Zobrazeno 29.790x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 29 diskutujících a má 76 odpovědí. This post has been viewed 29791 times

 • Autor
  • Dobrý den,

   jsem studentka a právě začínám pracovat jako pojišťovací zprostředkovatel. Bohužel kvůli studiu nemám tolik času na práci jako mí kolegové. Můžete mi prosím někdo dát tip na to, jak efektivně a dobře získat klienty?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Lucie, nejhorší je, sedět zadkem na dvou židlích…

   11

   1
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den Lucie. Na klienty kašlete. Zaměřte se na studium a přivydělávejte si na klasických brigádách. Práci finančního poradce může dělat každý balík se SŠ. Žádnou přidanou hodnotu Vám to nedá, je to nekonečný lov klientů. Pokud Vám manažer slibuje snadno vydělané peníze, tak lže. Pokud chcete získat finanční praxi při studiu, zkuste trainee program nějaké pojišťovny a zaměřte se na odborné pozice, ne obchodní. Pokud si chcete skutečně zvýšit kvalifikaci a šanci na dobré zaměstnání po VŠ, tak Vám doporučuji studijní pobyty v zahraničí.

   13

   11
    | Odpovědět privátně
  • Děkuji za názory :o) Vím, že to není úplně nejlepší cesta, ale chtěla jsem zkusit něco nového. Přece jenom studium, ještě když dojíždíte, vyjde opravdu na hodně peněz a nějaká ta koruna navíc se vždy hodí. Teprve začínám a po pravdě ani nechci budovat kariéru, spíš jde opravdu o to, vydělat si pár korun. Bohužel na klasické brigádě se nepodřídí mému času a navíc jsem omezená tím dojížděním. Tato možnost se mi zdála jako nejpřijatelnější řešení. Nicméně bez klientů si nevydělám nic a bude to akorát zbytečná ztráta času. Toho se obávám :o(

   0

   4
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    A jestli to není tajné, pro jakou společnost pracujete?

    1

    1
     | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Je to smutné a zabolí to, kam až klesl náš obor. A víte Lucie, proč náš obor klesl tak hluboko ? Právě díky lidem jako jste Vy, kteří si tímto sofistikovaným oborem jenom chtěli vydělat “nějakou tu korunu”. O dlouhodobé práci nemůže být ani řeč a Vy to alespoň férově přiznáváte. Neberte si to prosím osobně, Vy jste pouze byla “zlanařená” na snadný a rychlý výdělek, ale to je právě ten kámen úrazu. Dnes se bere kdokoliv, kdo umí číst, psát a držet v ruce tužku. Pak se sami divíme, že má náš obor třetí nejhorší pověst mezi lidmi, první jsou taxíkáři a druzí bazaroví autoprodejci.

    23

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Tomáš Bílek
     Účastník

     Pane Anonyme, tento obor neklesl kvůli lidem jako je Lucie, ale kvůli pracovištím, které nabírají kohokoliv za každou cenu. Co si vyberete při trhu o nedostatku práce, bez praxe? Podívejte se na prace.cz a pochopíte, proč se k této práci dostane tolik lidí:) Takže ne lidi, ale společnosti…Jinak Lucie, doporučuji Vám se to naučit alespoň abyste měla přehled o finančních produktech a dokud máte fix, tak to nepřehánět s velkýma smlouvama. Pokud klientům nebudete dělat ižp do investování za 3000 měsíčně, ale spíš rizikovky, bude to dobré. Zkoušejte se bavit s lidmi a pokud Vás to nebude bavit, utečte co nejdřív. Pokud bude, nehleďte na výši svých provizí a myslete dlouhodobě. Mrtvý měsíc se v této branži prostě stává – to je hlavní věc, se kterou se budete muset smířit:)

     16

     2
      | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Pane Bílku, vždyť já s Vámi naprosto souhlasím, je to tak, jak píšete: tento obor neklesl kvůli lidem jako je Lucie, ale kvůli pracovištím, které nabírají kohokoliv za každou cenu. Proto jsem slečně Lucii psal, ať si můj příspěvek nebere v žádném případě osobně, bylo to psáno v obecném slova smyslu. Zkusím to napsat ještě jinak: poslední dobou se čím dál častěji setkávám s případy, kdy lidé skutečně nemohou nalézt práci a proto poslední záchranou je jít “dělat toho pojišťováka”. Rozumíte mojí pointě ? Když už není “fakt do čeho píchnout”, tak se jdou dělat pojistky ? Proboha, kam až jsme to s tímto oborem klesli ? Vám to nepříjde naprosto zvrácené ? O čem to vypovídá ? O tom, že tento obor může dělat KAŽDÝ – v tom je ten kámen úrazu. Tento obor nemůže dělat každý, stejně tak jako nemůže být každý kuchařem, manažerem nebo houslistou. Chápete mě ? Tento obor degradoval na nulové profesní minimum, povinné zkoušky jsou jedna velká fraška a každý je vypuštěn do terénu, aniž by bylo jakkoliv ošetřeno, že svými “vědomostmi a znalostmi” nepoškodí klienta. Věřte mi, že vím, o čem mluvím. Stačí mít oči otevřené a dívat se, co se děje v pojišťovnách, jak kvalitní je nábor a kdo v tomto oboru setrvává po měsíci, čtvrtletí, roce a dále. Lucii držím palce, nicméně si musí být vědoma, že podobných zájemců o snadný a rychlý výdělek tu běhají stovky či tisíce, přestože to možná (Lucie) míní dělat seriózně a poctivě.

