Zobrazeno 4.062x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 3 diskutující a má 5 odpovědí. This post has been viewed 4063 times

  • Autor
  • Dobrý den, prosím o zkušenosti nejen finančních poradců v řešení situace předčasného splacení překlenovacího úvěru, vzhledem k tomu, že si společnost změnila sazebník a já o tom nebyla řádně informovaná( nemám ve smlouvě, že by jsem si měla hlídat web společnosti, informovat se na pobočce atd.) V úvěrových podmínkách mám pouze, cituji: „Ve vyjímečných případech, na základě písemného odůvodnění žádosti dlužníka, je možné po dohodě s Wustenrotem překlenovací úvěr předčasně uhradit. Dlužník se v tomto případě zavazuje zaplatit Wustenrotu úhradu ve výši dle platného sazebníku úhrad za poskytované služby“. Když jsme se ptali na podmínky předčasného splacení( což je jistě náležitost smlouvy) bylo nám řečeno dle sazebníku v roce 2009-5% sankce. Nebylo nám řečeno, že banka si může kdykoliv sazebník bez upozornění měnit a až budeme chtít předčasně zaplatit, což je teď, bude sankce 30%. Nikdy by jsme takovou smlouvu nepodepsali, protože jsme kupovali byt účelově s tím, že ho prodáme a postavíme dům. Řešit tohle rozhodně chci za každou cenu, protože rozdíl v sankci nám činí 250 000,- a proto by mne zajímaly vaše zkušenosti a názory k této problematice. Předem děkuji

     | Odpovědět privátně
     Jan Skrbek
    Účastník

    U WSS rozhoduje hlavně to, kdy jste úvěr čerpala. Z kterého roku je smlouva o PÚ ?

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    Z roku 2009

     | Odpovědět privátně
    Profilové foto
    Anonym

    Advokát s kterým jsem mluvila momentálně není v republice aby se mi na smlouvy podíval osobně, ale zatím mi řekl, že sazebník jako takový je součást smlouvy o úvěru, protože se na něho ve smlouvě odkazuje a ovlivňuje podmínky tohoto úvěru a tudíž by mne měli o změně informovat. Měl by tam být napsaný způsob jak mne budou informovat a nic z toho ve smlouvě ani úvěrových podmínkách nemám. Stejně tak si můžou změnit sazbu například za vedení úvěrového účtu 10 000,- měsíčně…

     | Odpovědět privátně
     Jan Skrbek
    Účastník

    Proctete si prostě uverovou smlouvu a hledejte na netu sazebnik z te doby. Oni budou argumentovat, ze platný je ten nynější, ale jakmile jim pohrozite soudem, jisté zjihnou. Nicmene myslím, ze 1% zaplatite za předčasně splaceni. Smlouvu jako takovou si po splácení klidně muzete ponechat na dalsi spoření.

     | Odpovědět privátně

    Doporučuji posílat cokoli nad splátku i třeba mimoradny vklad, počkat až budou splněny podmínky pro přidělení, tedy se z překlenovacího stane řádný úvěr a ten lze splatit bez sankce kdykoliv…

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account