Zobrazeno 20.996x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 17 diskutujících a má 52 odpovědí. This post has been viewed 20997 times

 • Autor
 •  Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý večer,

  už pár týdnů zvažuju založení autoflotily s jedním pojistníkem, ale více vlastníky vozidel – např. zaměstnanci společnosti, obyvatelé města apod.

  Máte s tím někdo zkušenosti?

  Zatím jsem zjistil, že toto nabízí pouze Allianz, pro začátek nabízí obchodní slevu cca 45% z flotilového ceníku, ale očekává, že flotila bude mít do roka předepsané pojistné 2 000 000Kč.

  Co si o tom myslíte?

  Petr

   | Odpovědět privátně

  Dva miliony je celkem porce. V případě UNIQA musíte mít ve flotile nejprve vozidla jednoho vlastníka, později můžete zařadit pár vozidel jiných vlastníků. Není to stanoveno minimem pojistného, ale je to na uvážení a domluvě s pracovníky oddělení flotilového pojištění, není to standardní.

   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  Zdravím Vás. Chci se zeptat, jaký je konkrétně záměr? Chápu to u firmy, která má více aut, případně, že se u Allianz sejde celá rodina pod jednou flotilou, ale nechápu Váš záměr. Chcete si udělat flotilu a nabrat do ní všechny klienty? Opravte mě, jestli se mýlím.

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý den,

  ano, rád bych se odlišil od ostatních poradců tím, že budu mít flotilu, která je pojištěná u rozumné pojišťovny a má zajímavé ceny na které běžný poradce normálně nedosáhne.

  Investici do flotily + náklady spojené s jejím vedením beru jako investici do získání kontaktů na prodej dalších produktů …

  Petr

   | Odpovědět privátně

  Rád bych Vás upozornil na úskalí flotily. Pořád se tu omílá, že si lidé nevyjíždí vlastní bonusy – to není novina. Ale je tu ještě druhá stránka věci – pokud tam budete mít bourajícího hříšníka/y, kazí to cenu všem. Vzhledem k tomu, že se klientovi nenačítají ani škody/malusy, je tu riziko, že se Vám ve flotile objeví vykuk, který bude na sebe brát škody pro kamarády, aby dostali zaplaceno (dělají to i někteří malí autoservisáci).

   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  Souhlasím s panem Šplechtou. Je to zajímavý nástroj, ale jestli to není moc práce za málo peněz…Krom toho nemyslím si, že 45% zrovna u Allianz udělá nějakou extra výhodnou cenovou nabídku. V dnešní době rodinných bonusů, obchodních slev, bonusů důvěra se můžete na velmi dobrou cenu dostat i bez flotily…

   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Valový
  Účastník

  Dobrý den,

  znám pár makléřských firem, které mají tzv. otevřenou flotilu pro klienty z ulice. Pokud do toho chcete jít, tak jen jako inkasní makléř, klienti aby platili ročně a nějakou dobu před výročím. Někteří makléři na tom málem prodělali kalhoty, je s tím hodně práce, hlavně s platebními toky až budete mít ve flotila 200 a více aut. Je na to třeba nějakou administrativní sílu, která to bude hlídat. Hlavně neplatiče. Dlužné pojistné bude chtít pojišťovna po vás jako pojistníkovi. Když jsem dělal v pojišťovně manažera pro makléře a řešil jsem tyto případy. Troufnou si na to velcí makléři, kteří mají na to administrativní sílu a do jedné flotily hážou celou republiku.

   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  Takže milion do zálohy, ideálně otevřít autobazar, internetové pojistky, 30 zaměstnanců na back office, 10 do callcentra a můžete začít:) Opravdu si nemyslím, že to je tak dobrý nápad.

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Pane Bílku,

  to co píšete je nesmysl. Nechci tady do detailu pitvat co plánuji … ale o podobnou agendu – správu parkování cca 4000 vozidel se stará cca 7 lidí v režimu H24 a není to jejich jediná náplň práce. ALe chápu, že to jednotlivec bude těžko zvládat sám …

  No v každém případě se ještě Allianz písemně nevyjádřila s konkrétníma podmínkama …

  PK

   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  Jasně, myslel jsem to s nadsázkou. Každopádně nevím, co má správa parkování společného s pojistkama, sám nevím, co chcete provádět, ale držím Vám palce, jestli se to povede.