      5

      2
       | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       Víte, já myslím, že tento obor na tom nikdy nebyl tak dobře. Pokud vím, tak ještě před pár lety nebyly potřeba vůbec žádné zkoušky a pojistky mohl prodávat úplně každý. To není o tom, že tento obor degradoval na profesní minimum. Tento obor vždycky byl na profesním minimu a v poslední době se mu všichni snaží dávat “cejch svatosti”. Vždycky to byl obchod a pokud chcete být obchodník, nechtějí po Vás nikde vzdělání. Přece dostáváme peníze od pojišťoven a pojišťovnám jde přece o peníze:) O nic jiného tu nejde. A my se to akorát snažíme dělat tak, abychom byli ti hodní…V pojišťovnictví byla vždy prasata a nejspíš vždycky budou. Asi za to dostanu pár palců dolů, ale nemyslím si, že nemám pravdu…

       12

       4
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Je to otázka úhlu pohledu…víte, jak se dnes dělají povinné zkoušky např. u prodejců aut v bazarech ? Osloví Vás konkrétní pojišťovna, poté přijede “někdo” od pojišťovny, řekne “tady mi to jen podepište”…”a gratuluji Vám, právě jste složil povinné zkoušky u ČNB”. Pak se jen nainstaluje potřebný software na PC a nafasují se materiály a tiskopisy. Kdybych to opakovaně nezažil na vlastní oči, tak bych tomu sám nevěřil. A netýká se to jen autobazarníků. S Vaším názorem, že na tom náš obor nebyl nikdy tak dobře jako nyní se tedy neshoduji a nesouhlasím s ním. Skutečně kvalitní práci tu dělá hrstka lidí a firem, zbylá většina to doslova “seká jak Baťa cvičky” a po nás potopa. Mě osobně to spíš připadá, že je to čím dál horší. Novela zákona č. 38 byla odsunuta až za cca 2 až 2,5 roku…hádejte proč ? Kdo se o tento odsun zasadil ? Komu vyhovuje současný stav věci ? Pro koho je extrémně výhodné prodávat netransparentní, složité a prodělečné produkty “na spoření” ? Proti krytí rizik nic nenamítám, ale oba dva víme, jak je IŽP klientům prezentováno a nabízeno. Současný stav považuji za zvrácený a dlouhodobě neudržitelný – právě proto, že se bere kdokoliv, kdo má – promiňte mi ten výraz – v zadku díru.

       3

       1
        | Odpovědět privátně
      • Pravda !! Jakost žádná a že prochází statisícová IŽP vůbec backofficem nejmenovaných společností je hanba jejich !!! Tady se to nedá ani svést na “nešikovného poradce”, ale na vychcanou firmu.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Michal
       Člen

       v okamžiku kdy by se penzijní fondy a společnosti, pojišťovny a podobné finanční domy stávali a stávají jí pouze nositelem produktu (zpráva aktiv, distribuce a komunikace je externě), tak by byl jejich konec, oni nechtějí silnou distribuční síť, oni chtějí aby se věci řešili ve společnosti nebo na úrovni distribuční sítě.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       To není Anonyme poslední dobou, tento stav se již táhne touto profesí několik let. A ten strmý nárůst nezavinili ve většině pojišťovny, které mají svých pár obchodníků a plus minus v průběhu času tento stav udržují, ale především právě MLM společnosti, které z toho udělaly zcela beztrestně nechutný obchod s lidskou důvěrou. A to proto, že nad tímto oborem selhal dohled. Resp. otázkou je, jestli vůbec někdy někdo nějaký dohled chtěl, protože, jak napsal Tomáš, jde jen o “byznys”.

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Pane Koláři, souhlasím, táhne se to několik let, ale poslední dobou je to čím dál horší. ČNB je naprosto bezzubá, nikomu se to nechce řešit, neboť je to tak lukrativní byznys s tak nechutně nepředstavitelnými penězi, že by to jen blázen udělal. Čekají nás krušná léta, neboť trh je přesycený, nabídka výrazně převyšuje poptávku, MLM firmy chrlí stovky poradců každý měsíc, jejich život je doslova jepičí a v případě porušení práva či minimálně dobrých mravů se nemáte kam dovolat. Naprostá džungle a řešení v nedohlednu. To není o tom, že toˇze strany ČNB a legislativy “nejde” řešit, jde o to, že to ČNB a legislativci “nechtějí” řešit. Pomalu začínám rozumět článkům a komentářům pana Ondřeje Záruby na Investujeme.cz a tady na webu. Čím častěji a opakovaně si jeho komentáře čtu, tím víc začínám vidět, co jsem dřív neviděl, respektive odmítal vidět.

