Peníze.cz: GE Money Bank začala prodávat na svých pobočkách nové životní pojištění, které „na míru“ ušila pojišťovna ING. Produkt však bohužel klientům příliš užitku nepřinese. Základní parametry nového životního pojištění jsou pro ochranu před hlavními riziky nastavené zcela nedostatečně a poradci na pobočkách mu navíc často nerozumí.

GE Money Bank hodlá hlavně nabízet Investiční životní pojištění (A150). Má však v nabídce i rizikové životní pojištění , klienti se s ním ale nejspíš nesetkají, pokud si ho přímo nevyžádají. Na pobočkách GE Money Bank jim nabídnou vždy raději investiční pojistku. Potvrdili jsme si to osobně na několika pražských pobočkách.

Problém IŽP je ve výši pojistné částky na riziko smrti. Ta průměrného klienta finančně nemůže ochránit. Klient se může na riziko smrti pojistit jedině v rozmezí 30 tisíc až 300 tisíc korun. Kvalitní životní pojistka má primárně sloužit jako pojištění proti hlavním rizikům jako je smrt a trvalá invalidita. Pojistná částka na riziko smrti by proto měla činit alespoň troj až pětinásobek ročního příjmu pojištěného. Pokud bychom si vzali průměrný příjem v České republice, který podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) činí 23 350 korun, trojnásobek ročního příjmu, a tedy pojistná částka by se měla pohybovat přes 840 tisíc korun, pro pětinásobek to je 1,4 milionu korun.

Když jsme se zástupců ING i GE Money Bank ptali na příklad pojištěného, kterému by tato cílová částka mohla vyhovovat, nedokázali uvést jediný případ. „Tato pojistka může být zajímavá pro ty, kdo již životní pojištění mají jinde a chtějí takto třeba sjednat úrazové pojištění nebo spořit,“ dozvěděli jsme se na závěr od zástupců GE Money Bank .

V rámci pojištění lze investovat do fondů ING a GE Money. V ceně pojistky je zproštění od placení a lze si připlatit za balíčky úrazového pojištění.

Plné znění článku Věry Tůmové (Peníze.cz) zde. Odkaz na detailnější produktovou informaci na stránkách GE Money zde.

Jaký je Váš názor na podobný typ pojištění? Věříte v obchodní úspěch podobného produktu?




Komentářů: 7
  1. Michal Mička 14 roky

    Již několikrát jsem se informoval na pobočkách bank o bankovních produktech a ve většině případů mi nebylo podáno dostatek důležitých informací.Jaká je tedy pravděpodobnost, že bankovní poradce správně poradí klientovi v oblasti pojišťovnictví?

    • To je právě ten problém, ING nejde o klienta a poradenství, ale jen o další prodejní kanál, jak dostat dalšího klienta. O klienta tu vůbec nejde, jde tu jen o čísla a o peníze. Jako třeba prodej ŽP na poště…

      • Martin Viktora 14 roky

        Ďáblův advokát by za ING asi řekl, že ING v tomto případě bez viny. ING v tomto případě neprodává poradenství ale produkt. GE si objednala produkt, který ING podle poptávky dodala a tečka. Prodává (a radí) bankéři z GE a ti nesou odpovědnost za využití produktu u klienta. Ovšem je pravda, že i tak ING riskuje svoji reputaci. Evidentně se snaží najít nějakou rovnováhu mezi produkcí a reputací.
        Odmítli byste vy obsloužit klienta, kdybyste věděli, že finanční přínos vaší rady klientovi pomůže financovat nějaké jeho nekalé zájmy? Myslím, že ne.:-) A myslím, že byste se po nekalých zájmech a morálce klienta ani nepídili. To není váš job. A pokud pídili, pak jen ze zvědavosti.:-)

  2. Martin Viktora 14 roky

    Narazit na dobrého poradce vyžaduje hodně štěstí. A v případě bank to platí ještě více (alespoň podle stávajících testů). Ale znám ze své praxe kvalitní bankovní poradce a víme, že na špatnou radu narazíte snadno i u poradenských firem, je to hodně o individuálních schopnostech poradců (i když se firmy hodně snaží kvalitu vylepšovat). V případě investička, které zmiňoval článek, je ale problém v tom, že ani sebelepší poradce nedokáže poskytnout dobrou službu, když má k dispozici produkt, který krytí rizik v potřebné míře (doporučované dokonce Asociací pojistitelů) prostě z definice nenabízí.

  3. Autor z redakce Peníze.cz neví, o čem píše. Už z názvu vyplivá, že se jedná o investiční produkt. Je několik důvodů k tomu, aby to byla pojistka. Zájemcům vysvětlím na osobní schůzce.

  4. Aleš Kamaryt 14 roky

    Produkt ING pro GE A 150 je zřejmě modifikovaná nejlevnější pojistka T 150 investor plus z obchodní sítě. ING už dlouho oznamovala cestu bankopojištění. Souhlasím s panem Viktorem, že záleží na jednotlivých poradcích a jejich schopnostech podat kvalitní informaci a je jedno jestli jsou z ING, GE, nebo makléři. Rozhodnutí vedení ING o distribuci bankopojištění v dnešní době nechápu. Banky cíleně vyháněli své klienty od přepážek v podobě zpoplatněných transakcí na přepážce a výhodných pokynů přes int. bankovnictví, dnes zjistily, že nemají komu nabízet své produkty a lákají klienty zpět. Z tohoto vytěžili nezávilí makléři, kteří, nejsou líní přijet za klientem. (Chtějte po své „bankéřce“ která vám volá aby jste si přišli pro novou kreditku ať vám ji doveze v 8 večer domu – neudělá to protože jí to nikdo nezaplatí) makléř za klientem není líný dojet, tak proč se ING nesoustředí na produkt nám (makléřům) na míru, aby jsme je prodávali. Produkce předepasného měs. pojistného ING vs. makléřská síť činí cca 50:50 a vlastní distribuční síť ING musí být nákladnější než makléři.

  5. Michal Soukup 14 roky

    Je to jednoduché – v rámci rozsáhlé spolupráce je systém prodeje bankopojištění pro pojištovnu nejlevnější. Naopak nejdražší je pro každou pojišťovnu makléřská „nezávislá“ distribuční síť – jednoduše pro to, aby tito makléři prodávali právě její produkty a zároveň pro to, aby se uživili makléřské MLM desetistupňové kariérní žebříčky.

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account