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý večer,

  jen se chci pochlubit – flotila v pondělí vznikla. Je určena pro zaměstnance ČSA, Letiště Praha a spol (celkem 16 společností). Nakonec nejsou žádná omezení, resp. závazek 5ti vozidel do roka.

  Bonusy jsou individuální, bourající klienti nekazí pojistné celé flotile, ale pouze sobě.

  Sleva na pojistném je 35-50% podle regionu. Nejlevnější POV je 916Kč … Flotilu udělala Allianz.

  PK

  PS: Škoda jen aktuálního vývoje v Ruzyni …

   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Jaká je Vaše brutto provize?

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Provize není krácená, aspoň teoreticky, prakticky uvidíme za pár měsíců …

  Jedná se o „Zaměstnaneckou flotilu“ se standardním sazebníkem, ale s obchodní slevou 10% (resp. neuplatněnou 10% přirážkou).

  Pokud bude příznivý škodní průběh budeme jednat o obchodní slevě nebo podílu na zisku – ale to už je trochu sci-fi.

  Detaily klidně sdělím, ale do zprávy …

   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Aha.. no a kolik procent z ročního pojistného je provize? Klidně do zpráv..

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník
   | Odpovědět privátně

  Mám jisté informace, že Generali něco podobného připravuje. Bude to firemní flotila, do které mohou zahrnout i vozy zaměstnanců, a to za velmi výhodných podmínek. A výhodou tohoto bude, že klientovi bude pojistné strháváno měsíčně a to přímo zaměstnavatelem.

   | Odpovědět privátně

  Dle mých zkušeností TN má nejlevnější Uniqa a IO Pojišťovna KB

   | Odpovědět privátně

  Gratuluji Vám pane Kačenko,

  nedávno se mi podařila velice podobná záležitost, takže vím o čem mluvíte.

  Pro ostatní bych chtěl jenom připomenout, aby se např. ve flotilovém autopojištění podívali na pojistitele jako na klasickou firmu, jejíž základním cílem je? ano, překvapivě dosažení zisku, a mohu Vám říct, že až

  70 % flotil je ryze ztrátových (a to nejen HAV). Až pojištovny přistoupí na stejný systém, jako má právě ALLIANZ poj., ověření ŠP na ČKP, nebude docházet k podobným „srandičkám“ ze strany např. ČSOB, ČPP, Uniqa..

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý večer,

  k flotile ještě jedna drobnost – Allianz jasně řekla, že pokud flotila bude ztrátová, tak ji po roce zruší. Ztrátová není přesně definováno.

  I proto nebudu do flotily brát každého, ale budu hodně koukat na předchozí škodný průběh … (ačkoliv předchozí škodný průběh nemusí mít vliv na budoucí škodný průběh) …

  PK

   | Odpovědět privátně

  Tohoto příspěvku si nevšímejte. Nechápu jak se tu vzal

   | Odpovědět privátně

  Dobrý večer,

  řeknu Vám to férově, nevím jak vysokou máte nastavenou slevu, ale obecně to chodí tak, že pokud je ŠP do 50% (myšleno ročního pojistného) zůstává sleva, při 75% se sleva ubírá o 25 % slevu za ŠP, při škodáku vyšším jak 100% se začíná dávat přirážka, takže bych byl opravdu opatrný. Pokud bude jedna škoda vyšší, může to mít zvláště ze začátku fatalní následky, které byste pak poškozeným klientům velice těžko vysvětloval.

  Jen pro mou vlastní zvědavost, kdo je pojístníkem na té flotile?

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Pojistníkem jsem ja jako fyzická osoba.

  Obchodní slevu nemáme, resp. nedostali jsme pouze standardní přirážku 10%. První kontrola bude po roce, pak se uvidí. Zatím jsem nikoho neodmítl, u jednoho jsem o tom uvažoval (tři havárky dle ČKP za cca 11 let).