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Viktor Dlouhý
       Účastník

       Anonyme mluvíte mi z duše.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       Chápu Vás pane Anonyme, nabídka je opravdu velká a přesycenost taky, ale nemyslím si, že je to horší a horší. A já třeba s poptávkou nemám vůbec žádný problém, pro každého to je ale trochu jiný časový horizont sehnat si klientelu…

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Michal
       Člen

       smutné je, že jsou obrovské marže finančních produktů a tedy obrovsky vysoké a tedy rizikové dluhové financování. pak spousta lidí, lteří by si nyní v době krize za pár procent půjčili, otevřeli dílničku a poskytovali služby musí jít dělat do segmentu finančnictví, kterému hůře rozumí. spousta řemeslníků dojelo na chamtivosti banky.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
    • No myslím, že o takových věcech můžeme vést zdlouhavé debaty a každý bude mít svůj názor :o) Já bych neřekla, že jsem byla ,,zlanařená”. Věděla jsem do čeho jdu. I když neočekávám závratnou kariéru, neříkám, že se to nemůže změnit. Nenastavuji si vysoké cíle, když nevím, jestli vůbec budu schopná jich dosáhnout – vzhledem k tomu, že studuji. Rozhodně nechci, aby tento obor měl ještě horší pověst než má, ba naopak. Záleží ovšem na přístupu jednotlivců bez ohledu na to, zda tuto práci vykonávají měsíc nebo několik let. Jde o to se o klienty starat a ne mít ,,kšeft” za každou cenu a pak na ně zapomenout. Ale to je věc názoru. Každopádně také děkuji za příspěvek.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  ONEHALF
      Člen

      S tím nesouhlasím. Úmrtnost je velká ale tak je to i v normálních firmách. Ne každý se hodí na všechno. 90% lidí, kteří jsou cílevědomí jsou úspěšní. Jdou si za svým a toho dosáhnou bez ohledu na společnost, ve které pracovali. Já když se bavím s novážky tak ne o penězích ale co chtějí v životě dosáhnout, protože když budu říkat “pojd si vydělat 100tis, až si ho vydělá, tak skončí páč si splnil svůj sen:-( Není to práce pro každého. A narovinu, můžete mit špatného šéfa, kolektiv, nápln práce či peníze ale záleží jen a jen na Vás, kam se v životě dostanete a co jste schopni pro to udělat. Tedy není to vina nikoho jiného než nás samotných. Lucii doporučuji to zkusit. Minimálně získá cenné zkušenosti. At kladné čí záporné. Protože vše špatné je k něčemu dobré ale jen pokud člověk chce. Nadávat můžeme vždycky – ale jen na sebe.

      2

      0
       | Odpovědět privátně
    • Nevím o tom, že by tento obor byl kdy prestižní :D Vždy to bylo na MLM a bral se kde kdo, tak na co si hrát.

     1

     1
      | Odpovědět privátně
    • S tímto názorem je možné jen souhlasit.

     0

     1
      | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Lucie, do devátého měsíce od nástupu končí v průměru 85% pojišťovacích poradců, ze zbylých 15% skončí v průběhu druhého roku u pojišťovny další dvě třetiny. Po dvou letech tedy zůstává z původního počtu 100 zájemců cca 5 lidí. Na trhu je v současnosti obrovský přetlak nabídky finančního a pojistného zprostředkování, který vůbec neodpovídá poptávce. Je vysoká “úmrtnost” nováčků, kteří odchází po pár měsících, co vyplení svoje rodiny, známé a přátele, nasekají spoustu nesmyslů, kterým vůbec nerozumí a mnohdy ani nevěří – klíčové je, že si rychle a snadno vydělali zajímavé peníze. Ženská,proboha vezměte rozum do hrsti – máte toto skutečně zapotřebí ? Já Vás od Vašeho záměru neodrazuji, jen konstatuji, jaká je v tuto chvíli situace na trhu. Dnes už to skutečně dělá (myslím tím finanční poradenství) téměř každý a náš obor je velmi zprofanovaný, byť se snažíme mu dát trošku důstojnosti na zdejším fóru.

    13

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Viktor Dlouhý
     Účastník

     Zajímavé statistiky, nicméně je to bohužel tak, úmrtnost je veliká.

     1

     1
      | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Super, a položte si sám sobě otázku PROČ ? Co je příčinou tak velké “úmrtnosti” nováčků ? PROČ pojišťovny chrlí taková kvanta lidí ? PROČ se taková kvanta lidí vůbec hrnou do našeho oboru ? PROČ se záměrně lže a manipuluje s nováčky na vstupních seminářích ? PROČ se jim to pořád vyplácí ? PROČ jsou tak vysoká storna ? PROČ má v průměru smlouva IŽP životnost cca 4,5 roku ? PROČ má náš právě takovou pověst, jakou má ? PROČ ? Pochopil jste ?

      1

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Viktor Dlouhý
       Účastník

