Zobrazeno 7.848x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 25 diskutujících a má 42 odpovědí. This post has been viewed 7849 times

  • Autor
    • Dobrý den,

      v této práci začínám a možná i zároveň končím. Dělal jsem prvního klienta (s vedoucím) a mimo jiné bylo doporučeno snížit současné PP na 100 Kč ze 300 Kč a založit IŽP u Amcico na 500 Kč (bez pojištění, vyloženě jako spořící produkt), do 65 let (23 let).

      Čím víc si sám zjištuju o veškerých prudktech, tím víc mi tohle přijde jako kontraproduktivní, ať už beru riziko výnosu či pro klienta podstatná „neznámost“ Amcica. Nebyl by lepší třeba PF (o kterých mi bylo hlavami nade mnou řečeno, že nejsou tak výhodné), např. Rentier invest?

      Ten dotaz je spíš kvůli tomu, jestli to mám u této společnosti zabalit hned nebo je moje teorie mylná. Nejde mi o nějaké hrabání si na provizi IŽP, ale dělat tu práci opravdu, ale opravdu pořádně…

      Předem díky za veškerou odezvu.

       | Odpovědět privátně
    • Zabalil bych to hned, vašemu vedoucímu a celé společnosti jde jen o prachy, o to aby se zhodnotily peníze klientovi vůbec nejde. Na IŽP klient prakticky nic nevydělá, vždy vydělá zprostředkovatel, lidé nad ním a pojišťovna.

      Podívejte se na můj příspěvek: Zhodnocení IŽP u Generali po 4 letech.

      Penzijko má aspoň výhodu, že tam není záporné zhodnocení, jsou tam menší poplatky a provize, plus státní příspěvek.

       | Odpovědět privátně
      • Díky, Váš názor (IŽP) se nijak neliší od všeho, co jsem četl, akorát skvěle zobrazeno i v číslech. Spíš by mě ale zajímalo, zda-li se vyplatí třeba i příspěvkové fondy. Popř. stažení z 300,- na 100,- a onen rozdíl s dalším přidání 300 (klient chtěl zvýšit odkládané peníze na důchod) investovat právě jinam než do PP. Ono penzijní je sice fajn, ale nějaký slušný výnos to taky není. Proto by mě zajímala i alternativní cesta, například právě zmíněné PF.

         | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Dobrý den,

      budu předpokládat, že jste provedl analýzu klienta a vyšlo Vám, že nepotřebuje řešit žádná životní rizika – má spoustu peněz na hotovosti, nemá rodinu, … Pak v této části asi není problém.

      Klientovi po odečtení výdajů zbylo 600Kč měsíčně a ty jste použil na zlepšení životní úrovně v důchodu. To asi taky není problém.

      Z těchto 600Kč jste na penzijku nechal 100Kč, čímž jste klienta připravil o část státní podpory a nechal ho 23 let investovat do dluhopisů – konzervativní, ale relativně bezpečné. Otázkou je kam jste investoval oněch 500Kč, jestli opět konzervativně, nebo agresivněji … Investicí (strašně moc se bráním použití pojmu spořením) do IŽP jste klientovi umožnil daňový odečet (pokud během 23 let životko nezruší) oplátkou za dvoje poplatky a koncové zdanění zisku.

      Pokud máte pochybnosti, asi byste měl za klientem znova zajít a zeptat se kdy, k čemu a v jaké výši bude peníze potřebovat. IŽP bych spíš zrušil (do 2 měsíců od založení je zrušení míň bolestné, nerušil bych přes Vaši firmu, aby se žádost neztratila).

      Možná se pak rozhodnete pro podílový fond (zisk se po 6ti měsících nedaní, 1 poplatek), možná pro stavební spoření (1 poplatek, daně, možná i státní podpora), možná pro spořící účet (daně, bez poplatku) …

      Rozhodně bych ale kvůli tomuto případu s poradenstvím nekončil. Pravděpodobně jste udělal chybu, ale nebyla úmyslná a máte snahu se z ní poučit … Najděte si jiného vedoucího, nebo více zvažujte rady stávajícího …

      Petr

       | Odpovědět privátně
    • Tak ho tam aspoň pojištěte, pokud je to pracující klient.

