník

      Zdravím všechny. Z hlediska finanční situace rodiny vnímám jako riziko závažné onemocnění dítěte. V případě závažného onemocnění dítěte je to velká finanční zátěž pro rodinu ( náklady spojené s léčbou, výpadek příjmu jednoho z rodičů, který se o dítě stará). Jak řešíte tuto situaci? Jaké jsou možnosti?

       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Z hlediska ohrožení té rodiny je ale daleko pravděpodobnější, že se něco stane rodiči, takže je třeba začít tam. Rodiče si to často neuvědomují, protože myslí kolikrát více na to dítě. Stane se Vám, že rodič chce dobře pojistit své dítě, kdyby se mu něco stalo, ale sám není pojištěn vůbec.

      Možností je pochopitelně buď mít pro takový případ dostatek volných prostředků nebo se na tyto události pojistit, pokud není ještě jiné řešení. (mám tím na mysli třeba to, že pokud manželka zůstane s dítětem doma, je propad příjmů minimální apod.)

       | Odpovědět privátně
      •  Petr Hromada
        Účastník

        Rodiče jsou už na toto zajištěni. Tím se samozřejmě začalo. Když projeví klient zájem i o řešení této oblasti, jaké řešení navrhujete? Tím myslím jaký konkrétní produkt od které společnosti se Vám na toto zajištění zdá nejvhodnější? Jako konkrétní příklad uvedu: matka samoživitelka, dvě děti předškolního věku, s pomocí prarodičů nelze moc počítat, otec neznámo kde. Finanční rezerva 2 měsíce. Díky za názory :-)

         | Odpovědět privátně
        •  Jaroslav Pohl
          Účastník

          Na toto mám jasný názor. Děti zajišťuji na riziko ZO min. na 500tis.Kč.

          Dnes není možné až na drobné výjimky pojistit děti na invaliditu (Uniqa toto umí), takže ZO je možným pojistitelným rizikem u dětí pro pojištění nemocí.

          Minulý rok jsem zažil situaci, kdy jinak zdravému dítěti (8let) mé klientky diagnostikovali nádor v ruce, který tvořil i metastáze na plicích. Začala půlroční chema, klientka si vzala nejdříve poloviční úvazek. Bohužel dojíždět z Pardubic do Brna je velmi časově náročné, takže nakonec měla neplacené volno po dohodě se zaměstnavatelem. Prvně jsem zažil, jak to chodí a jaké náklady onemocnění a léčba generuje. Na druhou stranu jsem si také uvědomil, co vše následně dotuje zdravotní pojišťovna (náklady na cesty, příspěvky na léčení dítěte atd.)

          Nicméně dítě jsem měl pojištěné právě na 500tis. Kč u Flexiny a po odevzdání dokumentace do pojišťovny bylo do jednoho týdne plnění na účtu klientky.

          Jinak já ZO obecně u dospělých nastavuji na 1,5x ročního příjmu, u dětí min. 500tis., ideálně 1mil. Kč. Nejčastěji využívám Flexi, kde toto riziko na PČ 1mil.Kč stojí něco přes 100Kč, což si myslím, že každý rodič zaplatí bez problému.

           | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Jelikož jsem historicky sjednával nejvíce Flexi, tak jsem dával pojištění ZO tam. Jinak ale jak píše Jaroslav, jde to různě, třeba Kooperativa va třech varianrách, myslím, že velmi dobře vycházela Generali, nedávno jsem se potýkal s nějakými dětskými pojištěními na Dolce Vita a mám tak nějak matně v paměti, že mě cena za ZO příjemně překvapila. Chce to ale mrknout do pojistných podmínek, na jaká všechna ZO se to vztahuje, když už to má být pojištěno, tak radši o pár korun víc, ale s menší dírou, že se plnit nebude, protože pojištěný utrpí zrovna to, co tam vyjmenované není.

           | Odpovědět privátně
          •  Jaroslav Pohl
            Účastník

            To je pravda Romane. Samozřejmě, že nejdůležitější jsou poj. podmínky a raději si připlatit, ale za to mít rozsáhlejší krytí. Přijde mi, že nyní pojišťovny se snaží právě riziko PID a ZO vylepšovat. Plní i za některé nižší stupně ZO (především rakovina). (i Aegon má 3 stupně plnění -i když ho takřka nevyužívám). Je třeba se tím prostě pročíst.

            Osobně jak tak sleduji trend lékařství, co se dnes dá léčit a uzdravit, a na druhou stranu i trend nemocí, tak i když dle WHO je počet plnění invalidity před počtem plnění závažných onemocnění, tak si myslím, že se toto otočí. Lidé se budou úspěšněji léčit, invalidita se bude přehodnocovat na nižší stupně, nakonec nemusejí ani splňovat podmínky plnění invalidity.

            No, ale to je na delší diskuzi a závěru se stejně nedobereme.