       Asi protože se to pojišťovnám pořád vyplácí, jde přece o prachy ne.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Bingo, a to hned napoprvé :0) Opakuji: s pojištěním nastaveným na krytí rizik nemám sebemenší problém, tady je vše v pořádku. Jakmile se ale začne pojišťovna “montovat” do investování a zhodnocování peněz prostřednictvím IŽP a lživě prezentuje poradcům a ti následně klientům, že se jedná o výhodné spoření, jedná se o legální okrádání klienta za bílého dne s tichým souhlasem státu a dozorových orgánů – BEZ VYJÍMKY. IŽP “na spoření” skutečně extrémně výhodné je, ale pouze pro dva ze tří zúčastněných – pro poradce a pro pojišťovnu. Třetí účastník této drahé srandy – klient – je vždy a za každých okolností poškozeným, protože to do poslední koruny odskáče a vše zaplatí.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      • Nevím jak vy, ale já dostávám zaplaceno stejně, ať se jedná o rizikovku nebo o IŽP…ale je fakt, že si dokážu IŽP udělat jako rizikovku, takže se to v podstatě vyplatí pro člověka v rizikové skupině 1. s 2., když má člověk 3. a 4.pak jdu čistě do rizikového ŽP, ale jsou tam i určité nevýhody pro klienta. Jelikož pracuji pro společnost Allianz, a.s, srovnávám PRO Život x Rytmus. Kliente…nechceš spoření, výborně, nebudeme spořit, hlavní složku v Rytmu použijeme čistě na pokrytí rizika smrti. Klient dostane to, co chce, já budu spokojená, že má klient to, co chtěl a navíc si to může odečíst z daní, pokud chce.

       Jsem tady nová, ale jak to tu tak pročítám, často se tady kritizují právě IŽP. Možná je to tím, že si pojišťovací poradce neumí poradit s hlavní(spořící) složkou. Ne vždy totiž musí klient spořit, alespoň u Rytmu to tak je. Ano, u dětí(Pastelka) ta spořící složka prostě “oddělit” nejde nijak… Nevím, jak to funguje u jiných IŽP, jak říkám, pracuji pouze pro jednu společnost.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Martino, tady nejde o střet čistá rizikovka vs. IŽP nastavené jako rizikovka, ale právě o tu složku spoření, čili spíše vztah IŽP vs. OPF. Pojišťovna se stává v tomto případě dalším a hlavně zbytečným mezičlánkem. Jenže to není tak dobře zaplaceno.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Dobrý den Lucie, dle fotky (pokud je tedy Vaše) jste příliš mladá a krásná na to, abyste zbytečně přišla o iluze a charakter v oboru pojišťovnictví. Je to sakra tvrdý chleba, jeden z nejtvrdších vůbec. Vydrží pár procent původních zájemců, ostatní živoří nebo dělají prasárny se smlouvami a je jim jedno, že klienta poškozují, hlavně ať to vydrží dva roky. Zkuste cokoliv jiného, ale obchodníka v pojišťovně rozhodně nedoporučuji. Zaměstnanec v pojišťovně (myslím tím třeba upisovatel rizik apod.), to už je jiné kafe.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
    • Děkuji za kompliment :o) Vím, že je to opravdu těžká práce, tím spíš pro někoho, kdo to bere opravdu vážně a nesnaží se lidi obelhat a podvádět. Nejspíš o této práci ani iluze nemám, proto je dobré, že již teď vím, že mohu být pouze mile překvapena. Děkuji za radu, ještě si všechno promyslím a uvidím, jak to bude vypadat dál.

     2

     1
      | Odpovědět privátně
     • Lucko,jsem jedním z těch,kteří po roce prokoukli a pochopili..jste jistě chytrá a inteligentní,nedělejte stejnou chybu,jako já a mnozí další….

      2

      1
       | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Copak jste po roce prokouknul a pochopil ???

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • že je to absolutně o ničem,vlastně ani neznám finančního poradce,ležícího ve vatě…to jen říkají manageři,že se v poho vydělávájí desítky,ne-li stovky tisíc,ano vydělávají,ale jen pár vyvolenýchj,stojících na vrcholu pyramidy a získavajíce přes své podřízené nás blbečky,kteří oběhnou rodinu a známé a pak…neděláš,nestíháš,tak ahoj :-)

       Dejte mi 50 000 a budu absolutně dokonalý školitel nováčků,že jim bude padat brada

       no a taky získávání nováčků,hehe,kategorie sama pro sebe–hele,náš šéf mi říkal,že se uvolnilo místo v naší firmě,nemáš zájem vydělávat slušné peníze?? atd. blablabla..a pak na příjímacím pohovoru-no víte,normálně to nedělám,nechávám si pár dnů na rozmyšlenou,ale vy se mi líbíte,jestli máte zájem,beru vás….takhle jsem prohlídl !!!!

       4

       5
        | Odpovědět privátně
      • Já si myslím, že za ten rok jste akorát chytl pěkný mindráček, s prominutím. Kritizujete, že pouze pár šťastlivců na manažerských pozicích má důstojné peníze, ale uvědomte si, že oni tu pozici nevyhráli v loterii. A když pominu manažery od Zoubka, kde naučí hned za měsíc vydělat si na smlouvě sto tisíc, kteří manažeři vydělávají sto tisíc za jediný rok?

       Jasně že mluví motivačně a slibují velké peníze, ale ve finančním sektoru se peníze ku podivu točí.

       Upřímně, co byste v roli manažera řekl nováčkovi vy? Něco ve smyslu “Není absolutně možnost, že byste si tady něco vydělal. Vyděláte pár korun do kapsy mé maličkosti a pak odejdete. Hahaha.”

       ???

       Myslíte si, že s takovým přístupem by dnes byli tam kde jsou? Nebo jak si to vy představujete?

       5

       2
        | Odpovědět privátně
      • Klidně mi dejte palců dolu kolik chcete. ;)

       Za svými názory si stojím.

