Finanční zprostředkování zažívalo poslední roky žně. Rázem jsme se ale ocitli uprostřed zcela nové situace. Sotva skončil Covid, začala válka. Všechny ekonomické predikce poslední dva roky nefungují. Není analytik, který by dnes dokázal předpovědět vývoj na více než pár měsíců dopředu. Nad budoucností nejen finanční branže tak visí velký otazník.

Zdeněk Sluka

Zakladatel a majitel společnosti Broker Trust

Zdeněk Sluka není angažovaný jen v Broker Trustu, ale své činnosti směřuje i do dalších oblastí. Založil nebo investoval do řady dalších společností ve finančním oboru.

Mojmír Urbánek

Ředitel společnosti SAB servis

Mojmír Urbánek je zakladatel servisní a inovátorské firmy ve finančních službách SAB servis. Na trhu poradenství působí od roku 2003, kdy začínal jako investiční poradce a následně hledal cesty ke stále lepšímu servisu pro klienty, až v roce 2013 založil SAB servis, který podporuje finančně poradenské firmy a finanční poradce na trhu. Od počátku je firma velkou měrou zaměřená na technologie a využívá moderních trendů řízení a podpory a během krátké doby se stala nejrychleji rostoucí společností na českém trhu. V současné době podporuje více jak 2000 poradců.

Petr Borkovec

Předseda představenstva a Partner ve společnosti Partners

Petr Borkovec vystudoval Provozně-ekonomickou fakultu MZLU, manažersko-ekonomický obor. Na škole dále působil až do konce roku 2008 jako odborný asistent a učitel předmětů kapitálové a finanční trhy, mezinárodní finance a burzy a cenné papíry, v této době se věnoval odborné publikační činnosti.

Při studiu krátce pracoval v Jihomoravské energetice jako analytik kapitálových účastí a v říjnu 2001 nastoupil do německé finančně poradenské společnosti, kde se postupně propracovat až na pozici regionálního ředitele. V roce 2007 společnost opustil.

Ve společnosti Partners je jedním z Partnerů a také zastává pozici předsedy představenstva. Mezi jeho hlavní kompetence patří vedení obchodní a pobočkové sítě, vzdělávání manažerů a strategický rozvoj společnosti. Pod jeho vedením byly spuštěny projekty servisní kampaně na klienty, koncept franšíz a VIP poradenských kanceláří nebo expanze na polský trh.

Volný čas nejraději tráví se svou rodinou a odpočinkem je mu také hraní počítačových her, sport a četba. Je ženatý a má dvě děti.

Jiří Havrlant

Výkonný ředitel a člen představenstva ve společnosti Chytrý Honza

Jiří Havrlant je lídr online platformy Chytrý Honza, která přináší finanční poradenství na rovinu. Stará se o férové služby, spokojené poradce i zaměstnance a vystupuje na konferencích.

Jiří působí ve finančním sektoru už od roku 2014, kdy pracoval jako konzultant a poradce pro obce, města a samosprávy. Tato zkušenost ho přivedla do investiční skupiny Rockaway, kde působil do roku 2018. Právě při působení v Rockaway ho zaujal projekt Chytrý Honza, který v tu dobu patřil do portfolia této investiční skupiny. K prohloubení zkušeností z investičního světa se v roce 2019 přesunul na pozici produktového ředitele investiční skupiny DRFG. Ta v tentýž rok kompletně koupila společnost Chytrý Honza a Havrlant se přesunul do dozorčí rady, kde vedl management retailových produktů. Následně byl v roce 2020 jmenován do role CEO.

Štefan Tillinger

Partner společnosti OK GROUP a OK KLIENT

Štefan Tillinger vystudoval aplikovanou mechaniku na Vysokém učení technickém v Brně, kde následně úspěšně absolvoval také Podnikatelskou fakultu se zaměřením na ekonomiku a řízení výroby. Svoji kariéru zahájil v roce 1994 jako auditor ve společnosti D.R.M. Europe Brno.

V pojišťovnictví pracuje od roku 1995. V roce 2001 zamířil do pojišťovny Generali, ve které působil nejprve jako vedoucí odboru servisu a řízení odbytu, následně jako ředitel resortu obchodu a životního pojištění, později jako její generální ředitel a člen představenstva. V období let 2008 až 2010 zastával v České pojišťovně pozice náměstka pro distribuci a člena představenstva. V roce 2011 přijal podruhé nabídku pojišťovny Generali a stal se jejím generálním ředitelem a členem představenstva. V polovině roku 2013 se stal také členem představenstva České pojišťovny a.s. a současně také šéfem distribuce a marketingu skupiny Generali v České republice. Od srpna 2011 do června 2015 působil současně jako člen dozorčí rady penzijního fondu Generali. V roce 2017 se stal akcionářem a místopředsedou představenstva OK KLIENT a. s., v roce 2018 byl zvolen předsedou představenstva. Má na starosti strategické řízení společnosti a zajišťuje akvizice obchodních skupin.

Štefan Tillinger je ženatý a má dva syny. Velkou Štefanovou vášní je myslivost.

Jiří Paták

Jednatel emadata.cz

Jiří Paták (1981) vystudoval diplomacii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Absolvoval stáže u Light Waves Concept a Goldman Sachs v New Yorku. Krátce po dokončení studií zakládá svou první firmu, a to na zprostředkování hypoték.

Do online světa ho přivádí Jakub Havrlant, se kterým spolupracuje na projektu bezrealitky.cz. Společně pak v roce 2009 přicházejí s konceptem Honzova hypotéka. Úspěch online hypoték přivádí do projektu strategického investora Miton a umožňuje vznik ChytryHonza.cz s dalšími patnácti produktovými kategoriemi.

V roce 2014 pak ChytryHonza.cz kupuje poradenskou síť Bonnet a stává se součástí investiční skupiny Rockaway. Kombinace online a offline distribuce inspiruje i v zahraničí a stojí za vstupem holandského Aegonu v roce 2016.

Na sklonku roku 2018 překvapil výkupem obou akcionářů a společně s investiční skupinou DRFG dal firmě nový směr. Na jaře 2019 pak svůj podíl skupině DRFG prodal a od června 2019 se věnuje investicím do firem z oblasti financí, realit a technologií.

Ve volném čase cestuje do exotických destinací (Írán, Aljaška, Botswana aj.), aktivně sportuje a věnuje se moderní historii.

Panelová diskuse se uskutečnila v rámci konference FINfest dne 16. května 2022. Kupte si vstupenku a sledujte záznamy všech diskusí a workshopů z FINfest Jaro 2022.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account