   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  Pane Kačenko, uvědomujete si vůbec, co jste právě udělal (a k čemu Vám někteří, zde diskutující gratulují) ??

  Ještě kdyby ty bylo na s.r.o., tak to se v případě průšvihu dá poslat do likvidace, ale na sám na sebe ???

  Jak dostanete pojistné z lidí, co vám nezaplatí další splátku? – a vy to musíte pojišťovně jako pojistník zaplatit…

  A co kdybyste z nějakého důvodu nemohl pojistné uhradit a pojištění by těm lidem zaniklo (můžete onemocnět, mít úraz, stát se může cokoli….)

   | Odpovědět privátně
   Jakub Pecha
  Účastník

  Pane Špirakusi, neříkám, že toto řešení je ideální, ale na druhou stranu ani není potřeba malovat čerta na zeď.

  Jak Vy, tak já, tak i pan Kačenka snad víme, že podobné situace řeší i „one man show“ firmy navázané pod poolem nebo přímo i zprostředkovatelé pojišťoven, stejně tak i víme to, jak vyjmenovaným problémům předejít. Takže popravdě nechápu Váš údiv…

  Je pravda, že si na sebe pan Kačenka upletl administrativní bič, nicméně pokud si to dobře spočítal, tak by v tom snad neměl být problém :-)

   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  no, každý svého štěstí strůjcem…. :)

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  … a nabízí např. Vaše společnost nějaký podobný produkt? Potom by poradci nemuseli psát flotily na sebe ;-))

   | Odpovědět privátně

  Přijde mi to celkem divné, vzhledem k tomu, že

  dělám flotily na RČ standardně, mám dle ČKP vždy ověřeny bonusy, a stadnardě se přiděluje flotilová sleva 25 % a k tomu miniflotila (pokud tam nejsou tahače, a ještě pár dalších podmínek). Pak si tedy nedovedu vysvětliv výši vaší ceny, Jediné co mne napadá že nemáte standardní

  sazebník, ale například AMMIS, i přesto mi vychází cca 40% vozidel pojištěných individuálně pojištěných, jako cenově pro klienta výhodnější. Zajímavé…

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý den,

  tak první (a doufám, že i poslední) kus se nepovedl. :(

  Ačkoliv má každá osoba individuální bonus/malus, není možno přiznat propojištěnost (penzijko, životko, majetek). POV s 50% bonusem tedy začíná na 1315Kč.

  Jinak sazebník je standardní Autoflotily. Sleva/přirážka flotilová není (standard je přirážka 10%). Individuální bonus je 0 – 50%. Flotilové pojistné je nižší proti individuálnímu o cca 30-50% (dle regionu).

  Motor do 1000ccm – limity 35/35 – bez bonusu 2629Kč, s plným bonusem 1315Kč ročně.

  Petr

   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  No nevím. Koop NaMíru 35/35 s plným bonusem, slevou 10%(do konce roku), slevou za roční platbu a bonusem důvěra – 1112,- ročně a bez flotily… Když se bavíme o cenách, měl jsem hrozně rád autopojištění 06 od Allianz a jejich slevu Praha:)

   | Odpovědět privátně

  Já umím s plným bonusem jen o trochu dráž, než Vy … 1181,- Kč. Ale vidíte jaká jsou to směšná čísla? Jsem zvědavý, kam až ty ceny půjdou.

   | Odpovědět privátně

  no až na ten bonus důvěra je to dobrý, čili KOOP v tomto není konkurenční…

   | Odpovědět privátně

  Aaha,

  sazebník není standardní ale jednotný, a máte ten ktrý je určen autobazary…pak by to vycházelo jak říkáte.