       3

       1
        | Odpovědět privátně
   • Dobrý den,

    pokud si potřebujete opravdu vydělat peníze, tak v pojišťovnictví respektive ve finančním poradenství to nebudete mít lehké. Mohu Vám doporučit produkt, který Vám zaručeně peníze přinese. Pokud máte zájem, napište na maxi.capital@seznam.cz.

    hezký den V.Vavroušková

    0

    18
     | Odpovědět privátně
  • Ano, pro Generali.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • A proč zrovna Generali? Byl jsem na pohovoru u Generali s místním Area…/něco/. Prostě náborák. A vůbec jsem z toho neměl dobrý pocit. Je to asi jen oblastní záležitost:-/ bohužel. Prozatím se jen hledám a do brokerpoolu se mi moc nechce – asi možná kvůli mojí osobní disciplíně:-). Začal jsem jako PPZ pro jednu makléřskou společnost a nikdy víc, pokud to nebude moje vlastní, s čistě selským rozumem s lidmi a pro lidi! Ne žádné honění produkce apod. To se prostě dnes vyplatí. A není to na pár měsíců, spíše na pár let.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
    • Generali proto, že mě oslovil jeden pán, že má pro mě nabídku práce. I když jsem nejdříve odmítla, později jsem zjistila, že u generali pracuje můj bratranec. Všechno mi vysvětlil, přidal pár svých zkušeností a pomohl mi začít. Ze vstupního pohovoru jsem měla, narozdíl od Vás, tedy dobrý pocit a řekla jsem si, že to zkusím. Nevím, jak to chodí jinde, ale naše skupina je opravdu dobrý kolektiv a jak jsem sama zjistila, tak jsou to opravdu ti slušní poradci, kteří se klientům věnují.

     2

     1
      | Odpovědět privátně
  • Lucie, podle Vašich reakcí soudím, že nejste ten typ člověka, který chce jen vydělat na lidech. Tuto vizi má většina výše zmiňovaných mladých finančích poradců, kteří končí jakmile si vydělají v okruhu známých. Je to krátkozraké, ale tato možnost tu je a mnozí jí využívají.

   Tato práce Vám kromě vysokého finančního ohodnocení dá mnome víc zajímavých zkušeností (schopnost kvalitní komunikace, plánování, vystupování, informace, atp.)

   Bez urážky bych chtěl říct zbytku přispěvatelů, neházejte všechny do jednoho pytle, přestože Lucie nemá zatím vysoké cíle, její důvody k tomu zkusit poradenství nejsou zcela správné, neznamená to, že to není jedna z mála, která by práci finančního poradce dělala v nejlepším zájmu klientů. Neznamená to samozřejmě jen spolupráci s finanční institucí, ale také obětování času studeim finančního trhu a to ne na úkor klientů. Třeba v Lucii dříme nevyužitý potenciál. To nikdo z nás nemůže vědět a ani sama Lucie. Pokud to nezkusí, nikdy to nezjistí.

   Lucie to chcete zkusit, směle do toho!

   Přeji Vám hodně štěstí pokud není Vaše vize krátkozraká.

   Krásný den všem :)

   4

   1
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Problém našeho bouchacího trhu má několik rovin.

    1) Většina poradenských společností pracuje na principu MLM, což je sice výborný obchodní systém, ale do skutečného finančního poradenství se nehodí. Řeší pouze kvantitu na úkor kvality.

    2) Provize jsou vypláceny, nikoliv za kvalitní rady a výhodné produkty, ale za prodej (nucení) těch nejdažších, většinou životních pojistek, které jsou pro klienty nevýhodné. Jsou vyplaceny vlastně dříve, než může klient zjistit, zda “zboží” které kupoval je dobré a pro něj prospěšné.

    Jak to řešit?

    1) Jednak je třeba odkrýt systémy jednotlivých životních pojistek, aby mohly být mezi sebou porovnávány a aby byli transparentní a jednoznačné. Nebo-li klient by měl mít možnost si sám porovnat z nabídek jednotlivých pojišťoven a sám se rozhodnout, kterou využít. Poradce by mu měl maximálně radit, zda něco takového potřebuje, kdy a proč. Případně si za rady nechat zaplatit.

    2) Zakázat používání síťového marketingu ve finančním poradenství….. Chápu, že to možné není, ale jisté řešení by bylo v tom, že poradce by za bouchnutí provizi nevracel, ale vracela by ji jeho společnost, tedy ze zisku. Jen tak by si bouchací magnáti různých firem Oxx, xxcentrů, Mxx, ADx…. dali set sakra pozor, kdo a jak pro ně bouchá.

    3) Nejlepší řešení je vzdělaná společnost, která by si sama vyselektovala kvalitní poradce od těch náhončích, včera ještě přidavačů, kadeřnic a učitelů.

    9

    1
     | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   Ty anonymní příspěvky jsou opravdu fascinující.

   Pořád nechápu význam anonymity na tomto webu. Názory to nejsou zlé a přesto se za ně někdo schovává. Ubohé

   5

   0
    | Odpovědět privátně
  • Také začínám a abych pravdu řekla, reálný cíl mám, budovat kariéru si rozhodně chci. Možná máte pravdu, že poradenské společnosti dávají šanci kdekomu, ale většina z nováčků bleskurychle utíká. Studovala jsem bankovnictví management a finance, obor finanční poradenství, ale bohužel jsem ve čtvrtém semestru z jistých důvodů skončila. Chci to proto zkusit tady, a pevně věřím, že mám reálnou šanci se chytit.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  • Vážení Lucie se ptala,,JAK ZÍSKAT KLIENTY”,ze 47 příspěvků jste ji neodpověděl ani jeden.