      Investice na 500 Kč jsou blbost, to ať si raději jde s přítelkyní párkrát do kina nebo i to háže na účet.

       | Odpovědět privátně
    •  Jan Rettich
      Účastník

      Ja bych byl pro ty citove vazby!!! :-)

       | Odpovědět privátně
    • Zdravím, nechci zakládat nové vlákno… Zdvojené poplatky na IŽP platím i když investuji přes interní fondy pojišťovny?

       | Odpovědět privátně
    •  Martin Indra
      Účastník

      Mám-li přispět do tohoto tématu, tak musím říct, že mně dává u IŽP alespoň smysl využít mimořádného pojistného pro dynamického investora. Rozhodně preferuji před penzijkem.

      Pokud si v daném produktu pojišťovna neúčtuje management fee a poplatek za mimořádné pojistné je např. 2.5% (u OPF do dynamických strategií je to obvykle rozhodně více), tak na tom daňově optimálním vkladu 1000 Kč (do mimořádného pojistného) je to velmi zajímavá varianta. Běžné pojistné (tedy to, které generuje, kolik peněz na počátku zahučí v nenávratnu) využito jen na rizika.

      Takové řešení je samozřejmě ale dost drsně na úkor provize..

      Jinak určitě není pravda, že na IŽP klient nemůže vydělat, ale pochopitelně ve většině případů nevydělá…

       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Wandas
        Účastník

        taky jsem investoval do izp mimoradnym vkladem posledni dny roku 2010. po roce jsem penize vybiral prislo neco malo pres 10 tisic. asi kvuli kalouskove 15 proc. dani .

        a to jsem to mel do 4 fondu a nerekl bych ze dle grafu sli nahoru.

        reseni s mimoradnym vkladem u klientu je pro me dalsi alternativa, pokud to nekdo pouzival na danove odpocty pres bezne pojistne -tak pote co vzdy doporucuji snizit na co nejmensi pojistne.

        protoze to neni sporeni ale pojisteni, investice 1000 Kc pres pojistovnu vypada ze na ucet mu pripisou 950 Kc , od dvou let dale samozrejme jeste.

        30 admin poplatek a 20 na hlavni cast pojisteni .

        co se tyce vydelani na izp – jedine pojistnou udalosti pokud tam ma klient pripojisteni,za ktere pojistovna vyplati vic nez clovek poslal do pojistovny. protoze je to takova sazka s pojistovnou na neco co by se mi mohlo stat a zaroven souhlasim s tim na co mi to neplni

         | Odpovědět privátně
    •  T
      Člen

      IŽP nebo PF, to záleží víceméně na věku klienta a vůbec co klient chce a navíc pokud PF, tak bych počkal, protože vzhledem k přicházející reformě je to takové celé na vodě, ale mladému člověku bych PF osobně nedoporučil, ale když ho někdo mervomocí chce, tak co naděláme, že…? :)

       | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
        Neaktivní

        A mladému člověku byste doporučil na důchod co, IŽP?

         | Odpovědět privátně
        •  T
          Člen

          Jak řikám, to záleží jaký je to klient.

          Kolik si může dovolit investovat, co od toho očekává, jestli chce mít přístup k penězům co vkládá atd…

          Ale jelikož se blíží reforma, tak se zakládáním PF pro určité klienty bych osobně počkal, protože PF nebo spíše PS co nabídnou se ani ještě pořádně neví, no uvidíme… :)

           | Odpovědět privátně
        •  Jiří Jung
          Účastník

          Bavíme li se o ukládání peněz na dobu delší jak 20 let, pak rozhodně pravidelnou investici do akciových fondů, komodit a pod. Rozděleno podle investičního dotazníku.

          Klientům, kteří mi ale naprosto důvěřují obecně radím, aby se vrátili o pár desítek let zpět a poučili se od svých předků. Aby se nespoléhali na produkty bank, ale investovali do věcí, na které si mohou sáhnout. Využít banky pouze jako prostředek pro nákup takových věcí.

          Např. úvěr na koupi nemovitosti za účelem pronájmu. Co nejlevnější půjčka na nákup uměleckých děl, pravidelné utrácení za zlato apod. Klienti sami vymýšlí do čeho zainvestují. Já se jim jen pokouším otevřít oči.

          Ti kteří to nepochopí, ti si uzavřou penzijko a budou se modlit, aby inflace nerostla, stát nezvyšoval daně a fondy nekrachovali… :)

           | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account