  Jen bacha na množstevní limity…

  jinak Vás obdivuju za tu ochotu do toho jít…

   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  nenabízí – riziko ve vztahu k možnému výnosu je příliš vysoké

  při tak směšných cenách, jejichž příklady jsou zde vidět,

  je i 18% provize málo na tvorbu rezerv pro neplacení… ¨

  (a to by vlastně obchodník dělal zadardmo..)

  a navíc – skoro stejné ceny máme i bez flotily, riziko neplacení přitom nese pojišťovna a my si zachováme nezávislost

   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Já bych do toho taky nešel. Čím méně závazků a problémů za sebou jako s.r.o. táhnem, tím lépe pro nás. Určitě se tím nechá klientovi vyjít vstříc, ale otázkou je, zda je to pro Vás efektivní a zda se toho efektu (nebo hodně blízkému)nedá dosahnout i jinak, bez těchto závazků. Pro ty, co jsou škodově ok, tam velký rozdíl nebude a ti druzí mohou ten efekt spíš kazit. Jak už zde bylo řečeno… předpokládám, že jste si to dobře promyslel… ;-)

   | Odpovědět privátně

  No to já zase umím… obsah do 1000cm s plným bonusem limi 50/50 za 998,-kč ročně, ale zrovna dneska přišel důchodce, že to má za 800,- ale nevím jaké limit

   | Odpovědět privátně

  Dobrý den,

  já jsem dělal minulý týden auto 996 ccm za 818 Kč a před týdnem Favorita (1 289 ccm) za 956 Kč ročně.

  Miroslav Kuba

   | Odpovědět privátně

  Jetliže někteří,

  dokážete s těmito cenami ještě uživit rodiny, tak před Vámi smekám. Doslova a dopísmene.

   | Odpovědět privátně

  Dobrý den pane Šortnere,

  díky bohu nepojišťuji pouze vozítka s malou kubaturou ;)

  Nicméně máte pravdu, tyto ceny jsou opravdu směšné. Zajímalo by mě, jak je to doopravdy se statistikou výše škod podle kubatur.

   | Odpovědět privátně

  Pane Šplechto,

  vzhledem k tomu, že jsem na toto téma obhajoval diplomovou práci, tak o tom něco vím, a bohužel i pojišťovny to berou v úvahu pouze ve svých propočtech.

  Musím však konstatovat, že ucelené statistiky zkrátka neexistují, dají se nejvíce připodobnít, a maximálně otestovat jisté hypotézy např. Kruskal – walissovo testem.

  Již jen z principu logiky jde o to, že např. stejnou rychlost vyvine Daihatsu Cuore (0,9 obsah) a plně nadupanej čtyřlitr od BMW. Jde jen o to v jakém čase toho dosáhnou.A následky případné nehody vykazují vždy v mediánu stejnou pravděpodobnost.

  Obecně se tedy nedá jakkoliv prokázat, že by mohla výše kubatury ovlivnit výši pojistného.

  Domnívám se, že tyto ceny i přes snahy pánů jako John, Tržil atd., zvýšení tlaku na příjmy do rezervního fondu ČKP.Ceny jsou tedy určovány výhradně konkurenčním bojem trhu, a někdy zcela nesmyslnými cenotvornými mechanismy.

  Uff

   | Odpovědět privátně

  Dnes jsem se dočetl, že flotily pomalu končí. Máte někdo více info?

  http://www.novinky.cz/finance/282637-s-levnym-povinnym-rucenim-je-amen-otevrene-flotily-skonci.html

   | Odpovědět privátně

  Tyto flotily dělá i Generali, ale nevím, jaké mají teď třeba podmínky.

   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  Včera mi řekli v Allianz, že prý otevřené flotily se mají zakázat, že to prý vadí i ČNB, máte někdo nějaké další informace? Je fakt, že ceny některých flotil opravdu hodně podráží trh…

   | Odpovědět privátně
   Lukáš Vaněk
  Účastník
   | Odpovědět privátně

  Dobrý večer Tomáši,

  máte pravdu, je to skutečně tak. Bohužel se obávám toho, že Allianz zase zůstane poctivá jediná, která tuto podmínku bude držet. (i když už nyní víme, že existují možnosti to obejít). Stejně jako u „údajného“ umluvení s tahačem.

  ČNB vlastně vadí to, že se tímto „zakaluje“ tržní prostředí, klesá konkurenceschopnost, a transparentnost v dohledávání. Nemalou měrou se o to patrně zasloužila i ČKP z důvodu snížení 12% podílu nepojištěných vozidel, neb v otevřených flotilách lze dost věci schovat.