   1

   2
    | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    1) A vy jste jí odpověděla?

    2) Tady nejsme na úvodním brainwashovém semináři poradenské společnosti

    3) Přečtěte si znovu její otázku. Možná se na ni dívám až moc z osobního pohledu, ale její otázka mi připadá něco jako: MŮŽETE MI PROSÍM PORADIT, JAK CO NEJRYCHLEJI A NEJVÍC ZBOHATNOUT?

    4) Nic osobního proti Lucii, samozřejmě

    7

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Já myslím, že to je věc, kterou si každý dost chrání. Tohle by přece měla dělat Generali, když tam slečna pracuje. Je jistě správné, že se na to zeptala, ale těžko lze čekat, že tu všichni budou prozrazovat svoje konkrétní know how. A obecné rady mnoho nepomohou. Že si má říct např. o doporučení, to je asi zbytečné říkat. Otázka je ale kdy, jak a co se odehrálo před tím a jak s tím bude pracovat dál.

    6

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Je spousta sofistikovaných způsobů, jak tuto práci dělat jinak než “zbytek” trhu. S Romanem naprosto souhlasím, nikdo tu nebude veřejně prezentovat svoje know-how, neboť i v našem oboru platí, že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán. Vzpomeňme si např. na ukazatele nákladovosti TANK – myšlenka dobrá – v praxi použito přesně opačně – jako pádný důvod k rušení již existujících smluv a přebouchávání novými. To nejcennější, co tu každý z nás má, je způsob a forma jeho práce, možnost sjednávat produkty napříč celým trhem už má dnes téměř každý. Současně nevidím sebemenší důvod se tu veřejně dělit o “strategické” poznatky, informace a zkušenosti, jejichž nabytí mne stálo stovky hodin práce, studia, porovnávání,komunikace s pojišťovnami, bankami a jinými institucemi. Navíc se jedná o nikdy nekončící proces a vážně nevidím sebemenší důvod se o tyto informace dělit s někým, kdo to chce “jen zkusit” na 14 dnů.

     9

     0
      | Odpovědět privátně
   •  Petr.Kačenka .
    Účastník

    Dobrý den,

    v této diskuzi neodpověděl nikdo. Ale jsou i další diskuze, kde by se něco našlo ;-)

    Mne nejvíc nastartovala knížka “Nestaňte se uštvaným obchodníkem”.

    Taky mně hodně pomohly rady pana Prince – nejvíc asi ta rozdávat každý den 2 vizitky (možná ta původní rada byla trochu jinak). Bohužel to nefunguje tak, že dám vizitku a člověk hned chce všechny pojistky předělat, ale časem se ozve. Stalo se mi už, že se ozval i někdo kdo moji vizitku dostal od někoho jiného …

    A třetí věc byla rozjezd webu (inspiroval jsem se http://www.jakpronajimatbyty.cz/) a rozesílání e-mailů s upozorněním na článek. Nedělám si iluze, že zaujmu článkem, ale připomenu se klientovi a až něco bude potřebovat tak se ozve. Poslední mail šel před cca 14 dny na 50 adres (ano vím, že je to málo ;-))) ) a zareagovalo 6 lidí (většinou na změnu penzijního fondu, nejlepší reakce 1 klienta byla 1x hypotéka, 1xauto a 3xdomácnost).

    Prostě o sobě musíte okolí říkat a ne jen přemýšlet jak to udělat a proč něco nemůže fungovat. ;-))

    Osobně mám spíš problém, jak získat kolegy, kteří budou klientovi poskytovat stejně kvalitní služby jako ja ;-))

    Petr

    4

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Jestli to myslíte vážně s těmi kolegy, tak jste hodně zanedbal sebereflexi. Pokud prodáváte penzijka, tak se sotva můžete řadit k nějaké odbornostní elitě.

     1

     2
      | Odpovědět privátně
     •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Dobrý den,

      nepsal jsem to proto, abych se prezentoval jako frajer, který uživí rodinu prodejem penzijek. Psal jsem jak získávám klienty … za důležité považuji hlavně přestat přemýšlet “jak” a začít něco dělat.

      Nikdy jsem neříkal, že patřím do skupiny, kterou byste Vy nazval “odbornostní elita” … nic proti Vám, ale ani nevím jestli tam patřit chci … baví mně práce s retailem se všemi plusy i mínusy …

      Prodávám penzijka – vlastně prodávám jen produkty finančních ústavů – a nestydím se za to. Za svoji přidanou hodnotu považuji nejen to, že klientovi v rámci možností dobře poradím, ale i to, že klientovi ušetřím cestu do banky či pojišťovny …

      Penzijko má smysl speciálně v případech, kdy přispívá zaměstnavatel. Ukažte mi jiný způsob (nepíšu produkt) jak ze 100Kč měsíčně uděláte za 10 let 90 000Kč, resp. 450 000Kč (příspěvek zaměstnavatele pilotovi dělá klidně i 3 500Kč měsíčně) …

      Petr

      PS: Nic proti Vám, Vaše příspěvky mám rád …

      5

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Bohužel se dopouštíte naprosto běžné chyby v úvaze nad penzijním připojištění. A tou je jednorozměrová úvaha nad výnosem. Sice každý finančník operuje s pojmy jako investiční trojúhelník, ale v praxi to nikdo nepoužívá. V kontextu rizika jsou penzijní fondy na čele žebříčku správců aktiv, zejména v oblasti korupce, střetu zájmů správců a přispěvatelů, účetních podvodů a vysoké míry zkreslení reálné hospodářské situace. Jedná se o celkem nepovedený experiment starý cca 100 let, který prakticky nikde na světě nefunguje.

