Zobrazeno 5.817x

This topic has 4 diskutující and 4 odpovědi. This post has been viewed 5818 times

 • Autor
 • Vážení kolegové,

  prosím Vás o radu:

  1. Před novým rokem (unisexem) klientka uzavřela přes Partners Allegro od Generali Pokud navýší klientce PČ na smrt, zvedne se pojistné za toto riziko či se celá smlouva ,,překlopí” do ,,nového režimu”?

  2. Předpokládám, že se shodneme na tom, že není košer rušit smlouvy klientů ,,šmahem”. Dle čeho se rozhodujete, zda smlouvu zachovat či zrušit, příp. snížit na minimální pojistné + založit novou smlouvu?

  Předem děkuji za Vaše názory a zkušenosti. Helena

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Tuto smlouvu, její vnitřní nastavení, neznám, nejsem Partners, ale obecně platí, že se přepočítává pouze ta část, která se mění.

  U některých připojištění, např. Flexi-PČS, byla ale unisexem snižena sazba nejen mužům (třeba o 40%) ale i ženám (dtto cca o 10%).

  Proto bych doporučoval, nechte si tuto smlouvu přepočítat a potom sama uvidíte výsledek a dáte návrh na řešení klientce.

  Dalším řešením, pokud klientka chce pouze navýšení PČ, je pouze samostatná rizikovka, třeba s roční platbou, např. RŽPD-UNIQA. I Pojišťovnu KB bych na dopojištění doporučil použít.

  5

  1
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Halass
  Účastník

  Allegro je čistá rizikovka

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Kritérií, zda zrušit, či ne, je mnoho.

  Čekací doby, rizika za levné sazby, změna zdravotního stavu, věkový limit, případné problémy s daňovými úlevami… jistě tu někdo přidá nějaký další argument. Naopak ve starších smlouvách nejsou a nejdou nastavit některá rizika, takže pojištění tak není možné dostat do parametrů, které potřebujete, pojistka není variabilní, rizika nelze sjednat do požadovaného věku, “spoření” je zatíženo vysokými náklady apod.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  OK, já ale neřekl že není.

  Já jsem úmyslně doporučil, jako jednu z možností, dopojištění jinde. Může se stát, že se některá z připojištění u jiné společnosti budou zdát klientce zajímavá a je zde nová, další, obchodní příležitost.

  4

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account