   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  Díky Milane i Lukáši:) I kdyby toto přestala dělat jen Allianz, bylo by to fajn, ta měla velmi nízké ceny, nehledě na další aspekty těchto flotil, jež uvádíte. Ale když vidím BMW 530d z roku 2009 u 20ti letého kluka bez bonusů za 20tisíc ve flotile, tak mě to vždycky vytočí a ani nechápu, proč to někdo dělá a hlavně co z toho má…

   | Odpovědět privátně

  Ukažte mi Martine kdo to umí?

  Dovolím si Vám oponovat v nízké ceně Allianz poj.,

  věřtě, že tomu tak v 95% není.

   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník
   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý den pane Špirakusi,

  děkuji za dotaz.

  Flotila bohužel není tak výhodná jak to původně vypadalo. Klientům jsou sice počítány individuální bonusy, ale nejsou jim přiznávány další slevy – např. za propojištěnost, VIP klient sleva, havarijní pojištění má max bonus 30% a ne 50% …

  Proto je flotila výhodná jen pro cca 10% klientů. Hlavně pro řidiče s malými bonusy a z Prahy. Ostatní zůstávají v individuálních pojištěních hlavně u Kooperativy, AXY, ale i u Allianz.

  Měli jsme jednu střední škodu ve výši cca 50% ročního vybraného pojistného. Díky tomu jsme nezískali další slevu 10% – škoda hlavně pro Allianz.

  Flotila pokračuje dál, doporučení ČNB se nás prý netýká.

  Petr

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý den pane Špirakusi,

  děkuji za dotaz.

  Flotila bohužel není tak výhodná jak to původně vypadalo. Klientům jsou sice počítány individuální bonusy, ale nejsou jim přiznávány další slevy – např. za propojištěnost, VIP klient sleva, havarijní pojištění má max bonus 30% a ne 50% …

  Proto je flotila výhodná jen pro cca 10% klientů. Hlavně pro řidiče s malými bonusy a z Prahy. Ostatní zůstávají v individuálních pojištěních hlavně u Kooperativy, AXY, ale i u Allianz.

  Měli jsme jednu střední škodu ve výši cca 50% ročního vybraného pojistného. Díky tomu jsme nezískali další slevu 10% – škoda hlavně pro Allianz.

  Flotila pokračuje dál, doporučení ČNB se nás prý netýká.

  Petr

   | Odpovědět privátně

  Dobrý den,

  už jste s klientem vyhodnotili po roce výhodnost této flotily?

   | Odpovědět privátně
   Jiří Wandas
  Účastník

  mě by zajímalo jak je to se zápisem do čkp v případě způsobení škody, celou dobu se o flotilách tvrdilo že to jde na pojistníka a že jsou všichni vysmatý.

  ale znám případ kdy asi po roce se to majiteli vozu v čkp zobrazilo že způsobil škodu a auto bylo rok ve flotile. a bylo to u kooperativy at jsem konkretni

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý den,

  flotil je více typů. Ten co používám ja má individuální počítání bonusů, proto i zápisy do ČKP jsou individuální.

  Pokud klient způsobí škodu, má to primárně vliv na jeho bonusy. Ale za určitých podmínek (poměr předepsaného pojistného a škod) se může snížit obchodní sleva celé flotile a to je pak zlé …

  Petr K.

   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý den,

  flotila má své místo v nabídce. Určená je hlavně pro Pražáky s malými bonusy – cca kolem 48 měsíců se to láme. Případně pro lidi, kteří nemají nárok na nějakou zajímavou obchodní slevu.

  Teď čekám globální flotilovou slevu 10% za bezeškodní průběh. Všem se tedy sníží pojistné o cca 15%. V době, kdy většina pojišťoven zdražuje to bude příjemné.

  Správě flotily věnuju cca 1 hodinu měsíčně – kontrola plateb a zaplacení pojistného za měsíc. Při normálních pojistkách bych tento čas ušetřil …

  Osobně flotilu vnímám pozitivně …

  Petr K.

   | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 53 příspěvků - 1. až 53. (celkem z 53)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account