       Výnos je irelevantní. Je to imaginární veličina při zkresleném účetnictví. Já nejsem žádný vědátor. Snažím si pouze opatřit kvalitní informace a používám selský rozum. A mě prostě nejde do hlavy, proč by někdo měl doporučovat a prodávat produkt, u kterého je systémový předpoklad, že se v něm krade a podvádí.

       2

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Dávejte si ty červený palce. To určitě ty fondy zachrání:-) Vypalcujte Zárubu do propadliště finančních diskusí a bude po problémech se solventností fondů. Pak si všichni pogratulujte, že se Vám to zase lépe prodávat.

       Diskutujete tu o kdejaké hovadině alá auto pro finančního poradce, ale diskusím o vážných věcech se zbaběle vyhýbáte. Zatím každý z diskuse o PF utekl. Co vy všichni borci, co máte v profilu penzijní připojištění? Jací jste specialisti? Proč se nezapojíte?

       A já myslel, že na tomhle webu je elita finančních poradců.

       Přečtěte si nějakou odbornou literaturu, která penzijní fondy zevrubně rozebírá (a tím nemyslím příručky napsané finančními poradci a lektory, ale seriozní akademické zdroje). Narazíte na celou řadu kauz, které penzijní fondy řešily v zahraničí (největší skandály se mimochodem odehrály na trzích s nejlepší finanční regulací v Anglii a USA). Srovnejte si konstrukce a zjistíte, že ve všech zemích jsou to stále stejné problémy jako vysoká nákladovost provozu, nesprávné ocenění aktiv, korupce a skladiště toxického finančního odpadu.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
       Účastník

       Dobrý den,

       diskuze s Vámi je jako s manželkou. Pořád dokola říká, že xxx je špatně, ale neřekne jak to má být dobře … ;-)

       Řekněte jak dělat finanční poradenství bez penzijka, stavebka, fondů, … ale řekněte to i pro klienty, kterým na “spoření” zbývá třeba jen 1000 – 2000Kč měsíčně.

       Petr

       7

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Viktor Dlouhý
       Účastník

       Kdyby se už na základních školách dobře učila finanční gramotnost nebylo by finančních poradců v dnešní podobě třeba.

       Penzijko je zajímavé jen díky státní podpoře, ale v situaci, kdy je stát po uši zadlužený se této podpory rád zřeknu, protože to do budoucna nevěstí nic dobrého.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Pane Dlouhý, jen technická připomínka – pokud PP máte a inkasujete příspěvky, pak se jich můžete zříct – posílat je jako dar na účet ČR u ČNB. Já se k Vám nepřipojím.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Podílové fondy mi principielně nevadí, protože v nich se ani zdaleka nedějí taková zvěrstva. Jako krátkodobé parkoviště mohou posloužit dobře. Ikdyž i tam se dějí věci, které jsou v zcela v rozporu s tím, co hlásají jejich prodejci (třeba při emisích nových IPO).

       Ten komu zbývá 1-2 tisíce měsíčně na “investování” by asi vůbec investovat skrze kapitálový trh neměl. Ekonomické faktory jsou práce, půda, kapitál a know how. Pokud si někdo myslí, že když zapojí pouze kapitál v objemu 2 tisíce Kč, že to k něčemu bude, tak je to ekonomický naiva. Je logické, že když mám malý kapitál, tak musím zapojit další výrobní faktory, abych vyprodukoval nějaké hodnoty. Takže v praxi více pracovat, více studovat, více přemýšlet a více vydělávat. Asi to není to, co jste chtěl slyšet, ale je to jediná možnost, jak “retail” má šanci žít důstojný život. Řešení je tedy v tom nebýt retail. Sociální mobilita v ČR není tak zlá, aby to nebylo možné. Je obrovské množství států s daleko horší sociální mobilitou. Z tohoto pohledu musíme být šťastní, že žijeme v této zemi.

       A ještě jedna věc. Z logického hlediska nedává žádný smysl podmiňovat pravdivost mého tvrzení o finančních problémech penzijních fondů tím, že sdělím kvalitnější alternativu. Zdá se, že Vaše manželka toho o logice ví mnohem více než vy.

       Já myslím, že to, co píšu, Vám a dalším vadí především z toho důvodu, že kdyby to byla pravda, tak byste si museli přiznat, že za svou poradenskou kariéru jste neudělali příliš mnoho věcí, které pro Vaše klienty dávají z hlediska finanční logiky smysl. To uznávám, že je obtížné. Začít s čistým listem papíru a podrobit tvrdé kritice všechno, co jsem dosud dělal, umí jen opravdoví vizionáři. Nic pro slabochy a lidí kopírující práci jiných. Michelangelo, když měl hotovou velkou část fresky v Sixtinské kapli, pronesl větu: “Když je víno kyselé, vylije se.”. Pak šel a vlastnoručně zničil všechno, co dosud namaloval, aby pak začal úplně znovu. Dobrý poradce je především fanatický perfekcionista. Ta touha po perfekcionismu ho žene neustále kupředu. Kompromisy v kvalitě práce prostě nelze dělat. Kdo tohle nechápe, nepochopil o poradenství vůbec nic.