            Takže já u klientů (pokud stačí finanční bilance) ideálně a maximálně nastavuji invaliditu na 5letý příjem a záv. onemocnění na 1,5letý příjem…vše po propočtech samozřejmě.

             | Odpovědět privátně
            •  Petr Hromada
              Účastník

              Díky za názory. Ještě mne napadá jeden dotaz: v případě zavažného onemocnění vyplácí se celá částka nebo u každé diagnózy jsou určeny procenta a je vyplacena jen poměrná část podle procent?

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pohl
              Účastník

              Určitě Vám doporučuji si přečíst poj. podmínky. Je to obnosové pojištění, takže klient obdrží tu PČ, na kterou má připojištění sjednané a také dle poj. podmínek. Právě že některé pojišťovny vyplácejí za nižší stupně ZO, takže můžou vyplnit i třeba 25% z PČ u nižšího stupně daného rizika.

               | Odpovědět privátně
            •  Petr Hromada
              Účastník

              Je na trhu i některá z pojišťoven, která v případě těžšího stádia onemocnění vyplatí „bonus“ nad pojistnou částku?

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pohl
              Účastník

              Jsou pojišťovny, které vyplácejí progresivně, např. Allianz. Ale divím se, že toto Vy, jako pracovník ING o své konkurenci nevíte…(?)

              Ještě pro upřesnění – to progresivní plnění je ZO Pro ženy. Jinak standardní riziko ZO se plní lineárně.

               | Odpovědět privátně
            •  Petr Hromada
              Účastník

              Dětské závažky zatím nemáme, tak jsem se o ně nezajímal. A navíc mne zajímá i pohled jiných, abych získal přehled o trhu. Na toto by snad měl ten web být :-) když nevím, tak se zeptám :-) a pracovník jedné instituce by měl především znát dokonale podmínky a produkty své instituce a v rámci této instituce navrhnout nejvhodnější řešení pro klienta. Porovnat pojišťovny mezi sebou a najít tu nejlepší pro klienta tak zato jsou placení jiní, kteří mohou sjednávat smlouvy více subjektů. Můj způsob práce není poukazovat na nedostatky ostatních, ale najít užitek pro klienta v našich produktech.

               | Odpovědět privátně
            •  Jaroslav Pohl
              Účastník

              Nemyslel jsem to špatně, ani jsem neměl na mysli, abyste ukazoval na nedostatky konkurence. Jen mě to udivuje. První věcí, kdybych pracoval pro jednu instituci v jakémkoliv oboru, by bylo, že si sám zmapuji konkurenci, abych mohl klientům argumentovat, proč je Vámi doporučený produkt ten správný. A až potom si dolaďoval nabyté znalosti otázkami jinde:-)

              Ale ano, jinak máte pravdu. Vy máte být prvořadě odborník na produkty své společnosti.

               | Odpovědět privátně
            •  Petr Hromada
              Účastník

              To je na každém jaký způsob práce si zvolí. Někdo prodává tím, že porovnává, někdo prodává tím, že najde užitek pro klienta a popíše mu co ta daná věc umí a neumí a konkurenci neřeší. Když si to bude chtít klient porovnat s konkurencí, není nic snadnějšího než kontaktovat zástupce jiné společnosti, ať mu vypracuje konkurenční nabídku. Já se prostě starám o to, co můžu pro něj udělat já a nestarám se o to, co pro něj můžou udělat jiní.

              A nejvýhodnější produkt je podle mne ten, kde klient dopředu ví zaco platí, co to umí nebo ne. Protože každý na trhu v něčem převyšuje konkurenci a podle mne nejde udělat „ideální“ zajištění, protože to by bylo pomalu každé připojištění u jiné společnosti. Vše má své plusy i mínusy.

               | Odpovědět privátně
          •  Jaroslav Pohl
            Účastník

            Kolegové, po době jsem se opět dostal k porovnání obsahu ZO. Vždycky válčím s tím, že některé pojišťovny nemají v ZO pro děti Popáleniny, jiné nemají Diabetes I.st. atd. Nemám ještě porovnané vše, nicméně máte někdo vysledované, jaká pojišťovna se blíží tomu ideálu i z pohledu čekacích dob?

            Např. Metlife plní i u částečných PÚ (hluchota 1 ucha; slepota 1 oka), ale čekací doba je třeba i 2 roky atd.

            Myslím si, že toto poradci, alespoň co já jsem vysledoval, nemají vůbec podchycené.

            Díky za názory:-)

             | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      OT: Petr Hromada píše….a pracovník jedné instituce by měl především znát dokonale podmínky a produkty své instituce a v rámci této instituce navrhnout nejvhodnější řešení pro klienta….

      Přpomněl jste mně dobu mého působení v ING, kdy jsem byl ag. ředitelkou požádán, abych v rámci naší ag. sledoval konkurenci a osazenstvo ag. pravidelně informoval o tom, kdo v čem viniká a kde má kdo slabiny. Sledoval jsem sledoval, až jsem vysledoval, že je konkurence prostě lepší…tak jsem z ING odešel :-)

       | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account