       3

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Ondřeji, myslím, že často míváte ty červené palce spíše z důvodu, JAK to říkáte, než z důvodů, CO říkáte.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       A jak bys to řekl ty Arture?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Já s Arturem souhlasím. Vy se čtete dobře do té chvíle, než začnete psát takové věci, jako jsou např. v tom prvním odstavci o červených palcích nebo v tom odstavci pod tím. Myslím, že právě tohle k té diskuzi nikoho moc nepřiláká. Určitě Vás nikdo vypalcovat nechce a to ani ten, kdo Vám ty palce dává. Jediný problém je v tom, že místo červeného palce potřebujete odpověď s čím ten kdo ho dal, nesouhlasí. To máme asi společné. V titulku mám, že penzijní připojištění dělám a za minulý rok, pokud se pamatuji, byly asi všechny s příspěvkem zaměstnavatele nebo na krátký horizont (např. důchodci nebo navýšení s velmi krátkým horizontem trvání). Nemá smysl se v takovém případě příliš zabývat tím, jak vysoké je riziko, pokud tam klientovi necpete 2 tisíce nebo jednorázově milion, ale dáte mu tam nějaký základ. Že se do PF uklízí toxický finanční odpad, je zcela zřejmé. Párkrát jsem o tom s klientem mluvil a nechal rozhodnutí na něm. Stejně si to sjednal :-)) A na krátkém horizontu z toho až takovou hrůzu nemám, je tam jen část klientových prostředků… Zajímavější by pro mě byla diskuze o potencionálním kolapsu takového PF a tom, co by se dělo následně. To bych řekl, že je důležitější, než ty palce.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Jak jsem psal. Mě jsou palce ukradený. Ale vadí mě, že každý z té diskuse utíká. A palec je pro mě signál, že to někdo četl a nic k tomu neřekl. Já moc palců nedávám. Radši spíš něco napíšu.

       Jako s logikou, že kratší horizont = menší kreditní riziko, musím souhlasit. Krátký horizont je u mě max do roka (resp. do dalšího auditovaného účetní uzávěrky). Pak už rizika radikálně rostou.

       I s logikou value at risk souhlasím. Riskuji málo, tak to nemusím tak hrotit.

       Nicméně penzijka se prodávají hlavně v objemu daňové optimalizace na dlouhý horizonty.Základním stavebním kamenem toho produktu je omezená likvidita.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ok. Jak jsem psal výše, máte to v hlavě co se týká palců stejné, jako já. Přijde mi nesmyslné dostat informaci, že někdo s něčím nesouhlasí, když nevím, s čím. V diskuzi tak trochu podivné. Kdyby to byl rozhovor “napřímo”, tak by dotyčný musel říct: nesouhlasím, protože si myslím, že je to tak a tak. Kdyby to neřekl a řekl jen nesouhlasím, tak se logicky zeptáme proč a dotyčný musí odpovědět. Tady je anonym. :-)

       Jinak s tím, co píšete, souhlasím. A musím říct, že je to jednoduše popsáno v té knize, co ji nikdy nedočtu :-)) od pana Jílka. Na druhé straně, obávám se, že při nějakém větším průšvihu bude mít stát tendenci to nějak zalepit. (Určitě by také záleželo na tom, kdo bude u vesla… a vzhledem k tomu, že jedeme doleva, tak já to tak trochu cítím, jako vylepšení toho potencionálního rizika :-)) Paroubek by pád PF nedopustil, zaplatil by to z výnosů ČEZ

       :-)

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Zisk ČEZ je moc málo peněz na takovéhle transakce. V některých zemích je podíl aktiv fondů na HDP třeba 15%. To je řádově o dvě nuly jiné číslo.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ok, to byl jen příklad. Šlo mi o to, že by se to někdo snažil zalepit…

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Ondřeji, já v rozvahách českých PF vidím problémy tak nanejvýš s náklady budoucích období a oceňovací rozdíly. Nic toxičtějšího tam nevidím. Možná máme jen jiné měřítko pro toxicitu.

       Jiná věc je neoddělenost majetku správce a klientů, nákladovost, nastavování na daňové optimum bez ohledu na horizont a jiné nešvary.

       Máte-li chuť sdělit nám o problémech aktiv v PF víc, zkuste založit novou diskuzi, ať je to více na očích.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • Souhlas. Pojďme rozebrat i jednotlivé PF zvlášť…

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Jak si přejete.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Tak by mne zajímalo, jak to vše dopadlo a zda v pojišťovnictví ještě jste.

   Právě jsem se podíval na ČNB a nenašel jsem Vaše jméno v registru.

   Že by další jepičí život v pojišťovnictví ???

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Demence xD kazdej zamestnanec jen nadava na svou praci jen makejte a shanejte lidi k sobe klienti budou vzdy ;)

   0

   2
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account